Tomanová: Rodičom vláda nepridá, ba aj zoberie

titkovamiriam
4. aug 2008

😠 ☹ 😠

lencici
4. aug 2008

politici vždy sľubujú...Chcela by som ju vidieť ako by vyžila z rodičovskeho príspevku....krava... 😠

liliandax
4. aug 2008

tak to je sila!!! 😠 chcela by som vidiet ju, keby musela vyzit z tych necelych 5 tis. 🙄

mercy
autor
4. aug 2008

Nielen to,ale to masjú rodičia chodiť na úrad dokazovať aké majú výdavky s dieťaťom???Komunisti blbí

evitkamalicka
4. aug 2008

baby ja sa uz vobec nad tym nerozculujem, na Slovensku to je normalne ze do svojich vreciek ano,ale pomoct niekomu to nie

mery.maja
4. aug 2008

je to presne tak pred volbami naslubuju hory doly a potom skutek utek 😠 sa mozu hanbit hlavne ze im plat stale rastie ved ano chudatka kto by aj vyzil z platu 50 000sk.-to je malo treba väcsiu kopu 😠 😠

andrii
4. aug 2008

to čo má byť? Nariekajú,že klesa pôrodnosť. No nečudo! A to mám ešte dokazovať úradom,že som dieťatu kúpila plienky,alebo prášok na pranie jeho oblečenia? Azda budeme odkladať aj bločky,keď kúpime cumlík,alebo banány. Veď to je výsmech všetkým matkám!!!

rybenka79
4. aug 2008

to je sila, nastastie ja mam matersku z ciech a tam dostavam 11400 czk co je po prepocte na skk v pohode ako materska. Mali by si brat priklad politici na sr ako sa starat o rodinu..

bambusko
4. aug 2008

to si mame zacat odkladat blocky z potravin, lekarne, drogerie, na oblecenie??????? ci ako budeme tie vydavky preukazovat????

zzz
4. aug 2008

....dofrasa a kto ich potom zvolil, ked kazdy koho poznam na nich nadava..... no ja som to tiez nebola 😒
...tak kto????? 😎

bihan
4. aug 2008

tak toto ma vôbec neprekvapuje.. čo sme si zvolili, to máme 🙄

andrii
4. aug 2008

rybenka79, 11400 czk? Tak to si asi tá jedna z mála šťastnejších nás. Takto by to malo byť aj u nás,alebo aspoň tých 8000,čo sľubovali.

andrii
4. aug 2008

mercy, tie tri bodky za "Tomanová je..." to si úplne vystihla.

mercy
autor
4. aug 2008

zzz, ja som si ich tiež nevolila,ani nikto z mojej rodiny. Socializmus v praxi.

tilly
4. aug 2008

😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 nikto ma nepresvedčí, že táto vláda nepodporuje lenivých príživníkov!!!

tá minulá podporovala tých, čo chceli ísť pracovať, táto im podráža kolená

(ale aby sa nikto neurazil, matky, čo sú na materskej nepovažujem za príživníkov...)

nechápem, kto toto zvolil...

rybenka79
4. aug 2008

...a potom ze mamicky nechodia s detmi na kurzy plavania, cvicenia a pod... ved nemaju z coho a takto robia iba a len zle detickam.
andrri - v stredu som si ju bola vybavit v cechach, lebo mi tento tyzden skonci materska a uz ideme na rodicovky poberat. Nastastie som mala moznost volby ked som tam robila a ked som ten rozdiel sa dozvedela tak nebolo o com dalej. A ze populacia klesa..... vtipne

sue13
4. aug 2008

škoda že sa tu nemôže nadávať. To by bol veeeeľmi dlhýýý príspevok.. 😀
Že jej to vôbec z "huby" víde takéto sprostosti 🙄 ......

ena
4. aug 2008

"Po novom štát príspevok rodičom nedá automaticky ako dnes, ale až po tom, čo rodič úradu práce predloží doklady o výdavkoch na dieťa. Nové pravidlá majú platiť od januára, a to aj pre pracujúcich rodičov, ktorí sa starajú o dieťa do šesť rokov s dlhodobo zlým zdravotným stavom."

no tak to budu musiet vypratat na kazdom urade jednu miestost ako skladisko tych blockov, co im tam zacneme nosit z drogerky, lekarne, potravin..

blau
4. aug 2008

NO kto ich zvolil?Ked mlady k volbam nechodia, tak chodia volit dochodcovia. A tí nam veru nepomozu 🙄
Takze co z toho vyplyva?: musime volit, ale nie takíchto komunistov

tilly
4. aug 2008

ja sa vždy smejem, keď mi pípne sms, že mi prišlo 5100 Sk na účet, keby som z toho mala žiť mesiac... 😝 a to nemám na krku hypo ani leasing... ale len benzín a telefón ma stoja mesačne viac...

blau
4. aug 2008

tily:suhlasim

zzz
4. aug 2008

no to som tym chcela presne povedat...teraz kazdy nadava a zase pred volbami mnohi uveria hlupostiam....ja som volit bola a aj tak mi je to na ...

ale vsak nabuduce pojdem zas, a mozno sa uz slovensko preberie a otocime smer 😀 😀 😀

tilly
4. aug 2008

Dožili sme sa!
Konečne niečo rozumné z dielničky Ministerstva pani Tomanovej. A ja som ju už posielala do šrotu. Konečne tie dávky dostanú aký taký zmysel a budú adresnejšie!!! Radšej rozpracovať ešte individuálne bonusy pre slobodné matky, ktoré sa o svoje deti starajú zodpovedne a nezanedbávajú výchovu ani vzdelanie detí. Štát nie je dojná krava! Tým, čo žijú z plodenia detí sa priškrtí kohútik.

pohanka | 04.08.2008 07:57 | nevhodný príspevok? | celé vlákno | reagovať

kokso, no nechápem, ktorá dutá hlava toto vyplodila 😲

mercy
autor
4. aug 2008

Ja pracujem od roka a dvoch mesiacov môjho syna:ABY SME SA MALI LEPŠIE:preto, že sa moja svokra chce starť o malého dávam tých 5100 Sk jej. Teraz od septembra ide malý do súkromnej škôly za cca 10 000 sk mesačne.To znamená, že ak sa pani Tomaniová milostivo rozhodne,hodí mi nejaký príspevok a keby ďalej dieťa opatrovala počas mojej pracovnej doby svokra, dostane za to 1140 Sk, za čo mu nekúpi ani plienkx.tak mi treba, že som chcela využiť to, že dokážem popro dieťati aj pracovaťIniciatíva musí byť spravodlivo potrestaná.

tilly
4. aug 2008

mercy, podobne je to aj u nás 😉

zzz
4. aug 2008

mercy je to na porazenie...takze mat k dispozicii staru mamu, sa momentalne javi ako riadne nevyhoda ☹

marianeta
4. aug 2008

Juj keby som vedela Tomanovej email tak to by videla,machna jedna hnusna az by ma do basy zavrely.Hlavna vec dievcata,ze ona ma z coho zit.Puncochla jedna.Ved tych 4500 su len plienky a mlieko do certa hlavne ze ciganky maju neviem ake prispevky o kt.my ani netusime ze existuju podpalia si dom a placu mam 100 deti kde budem byvat?No a stat nevaha nech sa paci uz je pre nich kopa bytoviek akadecoho.Nie ze by som bola rasista ale strasne ma to stve ze my sme pred materskou riadne pracovali a cize aj dane platili a co z toho? A bars aka povalacka si narobi kopu deti, uz je socialny pripad a dostane aj nemozne. 😠 😠 😠 😠

sue13
4. aug 2008

Marianeta suhlasim s tebou 😠

xstelinka
4. aug 2008

a to som sa chystala od januara do prace na 4 hodinky, aby sme mohli ist k moru ☹
tej krave by som dala 4500skk mesacne a nech sama z toho vyzije, hoci aj bez dietata.

mali by sme ist strajkovat pred parlament!

mercy
autor
4. aug 2008

Sakra,tak mi napadlo,a prečo ona vo svojom gerontnom veku nesedí doma ,nepoberá dôchodok a pchá sa do vlády?