Tomanová: Rodičom vláda nepridá, ba aj zoberie

janada
26. nov 2008

no tak nech mi niekto vysvetlí ako to budem mať,ked sa pri starostlivosti o dieťa striedam s manželom,kedže chodíme obaja na smeny 😠 Ja nepotrebujem žiadnu opatrovatelku ani jasle a škôlku

cherries
26. nov 2008

ahojte a ako to bude s vysokoskolackami ?? to ked otrebujem maleho supnut len na 2-3 hod denne to tiez bude musiet mat moja starka zivnost ?? a tiez budem dostavat len tych 1000 neviem kolko korun ?? Akoze toto co predvadzaju to uz fakt nema medze , mali by sa spamatat ved to je nas problem ze kto nam postzrazi dieta alebo kde ho dame , ved babky a ostatni pribuzni nie su firmy 😠

daniela84
26. nov 2008

cherries to sa tyka zamestnanych matiek, nie vysokoskolacok ty predsa nemas prijem z vysokej skoly, janada no tu nejde ani o strazenie, tu ide o to ze robis a poberas rodicovsky, takze kedze robis rodicovsky ti skratia alebo zoberu

katmi
26. nov 2008

a zaujimalo by ma,ako to bude,ak budem pracovat na polovicny uvazok a mala mi bude v sukromnych jaslickach pol dna..

bianca
26. nov 2008

ahojky

Moj manzel Tomanovej nepovie inak ako ,,mimozemstan,,vraj nie je mozne aby bola z nasej planety ked ma take...

katmi
26. nov 2008

bianca ja som povedala,ze si ju pojdem osobne pockat pred ministerstvo a potknut jej nohy 😅 😀 keby robil take rozhodnutia chlap.. tak este by som to mozno aj pochopila.. ale zena???? a este ona bude krava rozpravat,ako ona chce pomahat mamickam??? a ako??? takto??? 😠 😠

nnika
26. nov 2008

mamičky, práve som si čítala stránku materské centrá ku Stanovisku MPSVR SR k návrhu zákona o príspevku na starostlivosť o dieťa a k Petícii
20. 10. 2008 11:06

a vybrala som toto :
Považujeme za veľmi dôležité upozorniť na to, že návrh zákona o príspevku na starostlivosť o dieťa obsahuje v článku II prechodné ustanovenie, podľa ktorého rodičovi ktorému bude priznaný rodičovský príspevok pred 1. januárom 2009 sa bude rodičovský príspevok vyplácať aj po 1. januári 2009, pokiaľ to bude sám chcieť a to aj vtedy, ak by vykonával zárobkovú činnosť.

Čiže ak to správne chápem , rodičia ktorí poberajú rodičovský príspevok pred 1.1.2009 , v prípade práce nestratia nárok na rodičovský príspevok .

bambusko
26. nov 2008

tiez som to pochopila tak, ze po novom to bude pre tych, co nastupia na rodicovsku po 1.1.09

katmi
27. nov 2008

kocky to vazne?? ja som to pochopila tak,ze nove nariadenie sa bude tykat iba tych,ktorym sa po 1.1:09 narodia deticky.. tak ja som uz fakt z toho blbec..
pretoze ja napr.mne konci MD 10.12. do konca decembra si beriem dovolenku z prace. Chcela som aj za januar. Tym padom ale by som mala narok na rodicovsky prispevok az od 1.2.2009. aj ked ziadost si budem podavat tento rok, pretoze musim napisat vyhlasenie,ze od 11.12.08 si budem cerpat riadnu dovolenku z prace.. tak teraz ako? Mna sa bude tykat co???? to by ma teda zaujimalo..

simona55
27. nov 2008

ahojte . tak uz to je schvalene ? ja som teras na MD a od januara RP tak si mam podat papierre na normalne RP a ako to bude stimi ocom hovoria ? 😒( uzto neviem ako nazvat ake su to peniaze)

alica147
27. nov 2008

katmi ja mám od17.11.rodičovský príspevok,od 1.12.si čerpám dovolenku v robote a od 5.1.nastupujem do roboty
nárok na rodičovský maš hned po skončení MD bez ohladu na to či si čerpáš dov alebo nie

alica147
27. nov 2008

a na upsvr m povedala že rodičovský už dostanem aj za november

katmi
27. nov 2008

alica RP 😉

katmi
27. nov 2008

oprava IP 😅 😉 uz som domotana z chatu 😀

alica147
27. nov 2008

pochopila som 😉

stresmenka
27. nov 2008

katmi alis má pravdu ja som ten istý prípad že v decembry nastupujem do práce ale budem čerpať dovolenku. A mňa by tiež zaujímalo ako to bude či tá zmena bude platiť aj pre tie ktoré už začnú pracovať toho roku. Pokiaľ viem bolo povedané, že to bude platiť až od roku 2010 a už zas niečo zmenili bože v tomto štáte je všetko na hlavu aj s Tomanovou na čele ja na tú ženu fakt nemám slov ona ako keby bola z marsu a nie so Slovenska 😠 😠 😠 😠 😠

alica147
27. nov 2008

stresmenka ja so počula že sa to bude týkať až detičiek narodených od 1.1.2009 😕

mirka414
27. nov 2008

Vieš, aký je americký kapitalizmus? Máš dve kravy. Jednu predáš, kúpiš býka. Krava s býkom sa spária a máš mladé. Stádo sa ti rozrastá, a ty bohatneš.
Ficov kapitalizmus: Máš dve kravy. Jednu zabiješ a rozdáš dôchodcom aby ťa zvolili ešte raz a z druhej spravíš ministerku práce, sociálnych vecí a rodiny.toto bezi na nete...

katmi
27. nov 2008

mirka 😀 😀 na jednej strane smiesne,na druhej velmi vystizne

stresmenka..aj ja som to tak pochopila,ako pise alica.. ze az deticiek narodenych od 1.1.2009. ved by to bolo trosku nespravodlive voci mamickam,co su uz na MD.. siice.. tomanovej je to jedno..

dnes sa vyjadrila kráva ze ved to nieje ziaden problem aby si stara mama vybavila zivnostensky list,aby sa mohla starat o dieta svojej dcery.. staci vam???? skoro som zdochla..ona fakt nema vsetkych po hromade..

kocky ja inak velmi rozmyslam nad tym nejak jej napisat, nech si precita toto nase forum..velmi by ma zaujimali jej "napadite" prispevky

sksko
27. nov 2008

jaj dievcata- dnes som sa uz o tejto teme vyrozpravala u nas v teme
sksko • 1d, 34tt • Dnes o 11:42

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš sissik, ja sa vratim este k tomu clanku o babickach na zivnost- ja ked som to vcera v radiu pocula, radsej som ho vypla, lebo neminim pocuvat "blbe" reci vytvorene nasimi zakonodarcami. Vtedy ma len napadlo, ze ked sme boli v nedelu na Lucnici, tak som sa pri vychadzani zo saly zrazila s Tomanovou- skoda len ze som nenaburala viac- a povedalal by som jej ze to je za tie super napady co mate pre podporu rodiny. ...

Mylsim ze je to tolal nevyhoda pre maicky ktore chcu ist robit- hlavne pre tie, ktore idu spat na pol uvazku- ved tymto im zoberu akukolvek motivaciu ist naspat robit. Takzo ked na pol uvazku zarobila povedzme 7 tisic, tak tie 4500 jej to aspon kompenzovala a PRITOM MALA CAS NA BABATKO starat sa aj sama. Takto ak chce mat tych svojich trebars 14000 tak musi byt cely den prec a babatko si neuzije...
A mylsim ze babicky to nerobili ze peniaze ale z lasky k svojim detom a vnucatam- pomahaju DETOM aby sa mali ich deti lepsie... ale zbytocne sa rozculovat.
Sojal ma argument, ze ved potom si ta babicka na zivnost moze zobrat aj viac deti-- tak vacsiu kravinu som davno nevidela... uz chcem vidiet ako sa tam stresuje s cudzimi detmi....vlastne je predsa len vlastne.... a moze si dovoli k nemu viac( aj lasky ale aj trestu!) a jednoduchsie sa dohodne na pravidlach, ale to TOmanka asi nezazila...
buuu jedna !!!

miriamkac
27. nov 2008

Ja som Tomanovu pocula sa vyjadrit v jednej diskusnej relacii ako v takomto zmysle: "Nech si zena rozmysli, ci chce sa starat o dieta alebo robit karieru" Ked som toto pocula skoro som z koze vyletela!!! AKo moze ministerka socialnych veci vypusti z ust takuto KONINU!! 😠 ...ona si mysli, ze zeny na MD a RD chcu robit karieru???? My nechceme nic, len UZIVIT rodinu, lebo inac to proste nejde...a ona teraz nam zobrala aj tuto moznost...ze karieru
Baby ako sa vam karieruje, tie ktore musite do prace??? 😝

martinka17
27. nov 2008

Mirka
vieš, blaváčky áno, ich muži zarábajú celkom dobre, takže väčšina sedí doma aj dlhšie ako tri roky a pracovať idú "karieristky"..a Vierka žije v Blave, no a keďže tuším za Nitrou končí slovensko, tak nevie, že ako sa vlastne žije za "hranicami". A ináč živnosť pre babičky...to jej mám akože platiť za to, že si vezme k sebe vnúča? A ona za svoju lásku bude ďakovať štátu odvodmi a daňami????? Škoda reči.

bianca
27. nov 2008

mirka414 tak toto je super.Som sa narehotala

miriamkac
27. nov 2008

martinka17 ani by som nepovedala.....materska je rovnaka ci v BA, alebo v KE... 😝 , co sa tyka platov ucitel v BA je v tej istej platovej triede ako ucitel v KE...a v BA mas takisto podnikatelov ako v KE...to by som takto nedelila...moj muz tiez pracuje v BA, ale zeby zarabal tolko, ze ja by som do roboty nemusela...hmmm 😒 ....uz teraz zijeme na dlh...Takze ja som to myslela celoplosne SR... 😉 (lebo zeny "karieristky" nie su len v BA...)

miriamkac
27. nov 2008

sorry...myslela som rodicovska prispevok, nie matersku....

stresmenka
27. nov 2008

Baby a čo s toho, že by si babka dala spraviť živnosť napr. moja mama ja sa s ňou dohodnem, že jej platiť nič nebudem ( čo by ona odomňa ani halier nezobrala ) a z čoho bude platiť odvody štátu keď ona nezarobí ani halier veď to takto urobí každá mamina svojej dcére. Tým pádom ani daň nemá z čoho odviesť keď nemá žiadny príjem nie? Akurát bude stratová na tých poplatkoch za vybavienie živnosti 😠 😠

Joj mne to tak pripadá ako ona by ani deti nemala a veď ona a jej deti majú peňazí dosť a zanič ona je kariéristka keď sa pchala až na taký post jooooj .... je to

olivova
27. nov 2008

no, ficova vlada nahana peniaze kde-kade sa mi vidi. Matky na materskej su neatraktivne, pretoze je ich omnoho menej ako dochodcov. Potrebuju oslepit tu cast populacie, ktora im da hlasy do buduceho volebneho obdobia. A to sme my asi nie...

ivuss01
27. nov 2008

ahojte, tak sa aj ja trosku pripajam, jeden znamy je nezamestnany 13 rokov, pobera socialnu davku vo vyske 5135sk, to je iba na jeden zadok, ja som riadne chodila do prace, mam 5 mesacnu dceru a mam RP a pridavky na jedno dieta smiesnych 540sk ale to kazda matka!!!!!!!!!!!!!!! a to som rada, ze malu kojim, ale treba plienky cca 1500sk, kozmetiku,oblecenie, atd, atd ale to pozname vsetky, treba platit byt, energie, poistky, pozicky...a treba aj jest, a to manzel nezarobi bohvieco, korunky treba riadne obracat aj 5krat, aby sme dajako vyzili!!!

ja by som papalasom nechala tie ich domy, byty, drahe auta, ale dala by som im iba ten rodicovsky prispevok a ktomu zo 5 malych deti... potom by si mozno uvedomili vsetci,,,,

vravia, ze porodnost klesa, no kto bude robit deti za takych podmienok, nech ich robia papalasi, maju za co zivit, i satiat!!!!!!!!!!

katmi
27. nov 2008

miriamkac karieruje sa mi "uzasne".. 😠 😠 teda bude sa
lezie mi priserne ta osoba na nervy..ako keby ona nemala deti..

stressmenka no tomanova dneska v telke vykladala,ze sa to bude musiet dokladovat (??!!) jej uz nacisto sibe!!! cize budes musiet mat zrejme asi nejaku zmluvu o opatrovani dietata.. ale ja som dnes presne nad tymto rozmyslala..co ked by som teda urobila zmluvu a dala ze "cena" za opatrovanie dietata 1,-SK??? ved to mozes.. ty si urcujes cenu..resp.ten,kto sa ti bude starat od dieta.. ja neviem..ja tomuto fakt nechapem..ako na jednej strane plna huba reci,ako ona chce pomahat mamickam na MD a na druhej strane da na schvalenie takuto neskutocnu chobotinu 😠 chcela som napisat daco ine,vystiznejsie,ale to by mi admin asi zmazal 😅 😀

kocky.. co vy nato?? nemymyslime daco,aby sa tato nasa diskusia dostala k tomanovej??? 😉 ja by som to normalne urobila.. a nech sa vyjadri k tomu,co sme popisali.. nejak rozumne.. strasne by ma zaujimali jej nazory na toto vsetko co piseme.. ako by sa k tomu vyjadrila..