Tomanová: Rodičom vláda nepridá, ba aj zoberie

ivuss01
27. nov 2008

katmi, ja ti poviem,
vazena pani ministerka, mali by ste si uvedomit, ze nicite aj tie male snahy o zachovanie slovenskej populacie, ked nezvysujete RP, znanena pre nas obycajnych ludi, ze nechcete, aby rodina mala viac deti ako jedno, lebo to druhe nie sme chopne financne utiahnut, jamam len jedno dieta, ale mama sa co obracat...lebo dve a viac deti je fakt dost, a to este nie je euro...

nieco ma este napadne, len sa musim preist 🙂

norik, zijeme aj z lasky 😀 , Materska mi v sobotu konci, idem na rodicovsky,

vejinka
27. nov 2008

tiez nemam slov kocky..je to doslova verejny vysmech nam matkam ak si niekto mysli ze "stovkou" zalepia huby nespokojnym mamickam!!!!! 😠

ivuss01
27. nov 2008

vejinka mas pravdu, stovka, to je ta na 3 hippky, aj to musime doplatit
ze ju hanba nefackuje 😠 aj tych ostatnych papalasov!!!!

vejinka
27. nov 2008

za stovku v dnesnej dobe..teda 3a volaco eura sa da kupit tak jeden chleba mlieko a mozno polka masla...uboheee je mi do placu ze pre dieta ktoremu je to urcene nevyjde ani na kasicku o plienkach nehovoriac a to by sme este mali sporit na jeho ako taky start do zivota..a z coho???? nebudeme jest??? ja mam zatial velmi dobre ale po troch mesiacoch mi skoncia dobre casy a budem "triet" bidu s par eurami v penazenke lebo rp je zalostne nizky..kde su tie sluby ze rp bude taky ako minimalna mzda??? asi nenavratne prec tak ako peniazky ktore si azda jedna z nas zasluzi!!!

toto tam tiez mozte dat 😉

dadulik
27. nov 2008

tak my sme sa s manzelom super pobavili na tom zvyseni prispevku, ze konecne mame na poplatky v banke 😀

vejinka
27. nov 2008

v tej poslednej vete mi chyba ze: ktore si azda kazdaa z nas zasluzi!

dadulik
27. nov 2008

ja skratka nepochopim, ako taka p..a (sorry nemozem byt slusna) si dovoli riadit nase zivoty 😠
a mysliet si, ze jej tvrdenia su tie jedine spravne ! 🤐 sak ona musi byt totalne j.....a, joooooj keby som ju stretla, asi by sa z toho tak skoro nespamatala, co by som jej splechla do oci

dididi30
27. nov 2008

baby ja som v anglicu a tu maju matky s dietatom take vymozenosti ,ze slovensko to je cista almuzna 😠 fuj hanba im.....ja viem,ze ekonomika v uk je na ovela vyssej urovni, ale predsa, ked sa chce tak je na vsetko....
dokonca sa da vybavit prispevok na tie hippky ako pise ivuss...na mlieko na jedlo na osatenie proste na vsetko mozne, dokonca aj na byvanie a to najma matky co su same bez muza....proste na dlhu debatu...

vejinka
27. nov 2008

no nic idem spat lebo ma porazi od zlosti..a erik nebude mat co papat 😔

ivuss01
27. nov 2008

no to teda mame... 😠
a este z rp mozeme ist aj na dovolenku? nie? ale mozno nas prekvapi, a necha tych 4700 ale sk zmeni na euro 😎 mozno sa da inspirovat 😉
bolo by to super, nie?

norik1
27. nov 2008

Ivuss chod si dat poldeci bo uz ta blbosti napadaju 😀 😀 Ze euro...ved by sa tvarila, ako keby zo svojho davala... Ja sa vobec divim, ze schvalili prispevok pri narodeni druheho a tretieho dietata...ale to maminky asi tiez hucali tak, ze sa na to pristupilo...teda aspon myslim ze je to schvalene - mna sa to este netyka tak sa mi to pletie...

ivuss01
27. nov 2008

norik, ani mna sa za tychto okolnosti druhe ani tretie dieta netyka,
a tymi 20000 zasa potesia ciganky, nie som rasistka, ale co je vela to je vela,
a na tuto zlost ani poldeci nepomoze, 😀

ivuss01
27. nov 2008

a ozaj dnes zasa vraveli nieco o tom, ze sa malo deti rodi,,,

norik1
27. nov 2008

hej malo deti sa rodi URCITE to bude tym ze Slovaci nemaju radi sex tak sa mu vyhybajuuuuu he he he som sa sama na sebe pobavila 😀 😀 😀

ivuss01
27. nov 2008

to je super, norik, asi to bude jedine tym 😀
tak na to by som neprisla... 😉

miriamkac
27. nov 2008

ivuss01 ja som mala matersku o 500sk vysiu ako je RP...tiez ziadna slava, ale ako ja viem, podla zakona mat nesmies nizsiu matersku...vlastne ak ti vyjde nizsia materska ako RP tak USVaR by ti mal rozdiel doplatit....

a co sa tyka novych prispevkov: staci len trosku preratat: co je lacnejsie? vyplatit jednorazovo vysie prispevky detom, ked sa vie, ze porodnost je nizka, alebo zvysit Rod.Pridavky niekolko nasobne vysiemu poctu uz existujucich deti, pripadne Rodicovsky. prispevok rodicom pre uz existujuce deti....???? lahka matika...nic svetoborne...a uz sa nemoze kricat, ze fickova vlada nerobi socialnu politiku...ved zvysila jednorazovy prispevok...aj na druhe a tretie dieta!!!! (nechcem byt rasisticka, ale zase sa zvysi len porodnost urcitej skupine ludi....lebo oni: porodia, zhrabnu prachy a sup decak to isti...a mozu to spravit teraz aj trikrat za sebou......doooobre sa bude zvysovat porodnost... 😀 😀 😀 ....)

sksko
27. nov 2008

baby, od cloveka ktory prenasal geriatriu moze vust len geriatricky-starecky-9(pad.haha a este neico. vyplacnai rp v rovnakej vyske schvalila predchadzajuca vlada,takze z pohladu tejto vlady je to zle a preto treba taketo navrhy podprujuce rodinu zrusit. . .a z niecoho predsa treba zobrat na tie prispevky na druhe tretie dieta? nie? a aby v statnom rozpcte ostali peniazky a bolo z coho zvysovat niekde inde. . .

katmi
28. nov 2008

caute kocky..vidim,ze dnes to tu stagnuje.. 😉 kde ste vsetky?? rozlietane,ako ja dnes??
no,takze co sme to vymysleli??? 🙂

zuzitka
28. nov 2008
norik1
28. nov 2008

noooo ja som dnes bola tu i tam, vonku i dnu, ale v principe rozlietana 😵

Pytala som sa muzika a ten hodil navrh - skusit poslat ten link do nejakeho casopisu, nech sa urobi nejaky clanok na to, na co by zareagovali mamicky co nenetuju...a mozno by sa daco spustilo...hm?

katmi
28. nov 2008

norik pozri link co poslala zuzitka.. a kuk toto. vyjadrenie tomanovej na podobne "problemy" ako tu piseme my..

http://www.rodinka.sk/index.php?id=tomanova

norik1
28. nov 2008

no tak to sme v peknej pjerdoli... 😝

katmi
28. nov 2008

norik 😖 😠

kveta
28. nov 2008

Mňa minule Tomanová veľmi vytočila. V telke odôvodnila nevyplácanie vyše 20 000 Sk adoptívnym rodičom na náklady spojené s novým dieťaťom v rodine tým, že štát podporuje rodiny, ktoré si plnia svoju biologickú funkciu.

Nie dosť, že si adoptívny rodičia musia hradiť poplatky za osvedčenia a vyšetrenia, že môžu adoptovať ešte aj ich deti sú diskriminované v štýle: Nemá o Teba, malé miminko, záujem Tvoja biologická matka? Tak my Ti na kočík neprispejeme... Dôvod? My podporujeme rodiny, ktoré si plnia svoju biologickú funkciu...

A tak tu máme absurdity, keď si žena vytiahne na pár dní svoje dieťa z hniezda záchrany len aby dostala vyše 20 - tisícový príspevok a dostane ho, lebo sa na 28. deň po pôrode starala o svoje dieťa, ale adoptívny rodičia majú smolu. A pozor, to nehovorím o pôrodnom, to hovorím o tom príspevku na zvýšené náklady pre rodičov starajúcich sa o novorodenca.

Ale keď tu tak uvažujete nad tým, ako sa Tomanová starala o svoje dieťa, tak mám pre Vás typ. Zistite si, kde bol zamestnaný jej už zosnulý pán manžel. Myslím, že Vás výsledok pátrania zaujme... 😉

milhaus
28. nov 2008

dneska o tom jej manželovi hovorili volačo v spravach ale dobre som to nepočula

sksko
28. nov 2008

kveta,ved ked vies tak povedz kde robil jej manzel . . .usetris nam cas na rozumnejsie veci ako nasu pani ministerku. . .xixixi

norik1
28. nov 2008

ja som nasla len ze bol policajt...

3558
28. nov 2008

dobra tema 🙂
chcem sa pridat a dufam ze si to Tomanka aj cita.
Mam 31 rokov a 4mes.syna. keby som bola financne zabezpecena lepsie, myslim tym materska a rodicovske prispevky, tak uz som mohla mat syna 10 rocneho. ale vdaka nasim politikom som si ho nemohla dovolit. tak som sa pred 4.mi rokmi prestahovala o UK a konecne z materskej vyzijem. aj ked s odretymi usami, ale ako slobodna mamicka mam na plienky. Na slovensku by som ich ani nemala z coho kupit.
ak to takto pojde dalej, tak sa domov ani nikdy nevratim, lebo chcem este jedno dieta. ked si ho nemozem dovolit vo vlastnej krajine, tak ani netrvam na tom aby mal slovenske obcianstvo. a myslim ze ked budu moje deti dospele, tak uz ich ani nejake Slovensko zaujimat nebude, lebo ich k tomu ani viest nebudem.
Aby sme si dobre rozumeli: ja som rada ze som Slovenka, a hrdo sa k Slovensku hlasim. Opisujem nasu krajinu ako krasnu, co aj je, ale socialne zazemie nula bodov. 😒
tak draha tomanka skoc mi na hrb.

asitka
29. nov 2008

a to s tým rodičovským príspevkom už schválili...že matky pracujúce ho už nedostanú v plnej výške??? lebo mňa tu už asi v tejto krajine šlak trafí...ja nič proti dôchodcom....ale furt sa im zvyšujú dôchodky...vianočné príspevky, či balíčky, či čo im to dávajú...a na deti a matky myslí kto???? zalepia oči jednorázovým príspevkom pri narodení....a o čom to je...kúpia postielku...plienky a je po...a potom čo??? krista..tak som sa dnes rozčúlila, že až strach...toto už neni ani systém...toto je už katastrofa...ešte aj to, čo by mladým mali pomôcť...tak dodrbávajú kompletne...že tú kozu šlak netrafí...a sa ficovi čudujem, že ju tam furt drží...dodrbe...čo môže....ved to čo chcú zaviesť nemá ani hlavu, ani pätu...ženy idú do práce...lebo peniaze potrebujú....deťom odopierajú tú starostlivosť, ktorú si zaslúžia....a ešte aj to málo im zoberú?? no žasnem...fakt žasnem....

doriaa
29. nov 2008

Asitka, presne aj ja som sa uz rozculila, ze sa zvysuju dochodky, príspevky o nicom inom sa nehovori.... ale to preto, ze dochodcov je vela a to su pre vladu volebne hlasy. Co na tom, ze mame deti, tie volit nemozu. A nech skusia z rodicovskeho prispevku chodit po lekaroch, kupovat mlieko, oblecenie.... Ja mam pomaly 5.mes.syna a zo 4.000,-by sme umreli, kedze musim kazdy mesiac kupovat umele mlieko a to mi nastastie moze predpisat dr.takze platim polovicu to je 1.500,-Sk (zatial) a uz musel maly brat vselijake sirupy a pod.takze prispevok zostane v lekarni. 😖