Tomanová: Rodičom vláda nepridá, ba aj zoberie

monkula
4. aug 2008

baby, úprimne....
Viete si predstaviť, koľko by zase cigáni nasúložili detí? Že sa o nich štát postará, ich naučili komunisti, a oni čakajú, že sa to bude diať aj teraz... Z jednej strany vládu cháem, o chvíľku by sme išli do neuveriteľných dlhov.... bohužiaľ, doplácame na to my, mamičky, ktorévycchovávajú budúcich daňovníkov...
Ja by som to urobila takto: Rodičovský príspevok by som zvýšila, ale... dostala by ho len mamičky, ktorá pravidelne navštevovala prenatálnu poradňu, má všetky vyšetrenia, UZV a po narodení dieťaťa, by toto dieťa muselo mať všetky povinné očkovania, atď... nechodíš do poradne, dovidenia, ži si z čoho chceš... to by bol ťažký plus v našom rozpočte 😀 😀

petaba
4. aug 2008

monkula presne tak by to malo byt... 😠

mimonenka1
4. aug 2008

😀 😀 😀 ani sa necudujem, ved co si Slovaci zvolili, to maju, len nechapem, preco mam za to maju trpiet aj ludia, ktori sa nedali oklamat peknymi recickami, ved sluby sa slubuju a blazni sa raduju 😠 😠 😠

kotenko
4. aug 2008

monkula, my nemame ZIADNE ockovanie spravene a mat ho ani nemozeme a ver mi, ze stat nato potom mysliet nebude, ze mame postihnute dieta

matak
4. aug 2008

Ahojte,

Monkuka a myslis kvoli komu robia tieto opatrenia, kvoli ciganom. Takze sa ani necudujme.

Ja som od narodenia prve dcery isla z materskej na rodicovsku a uz su tomu styri roky.A vzdy somim tam nechala nejake peniaze v statnej kasicke.

Lebo vsak oni ti prispevaju iba na to najmladsie nie na vsetky deti.
Tak toto od starej dochodkyne, ktora navrhuje socialny zakony, choreeeeeeeeeeeee, vsak ta rodila pekne davno, co ta chce navrhovat.
Hlavne ze vyplatila niekolko milionovu dotaciu, komu nemala, vsak ze pani Tomanova.
A ze Fico je uzasny, este sa jej zastal fuuuuuuuuuuuuuj na grc.

A to maju v plane zvysit prispevok pri narodeni druhe a tretieho dietata na rovnaku sumu ako ako je prvorodenom to ste poculi.
Vobec netusim kolko to je preto pisem ako pisem.

Podla nich asi styri deti a viac maju len cugani. ☹

leva
4. aug 2008

kotenko,si si to zle vysvetlila,monkula pisala o tych co sa o deti vyslovene nestaraju a robia si ich len kvoli peniazom a co by to bolo keby zvysili na taku sumu matersku,bolo by to tu nimi zamorene.

sranda
4. aug 2008

jezis ja som vytočená na tú tomanku. Je normálna? Ale veď ona je celý ficko, čo sa vlastne čudujem, celý je rád, že ju tam má. od začiatku som ju nemohla ani cítiť, pôsobí tak "súdružsky" fuuuuuj. Ona sa tomu rozumie asi ako ja japončine. A tie bločky, no nemám slov, ako za socíka.
Mercy, toto je fakt na článok v živote.

petaba
4. aug 2008

😀 😀 😀

xstelinka
5. aug 2008

Nechapem co s tym maju cigani. Jedna vec je, ze RP nezvysia a druha, ze ked budes popri jeho poberani robit a dieta i tak nedas do statneho zariadenia, nedostanes RP.

kukenzi
5. aug 2008

.... ved je pred volbami ..... teraz bu bu bu .... potom pride socialny predstavitel nas pan premier ..... urobi zo seba este vacsieho sociala, alebo svojimi mudrymi recickami ludi presvedci, ze to takto nebolo myslene ........ a bude povazovany za PANA PERFEKTNEHO .... a vsetci blazni, co ho volili predtym, ho budu volit aj teraz, lebo je jednoducho "uzasny" 😝 no a teraz tu ozaj chyba grcajuci smajlik, alebo smajlik s prelepenymi ocami 🤐

bubatenko
5. aug 2008

kukenzi trochu to doplním, oni ho budú voliť tí istí, čo teraz - občania nad 60 rokov. Však oni už musia začať šetriť na vianočné príspevky pre dôchodcov, 13 a 14 dôchodok, lebo presne ako si povedala, voľby sa blížia a bohužial títo občania sú jeho hlasy a záruka úspechu , nie my mladí, lebo mladí by ho nevolili. Oni vedia dokoho peniaze investovať, idú jednoducho na istotu...... 😒

kukenzi
5. aug 2008

to je asi taka ticha dohoda medzi tomanovou a ficom ... ved taku totalnu kravinu jednoducho clovek vymysliet nemoze, takto musi fickovi p. tomanova splatit tu absurditu, ktoru spravila pri vyplacani dotacie, p. tomanova je jeho tropmf 😀 😀 😝

kukenzi
5. aug 2008

.... tak malo staci a clovek sa totalne zhovadi 😀 😀 😀

blau
5. aug 2008

bubatenko by si sa cudovala kolko mladych z nasho mesta ho volilo 🙄 dokonca si zalozili aj stranu na mestskom urade, no ale co ti poviem su to uboziaci ako je cely Fajko/Fico/ 😖
niekto tu spominal, ze plat 50 000sk im asi nestaci, tak to ste velmi daleko ten ma okolo 300 000sk, je to hrozne, ale je to tak, ved naslubobal reformy a nic nespravil vsetko to ostalo este co spravil Dzurinda.
Smutne, hlavne rodicovske pridavky, zdravotny a socialny system skolsky no ale hlavne, ze oni sa maju dobre 🙄

kukenzi
5. aug 2008

... no hadam mu nebudeme zavidiet 😀 😀 😀 ... teda ja mu nezavidim absolutne nic, akurat to, ze nic nerobi a je za to plateny.

... musim si najst taku pracu, kde mi budu platit za dojem. 😀

luciar79
5. aug 2008

Mám medzi deťmi 8 ročný rozdiel.Po malej mi z výbavičky nezostalo nič a malý je prvé dieťa môjho muža. Na príspevok sme nárok nemali.A teraz som čítala že od nového roka aj druhé a treitie dieťa dostane tých 20 tis.No tak zas nám to nevyšlo.Vždy som na všetko mimo termíny...ešte že aspoň tie pneumokoky začali preplácať teraz. 😠

blau
5. aug 2008

Vlada neslubila 19 slubov, tak sa nieje co divit 😝

zanetak
5. aug 2008

keby aspoň znovu otvorili jasle, aby sme mohli ísť pracovať. Ale keď sa Vám nemá ani kto postarať o dieťa, tak musíte byť s ním a potom sa nedá vyžiť z RP. Myslím, že by mali otvoriť jasle, ktoré by platil štát a mám strach, že by cigáni tieto jasle využívali 🙂

stresmenka
5. aug 2008

zanetak tu pod Tatrami je ciganskych kolonii dost a su tam aj skolky poviem ti tie ucitelky sa stazovat na nedostatok prace nemozu ☹ , lebo oni maju vsetko zadara tak tam tie deti pchaju. A to iste by bolo aj s jaslami nase deti by tam sancu nemali alebo by mezdi tymi ciernymi riadne vytrcali

minusa
5. aug 2008

ked uz nechcu podporovat romsku mensinu, mali poberanie RP naviazat na pravidelne prenatalne poradne, pravidelne detske poradne alebo priamo podmienit poberanie RP pre tie matky, ktore napr. boli pred poberanim RP zamestnane najmenej 2 roky a podobne.....pretoze je fakt, ze keby zvysili RP, tak urcite romovia uz nie su mensinou 🤐

zanetak
5. aug 2008

alebo nech dajú vyšší príspevok len na prvé 2-3 deti, tak by zabránili tomu, že by si niekto pomýlil prácu s robením detí 🙂

kotenko
5. aug 2008

minusa, ale tym by zas ochudobnili matky, ktore studuju-studovali a nemali moznost zarobku...

minusa
5. aug 2008

....najjednoduchsie je vyriesit to tak, ako vid p. Tomanova, naco si lamat hlavu nad nejakym riesenim, ktore by pomohlo k zvyseniu zivotnej urovne.....je mi z nich zle 😝 😝 😝 hlavne, ze oni maju svoje prijmy 😠

minusa
5. aug 2008

kotenko - to bol priklad, nepovedala som, ze to maju dat presne tak ako som napisala.....proste aby hladali riesenie, ano tak nech to podmienia tym, ze RP budu dostavat matky, ktore boli zamestnane alebo sa sustavne pripravovali na zamestnanie, cize studovali

abetka
5. aug 2008

nech daju ulavu na daniach pre rodicov, co pracuju a , aby neboli slobodne mamicky a pod znevyhodnene, nech im to davaju k RP.

monkula
5. aug 2008

kotenko, ako písala leva, to si si ozaj zle vysvelila, myslela som to tak, že ak bude dieťa zanedbané, nebude očkované z lenivosti a ľahostajnosti rodičov, nie pre dôvod, prečo nemôže byť očkovaná Tvoja malinká...

k.a.t.k.a.
5. aug 2008

a pan premier Fickok.t /pardon za vyraz ale ked ho vidim vždy mi ubehne nejaká perla z úst 😝 / v pripade že zase vyhra smer povedal,že nebude chcieť byť premierom, že by sa rád venoval právu 😲 sa ani nečudujem lebo teraz sa môže "vyhovárať" na minulú vládu ale potom by musel na tu svoju lebo do takých sračiek do akých nás on dostane ... radšej takto zcupitá chuj jeden

ivka144
5. aug 2008

Inak to je tak, ked je problem zvysovat prijem pre matky, tak nech znizia vydavky. Je to komplikovanejsie, administrativa obludna iste, ale aspon to sortuje ludi.
Keby stat prispieval napr. na plienky, na mlieko, na oblecenie. Jasne, ze neviem, ako by to prebiehalo, ale asi tak, ze by sa to riesilo cez tie obchody. Alebo by sa vymysleli nejake poukazky (eeej, zavanam socikom, co?), nieco ako stravaky, ale vzdy by to platilo len na cast - nie ze zadara, ale kup decku plienky a cast preplati stat. Ked kupis drahe plienky, doplatis viac, ked lacne, menej. Alebo co ja viem, nizsia dan na plienky...
Aj ked to je tazko, lebo obchodnici tiez vsetko zneuziju...
Lahko sa mi hovori.
Mozno ma niekto vysmeje, navyse mozno uplne dristy nekompetentne hovorim (a pritom mam VS ekonomicku, hahaha), ale javi sa to logicke.

albertka
5. aug 2008

Lady Tomanová je........ úradníčka teoretička, žena, ktorej sa to, o čom rozhoduje, vôbec netýka, nadriadená môjho muža, osoba, ministerka vlády, ktorú sme si demokraticky a slobodne zvolili, žiaľbohu.A obávam sa, že naša kompetentná vládna koalícia nám aj takéto cirkusové čísla hravo a bez diskusie odklepne, čo na to prezident, figurant, tiež nám v tom nepomôže. Už aj tak je to v .... a kde sa to chystá byť od januára sa radšej ani neodvažujem pomyslieť. To tak vyzerá, keď na ministerstve vymieňaju tých, čo vedia za nekompetentných, ktorí majú sú vhodne stranícky orientovaní. A títo vhodne orientovaní nám vedia takto vhodne rozhodnúť. A my sa ani nebránime. Na ministerstve všetci vedia, čo za prúsery lady Tomanová so svojou suitou dokázala narobiť, ale nikto sa tomu predsa nepostaví, aby neriskoval vlastný krk. A my matky môžeme len vypisovať po periodikách a internete a to je tak všetko.

kukenzi
5. aug 2008

suhlasim s minusou, aby boli zvyhodnene zeny, ktore pracovali aspon 2 roky a platili tomuto statu nemale dane a zeny, ktore studuju a pripravuju sa na dalsie zamestnanie. ved nie je mozne, aby niekto pracoval alebo studoval a dostaval tolko isto penazi ako niekto, kto na to kasle. a malo by sa brat do uvahy aj to, ze je rozdiel, ak niekto nepracoval, ale pracu si sustavne hladal, pretoze su aj slabsie regiony a tie su znevyhodnene.

a poukazkovy system by k RP nebol zly. ale k nemu, nie len poukazky a dost. proste dostanem RP a k tomu poukazky aspon na plienky a umele mlieko.