Tomanová: Rodičom vláda nepridá, ba aj zoberie

majka35
5. aug 2008

myslím, že ani nieje potrebné písať list, stačí poslať na ministerstvo link na túto diskusiu, tá hovorí za všetko ... 😒

bambusko
5. aug 2008

vymyslite formu protestu, napr. zabolkovat kocikmi vchod na urad soc. veci, ak by sa to dialo v jeden den na kazdom okresnom urade - ci obvodnom, to by bolo zaujimave 😀 treba si dohodnut den a najlepsie rozhlasit to cez materske centra v jednotlivych mestach. najlepsie niekedy doobedu a na propagaciu treba asi tyzden, len neviem, ci na to nie je potrebne nejake povolenie ohladom zhromazdovania 😒

adas
5. aug 2008

Tak to uz je vrchol nazyvat snahu o zabezpecenie zakladnych potrieb pre seba a dieta karierou. Asi by sa mala zmenit vo vykladovom slovniku definicia slova kariera, a to podla pani Tomanovej, ministerky prace, socialnych veci a hlavne rodiny! Je to hanba a vysmech! Podme protestovat!

stresmenka
5. aug 2008

narok na 25000.- dostavaju prvorodicky ktore dovrsili 15 rokov vraj to bolo takto zmenene, takze sa nemozeme cudovat, ze ciganky rodia uz od 15 -tich a 20 -tke maju 5 deti a chudata nemozu sa zamestnat, lebo kazde druhe je postihnute a aj za to im stat plati 😠 fakt by s tym uz mali nieco robit, ved RD je maly zvysit ho nechcu a ked chce ist matka od maleho dietata pracovat tak jej aj tych biednych 4560.- chcu vziat, ale nikto si neuvedomy v tej nasej vlade ze mlady potrebuju aj byvat a ked chcu byvanie beru velke hypoteky, ktore treba platit. p. Tomanova ma byvanie vybudovane deti velke a financne zabezpecene na 3 generacie do predu takze ju taketo veci ani zaujimat nemozu. Jooj ale mam z toho celeho taku zlost, ze ma ide porazit 😠

peta1510
5. aug 2008

Ja uz neviem,ci sa mam rozculovat,ci plakat,ci to ignorovat!!!!Oni ziju v uplne inom svete.
Bezmocnost je hrozna,ze?
A-tiez som ich nevolila!A ani nebudem.Koza jedna.

marse
5. aug 2008

maminky vy este mate silu sa nadtym rozculovat??? 😒 je to smutne, ale my sme slabe clanky spolocnosti a nic s tym neurobime, nakopat ju do r*ti, ancu staru. skoda ze do parlamentu nemozu zasadnut mlady ludia, co vedia ako sa maldym tazsie zacina ☹

anjelik85
5. aug 2008

jáááááj, marse, všade to platí, že keď má byť zlepšenie, tak to, čo je tam, tak musí vymrieť, aby mohlo prísť niečo lepšie. ja to aj beriem, že keby to zvyšovali, tak cigáňom zase dobre pomastia. ale my za to nemôžeme. a určite neurobia zle tým, že keď pôjde matka do práce, že skrátia rodičovský, tak tým neurobia zle cigáňom. však kde sa cigánka bude hrnúť do roboty. zase na tom bude lepšie taká. ja robím popri materskej, privyrábam, ako sa dá. dcérku mám ale stále pri sebe. ale inak by sme nevyžili. veď my ani nedostaneme hypotéku, kým som na RD. kto by nám dal. však v banke jak na žobrákov na nás pozerali a gúľali očami, keď sme im povedali, že koľko potrebujeme. a neviem si predstaviť, keď sa mi budúci rok v septembri skončí RD, že sa zamestnám riadne a že by sme vzali hypo a po čase by sa nám narodilo druhé, že ako by sme potom vládali žiť, keď len hypo bude 10000sk!!!!!

s tým protestom, ono to moc nepomôže, keď to bude rozčlenené na malé skupiny po mestách. viac by pomohlo riadna skupina na tomanovú a prisluhovačov.

elise, asi by bolo dobré, keby každá mamina, minimálne tu, čo sme zareg. na pejovi, že by napísala. aby toho bolo hrooooooooozne veľa. 😉

a s tým, že keď dosiahne prvorodička 15 rokov, tak s tým určite urobili väčšiu kravinu, ako keby zdvihli rodičák. pretože odrodiť a po čase hodiť do decáku, tak to najskôr tým podporia. keď chce dostávať rodičák, tak sa musí aj starať. a s tými bločkami nech idú do zadnice. nech si to dávajú cigánkam a nie slušným matkám, ktoré boli, sú a budú daňovými poplatníkmi a aj ich deti budú. nie cigánky, ktoré celý život žijú z našich daní a tak isto budú aj ich deti.

prepáčte, nie som rasistka. mám aj priateľov, ale nie cigáňov, ale rómov. ktorý aj študovali a riadne pracujú a starajú sa o deti a častokrát majú aj deti čistejšie ako niektoré nerómky. ale mňa vytáčajú tie, toho typu, že od 15tich rodí, žije z rodičákov a prídavkov, o decko sa nestará a ešte keď sa jej zrúti chatrč na hlavu, tak dostane nový byt a ešte sa jej zdá malý, pretože tam nenaprace svojich 50 detí. 😠

bzuco
5. aug 2008

anjelik...oni sa boja, že by ich cigáni prišli pohlušiť, keby urobili také obmedzenia, že by morgoši boli v keli

anjelik85
5. aug 2008

bzuco. veď to je presne pravda. boja sa cigáňov. bolo to tak, je to tak a aj tak bude. a ešte únia sa bude za ich práva ozývať. krepoši, nech si ich vezmú k sebe a potom hovoria, že sú diskriminovaní. nech nám únia ukáže, ako ich vychovať. sami by raz dva prišli na to, že to s nimi normálne nejde.

tomanová sa asi bojí, aby jej nedošli psa otráviť. bo keby to dilinom spravila, tak ver tomu, že tí by prišli. 😠

aadula
5. aug 2008

myslím, že tu neide ani tak o "rómov", rodičovský príspevok tak ľahko nezvýšia, ale chcú aby sme šli pracovať a rodili....ale keď to chcú prečo nenechajú rodičovský príspevok, keď sa človek už rozhodne, že pôjde do práce...vlastne rozhodne!!! často je donútený kvôli tomu, že tých mizerných pár korún nestačí ani na plienky a oblečko. Ja mám medzi deťmi tiež 11r. rozdiel, všetko sme od znova museli kupovať, našťastie byt máme, ale nezávidím mladým rodinám, ktoré si musia vystačiť samé bez rodičov a berú hipotéku...čo iné im ostáva....??? čo iné im ostane keď majú dieťa...šup späť do práce. A vláda sa rómov bojííííí!!!! veď keď pozriete hoci ktoré médiá, všade sa rozpráva iba o nich, aký sú chudáci...aaaaaaaa škoda písmeniek.... 😠 len sa divím, že toto robia pred voľbami...

bzuco
5. aug 2008

nie čierni, ale bieli sú v tomto štáte diskriminovaní.... 😠
v tých chajdách čo bývajú neplatia ani korunu za elektriku, vodu, kúrenie...drevo nakradnú v hore a veselo kúria celú zimu, neplatia nájom
keby sme my tiež neplatili, tak aj tá biedna materská by stačila, ale nie, ked skoro polovica platu MM ide na výdavky spojené s bývaním...a potom ešte aj jesť treba, obliecť sa treba...a na deťoch sa nedá šetriť ☹

nikol_79
5. aug 2008

Marieta ten email si kľudne môžeš zistiť, všetci ministri majú na webovej stránke národnej rady emailové adresy, stačí zadať meno do vyhľadávača a niečo ti to vyhodí 😉 . 😀

minusa
5. aug 2008

Ahojte
precitala som co ste za poobedie popisali. Podujme sa niekto o skontaktovanie sa s uniou MC? Este ma napadlo skusit to riesit cez nejaku politicku stranu, mozno by si do toho rypli uz len z toho dovodu, ze by v nas videli potencionalnych volicov 😕
napr.
http://www.slobodne-forum.sk/?nove-riesenia-lud...

abetka
5. aug 2008

ja ked vidim tie cierne obcianky s bruchoma vedla 3 deti skoro bose a hole s polovicou rozka v ruke, tak niezeby mi ich bolo luto ale ide ma roztrhnut. Clovek sa tu snazi, aby deti aspon ako tak ako to vychadza zaodial, zaobul a tak a kolkokrat clovek rozmysla, ze odkial zobrat peniaze , manzel robi ako sialenec a oni si svoje financne problemy vyriesia dalsim sporo odetym dietatom, stat im pomaha a na nas sa vyserie. Chces sa trapit , tak sa trap. Ved aj ockovanie na Hepatitidu A mali zadara a my sme dali 2000skk 😠 😠 😠 .Vsetko maju co chcu a vyblakuju. Podme aj my vyblakovat, nech nam pomahaju a robia s nami nieco, lebo jej tie deti dame na krk a nech sa stara baba jedna

mihanka
5. aug 2008

stresmenka... narok na jednorazovy prispevok pri narodeni 4560 vznika kazdej rodicke na kazde dieta a priplatok k jednorazovemu prispevku pri narodeni dietata (20440) vznika len plnoletej prvorodicke (takze nad 18) 😉
narok na rodicovsky prispevok 4560 nevznika, pokial berie mamina matersku 😉 a prave o ten tu ide, ze ho nemienia zvysit ako slubovali aspon na tu minimalnu mzdu... tak nech zostane tych 4560 kazdej mamine, ale mohli by dat este priplatok k rodicovskemu (3-4 tisicky do vysky minimalnej mzdy) tym maminam, ktore mali narok na materske - cize mali vyplacane socialne poistenie aspon 270 pocas poslednych dvoch rokoch... vybavena vec, ciganky viac nedostanu - len tolko kolko doteraz, viem ze su aj maminy, ako pisete, ktore nemali moznost platit si socialku pred tym...

stale verim ze to neschvalia 😠 😠 😠

abetka
5. aug 2008

minusa to s tou stranou nieje zly napad. 😉

lubi22
5. aug 2008

Ahojte 🙂

No od Tomanovej sa nic ine ani cakat nedalo, myslim, ze este od nej nevyslo nic rozumne.

Pisali ste o zorganizovani peticie. Ak by mal niekto zaujem podujat sa na to, da sa zorganizovat aj peticia na internete. Ak napisete na stranku http://www.changenet.sk/?section=kampane , je tam uvedeny na spodnej casti stranky kontakt, internetovu peticiu pomozu zorganizovat.

Co sa tyka kontaktu politickej strany, myslim, ze vhodnejsie by bolo kontaktovat osobu, ktora sa v tejto oblasti vyzna a vystupuje proti socialnej politike ministerky Tomanovej. Mne sa javi ako najpovolanejsi odbornik Iveta Radicova.

Zelam pekny vecer 😉

anjelik85
5. aug 2008

jooooooooj, žienky, však môj svokor mi dnes povedal, že ide dostávať dôchodok 12000sk + ešte chodí do roboty a tam má plat 12000sk. doprdele. chápete? odrastené deti, čo majú svoje rodiny, žiadne splátky, nič. proste tie peniaze len na energie, žrádlo a oblečenie a im nik nevezme nič. on môže brať plný dôchodok a ešte aj plný plat a ešte na vianoce dostane príplatok? a keby aj príplatok nie. ale uznajte, 24000sk starému páprdovi? však sa nečudujem. však keď ministerka je sama dôchodkyňa. inak, keby im dal niekto vydokladovať, na čo dávajú peniaze. na čo diéty a takéto veci... krava jedna zošuverená!!!

anjelik85
5. aug 2008

lubi, super nápad. ja by som sa aj toho chytila, ak už iná mamina nezadala tú petíciu. a s tou radičovou je ozaj naj riešenie. známa by mala mať na ňu kontakt, tak skúsim niečo. 😉

minusa
5. aug 2008

tak Radicova by bola na tuto vec najlepsia kontaktna osoba.....anjelik, tak skus nieco, mas nasu podporu 😉

bzuco
5. aug 2008

ak sa nájde niekto, kto vezme na seba úlohu vodcu...všetkými desiatimi sa pridám a ešte ponaháňam aj kamošky, čo majú malé deti ale na MK nechodia...isto sa zapoja aj ony

anjelik85
5. aug 2008

ahojky, tak ja to berem. lebo my chcem druhé dieťatko, ale v týchto finančných podmienkach je to nemožné.
ja skúsim aj s tou petíciou, čo tu lubi22 hodila link a skúsim sa popýtať aj na tú radičovú. dám vám čím skôr vedieť. oki? 😉

mimakro
5. aug 2008

Takto sa na Slovensku podporujú mladé rodiny? Ani som nevedela, že sa náš demografický vývoj uberá už tým správnym smerom 🤐

bzuco
5. aug 2008

anjelik....super....všetky pomôžeme ako budeme vládať 😉

petaba
5. aug 2008

anjelik vela stastia... uz sa tesim ako sa bude p. Tomanova tvarit 😀

stresmenka
6. aug 2008

Nech sa pani Tomanova zamysli aj nad zakonnikom prace v ktorom sa hovori, ze matke ktora je na MD zamestnavatel drzi povodnu prac. poziciu pol roka. Malo ktora mamina sa moze tak skoro vratit a ked sa vrati v priebehu tvoch troch rokov moze si prist rovno pre papier a ist na urad prace. Ved tato pani normalne podporuje nezamestnanost a matka ktora ma male babo sa velmi tazko zamestna. Boze ja tu zenu nechapem ona asi nie je mama. A co ma zaraza ze odkial sa tyto ludia beru ked sme o nich nikdy nepoculi a odrazu su z nich ministri. Ja som tiez za Radicovu to je taka simposka tu jedinu z celej vlady mozem. A som tiez za tu peticiu rada sa pripojim a pozhanam aj ostatne maminy 😉

bubatenko
6. aug 2008

len pre informáciu, dnes v rozhlase odkaz p. Tomanovej pre dôchodcov, že dôchodky sa im budú zvýšovať od 1.1. nie od 1.4. 2009 ako im slúbila o 6,3%....... ja hovorím....dobre bude len tým, čo im zabezpečujú preferencie, my mladí sme pre nch odpad..... ☹ Dúfam, že táto diskusia niekam povedie a naše horúčkovité nadšenie neustúpi 😉

lyly
6. aug 2008

baby aj ja s pridam, pozhanam aj kamosky a vsetkym znamym rozposlem maily.
anjelik daj vediet. vidim, ze si aktivna, to je super, drz sa, stojime za tebou.

bambusko
6. aug 2008

nechapem aku maju vlastne vo vlade predstavu o fungovani rodiny a vychove deti. to ma kazdy od pol roka dat dieta do jasli, na opatrovanie ap. a ist do prace??? jasne, ze je zopar povolani, kde sa to da sklbit, ale vo vecsine nie. u nas v skolke maju plny stav a nemozu zobrat ani 2-3-rocne deti, lebo musia uprednostnit predskolakov. to keby kazdy dal dieta do nejakeho zariadenia, myslia si, ze by to stat vyslo lacnejsie? neviete niekto kolko vynalozi stat na jedno dieta v ms a v decaku? ved to musia byt ovela vecsie peniaze ako ubohy rodicovsky aj s pridavkami. a to este nehovorim o narokoch na zdravotnictvo, kedze pri takom skorom zakolektivneni sa to odrazi na chorobnosti dietata. navyse psychologovia tvrdia, ze dieta do 2 rokov ma byt s matkou alebo inou blizkou osobou, nie u cudzich ludi v kolektive, vraj je to patologicke

bambusko
6. aug 2008

vygooglila som, ze v r. 2001 boli naklady na dieta v detskom domove 197.000 Sk/6359 € 😀 , cize to je mesacne vyse 16.000 Sk/531 €, ale v dnesnej dobe to bude urcite cez 20.000 Sk. rodicovsky bude od 1.9. 4780 Sk / 158 € 😕 + pridavok 540 Sk / 17,9 €

http://mesto.sk/prispevky_velke/tornala/transfo...