Tomanová: Rodičom vláda nepridá, ba aj zoberie

addaa
27. aug 2008

Baby bacha na toho E. T. asi viete, že sa stým redaktorom súdila a tuším sa jej musel jeden nemenovaný týždenník (inak kvalitný) ospravedlniť.

K.a.t.k.a podla mna ich volili väčšinou dôchodcovia a ludia so stredným a základným vzdelaním (nikoho tým nechcem urážať samozrejme). To je ich stabilná voličská základna, uprchlíci z HZDS. A súhlasím Fico, Tomanová na jedno kopyto. On podla mna navonok vyzerá ako silný vládca, čo sa chce rovnať k ruskému prezidentovi ale vo vnútri je asi bábka, ktorou máva aj Tomanová...zo sledovania vyjadrení smerákov v tv mi to tak príde...

Bamusko, to som nevedela, že obedy pre sociálne slabých sú také lacné....to je fakt nehorázne...ale ked ide o deti, tak sa aspon chudiatka asi niekde najedia...tých rodičov by som.....fakt sú výnimky, ak asi ostane vdova s dvomi deťmi, ale tých je podla mna málo... 🙂

kotenko
3. sep 2008

ahojte, kocky, tak zvysia sa RP alebo materska? ak ano, odkedy a o kolko? dajte vediet

bambusko
17. okt 2008

waw, nabehla mi na ucet almuzna 6400,- aj s pridavkami. zvysenie o 220,- je tam, len ci to miniem 😀

stresmenka
17. okt 2008

bambusko a čo zvýšili? 😉

bubba
17. okt 2008

aj mne islo o 220 hore 😉

stresmenka
17. okt 2008

aha tak ja na toto ešte nemám nárok až od januára ☹

jonatanka
17. okt 2008

jeej oni nieco zvysili??? ja som oficialne slobodna mamicka a ked som si chcela vybavit nieco navyse, mile tetky na socialke mi oznamili ze nemam narok lebo nie som soc. pripad, kto v tomto state je vlastne soc. pripad, romska spoluobcanka s piatimi detmi ktore kradnu jedna radost 😒

bambusko
17. okt 2008

jonatanka a nemala si nahodou dlhsie matersku? teda, ak si mala narok, lebo pre slobodne je 36 tyzdnov namiesto 28

addaa
17. okt 2008

Babulky a vie niekto aký výsledok petície? Briezka máš nejaké info?

jonatanka
17. okt 2008

ja soom na matersku nemala narok, lebo mi vyprsala nejaka ochranna lehota konretne mi tam vraj chybali 2dni 🙄

bambusko
18. nov 2008

pozerate joj - de facto? to co ma pani ministerka za hlas??? 😕

miriamkac
19. nov 2008

bambusko...keby bola chlap tak poviem, ze jej niekto poskakal po vajcach..... 😀

kisska
19. nov 2008

myslim, ze bola riadne prechladnuta, ved kohrnala ako stary hrniec... ale stalo to nemalo vplyv na hlasky, ktore vypustala...

daniela84
26. nov 2008

Mozete zacat nadavat, zakon bol vcera prijaty a ani peticia ani materske centra nam nepomohli, tak predsa si len nasa vlada robi co chce a doplacaju na to hlavne mladi rodicia pokusajuci sa uzivit vlastnu rodinu

bambusko
26. nov 2008

daniela, a presiel povodny navrh, ci su tam nejake kozmeticke upravy? som akurat v radiu pocula, ze od 1.1. sa zvysuju pridavky o 100,- len take "dobre spravy" vypusitli do obehu, mali by to hovorit v eurach 🙄

daniela84
26. nov 2008

Bambusko ak som dobre citala tak presiel povodny navrh, odnimu mamickam vsetko co mozu a chcu im zalepit oci tym ze dostanu prispevok aj na druhe a tretie dieta a z babiciek chcu urobit profesionalne opatrovatelky so zivnostou, je tam nieco spominane ze ked robis mozes ziadat o prispevok na starostlivost na dieta a ze moze byt do vysky rodicovskeho, ale kde a ako ho ziskat a kto to bude posudzovat neuvadzaju, no cakaju nas pekne zmeny od buduceho roku, tato vlada sa veru pochlapila, tak ako chcela mysliet na rodinu tak na nu doslova nasrala ked to tak skaredo musim napisat, lebo neviem ci nase pani Poslankyne a pani Poslanci nikedy boli nakupovat pre tak malinke deti
a ked uz nechcu aby sme robili tak nech nasim manzelom nedavaju 20 tisic v hrubom, ale minimalne 40 tisic v hrubom, aby sme si mohli dovolit zaplatit aj hypoteky a zakladne zivotne potreby

miriamkac
26. nov 2008

ludia tu to je:
http://www.topky.sk/cl/7/359665/Stat-vyplati-25...

A este nieco...krasne si odporuju jednotlive zakony: v novom sa pise, ze deti do troch rokov ak date do skolky pridete o rodicovsky prispevok, ale mate narok na prispevok na starostlivost (max. do vysky RP)...ale skolka NEMUSI vam dieta do troch rokov zobrat, zase lebo podla noveho zakona o skolach maju prednost deti starsie a nemusi mat na taketo male deco miesto (lebo v triede dieta do troch rokov sa pocita ako 2miesta).... 😠 😠 😠
uzasne....ze babicky zivnostnicky..... ☹ ☹ ☹

pastuska
26. nov 2008

No paráda.
Tak ja sa musím pozastaviť nad tým, koľko dostávam, a koľko som ako živnostníčka odvádzala. Odvádzala som asi 2 roky pred pôrodom takmer dvojnásobok mojej materskej...som nútená pracovať doma - podotýkam, že po nociach, pretože malý je malý (má 5 mesiacov) a celý deň sa mu venujem, pričom aj vnoci kojím max. každé 3 hodiny...takže neviem, ako to bolo myslené s tým, že pracujúce matky sa nestarajú o svoje deti...teda nie tak dobre. Ja pracujem doma za PC. Je mi z toho všetkého akosi zle. Nehovoriac o hypotéke, výške nájmu...a pritom by som veľmi chcela druhé dieťaťko, ale či mi dajú či nedajú príspevok pri druhom dieťati - to mi je šum a fuk - to ma totiž z biedy nevytrhne, a mesačné náklady splácať nepomôže....by som si to vymenila s Tomankou na mesiac..nech sa ide sem posnažiť vyžiť z toho, čo mám...a to by som mala ešte od januára platiť ja príspevky do SP - asi o dvetísicky viac, ako dostanem od štátu...no ako - nemám slov.

alica147
26. nov 2008

ahojte kočky a to sa bude týkať detí ktoré sa narodia 2009?ja idem v januári do roboty malý bude mať pol roka a bude s ním moja mama tak som z toho teraz pako či ten rodičovský dostanem 😝

daniela84
26. nov 2008

Nie alica to sa tyka vsetkych deti, no poviem vam neviem co robit, ale mamicky by sa mali vzburit a ukazat politikom aky su trkvasy ja by som normalka dosla pred parlament si to s nimi vidskutovat alebo im normalka odniest blocek z nakupu plienok a jedenia a osatenia nech sa pozru co musime kupovat a co vlastne sposobili takymto zakonom

alica147
26. nov 2008

😕 😕 😕 😕 😕 to vážne?ty kokso šak som počula že detí narodených do konca roka sa bude týkať starý zákon 😕

miriamkac
26. nov 2008

akoze ...ako pisala pastuska...jednorazovi prispevok nikoho z biedy nevytrhne...dieta nestaci len porodit, ale aj vychovat!!!! 😠 😠 😠

miriamkac
26. nov 2008

alica kuk se:https://https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
akurat o tom prebieha debata....

alica147
26. nov 2008

miriamka dík 😉

xstelinka
26. nov 2008

Baby, a ako je to s tou zivnostou? Moja mama uz zivnost ma, to by si ju musela akoze rozsirit a davat mi fakturu? A ja by som jej ju platila a fakturu by som potom predlozila na urade nech mi ju preplatia????? A dalsia vec, ak chce niekto opatrovat deti, nepotrebuje na to nejake dalsie vzdelanie, napr. pedagogicke? A plati to len pre babky deti, co ak niekto nema starych rodicov, ale dobre starsie susedy na dochodku?

ikke
26. nov 2008

titkovamiriam • 3d • Dnes o 10:13
Rodič, ktorý sa rozhodne pracovať a starostlivosť o dieťa do troch rokov veku zverí príbuznej osobe, napríklad starej mame, ktorá nebude mať na túto činnosť živnostenské oprávnenie, dostane štvrtinu z rodičovského príspevku - teda 1 195 korún (39,67 eura). Vyplýva to z prijatého vládneho návrhu zákona o príspevku na starostlivosť o dieťa. Radičová počas rozpravy opatrenie kritizovala
tak dufam ze toto prezident nepodpise ved je to na hlavu!!!!!

wighy • 1d • Dnes o 11:21
tak toto je uz vazne na zaplakanie
no comment lebo sa zbytocne vytocim

penelope10 • 1d • Dnes o 11:30
Rodicovsky prispevok
no baby ten odkaz znie hor sa rodit !!!!!
KAZDA ASPON 3 DETI !!! ked uz rozdavaju tie 25 tis. prispevky

arieska • 1d • Dnes o 11:31
baby tak to ešte nie je isté? lebo ja už letím jasle vybavovať..tiež som mala pôvodne dohodnutú švagrinú na opatrovanie. od januára nastupujem do práce a neviem čo bude

titkovamiriam • 3d • Dnes o 11:34
NIE JE TO ISTE ale planuje sa to ,je tam este viac zmien tusim budu nieco platit aj skolkarksym detom-no mne je to fuk do skolky u nas neberu uz ani 4r.deti!!!

loren • 1d • Dnes o 11:35
ja som chcela od januara robit tiez ale nepojdem pre to uzasne schvalenie ze nam nechaju 1/4 s rodicovskeho

susik77 • Dnes o 11:36
to je sila nechapem

titkovamiriam • 3d • Dnes o 11:38
loren,ja si neviem predstavit babku ako si vybavuje zivnost - tyka sa to uz len pol roka tak sa nato ak to schvalia vykaslem,no ide o princip vobec nieco take navrhnut.nasa babka s tych penazi nechce ani korunu ze je s marekom a este by mala nieco vybavovat.skolky mame natrieskane!!!

arieska • 1d • Dnes o 11:40
baby a čo tá petícia čo sme spisovali? to sa nevzťahovalo na toto? či to jednoducho zmietli zo stola?

titkovamiriam • 3d • Dnes o 11:41
a co ja viem !vidis nezrusili - vymysleli toto!!!

susik77 • Dnes o 11:57
to je strasne-taky nizky rodicovsky prispevok a este vymyslaju ako ho este viac skratit...

lienocka235 • 1d, snž • Dnes o 12:14
bohuzial je to na 99 percent iste.. Gaspar. to urcite podpise. Smer mu vyslvoil podporu v prezsidentskych volbach..
ale podla toho navrhu tie ktore nastupili na rodicovsku dovolenku pred 31.12.2008 mozu zostat podla stareho zakona.. povinne to bude pre ostatne mamicky..
bude potrebne si pockat na nejake usmernenie.. od soc. poist.

titkovamiriam • 3d • Dnes o 12:16
volal mi priatel ze o tom nieco zistoval a je pravda ze nas sa to uz netyka,len nechapem ze som o tom navrhu nikde nepocula-pozeram aj spravy,aj citam noviny a net

elri • 2d • Dnes o 12:23
stale nieco vymyslia, kedy aspon nieco rozumne...
podla mna ani z toho 25 tis. prispevku na 2 a 3 dieta, ktory maju schvalit tusim od januara, nic nebude

titkovamiriam • 3d • Dnes o 12:28
Vymyslaju lebo sa nudia

miriamkac • 3d • Dnes o 12:37
A este nieco...krasne si odporuju jednotlive zakony: v novom sa pise, ze deti do troch rokov ak date do skolky pridete o rodicovsky prispevok, ale mate narok na prispevok na starostlivost (max. do vysky RP)...ale skolka NEMUSI vam dieta do troch rokov zobrat, zase lebo podla noveho zakona o skolach maju prednost deti starsie a nemusi mat na taketo male deco miesto (lebo v triede dieta do troch rokov sa pocita ako 2miesta)....
uzasne....ze babicky zivnostnicky.....

titkovamiriam • 3d • Dnes o 12:38

arieska • 1d • Dnes o 12:56
fakt je to len pre tie nové mamičky? čiže ja ak som nastupovala 6.1.2008 tak sa ma to netýka? bože, som z toho zmagorená, aj tak sa budem musieť ísť asi spýtať na sociálku. a ako ich poznám, tam mi nebudú vedieť poradiť

janka33 • 1d • Dnes o 13:02
mali by sa zamysliet asi najprv nad tym,ze preco odchadzaju zeny do prace a nie nad tym,ze ten kto je s dietatom ma byt zivnostnik
urcite by kazda z nas najradsej ostala doma s dietatom a venovala sa mu,no su situacie,a tych je dost vela,kedy sa to proste neda ostat doma,ale musia ist zeny do prace

arieska • 1d • Dnes o 13:05
janka, máš pravdu. mám výčitky svedomia, že odchádzam do práce od ročného drobca, ale čo mám robiť? ťuťu-muťu a vyváranie kašičiek mi hypotéku nezaplatí. a chcem žiť ako normálny človek, nie živoriť. a tiež sa môže stať, že keby som sa chcela vrátiť po troch rokoch, už sa nebudem mať kam vrátiť

titkovamiriam • 3d • Dnes o 13:10
BABY presne tak ved by som bola doma a rodila este aj pat deti,ale ako ich uzivim!!!!

janka33 • 1d • Dnes o 13:11
arieska,presne to som myslela,hypoteky,uvery, leasingy a aj zit musime z niecoho.....
tak by mohli radsej zvysit ten nas rodicovsky prispevok a nie sa zaoberat vselijakymi "novelami"

kakatka1 • 1d • Dnes o 13:13
Ahojte Veru je to des co sa uz robi.Tvaria sa, ze do rodin peniaze pridaju ale asi opak je pravdou.Ja som tiez prave zacala pracovat a o drobca sa stara moja mamina.Tesila som sa ze aj jej trosku financne pomozem,planovala som jej nechavat moj cely rodicovsky.Je mi z toho vsetkeho do placu.Keby ste tak mali pravdu a novy zakon sa bude tykat iba novych maminiek na rodicovskej dovolenke.

miriamkac • 3d • Dnes o 13:17
baby ale aj ked sa bude tykat novych mamicie...je to mooooc krute ....

kakatka1 • 1d • Dnes o 13:20
Ano je to krutu a hlavne smutne Este aj to malo nam zoberu,ved kazda mamicka by bola najradsej doma s detmi.Ja urcite.Ale za ten rodicovsky.......

alica147 • 2d • Dnes o 13:21
ahojte kočky,ja odpadnem,ja v januári tiež musím nastupiť do práce bo by sme nevyžili,tiež mi bude pri malom mamina a chcem jej dávať ten rodičovský.no a teraz toto
ja som ale počula že tento zákon sa bude týkať až detí narodených v 2009 tak som z toho teraz magor...

sstefi • Dnes o 13:21
a pani Tomanova je ešte ok? totiž včera ju strašne dusilo pri tom rozhovore na stv2 okolo 22-ej hodiny no prečo asi, že?

kakatka1 • 1d • Dnes o 13:22

janka33 • 1d • Dnes o 13:22
no to akoze,ked ide zena na MD od 2009,tak sa jej to tyka a my,ktore sme uz na MD tak nas nie?

sstefi • Dnes o 13:22
gasparovic je doslova len niečo ako gašparko, takže prečo by nepdopisal, však?

ikke
26. nov 2008

janka33 • 1d • Dnes o 13:23
sstefi

alica147 • 2d • Dnes o 13:23
ja som to pochopila tak že sa to týka detí narodených od 2009 aspon taký bol návrh

tilly • 1d • Dnes o 13:24

ja dúfam, že to gašpi nepodpíše, inak idem voliť radičovú, teda tú asi aj voliť budem, ale gašpi je sused...

kakatka1 • 1d • Dnes o 13:24
Ja ked som bola na urade ohladom tejto veci,tak mi este nikto nevedel povedat co bude po novom roku.Som uz z toho na nervy.

sstefi • Dnes o 13:32
mne pani na urade prace povedala, že další roku by sme mali dostavať 80% z terajšieho rodič. príspevku. teda tie čo pracuju, a že nas kvoli tomu budu predovalavať na urad prace, vyplniť zase nejake tlačivá a pod.

sstefi • Dnes o 13:32
ale vravela, že ešte nema presne podklady, ale tak by to malo byť.

sstefi • Dnes o 13:34
totiž, min. týžden som tam bola, nakolko som nastupila do prace. a nespominala sice, ako to bude s mamičkami, ktoré nastupia na matersku po novom roku, možno aj kvoli tomu, že vedela, že mna sa to netyka

arieska • 1d • Dnes o 13:55
sstefi, veď oni ešte samé nevedia ako to bude a ani tí mudrlanti v parlamente to nevedia, len vedia strašiť ľudí

daniela84 • 1d • Dnes o 13:57
pripajam sa k rozhorcenym mamicka, mali by sme ist normalne pochodovat pred parlament aj s kocikmi a sblockami v rukach

sstefi • Dnes o 13:59
jasne, a potom by povedali, že tie možu ist v poho aj do roboty, ked tu stihaju stepovať

titkovamiriam • 3d • Dnes o 14:01
NIKTO NIC NEVIE a gaspi podpise!!!!

daniela84 • 1d • Dnes o 14:01
No ja by som len bola zvedava co by hovorili vypiosm nasich uctov , a ako by odpovedali na otazku z coho mame vyzit, ty kokos tato vlada si vela dovoluje a ludia jej to toleruju

daniela84 • 1d • Dnes o 14:02
steffi o to nejde ze nemozem robit mi robit mozme a castokrat musime ale nech nas neoberaju o to malo co nam davaju

arieska • 1d • Dnes o 14:16
a ešte aj povedia, že daj bločky, koľko ťa dieťa stojí. všetky sa snažíme nakupovať čo najlacnejšie - či mlieko, či plienky, či oblečko - takmer všetko nakupujem cez internet. ktorá predávajúca mamina mi dá bloček za koľko som nakúpila? výpis z účtu že som niečo poslala pani XY by asi nebrali vážne

xstelinka • 1d • Dnes o 14:32
Baby, a ako je to s tou zivnostou? Moja mama uz zivnost ma, to by si ju musela akoze rozsirit a davat mi fakturu? A ja by som jej ju platila a fakturu by som potom predlozila na urade nech mi ju preplatia????? A dalsia vec, ak chce niekto opatrovat deti, nepotrebuje na to nejake dalsie vzdelanie, napr. pedagogicke alebo "opatrovatelske"? A plati to len pre babky deti, co ak niekto nema starych rodicov, ale dobre starsie susedy na dochodku?
Je to chore, ale podla mna je to vyhodne len pre sukromne jasle ci skolky, kedze no statnych sa aj ta vela deti nedostane, lebo uprednostnuju sa deti nad 3 roky a samozrejme pre stat, ktory zarabajucim mamickam nic neda. Takze sukromne jasle zarobia a stat usetri. Hlavne, ze dochodky budu zvysovat, ved musia z nieco, nie?!

arieska
26. nov 2008

no veru výstižný názov. Tomanová je... mali by sme jej poslať odkaz na túto diskusiu 😅