Tomanová: Rodičom vláda nepridá, ba aj zoberie

linddi
6. aug 2008

Ani sa mi od toho jedu nechcú čítať všetky vaše príspevky. Jediné čo ma napadá pri tom preukazovaní výdavkov je riadne os.atá plienka priamo pani Tomanovej do schránky!!!!!
Super, schválne som nastúpila na polovičný úväzok od 9.mesačnej dcéry, aby sme mohli ako tak žiť - platiť hypotéku, ja študovať atď a oni debily debilný, stará k.ava toto vypotí?!!!!!!!!!!!!!!!
Chce sa mi gŕcať, hlavne, že cigánom dávajú samé príspevky a neúmysli čo.
Jój, ešteže tu mám pred sebou čokoládu a trošku sa ukludním. 😠 😠 😠 😠 😠

elise
6. aug 2008

ministerka si neuvedmuje že dieťa rastie nestačí mu kupiť na zimu jedny čižmy potrebuje aspon 2-je a to noha stále rastie aj oblečenie. taký dôchodca toho vela nepotrebuje a topánky mu vydržia niekolko sezon, a už ani nerastie.ja som tiež odišla do práce lebo máme hypotéku a manželov plat bohužial nestačí ☹ a keby sme nemali hypotéku tak nemáme kde bývať 😠 rada by som zostala doma aj do 6 roov ale manžel by mal zarábať aspon 40 tisíc v čistom ked príspevok je 4500 sk 😠 čo je žobračenka. manžel pracuje na smeny tak sa v práci striedame a so synom striedame. stále ho kojím takže čo to ušetríme. keby som nerobila tak si veľa vecí dovoliť nemôžeme. ale vláda kašle na matky s detmi ved deti ich nevolia iba dôchodci a cigáni (česť výnimkam-lebo poznám aj poctivých a majú iba 2 detičky a žijú slušne)
ved je to diskriminácia bielych a hlavne matiek. som zvedavá ako určí aby sme predkladali výdavky na dieťa? čo bude prikazovať? určí obchdy a tovar kde si môžeme do akej ceny kupiť pre dieťa všetko? ved dieťa je individuálne a aj niektoré majú rôzne choroby potrebujú inú starostlivosť lieky, oblečenie.......
pridám sa aj aj ale dajte vediť aká forma pritestu sa bude organizovať a kde, nebolo by vhodné dať vedieť do markízy?

bambusko
6. aug 2008

elise, asi dokonale splnas ich predstavu o danovom poplatnikovi. obaja makate ako draci, platite dane a este popritom vychovavate dalsieho danoveho poplatnika - od 1.1. pre stat takmer zadarmo 🙄

elise
6. aug 2008

bambusko ved to a to nie som určite jediná a ani na koníkovi. ja mám ešte tú výhodu že veľa vecí môžem porobiť cez internet a v zákoniku práce je aj telepráca ktorá sa dá robiť aj doma pri bábenku ale aj ked sedíš v kuchyni za stolom pri práci cez internet tak nič od 1.1. nedostaneš lebo podla tomanovej pracuješ... 😠 😠 😠 a to je smutné až na zaplakanie ☹

milhaus
6. aug 2008

prezident by ten zakon nemusel schvalit

bambusko
6. aug 2008

ja tiez robim doma na pc, ale len na dohodu. tak sa na to mozem vykaslat od 1.1. 😠

gaspar ma tiez deti odrastene, toho to trapit nebude

elise
6. aug 2008

ja tiež rozmýšlam že sa na to vykašlem. ved vo vláde berú dôchodky aj platy tak čo ich po neakých matkách aich 4500 sk a 540 sk prídavkoch ved oni berú majland 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

anjelik85
6. aug 2008

bambusko, súhlasím s tebou. to k ničomu dobrému nevedie dať dieťa pred dovršením 2. roku do škôlky. moja sestra pracuje 11 rokov v škôlke ako učiteľka. koľko ráz jej slzy vyhrkli, keď videla už 2 ročné dieťa plakať a pýtať sa celý deň, či príde maminka. oni to ešte nechápu, že keď ich dajú maminky do škôlky, že sa po nich vrátia. vždy takým deťom trvá polroka, kým sa naučia a zvyknú. to sú 11 ročné skúsenosti mojej sestry. (má vš)

žienky, maminky, už som napísala na tú stránku kvôli elektronickej petícii, tak čakám na odpoveď. tiež čakám na ten kontakt na pani radičovú. dúfam, že to všetko pôjde super. určite to sem hneď napíšem, ako budem vedieť viac. 😉

kotenko
6. aug 2008

anjelik, drzim palce a informuj nas

jerryjanka
6. aug 2008

viete čo je tragikomické?
že ked sa bude dokladovať ako ste minuly ten megapríspevok tak vam povedia že načo davate dieťaťu 4 plienky na den ved mu stačia aj 2
a prečo minať peniaze na vlhke utierky ked si môžte vyvarať plienky a uteraky 😖
a načo ste kupili dvoje dupačky ved jedny stačia 🙄
toto je normalne že skrytá genocída 😖 😖 😖 😖

oni si fakt sedia na kabloch všetcia kolko ich je

bzuco
6. aug 2008

anjelik...možno by sme mohli nakontaktovať aj Martinákovú zo SF...ona sa v tom tiež angažuje 😉 a zapojiť do toho aj JOJ a markízu...minimálne

elise
6. aug 2008

napadlo ma že do štasbugru na súd pre ludské práva zažalovať republiku za diskrimináciu matiek starajúcich sa o deti ale je to zložité a právnici sa toho asi budú báť chytiť ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

bambusko
6. aug 2008

da sa podat peticia online na europarlament

http://www.europarl.europa.eu/parliament/public...

elise
6. aug 2008

bolo by to zaujímavé a linka petície by sa sem dala a mohli by sme to podporiť ved je nás tu veľa 😉

anjelik85
6. aug 2008

elise, veru, to už sú iné páky.

bzuco. ja by som to aj dala telke. len či to pre nich bude také zaujímavé. myslím, že markízu sleduje viac ľudí ako jojku. tak radšej tam dať. len z toho mám obavy. to skôr až potom, keď sa niečo rozbehne. lebo teraz neviem, čo by som im tam navrhla. to musí byť pre nich veľmi zaujímavé.

jerry, riadne som sa nasmiala, ale mi aj úsmev skysol, pretože títo "vládny činitelia" sú už schopní hocičoho, tak by som sa ani nedivila.

bzuco
6. aug 2008

elise...no neviem, kde inde vo svete je RD 3 roky 😒 ...to by si asi neuspela s tou diskrimináciou matiek

anaxamon
6. aug 2008

ak je tu nejaka pravnicka a zaroven s pomocou nejakeho toho zdruzenia by sa mohla podat minimalne hromadna pripomienka...ale na to treba ozaj pravnika...

emmka3
6. aug 2008

kocky, vedeli by ste mi dat link na tu navrhovanu zmenu od 1.1. Dakujem.

Doma mi nechcu verit, ze zas nieco tak "skvele" vyplodili vo vlade ...

tinike
6. aug 2008

Ahojte baby, nedalo mi to, tak som si preštudovala "Návrh zákona o príspevku na starostlivosť o dieťa a o zmenu a doplnení niektorých zákonov", ktorý bol zverejnený v rámci medzirezortného pripominekového konania. Našla som tam jednu zaujímavosť a síce :" V záujme zachovania kontuniity pomoci štátu rodičom, ktorým vznikol nárok na rodičovský príspevok pred 1. januárom 2009, navrhuje sa poskytovať rodičovský príspevok naďalej podľa zákona účinného do 31.decembra 2008, a to aj rodičom, ktorí budú vykonávať zárobkovú činnost za podmienky, že rodič nepožiada o príspevok na starostlivost o dieťa alebo deti neumiestni do materskej školy.“ A následne v Čl. II bod 11 uvádza toto :“ O podaných žiadostiach o rodičovský príspevok , o ktorých sa nerozhodlo do 31.12.2008, sa rozhodne a priznaný príspevok sa vypláca podľa zákona účinného do 31.12.2008, a to aj za obdobie po 31.12.2008. Ak rodič uplatňuje nárok na rodičovský príspevok po 31.12.2008 za obdobie pred 1.1.2009, o nároku na tento príspevok sa rozhodne a rodičovský príspevok sa vypláca podľa zákona účinného do 31.12.2008, a to aj za obdobie po 31.12.2008.“ Z uvedeného mi vyplýva, že aj pokiaľ by bol tento zákon schválený, vzťahoval by sa na rodičov, ktorým vynikol nárok na RP po 31.12.2008 a teda nie na tých, ktorý RP poberajú v súčasnosti. Ale aj tak, ženy treba niečo robiť 😠

stresmenka
6. aug 2008

emmka3 je to na prvej strane tohto fora je tam link hned prvy prispevok

tinike
6. aug 2008

anaxamon : návrh zákona bolo možné pripomienkovať v rámci medzirezortného pripomienkového konania na MPSVaR v termíne od 09.07.-do 30.07.2008...teraz materiál postupuje do vlády, tam je to málo priechodné na akceptáciu hromadných pripomienok, ale ako sa hovorí: "Keď Pán Boh dá, aj motyka vystrelí...." 😉 takže skúsiť by sa to dalo..

cajovka
6. aug 2008

dievcata maminy ak nieco vymyslite dajte mi vediet tiez vas podporim sak aj ja budem mat raz dietatkooo 😕

anaxamon
6. aug 2008

tinike, tak uz len koli tomu ze "Keď Pán Boh dá, aj motyka vystrelí...." a koli tomu co si uvidla o prispevok vyssie, treba bojovat..ja nie som tehotna ale ak sa niekedy zadari budem a abude to isto iste az po novom roku... 😉 takze zaujima ma to este viac ako mozno "uz mamicky"..a urcite by to zaujimalo aj ostatne tehotne adminky, kedze temer vsetky maju, ak sa nemylim, nastup na matersku v novom roku... 😉

nikol_79
6. aug 2008

Ahojte, môj názor je asi taký, že RP v plnej výške by nemala poberať pracujúca mamička, možno sa niekto na mňa nasrdí /pracujúce mamičky na RP/ ... ale toť moj nazor. Ak sa rozhodnem pracovať, tým pádom niesom nonstop s dieťaťom, myslim si, že RP by mala byť náhrada za mzdu mamičke, ktorá sa rozhodne zostať doma, a nie šupnuť dieťa niekde do jaslí, príp. opatrovateľke...Čo je to za blud prispievať na jasle a dokonca aj tie súkromne.. Skôr by mali pridať matkám, ktoré sa rozhodnú nepracovať a venovať sa dieťaťu, aby im nechýbalo... 😠

abetka
6. aug 2008

ono mas mozno aj pravdu, ale keby bol RD vyssi, tak vela mamiciek by do prace nesli, pretoze sa naozaj neda z takehoto vyzit, ale je to aj tak diskutabilne, lebo niektore mamicky musia nastupit. Mne napr. pri dcere povedali, ze ma potrebuju a ak nenastupim, tak potom ma uz mozno potrebovat nebudu a bolo. Co som mala robit. A nebolo to financne zaujimave , ale pracu potrebujem.

nikol_79
6. aug 2008

No prijať by ťa museli aj keby ťa nechceli, ale nie je zaruka že by ťa potom nezaradili na menej zaujímave miesto. Napr. moja švagrinka podnikateľka, dieťa strčila od pol roka do jasli, vtedy pracujuce mamičky nedostali nič, aj sa chvalila že ona zarobi 40000 tak čo bude doma sedieť, ale keď sa zmenil zákon a mali dostavať plny RP aj pracujuce, hneď ho z jasli vytiahla a dala k svokre, len aby dostala ďalšie peniaze, takže tie peniaze idu aj tam, kde ich je aj tak dosť....

abetka
6. aug 2008

no mne povedali, ze po nastupeni po materskej ma prepustiea z dovodu rusenia miesta. A bola som v haji

milhaus
6. aug 2008

tak pre tento pripad to si musela teda nastupit ale je to blbe

anjelik85
6. aug 2008

je to celé odveci. ja keď teraz vezmem popri rodičovskej ešte opatrovanie synčeka známej, tak budem vedená ako pracujúca matka a teda mi znížia rodičák? no tak to sa mi teda neoplatí brať. 😠