Tomanová: Rodičom vláda nepridá, ba aj zoberie

arabeska
4. aug 2008

a co takto v kazdom meste by sa podujala jedna kocka co by si peticiu vytlacila a spravila by big stretko v jej meste a tam by sa to popodpisovalo potom by sa to zozbieralo a odnieslo jej,hm?

arabeska
4. aug 2008

certi😀 jasne ze o tomanovej 😀 susedku mam rada 😀

lyubka
4. aug 2008

a co tak peticiu na nete? nejaku online peticiu? vsak aj take peticie musia brat do uvahy ci nie?

abetka
4. aug 2008

arabeska aj ja som to tak myslela, ze nejake baby v urcitom meste by popodpisovali a takale ako to dat potom dokopy. Zase asi jednej poslat a ona by to poslala na ministerstvo

arabeska
4. aug 2008

hej ,niekto by sa mohol podujat tie podpisy potom dat dokopy a poslat na ministerstvo pripadne skusim vybavit to osobne stretnutie.ved aj tak asi nema nic lepsie na praci iba xujoviny vymysla 🙄 heh

dadulik
4. aug 2008

som za peticii, ochotne v nasej dedine zozbieram podpisy

abetka
4. aug 2008

tak ako???ideme na to???

arabeska
4. aug 2008

no podme na to 😀
robil uz niekto peticiu? ma s tym niekto skusenost?ked uz to ideme robit tak poriadne a som oxotna,ked sa mi maly uzdravy behat po ihriskax v ba a davat to podpisovat maminkam

bzuco
4. aug 2008

tej tomanke už asi naozaj kvapká na karbit...to je trúba korunovaná 🙄

a do petície sa aj ja pridám 😉

abetka
4. aug 2008

ja som este nerobila, ale nemalo by to byt komplikovane, tak keby sa niekto pridal so svojimi skusenostami, tak by sme to spolocnymi silami zvladli

zanetak
4. aug 2008

Táto téma ma veľmi zaujala, aj keď som není odkázaná na rodičovský príspevok, ale tiež idem do toho kvôli ostatným mamičkám.

arabeska
4. aug 2008

nedalo by sa toto pouzit ako vzor ?
http://divadlostoka.szm.sk/peticia.rtf

ozaj co tak do toho zatiahnut aj media?

luciaakubko
4. aug 2008

pridavam sa 😉 a zorganizujme nejaky protestny pochod aj s detmi 🙂 alebo im ich dajme postrazit na den do parlamentu 🙂 takych tych zivych kriklunov ako je moja mala 😀 som aj za medializaciu...

veronika13
4. aug 2008

ahojte, nečítala som celú tému, no tá správa ma pobúrila, pohoršila....
tiež som za petíciu

kukenzi
4. aug 2008

takze action mila pre rodicovsky prispevok 😀

kukenzi
4. aug 2008

zanetak, to je pekne, ze ides s nami do toho. sice su tu viacere, ktore na rodicovsky prispevok mozno nie su odkazane, ale zase nechat nase peniaze vlade eee, nie nie. 😉

ivka144
4. aug 2008

Ta to som zvedava, ci toto niekto dotiahne... 🙂
Napad inak dobry...
No, napriklad aj taketo peticie su: http://www.ticha.sk/peticia.htm
Takze asi treba zohnat cloveka, ktory by (zadarmo, pre dobru vec, samozrejme🙂 ) urobil taku webku a teda najma to vnutorne spracovanie - to uz dajake databazove veci. Mate niekto muza wed designera? Alebo oslovit niekoho, kto taku stranku urobil - na kazdej byva odkaz na admina..., alebo tu programatori konika?
Ja sa uplne priznavam, ze sa do toho angazovat nejdem, lebo sme na to teraz dost zle s malym, ale ak by to niekto spravil, velmi rada budem medializovat medzi znamymi.
Drzim paluchy

luciaakubko
4. aug 2008

ale fakt by sme mali nieco podniknut. uz velmi dlhu dobu ma rozculuje, ze kazdy len nadava, a to je asi tak vsetko, co s tym ten Kazdy robi 🙂 dajme dakde stretko a dohodnime

kukenzi
4. aug 2008

ivka, to je dobry napad skusit poprosit admina tu na konikovi, ci sa s tym neda nieco robit.

ivka144
4. aug 2008

Napisla som adminkam, ci nejako by vedeli pomoct, aj ked predpokladam, ze oni tie temy citaju, ale aby nahodou.
Len si treba ujasnit, za co alebo proti comu by to malo byt.
Proti navrhu Tomanovej? Alebo rovno za nejake zvysenie?

milhaus
4. aug 2008

niekedy nepomôže ani ta peticia i tak si spravia čo chcu
mi mame aj hypoteku a leasing auta ktore je treba kedže byvame na dedine a na vysetrenia musime prejst 26 km a ešte trocha pešo potom
z mesiaca neusetrime nič a mame i dlhy a tato almužna mi ide cela cez banking preč lebo z toho ide poistka malej a elektrika a pevna linka a mobil čo volam asi okolo 30 min.mesačne, malokedy je to viac, setrim ako sa da a keby manžel zarabal menej tak sme asi na ulici už davno, i kočar mam z druhej ruky trojkombinaciu za 2500

anaxamon
4. aug 2008

ahojte, napiste maily na tento mail tothova@employment.gov.sk, mala by to byt sekretarka ministerky resp. sekretariat kabinetu ministerky...okrem toho ak ma tomanova mail tak bude najskor takyto tomanova@employment.gov.sk

vela zdaru, kym si neotvorime pusy nikam sa nedostaneme, a odporucam tie blocky nascenovat a poslat im to tam elektronicky aby ste neminali tie ubohe materske 😵 😵

milhaus
4. aug 2008

oni velmi dobre vedia čo kolko stoji ja si myslim len oni maju penazi dost tak im je to jedno

anaxamon
4. aug 2008

tu si mozete material teda predkladany zakon precitat aby ste vedeli o co vlastne ide a co si neprajete 😎

https://lt.justice.gov.sk/Document/DocumentDeta...

milhaus
4. aug 2008

a ombudsman by nepomohol??

bubatenko
4. aug 2008

ono by bolo lepšie urobiť to verejne, pretože podporiť môže každý nielen mamičky, ale aj babičky, oteckovia....čím viac podpisov, tým lepšie. Ono to treba premyslieť a ten ombudsman si myslím, nie je zlý nápad.... aspoň pomôcť ako na to 😉

zajo79
4. aug 2008

aspon nieco

ella1
4. aug 2008

ja si myslím,že to neprejde.podľa mňa je to finta,ako nám zalepiť usta,lebo zvyšovanie určite neplánujú.a takto,narobia hunbuk,ktorý im neprejde,ale nakoniec bude ticho,lebo všetkým nám odľahne,že nám nechcajú aspoň tých cca 5000. 😒

vážne zvažujem,že sa poponáhľam so sťahovaním do zahraničia a radšej si druhé dieťa zadovážim tam.lebo tu to nemá budúcnosť.

a len tak pre zaujímavosť.k 31.5 som dala výpoved.do dnešného dňa som nedostala ani korunu,ved načo,majú čas mi niečo poslať.a nakoniec sa možno aj rozhodnú,že nič nedostanem.ešte že manželovi sa darí dobre.........

sue13
4. aug 2008

Ella ja som na rizikovom od 20.5. a tiez som este od statu nedostala ani korunu 😠 Mozem zit aj s malickym s lasky asi 😒 .....