Tomanová: Rodičom vláda nepridá, ba aj zoberie

petrulla
7. aug 2008

Tento clanok tu uz iste je, ale ak niekto zacal citat az teraz .... len na osviezenie pamati 😉
A myslim, ze aj otvoreny list je lepsie ako nic. Hlavne sa treba ozvat. Lebo kto mlci - ten akoby suhlasil.

elise
7. aug 2008

http://blog.aktualne.centrum.sk/blogy/iveta-rad... tu som našla blog radičovej 😉

lusil2005
7. aug 2008

no neviem ci je zrovna radicova nasa spasa... za jednu mudru vetu. pokial viem, "jej" vlada nam tiez za osem rokov vladnutia moc nepridala...

bambusko
7. aug 2008

lusil, mylis sa. ked som sla na 1. matersku v r. 2001, bolo obmedzene kolko max. mozes dostat matersku, myslim ze to bolo 315 na den, teraz je ten strop ovela vyssie. rodicovsky bol v r. 2001 2740 a od 1.11.2002 sa zvysil na 3790, tiez sa v r. 2002 zrusilo posudzovanie vyplacania pridavkov podla prijmu rodicov, ale dostali ich vsetci. a v r. 2005 sa zacalo dorovnavat materske na vysku rodicovskeho prispevku, ak niekto robil za minimalnu mzdu a vyslo mu nizsie materske ako mali nezamstnane ciganky rodicovsky. ale je pravda, ze od r. 2003 sa rodicovsky zvysuje tak po stovke. takze fickovci urobili v tomto velky prd, akurat chceli vsetkych nasr... ked zvazovali minuly rok zvysit pridavky o 10 korun 🙄

jasada
7. aug 2008

Ahojte, mozno to nie je na tuto temu, ale zopar krat som rozmyslala, preco maju dochodcovia rozne zlavy napr. do muzea, do ZOO, na plavaren a pod. a my matky na materskej nic, vsetko si platime v plnej vyske, ako by sme zarabali, pricom RP je omnoho nizsi ako dochodok dochodcu. ☹

penelope10
7. aug 2008

bambusko má prehlad 🙂 ... klobuk dole.
Ale nie baby vela my s tym nenarobime aj keby sa spísala peticia kto uz berie vázne zeny na MD ci rodic. dovolenke ? hmmm naviac je to skupina ludi co je docasu na MD... teda max 3 roky. Kdezto dochodcovsky stav je definitívny.

Keď sa na to pozrieme z pohadu boja o volica ... volic ako volic, tak matka na MD ako dôchodca. Dochadca je vsak spolahlivejsi... pride volit a pamata si ze strana / vlada na neho pamatala a zvysola mu dochodky, davala 13. dochodok, ci vianocne darceky. A urcite je na Slovensku vyssie pocet vernych volicov - dochodcov ako matiek.... 🙂
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Po tomto vyklade uz hadam nikto nebude pochybovat ze investovat do dochodcu - volica sa oplatí !!!! 😎

maso
7. aug 2008

ked uz sme pri socialnom systeme: dnes som uvazovala o velkych firmach, ktore maju nenormalne dlzoby v Socialke, ale ludia zo Socialky sa obuvaju akurat do malych dlznikov a donutia ich zaplatit, velke dlhy velkych firiem sa toleruju, nakoniec firma prepise alebo fiktivne popreda vsetko mozne cenne, co ma a vyhlasi bankrot, nasledne sa zalozi nova firma ... takto vznikaju mega dlhy voci Socialke a bezni smrtelnici sa potom mozu natahovat o par desiatok korun, ktore zvysia napr. matersku 😠
Kto vsak vymysli system, ako klepnut tym firmam po prstoch? Asi nikto, ved snad kazdy politik ma vo svojom okoli/rodine niekoho, kto podobne hospodari. A pardon bez sankcii? To byva ako obycajne vysmech ... na take firmy treba bic. (nehovorim o tom, ze za neplatenie odvodov doplatia este aj zamestnanci) 😠
Len pre info kuknite dlznikov na stranke Socialky, zatoci sa z toho cloveku hlava.
Prepacte, ze som sa tak rozbehla, ale stve ma to ..... 😅

ella1
7. aug 2008

tak teraz v správach fico vravel,že od 1.1.09 dostaneme 25 tis. pri narodení druhého aj tretieho dieťata a že ten príspevok čo je teraz 540 sk sa zvýši na 640 sk.no chcú zdvihnúť aj min. mzdu.

a inak maso s tou socialkou máš pravdu.ale to platí aj v zdravotným poistovniach aj na daňovom.vždy nájdu hocičo u malých a sterdných podnikateľov a tí musia platiť,lebo od tých veľkých vedia,že neuvidia ani korunu.

jevel
7. aug 2008

no to je na prd. Ja som nedostala pri 1. dieťati nič a ani pri 2.dieťati. Nejako sa netrafím do správneho času, kedy sa chce vláda buchnúť po vačku. MOžno pri 3. dieťati mi niečo dajú. ale to už neplánujeme 😅

nikol_79
7. aug 2008

😀 😀 😀 😀 ani ja som sa netrafila, s prvým som bola na rodičovskej za 2740, keď mi skončila, zvýšili ju tušim o 1000,-. Možno nahovorím manžela na tretia 😀 , a možno vyjde dieka 😀 , a možno to dovtedy nejaký dobrák zruší 😀

jevel
7. aug 2008

Jej ozaj ty máš dvoch chalanov. Nám sa podaril párik - chlapec , dievča tak si myslím, že som odrodila. ale človek nikdy nevie. 😉

jevel
7. aug 2008

ale podala som LOtto , tak možno vyhrám a ani rodiť nebudem musieť po 3-krát 😀

nikol_79
7. aug 2008

No ale ten fico asi nemyslel na tie tmavšie obyvateľky 😀 , tie budu rodiť každý rok jak čerešne 😀 .
Keď som čakala druhého, starší syn započul v správach, že budú dávať 25000 pri pôrode, tak natešený mi zvestoval novinku, že dostaneme 25000, a keď som mu povedala že len pri prvom dávajú, tak sa zamyslel a povedal: povieš že máš len jedno, a ja tam neprídem 😀 . Vynaliezavý chlapec 😀

bambusko
7. aug 2008

baby, co sa stazujete, ja uz nemam sancu uplne 😀 a to som zazila aj casy, ked som nedostavala pridavky, lebo som pred materskou vela zarabala 😠 dobra logika, nie? vsak som si mala nasetrit, aj to tak v podstate bolo

andrii
7. aug 2008

podľa mňa je to nespravodlivé,že teraz chce Fico dávať aj pri narodení druhého,tretieho dieťaťa. Ja som rodila vždy v nesprávnom čase. Teraz v máji sa mám narodil tretí chlapček a nedostala som samozrejme nič a ani nedostanem. To teda je spravodlivosť.Pritom vekový rozdiel medzid deťmi mám 8 a pol roka. Takže od perinky,po postielku, kočík, všetko oblečenie som musela kupovať nanovo. Zaplatiť som to mala z toho pôrodného 4500,- Sk? Veď to nebolo ani na kočiar. Vlastne áno,lebo som kúpila už používaný,takže som sa do toho zmestila 😀
Radšej by mali zvýšiť rodičovský príspevok. Veď je to smiešna suma na prežitie pre jedno malé dieťa, nieto ešte pre jeho matku.Takže by mal byť aspoň ako minimálna mzda. A tiež by sa mohli tvýšiť rodinné prídavky. Všetko ide hore a aj rodinné prídavky šli - o 10,-- Sk 😀

abetka
7. aug 2008

uz sa to tu pisalo, o kolko pridu rodiny, keby nam zvysili na minimalnu mzdu RP.ked si prepocitame o kolko mesacne prideme, tak nech si ten prispevok pri narodeni strcia 😒 .

ajka
7. aug 2008

Ahojte , a predstavte si , ze co mam povedat ja , narodili sa my chlapcekovia dvojcatka a mam jeden rodicovsky prispevok , sranda nie .. , viete si same predstavit , ze ake su naklady pri prvom dietati a ja som to mala dvojnasobne , keby mi manzel slusne nezarabal , tak si to neviem ani len predstavit , ako by sme dopadli.
Myslela som, ze mi presknu nervy , ked som sa to dozvedla.

andrii
7. aug 2008

Máš pravdu, ajka. Je to nespravodlivé voči mamičkám dvojičiek. Mali by dostávať dvakrát toľko alebo aspoň polovicu a pol rodičovského príspevku,veď sa starajú o dve deti naraz a ako hovoríš, náklady sú dvojnásobné,lebo naraz musíš kupovať všetko dvakrát.
Celý ten systém je nedomyslený a už sa to tu viackrát písalo, že štát sa vôbec nestará o matky s deťmi. Necháva nás tak - veď nejako si poradíme, nie?

lubi22
7. aug 2008

Peticiu uz riesi Anjelik, takze nam urcite da vediet a budeme sa moct pridat 😉

Nikol, neda mi nereagovat na Tvoj prvy prispevok, hoci Ti nechcem brat Tvoj nazor. Nesuhlasim s Tebou, ze RP by nemala poberat mamicka, ktora pracuje, hoci aj ciastocne. Dieta ma nielen matku, ale aj otca. Napriklad ja pracujem na ciastocny uvazok, vyucujem na vysokej skole, do prace chodim na pol dna jeden krat do tyzdna, vtedy je so syncekom manzel. Nemyslim teda, ze sa dietatu plne nevenujem, takze nevidim dovod, preco by som nemala dostavat plny rodicovsky prispevok. 😉 Kazda rodina je individualna, a nechapem preco by nejaka Tomanova mala rozhodnut, ze jeden si zasluzi plny rodicovsky prispevok a druhy nie. A ani na zaklade toho, ze jeden pracuje a druhy nie. Tot moj nazor. 😉

lubi22
7. aug 2008

Andrii, uplne s Tebou suhlasim, co sa tyka jednorazoveho prispevku. Je to cisto populisticka zalezitost. My sme sice prispevok dostali, a ak to schvalia, tak dostaneme aj pri druhom dietatku, ale radsej by som bola za systemovejsie zvysenie rodicovseho prispevku, nez za takuto jednorazovku. My sme tie peniazky dali na zmrazenie pupocnikovej krvi, to iste urobime aj pri druhom dietatku.

mirrinka
7. aug 2008

Tomanová je.........krava,no čo iné 😠

lusil2005
7. aug 2008

nepacia sa mi nazory ako "mna to nezastihlo takze je to nespravodlive". aj ked zvysili prispevok na prvorodene dieta o 10 tis. korun a ja uz som to prvorodene mala na svete, potesilo ma to lebo to podla mna bol krok v pred a pomoc ostatnym mamickam.
a ked mi niekto chce dat namiesto nicoho 25 tisic, nebudem nadavat a hovorit ze je to malo. som rada ze dostanem aspon nieco.
no ale stale - dufam ze to pripomienkove konanie riadne poobracia ten navrh...

ella1
7. aug 2008

no,ani mne sa nepáči,ked niekto povie,že je to nespravodlivé.
ved ja som tiež dostávala na veroniku 2790 sk.a čo?aj preto som nemala hned druhé dieťa,chcela som si počkať na lepšie.ak ked tých cca 5 tis. tiež nie je bohviečo,ale za tých 25 tis. si aspoň kúpim vysnívaný bugaboo a manžel si vydýchne 😀 že ho to toľko nebude stáť 😉

ale bolo by fajn,keby zdvihli hlavne RP!

jankajs
7. aug 2008

Ktosi raz vyhlásil, že na Slovensku žijú dva zákonom chránené druhy živočíchov: RÓMOVIA A POLITICI.... No a včíl to už nie je vtip, ale konštatovanie reality 😠

Jóóój, keby to tak bola škodná.........hmmmm 🙂 .............., stačila by brokovnica 😀

zuz11
7. aug 2008

jednorazove prispevky ziaden problem neriesia... iba zapchavaju usta 🤐 🤐 🤐
najviac ma stve ze o zvyseni toho prispevku sa bavili a schvalili ho ked som pomaly iba otehotnela a predsa som ho nedostala kedze ja kr.. som porodila o par dni skor ako ten prispevok dali 🤐 bud mali drzat h.. alebo ten prispevok dat hned ako ho schvalili 🤐 🤐 🤐
ale co deb.. stat je deb.. stat 🤐 🤐 🤐

aadula
8. aug 2008

lusil, človeka poteší keď pridajú niečo mladým rodinám, ale mne sa tiež nepáči, že ten príspevok zodvihnú teraz, ja mám medzi deťmi 11r., tiež som komplet musela všetko kupovať, tak človek je rozhorčený.....

stresmenka
8. aug 2008

aadula ja mam medzi detmi 16 rocny rozdiel a este aj hracky musime od zakladu kupit vsetko sme porozdavali a nemame nic a o vecickach ani nevravim rozum mi s tych cien zastava a to nekupujem pampersky pouzivam latkove plienky ale kupujeme Bebu lebo nekojim a do mesiaca nas stoji 2500.- Sk a tych zvysnich 2000.- by nam nestacilo ani na inkaso a kde je strava a byvanie a zaplatenie splatky na pozicku k tomu sa radsej ani nevyjadrujem a na p. Tomanovu fakt nemam slov ta nech sa s postu ministerky cim skor prata 😠 . A za 540.- comu ona vravy pridavky pre dieta platim malemu poistku 533.- aby aspon v zivote nejaku tu korunku dostal, lebo setrit zatial niet s coho. Takze mu ostane az 7 Sk. Ale viem ze ona by povedala ze poistku dietatu netreba ze je to prepich. Joooj ja mam na nu take nervy 😠 😠 😠 😠 😠 . Radicova sa mi zdala 100 x lepsia, ale to je moj nazor.

majka35
8. aug 2008

aadula ... mňa tiež 25.000 korunový príspevok minul len o chlp, pretože malá sa mi narodila v deembri 2006, ale povedala som si, hold mám smolu a nie, že je to nespravodlivé, teba by asi upokojilo, keby mladé rodiny nedostali nič ... aké riešenie by si navrhla ty? ... 😀
najprv sa tu rieši, že nám dávajú málo a keď dajú, tak sa tu rieši, že je to nespravodlivé ... ja teda neviem .... 🙄 🙄 🙄 🙄

bambusko
8. aug 2008

zuz, pozeram, ze termin mas 4.1.09, no drzim palce, snad ti ten prispevok tentokrat dieta dopraje 🙂