Tomanová: Rodičom vláda nepridá, ba aj zoberie

elise
11. aug 2008

a na margo toho dôchodku pani tomanová berie aj plat ministerky aj starobný dôchodok takže je za vodou 😠 😠 😠

horallka
11. aug 2008

andrii-viem, som to myslela sarkasticky

horallka
11. aug 2008

elise, tiež si myslímže tých ich 25 tisíc ako jednorázový príspevok rodinu z biedy nevytrhne, možno to pomôže ako štartovací balík na začiatok, na nákup základných vecí, ale dieťa potrebuje jesť každý deň, rastie, má svoje potreby a 25 tisíc sa rozkotúľa rýchlo. Tu by viac pomohlo, keby zvýšili RP z tých smiešnych 4500 aspoň na 8000 tisíc.No nie,

horallka
11. aug 2008

elise, to stojí celkom na zamyslenie, prečo a kedy schvaľujú ten prídavok k príspevku -ale myslím si, že ich ženy a priateľky nie sú odkázané na nejaký príspevok, tie sú už zabezpečené dávno pred tým.

elise
11. aug 2008

horalka oni sú zabezpečené ale ked aj im dá štát tak prečo by si nezobrali 😠 😠 ja na ich mieste by som ho dala niekte ako dar na neakú chritu napríklad na dobrého aniela. 😉

addaa
11. aug 2008

Baby stále tvrdím, že mňa by namiesto tých 25.000,- ktoré som dostala potešil zvýšený rod. príspevok. To chcú maminám zalepiť oči a potom pred volbami vykrikovať, že dali mamičkám...

Už som to tu písala priemerná mzda za rok 2007 bola vyše 20.000,-. Takže vlastne čo také ohromné pre nás maminy urobili?

Dúfam, že si túto diskusiu p. min. prečíta.....

elise
11. aug 2008

aj príspevok na nezamestnanosť majú väčšinou vyšší aj pn dávky ako maminy na rodičovskom ☹ ☹ ☹ 😠

horallka
11. aug 2008

Mňa ten prídavok k príspevku obišiel, ale som rada, že pomohol aspoň iným maminám, i keď sa zhodneme asi všetky,že dlhodobo nič nerieši - oveľa rozumnejšie aj efektívnejšie by bolo bolo podporiť maminy na materskej pravidelným prísunom peňazí každý mesiac- čiže zvýšením rodičovského príspevku. nám je to jasné- prečo potom nie aj tým, čo to majú v kompetencii?
P. ministerka si túto diskusia neprečíta- pochybujem, že voľakedy zablúdi na MK. Lebo keby hej, možno by viac pochopila z týchto diskusií, ako sa žije mladým rodinám s deťmi a nemala také trafené nápady.

addaa
11. aug 2008

Baby ešte je nádej, že to v parlamente neprejde....a ja dúfam, že neprejde...a potom to ostane tak ako to je teraz a my budeme spokojné nakoniec aj s tým čo máme 😒

horallka
11. aug 2008

Tento možno neprejde,nabudúce vymyslí ešte väčšiu sprostosť a tá prejde. Podľa mňa je tá osoba nebezpečná a škodná pre mladé rodiny. Nechápem, prečo tam Fico drží takú kreatúru - to sa v celom štáte nenájde nejaká normálna osoba, ktorá by ministrovala spravodlivo a s pochopením pre mladé rodiny?

addaa
11. aug 2008

Inak ja sa tiež čudujem, prečo je na takomto dôležitom poste p. dôchodkyňa, ked ostatní ministri sú relat.mlado-starí 😀

zade
11. aug 2008

Nedavno opakovali relaciu na jojke ako vtedy este tehotna moderatorka Pariskova-Docekalova nakupuje pre svoje babanko vybavicku. Kto to videl, da mi za pravdu, ze na cenu sa nepozerala, ved ani nemusela.
Nechcela na svojom dietati setrit, nakolko na neho uz dlho cakala. Davam jej za pravdu, ale mame na to aj my, obacajne smrtelnicky? Nepreslo vela casu (tusim ani nie sestonedelie od jej porodu) a uz je na obrazovke. Zabudla´co bolo predtym.

Nechcem ubiehat od temy, ani sudit ine maminy. Fakt je ten, ze to co nam dava stat je malo, ale nebolo by malo keby:
- keby oblecenie na deti nebolo tak neskutocne drahe
- keby kociar nestal 15-20 tis. ale len 5 (i ked aj to je dost)
- keby plienky boli cenovo pristupnejsie
- a samozrejme potraviny - teda mlieko

Je pravdou, ze mat dieta je preych a treba na to najprv mat a az potom byt tehotna. No az nam raz nase babatka pojdu do skoly, vtedy si povieme... preco je skola taka draha.

horallka
11. aug 2008

Veď akosom písala- tá už mala dávno užívať dôchodku- hrabkať sa v záhradke a štrikovať pre vnúčatká a nie sa tisnúť tam, kde na to nemá. To ozaj rozum stojí, že takáto persóna ide rozhodovať o mladých rodinách. To je to isté, ako keby som sa ja- knihovníčka, miešala do roboty zdravotným sestrám a určovala, kedy a komu majú pichnúť injekcie- no nie?

horallka
11. aug 2008

zade, v princípe máš pravdu- ale mnohí by si potom dieťa dovoliť nemohli vôbec- pretože by na ten prepych nikdy nemali. Akonáhle privedieš na svet dieťa, sú to samé výdavky, viem o čom hovorím - mám dvanásťročnú slečnu a ani náhodou ma nestojí menej ako pred dvanástimi rokmi. 🙂 Ale túžba po dieťati je tak silná, že my maminy máme deti, aj keď na to nemáme podmienky- taká je príroda.

zade
11. aug 2008

nie je takych dochodkarov viac?

horallka
11. aug 2008

Je, ale možno nie až na takých pre nás dôležitých postoch, ako je tento. Čo už len tá stará fuchtľa vie o rodinách s malými deťmi?

zuzu13
11. aug 2008

tak sa pridávam aj ja...nemám slov...
všetko je o peniazoch a deti ...dvojnásobne...a čo sa týka p. Tomanovej..."zabudol vôl, že teľaťom bol"...takže je to o tom, že je to už dávno čo mala malé deti...a aj keď ich mala, bolo to jednoduchšie...na dovolenky prispievali odbory, pôžičky boli dostupné...bezúročné...no škoda reči...už to nejako zvládneme...

horallka
11. aug 2008

Pôžičky boli dokonca nenávratné, ak si dobre pamätám- pre mladomanželovi- byty podostávali zadarmo, študovať mohli zadarmo a kopec iných výhod, dokonca šk. pomôcky boli zadarmo. Takže to sa vôbec nedá porovnávať s tým, čo je teraz. už len čakám, kedy budeme platiť za vzduch, ktorý dýchame.

zuzu13
11. aug 2008

horallka, presne tak...pani už na to zabudla a tvári sa že sa jej to netýka...no čo...hurá, hurá, hurá...

zuzu13
11. aug 2008

mala by si to prečítať...ale pochybujem, že by sa v niekom z našich "vládnych" nad tým aspoň pozastavil...

horallka
11. aug 2008

Keby si to aj prečítala- je taká tupá, že by jej to vôbec nedošlo. Ále- škoda sa rozčuľovať. Len nech už dievčatá prídu s tou petíciou- s radosťou podpíšem. 🙂

zuzu13
11. aug 2008

aj dva krát 🙂

elise
11. aug 2008

aj my podporíme celá rodina len nech niekto kto tú petíciu robí aspon hodí linku 😉 🙂

elise
11. aug 2008
adulator
11. aug 2008

Baby čaute, sme v Dubnici nad Váhom veľká skupina mamičiek a ideme spisovať petíciu ,preto by sme uvítali každý návrh ako by mala taká petícia vyzerať a následne by sme potrebovali pomoc aj s distribúciou........pridáte sa ? andrea

abetka
11. aug 2008

adulator ja sa pridavam

addaa
11. aug 2008

.sk/Portal/sk/Default.aspx%3FCatID%3D17%26etype%3D1%26eventid%3D1622+ako+m%C3%A1+vyzera%C5%A5+pet%C3%ADcia&hl=sk&ct=clnk&cd=1&gl=sk

baby niečo som k petícii našla, dúfam, že sa to dá rozkliknúť

addaa
11. aug 2008
addaa
11. aug 2008

Baby inak na margo tých bytov udeľovaných zadarmo a bezúročných pôžičiek...nebudte nostalgické, keby to v 89 nepadlo, žili by sme v zemľankách.

Budme radi že máme slobodu a možnosť rozhodovania sa.

zuzu13
11. aug 2008

addaa, a čo máme z toho???