Tomanová: Rodičom vláda nepridá, ba aj zoberie

monkula
5. aug 2008

kukenzi, ja by som po Tvojom návrhu teda nedostávala nič.... Nepracovala som pred tehu dva roky, nie preto, lebo by so mnechcela ,ale preto, lebo som prácu nezohnala...
myslím pred malou... My sme na deti len sami, nikto nám nepomáha tým, že vyzdvihne malého zo škôlky, aby som ja mohla robiť trebárs do piatej-šiestej...
Prvá otázka vždy bola, máte deti? ak som odpovedala ,že nato nemajú právo sa pýtať, tak sa mi dostalo úškrnu a odpovede zavoláme vám 😖 😖 😖
takže asi ani tot oby nebolo najvhodnejšie riešenie.... Zákonné poistenie do zdravotne jpoisťovne som si platila sama ,z osvojho, na ÚP som nebola, takže na mňa noikto pracovať nemusel

kukenzi
5. aug 2008

monukala, ved pisem o tom, ze by sa malo brat aj do uvahy, ze niektori chcu pracovat a nemaju moznost. 😉

monkula
5. aug 2008

jaaaaj ,to so mdáko prehliadla 😀 😀
ja bývam neĎaleko Ba, ale aj tak som mala ťažkosti nájsť si prácu.... Cestoať do BA nepripadala do úvahy, a tu mali prácu len na linkách, na tri smeny, nemožné.. v onchode do šiestej večera, fajn ,škôlka otvorená do pol piatej a práce v kancelárii, samozrejme po známosti 😖 😖

kukenzi
5. aug 2008

monkula, prepac, poplietla som ti nick. ale si predstav, ze "ONI" zacnu rodit od 15 rokov (jasne, su aj vynimky, ktorym sa "TO" jednoducho zadari a nechcu sa dietatka vzdat), ale vylepsovat si financnu situaciu rodenim deti 😖 ... brala by som do uvahy aspon nieco take, ze zena musi dosiahnut plnoletost a ak sa zadari, tak na prve dieta moze dostavat aj viac, ale ak sa to opakuje a este ako neplnoleta ma dalsie dieta-deti, tak nedam nic. no znie to hnusne, ale nemoze predsa vacsina doplacat na mensinu.

kukenzi
5. aug 2008

no a aj preto dostavame RP na viac deti len jeden, lebo ... no neviem, dostavam sa do zacarovaneho kruhu, ale nejako sa to riesit predsa musi, aspon snaha keby bola, ale napisat taku total kravinu, ze zena, ktora si chce na rodicovskej prilepsit (lebo inac by financnu situaciu nezvladla) je karieristka, tak to je blbost do neba volajuca.

ivka144
5. aug 2008

Viete co je sila???
V tom clanku sa pise, ze stat dava moznost vybrat si medzi karierou a dietatom.
Presne tento clanok bol aj ozaj v pravde - papierovej a tam sa pise, ze stat dava moznost sklbit karieru s dietatom 🙂)))
Jedno lepsi hlod ako druhy. Ale druhy je lepsi, to sa skor vyklbi, ako sklbi...

silvia.s
5. aug 2008

kakenzi neviem ako si informovana ale narok i u prvorodičiek aby dostali tých 25 000 sk je že musia mať 18 rokov.

deniskajakubko
5. aug 2008

267
O P A T R E N I E
Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky
z 1. júla 2008
o ustanovení sumy rodičovského príspevku
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej
republiky podľa § 4 ods. 4 zákona č. 280/2002 Z. z.
o rodičovskom príspevku v znení zákona č. 244/2005
Z. z. (ďalej len „zákon“) ustanovuje:
§ 1
Suma rodičovského príspevku upravená podľa § 4
ods. 4 zákona sa ustanovuje takto: V § 4 ods. 1 zákona
sa suma „4 560 Sk“ nahrádza sumou „4 780 Sk“.
§ 2
Zrušuje sa opatrenie Ministerstva práce, sociálnych
vecí a rodiny Slovenskej republiky č. 321/2007 Z. z.
o ustanovení sumy rodičovského príspevku.
§ 3
Toto opatrenie nadobúda účinnosť 1. septembra
2008.
Viera Tomanová v. r.
Strana 2190 Zbierka zákonov č. 267/2008 Čiastka 106
www.zbierka.sk Za obsah týchto stránok zodpovedá výhradne IURA EDITION, spol. s r. o.
© IURA EDITION, spol. s r. o.

tak to sa pani Tomanová pretrhla 😠

bambusko
5. aug 2008

dievcata, kontaktovali ste niekto uniu materskych centier kvoli peticii? myslim, ze nadavat nam uz nepomoze, treba zacat konat. oni presne rataju s tym, ze matky s malymi detmi maju ine starosti ako dat hlavy dokopy a podnikat nejake velke protesty. fakt je nacase nieco robit. ved je nemyslitelne ak niekto pracuje doma popri rd, aby mu kvoli tomu kratili prispevok!!!

kukenzi
5. aug 2008

silvias, ja nehovorim o jednorazovom prispevku, ale o rodicovskom a to je rozdiel. 😉

kukenzi
5. aug 2008

a co teda napisat otvoreny list aj ministerke aj premierovi aj prezidentovi, nech sa vsetci traja vyjadria. 😕

janka5861
5. aug 2008

Asi by sa mala tato diskusia dostat do ruk p. Tomanovej .... ta nevie co je starat sa o male dieta v dnesnej dobe a asi nevie kolko co stoji a kolko toho babo potrebuje .

abetka
5. aug 2008

s tou peticiou je to tazko, koli podpisom aj ked vsetko sa da, ale otvoreny list nieje zly napad a mozno zapojit do toho aj media. 😉

denculik
5. aug 2008

kočky vy ste aké aktívne?? vaša iniciatívnosť sa mi páči a rátajte so mnou! my chceme väčší rodičovský príspevok! my chceme väčší rodičovský príspevok! my chceme väčší rodičovský príspevok! nečítala som vás od začiatku, vlastne čítala som asi prvé dve - tri strany a potom som olenivela... ale napíšte mi kde sa mám podpísať, alebo kde napísať alebo čo... bábo ešte nemám, ale od januára budem aj ja mamina, takže sa zapájam... 😀 😀

denculik
5. aug 2008

baby ja som z vás taká naštartovaná!! čo je s tou petíciou a s tým mediálnym boomom?? 😀 😀 poďme štrajkovať s deťmi na krku!!! 😝 😝 ja si voľáke dieťa do vtedy zoženiem.. 😎

hmm.. taká podotázočka, tomanová nemá deti??? alebo vnúčence??? ona je načisto šibnutá či čo?? ináč niekde som tu videla maila na ňu.. už jej niekto preposlal túto našu-vašu diskusiu??

babýýý robme niečoooo 😅

kukenzi
5. aug 2008

denculik, asi si mysli, ze chytim kravu na luke, nadojim mlieko a latkove plienky periem v rieke. 😝 (aj ked ja dojcim a pouzivam jednorazovky, ale podla mna ma takuto predstavu)

denculik
5. aug 2008

kukenzi tú kravu si tiež musíš za niečo kúpiť a pokiaľ viem, tiež to nie je lacná záležitosť... 😝 😀 😀

kukenzi
5. aug 2008

denculik, treba lepsie hladat ... nejaku taku divokozijucu

sksko
5. aug 2008

baby, tu je zivotopis tej milej pani, co nam naslubovala a nepodarilo sa zrealizovat
http://www.osobnosti.sk/index.php?os=zivotopis&...
inak je uz v dochodkovom veku..nemohla by ist radsej na dochodok ako takto slubovat a nesplnit????

elise
5. aug 2008

http://www.employment.gov.sk/new/index.php?SMC=...
kontakt na ministerstvo práce možno zaplníme podateľňu

abetka
5. aug 2008

elise- tych ludi co tam su vypisany je jak nasr.....!!! Keby aspon nieco zmysluplne robili a nie somariny vymyslat.
Tak ako s tym listom alebo peticiou. Nemate niekoho znameho kto by nam s tym pomohol, aby to nebol len zdrap papiera

minusa
5. aug 2008

baby - skusme teda kontaktovat tu uniu materskych centier a podla mna by taky strajk by bodol....tak co, kto sa podujme ?????

elise
5. aug 2008

niečo by sa stým malo robiť v čechách dostávajú maminy oveľa viac ako na slovensku. ved ked si to zoberiete dôchodci berú dôchodok aj robia, jasné že skoro všetci celý život makali ale ked dôchodca dostane takých cca 9000-10 000 sk a nemusí ani prstom pohnúť, domácnosť má zariadenú deti väčšinou už majú svoje rodiny, tak má pre seba dosť peňazí a to sa im stále valorizuje a nemusia sa o nič starať iba ak krmiť labute (hovorím o väčšine sú aj dôchodcovia výnimky nechcem sa nikoho dotknúť 😉 ), ale maminy vychovávajú budúce generácie, makajú 24 hodinovú šichtu, niektoré aby vyžili musia ísť do práce na úkor svojich drobcov (hypotéky, pôžičky, lízingy) a dostanú len žobračenku 😠 😠

minusa kontaktovanie materských centier je dobrý nápad. 😉 oni by mohli biť za maminy ofociálne.

anjelik85
5. aug 2008

oni sa tu idú oháňať, že keby cigáňom nakázali mať max dve deti, tak by to bola diskriminácia. ale napr. v číne dávajú viac tým rodinám, ktoré majú čo najmenej detí (je to kvôli preľudneniu) tak prečo by to nemohli dať aj na našich cigáňov. a to nie je diskriminácia bielych, keď cigáň, keď si podpáli doma, tak dostane náhradný nový byt? to čo má znamenať? strááááááááááášne mi idú títo fickovci na nervy. nech si ich maniere teraz dokelu znášajú tí, ktorí ich volili, nie tí, ktorí ich nechceli. nadávali na sdkú, ale kde tí niečo takéto vymysleli? hm? joj, už nech sú voľby a dúfam, že tentokrát sa už spamätajú aj tí, ktorí ich volili. 😉

albertka, nemusíme len vypisovať. keby sa našli maminy, ktoré by prišli aj s kočíkmi protestovať, tak by sa aspoň riadne haloooo okolo toho narobilo a určite by to viac urobilo, ako len tu písať. lenže problém je, že veľa mamičiek na to nenaberie odvahu. ja som zo ZV, ale kľudne by sme s mužom sadli do auta svokrovcov spolu s našou dcérkou a šli tam. ale čo by to pomohlo, keby sme tam boli len my alebo dokopy ešte dákych 5 rodín. ☹

anjelik85
5. aug 2008

minusa, ja by som mile rada. 😉

halaska22
5. aug 2008

Ahoj vsetky maminy,
ja som sa prihlasila este len vcera a prvy krat pozeram do tohto fora. Snazim sa precitat vsetko co sa tu pisalo ale akosi nestiham 😉
Ja momentalne zijem v anglicku uz akoro 7 rokov a moj maly sa narodil tu. Kedze planujeme ist spat na slovensko buduci rok tak by som chcela byt znova v obraze (lebo cely cas tu som nemala ani sajnu co sa doma deje) ako to vlastne doma chodi ohladom materskej, rodinnych pridavkov a ostatnych veci co sa tyka materstva a tak.
Kedze sa maly narodil tu tak viem ako to bezi tu ale boma ani neviem kde sa obratit a na co sa pytat.
Ako sledujem vasu konverzaciu tak to nie je velmi ruzove s peniazmi co dostavate a urcite by tam bolo miesto na zlepsenie. Neviem ako ja nasa vlada na tom (ani nevim kto je tomanova 😒 ) a co vlastne moze pre matky a rodiny urobit a pomoct.
My budeme prakticky zacinat od nuly tak by som bola rada keby ste mi niektora poradili kde a na koho sa potom obratit.
Pekny dnik prajem 🙂

halaska22
5. aug 2008

Anjelik85
to mas pravdu s tymi cinanmi 🙂
asi by to mali urobit na celom svete.
aj tu v anglicku zacinaju rodit uz 14rocne lebo vedia ze stat im da byt a peniace satoze nerobia. a niektore rodiny maju aj 12 deti a nikdy nerobili v zivote a dostavaju rocne viac penazi od statu ako 3 rodiny ktore robia.
ono je to asi vsade nespravodline

abetka
5. aug 2008

tak co ideme protestovat??? Ja pridem
😉 A aj ked by sa nieco pisalo, tak sa pridam a aj by som napisala, len nemam s tym skusenost tak ak by mi mohol nejako v tom niekto pomoct, tak budem rada. LEn by sme sa mohli dohodnut na tej forme

elise
5. aug 2008

skúsme sa napojiť na stránky centra materských centier možno by tam niečo viac bolo možno aj neaký protest organizujú ale neviem adresu na to centrum

elise
5. aug 2008

http://www.materskecentra.sk/umc/kontakt.php
našla som adresy 😉 skúste niekto niečo napísať 😉