Tomanová: Rodičom vláda nepridá, ba aj zoberie

mikalove
29. nov 2008

máte pravdu baby,rodičovsky príspevok je fakt úbohý.potom sa čudujú že sa nerodia deti,ale každy si dva krat rozmyslí či si to môže dovoliť zostať doma prakticky bez príjmu,ked všetko ide na dieťa,ľudia rozmyšlajú či budú mať z čoho žiť.som zvedavá či sa rodič. prísp. niekedy zvýši....

addaa
30. nov 2008

Babenky dnes bola Tomanka v relácii o 5 minút 12 s Brockom (KDH). brrrrrrrrr...ja som sa ňu ani pozerať nemohla, keď kvákala ako pomáhajú a pomáhajú a za 20 rokov sú tá najsociálnejšia vláda, čo tu bola. brrrrrrrrrrr a ako sa nepríjemne smiala svojmu opozičnému partnerovi do tváre, keď jej oponoval. Neviem, odkiaľ Smer berie v prieskumoch stále 40%, hádam, sú to všetko tí dôchodcovia....

asitka
1. dec 2008

doriaa......ani mi nehovor...a predstav si nejakú slobodnú mamičku...v nejakej garsonke a to som jej už hodne prilepšila....nájom...a všetko okolo dieťaťa....tak to, čo by dostala, by jej ani na nájom a energie nestačilo...a plienky, či oblečenie...či mlieko...či príkrmy....no nehrozí.........a to som sa ešte zas dnes rozčúlila...my prestali po pol roku vyplácať príspevok...lebo ako som sa dozvedela...to si zas musím ísť požiadať....ved čo to má za logiku..?? ved kým sa nejdem do 3 rokov odhlásiť...tak to majú automaticky vyplácať....a nie...že znova si treba ísť požiadať...vrrrrrrrrrrr.... 😠

simona55
2. dec 2008

to nerozumiem co treba este raz poziadat ? prepac ak som ti skocila do temi!!!!

doriaa
2. dec 2008

Ahojte, presne tak musite po pol roku znova poziadat o rodicovsky prispevok lebo pol roka sa berie matersky prispevok 🙄 Je to padnute na hlavu. Moj prvy syn ma 8 rokov a taketo obtazovanie matiek nebolo. Mne konci matersky k 7.12. Na miestnom urade mi dali cca 6 stranove tlacivo (ja som mala stastie, lebo ta pani mi zakrizikovala co mam vyplnit) a potom s jednou strankou z tej ziadosti idete na socialku, aby vam tam potvrdili, od kedy do kedy ste brali matersky prispevok. Mne to nastastie nejaka ochotna pracovanicka na soc.co ma ma pridelenu poslala automaticky domov, ze som tam nemusela chodit. No ale podarilo sa mi to dorucit na miestny urad minuly tyzden, takze tiez neviem ci uz dostanem tento prispevok.
Asitka mas pravdu, slobodne mamicky su v hroznej situacii, a to pani ministerka ani nespomenie ked tlacha o dochodkoch, pilieroch ... Ja teda spravy radsej nesledujem koli tlaku 😉 Ale ked tuto pani vidim ako stale pilieruje tak mi je dost 😖

asitka
2. dec 2008

simonka....ako písala vyššie doriaa...po pol roku od narodenia dieťaťa...hajde znova zháňať tlačivá...a žiadať o rodičovský...lebo ti ho prestanú vyplácať ako mne...ja by som na to ani neprišla...len som pozerala pohyby na účte za posledné dva mesiace...kôli inej záležitosti...na internete...a všimla som si....že mi nič neprišlo....tak ma to tak vytočilo, až strach...tiež pred piatimi rokmi, ked som bola s malým na md...to nebolo...šlo to automaticky....či majú dojem, že matky majú malo starostí a povinnosti...že furt niečo vymyslia...zachvíľu sa budeme musieť asi chodiť hlásiť každého pol roka...či sme ešte matky.... 😠 a to ma ešte čaká behanie...lebo od januára nastupujem nazad do práce.... 😠

simona55
2. dec 2008

a ko budeme alebo budu mamini po januari stimi vipomocnimi alebo ako to nazvat to je na slch trafenie mne konci MD 21.12 08

asitka
2. dec 2008

neviem, na čo myslíš???

arieska
2. dec 2008

baby, len vám chcem povedať, že som dnes volala na UPSVaR, aby som sa spýtala ako to bude po novom roku, nakoľko by som mala 1.1. nastúpiť do práce, pričom môj poklad bude mať ešte iba necelý rok
pani mi absolútne nevedela povedať, že jediné informácie, ktoré majú sú tie, ktoré dávajú v médiách a zákon im príde možno až koncom roka! tak super! teraz neviem ako sa mám zariadiť. opatrovateľku mám dohodnutú, ale čo ak jej nebudem mať z čoho platiť ak mi zoberú príspevok? teraz neviem či zariaďovať jasle, či sa spoliehať, že sa ma to týkať nebude 😒

simona55
2. dec 2008

asitka. ja som myslela na tie opatrovatelske +rp to daju obidve alebo to neni este schvalene?
😒

luciaakubko
2. dec 2008

slovensko je maximalne nesocialny stat. som hrda na nasich predkov, no za tych sucasnych pajacov vo vlade sa hanbim. neviem, ci nie je zbytocne nase rozculovanie sa. ich proste nezaujima, ze ak chcem normalne zit, musim pisat popri tej almuzne co mi daju zaverecne prace studakom na vyskach. to robim v case, ked mi mala spi, alebo v noci. chcem, aby mala vsetko, co potrebuje. ziadny nadstandard. a musim sa riadne obracat. nebyt nasich, tak z toho, co mi stat "da" nevyzijem. este ma rozculuje, ze si roky platim rozne odvody do kadejakych poistovni a nemam narok na tych 55% z VZ po cely cas MD, ale len ubohych par tyzdnov. ak sa da nieco robit, tak robme. lebo len reci nic nevyriesia. mali by sme sa stretnut, ked budu mat nejake zasadnutie vlady a nechat im tam decka tak na hodinku 🙂

minusa
2. dec 2008

arieska - tak to je uzasne.....moj maly ide do jasliciek od 7. 1. a ja do prace od 1. 2. a tiez teda neviem na com sme 😠 ako mozu mat na UPSVaR len taketo informacie 😕 no pojdem tam buduci tyzden dat si potvrdit rodicovnsky koli jasliam, tak som zvedava co mi povedia

abetka
2. dec 2008

zeny ja som sa tiez rozculovala. Furt keca o dochodcoch, chudakoch, ktori maju stale zvysene dochodky, vianocne prispevky a pod a dochodky maju ako dva nase RP.
A co sa tyka moznosti minulej vlady a to som kriticka- mohli sme popri MD pracovat slobodne, dali nam danovy bonus, odpis na danovom priznani pre manzelov, valorizovali pridavky a pod. Smer ma hlasy lel a len vdaka chudakom dochodcom. Ved male dieta nejde volit a to je hlas minus , tak co sa budu trhat a robit v rodinnej politike.

ivuss01
2. dec 2008

abetka, mas pravdu, take male dieta nejde volit, ale kedy mohlo, tak by videli...
a ty dochodvi ma tiez jeduju, nieze by si nezasluzili, ale... furt im davaju
ide ma aj slak trafit pre nezamestnanych, im tak isto vsetko, ale matkam na rp tak velke ho.no
nezamestnany ma 5135sk, ak nie uz od septembra viac, minimalnu mzdu stale zvysuju, ale matkam nic, hlavna vec, ze maju plnu hubu reci 😠 😠 😠 moze sa hanbit cela republika, fuuuuuj

miriamkac
2. dec 2008

Ale co je...aka to nespokojnost....ved mame o celých 100,-sk viac na rodinnych pridavkoch..... 😝

abetka
2. dec 2008

miriamkac- ty si zjavne spokojna 😀 😀 😀 😀

katmi
2. dec 2008

arieska pozri si stranky dozadu..je tam jeden link,kde to najdes.. teba by sa to tykat nemalo, ak sme to vsetci spravne pochopili 😉 malo by sa to tykat matiek deti,ktore sa narodia po 1.1.09 😉

asitka
2. dec 2008

a nevie niekto o nejakom linku...či stránke...kde vysvetlujú...ako to bude po novom s rodičovskými príspevkami??? a už to aj schválili...či len strašia...či ako to je...? tiež nastupujem v januári do práce....a tiež netuším...ako to bude s rodičovským.... 😖

alica147
2. dec 2008

asitka ja som počuvala "tu pani" ked o tom hovorila v telke a hovorila že pre deti narodené do konca roka sa nič nemení a zostáva to pre nas po starom.ja som oficialne nastupila do roboty včera len mám celý december dovolenku a 5.1.nastupujem a s Mirkom bude maj mamča

asitka
2. dec 2008

alica...čiže...ja by som mala dostávať vlastne ten príspevok...rodičovký...keď sa mi bude on starať opatrovateľka v plnej výške??? dobre som to už pochopila??? teda, dúfajm, že je to tak....vdaka 😉

alica147
2. dec 2008

hej iba v prípade že ide dieťatko do štátnych jasličiek sa nevypláca

asitka
3. dec 2008

no aspoň, že tak...idem pozrieť stránky dozadu ten link...

asitka
9. dec 2008

no mne dnes milá pani na úrade povedala...čo sa týka rodičovského, že ešte nič nevedia, že šéf je na školení...a že mi zatiaľ nevie povedať...krista...toto čo už je za republika...niečo chcú pustiť do platnosti...ale pár dní...pred tým, ešte nevedia...ako to vlastne ide fungovať??? nepoviem, keby tam bol ešte rok čas...ale je to fakt pár dní....toto čo je už??? 😝 vraždila by som...a začala by som tou, ktorá túto chujovinu vymyslela....

pikoko
10. dec 2008

Ahojte baby. Tak aj ja som dnes bola na urade prace, sa opytat, ako to bude ,ked od 1.1.2009 chcem nastupit do prace, mala ide do jasiel a chcem poberat rodicovsky prispevok. Ta zenska mi nevedela vobec nic povedat, kukala na mna ako puk.
Totalne ma nastvala.
Ale pred chvilkou som nasla na nete toto:
http://tvnoviny.sk/spravy/ekonomika/odklepnute-...
dnes schvalili ten novy zakon.

pikoko
10. dec 2008

sorry, neschvalili ho dnes, ale uz 25.11.2008 😉 tak to je sila, ze na urade prace o novom zakone este vobec netusia

pikoko
10. dec 2008

inak ja som tiez pozerala vcera tu relaciu na STV1 - Fokus - o rodine a tiez tam jedna pani hovorila, ze my co uz teraz poberame rodicovsky prispevok, budeme ho mat aj ked napr. od januara 2009 budeme robit, resp. my si budeme moct vybrat , ci chceme rodicovsky prispevok, alebo prispevok na starostlivost o dieta- ten co teraz schvalili./ten sa moze poberat na viac deti do 3 rokov sucasne/
ale vyhodnejsie je ostat po starom- netreba potom dokladovat kazdy mesiac na urade , ze dieta chodi do jasiel a co to stoji.....

simona55
11. dec 2008

a taky a ko ja ze si nemam kde dat 5 mesacneho syna tak budem doma ten dostane obe peniaze alebo ako to bude ? viete moja svokricka mi povedala ked som na hodila temu ze babka bude merkovat vnuka povedala ze ani jej nedaval pozor na jej deti tak ona by preco musela ale ze ona ich velmi lubi no ze ona uz nema nervy na deti iba otial potial a ma pedesiat sest rokov tak ja nasilna nechcem byt ☹ .

ivuss01
11. dec 2008

ahojte, poculi ste o tom, ze zasa zvysuju minimalnu mzdu od januara? a co nase prispevky??? 😠 😠 😠

l.lara
18. jan 2009

tak toto je naozaj prilis. dnes v spravach na jojke hovorila jedna mamicka postihnuteho dietatka, ze jej skresali opatrovatelske na cca 3700,- sk. pri dietatku nemoze chodit do prace takze je to jej jediny prijem a tomanova na to povedala, ze ma poziadat o davku v hmotnej nudzi. mamicka poziadala. dali jej 420,- Sk!!!!!!!!! hlavne ze mame "SOCIALNY STAT"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nech si zoberie tomanova 4000,- sk, zaplati za to najom, elektriku, vodi, plyn, oblecenie , jedlo................. 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠