Tomanová: Rodičom vláda nepridá, ba aj zoberie

marianeta
4. aug 2008

Ved to je neuveritelne aby mal stat taky postoj k matkam ,ktore vychovavaju buducich platcov dani ved v konecnom dosledku budu to nase deti ktore budu driet na ich platy.!
Jaj ci som rozculena 😠

mercy
autor
4. aug 2008

Marianeta, mna skoro vystrelo a to sa tehotné ženy nemajú rozčuľovať 😝

tilly
4. aug 2008

mercy 😀 😀 😀 😀 mala by fakt sedieť doma, aspoň by nás nezaťažovala nafetovaným psom a debilnými výplodmi 😝

mercy
autor
4. aug 2008

Inak všimli ste si, že všetko čo tá ludomilka vymyslí, je kravina jak mraky? Nezačína takto alzhaimer? 😠 😠

any23
4. aug 2008

ja nemám slov na toto 😠 len mi je z toho zle a keby som ju teraz mala po ruke asi by som ju prizabila 😠

tilly
4. aug 2008

mercy 😀 😀 😀 😀
kurnik a nie je jej teplo? lebo ja mám už mozoček uvarený, tak možno aj ona 😉

tilly
4. aug 2008

juj, ešte, že sa ma to od januára netýka, veď mne už príde tá supersuma len za august a finitooooo 😀

mercy
autor
4. aug 2008

No, ja do januára po starom, od januára tri mesiace neviem ako a potom na omračujúcu rodičovskú. INAK, kokso, keď už chce byť taká spravodlivá, naša vláda,nech mi dajú 60 percent z mojej reálnej mzdy a nie to, čo si oni určia!!!

petaba
4. aug 2008

xstelinka tak tak len ci by nam to pomohlo ☹ ...oni nejako neriesia realitu... 😠

mercy
autor
4. aug 2008

Tilly, ona tam len prevára mozgovú tekutinu, dotyčný orgán sa jej už dávno vyparil

marianeta
4. aug 2008

MAs pravdu mercy ja mam za to nech ide uharky dakde zberat asi tej politike prt rozumie ked ju daco take napadne. Keby moj muz zarabal 10 000 tak mame davno kubik hliny na prsiach lebo by sme od hladu pokapaly.

spathiger
4. aug 2008

Ja tych 1140 pri 3 detoch miniem za den :o))).. Idem rychlo upratovat, kym mam tolko pary!

liliandax
4. aug 2008

nic proti dochodcom.. uz si svoje odmakali, ale priemerny dochodok je cca 9 tis., kazdy rok sa im zvysuje, maju vianocne prispevky!!! a co my?? 😠

womenne
4. aug 2008

no to je sila ja mam tiež z čiech,prvy polrok pozvyšeni som dostavala 7500.-kč a teraz kedže maly nemali k 1.1.2008 21mesiacov tak nam to zniželi na 3800.- 😠 sprosty zakon a to mam dvojičky si vezmite ako ich uživit z takych penazi,ešteže mame tatika 😉

tilly
4. aug 2008

idem pracovať, aby som mala na základné potreby 😀

bambusko
4. aug 2008

no a nebude to v eurach??? 😀

mercy
autor
4. aug 2008

Iba ak tak 😀

liliandax
4. aug 2008

bambusko - 😀

mercy
autor
4. aug 2008

Tilly, takytak

kotenko
4. aug 2008

Mne tych po...banych 5 100sk nestaci ani na lieky pre malu a nie to este na normalne vydavky. a stat na psotihnute dieta neprispieva nic, 500sk mame " na hygienu", ale tie este nie su ani schvalene. som zvedava, s coho mam malej kupovat plienky, mlieko antirefluxne, ktore vobec nie je lacne, detsky prach, oblecenie, drogeria... a s toho platu ma este vyzit aj matka???
mesacne platime najom 7 500sk, prave ideme ziadat mesto o lacnejsi byt a pisali sme uz aj na miisterstvo, ako mam vyzit s tychto 5 100sk, ked som slobodna mamicka? s priatelom zijeme spolu, takze co sa tyka alimentov, tie by som od neho nevyziadala, lebo mame spolocnu kasu, nastastie...
tak si to zratajte, mesacne na malu potrebujeme:

fiziologicky roztok - pol litra 40sk (denne potrebujeme liter), cize 80sk/den (30dni x 80sk = 2 400sk)
injekcna striekacka - 3sk denne - 3sk x 30 dni = 90sk
kateter na odsavanie - 7sk, denne 2ks - 14sk x 30 dni = 420sk
lieky - dokopy 700sk mesacne
benzin - pe-to - 300sk mesacne
benzin - pe-nemocnica - 200sk mesacne
mlieko - 264sk x 6 ks = 1 584sk mesacne
plienky - 300sk x 5 ks = 1 500sk mesacne
prach - ???
drogeria - ???
oblecenie - ???

ja som napocitala 7 100sk a to tam nie je zaratany prach na pranie, oblecenie a drogeria, to sa kupuje podla potreby a nikty to nie je rovnaka suma, bohuzial.
a kde su este vydavky na matku????
mila pani poslankyna, dufam, ze si to precitate... a bolo by velmi dobre, keby ste tak skusili jeden mesiac zit, samozrejme ze sme vobec nepocitali jedlo na matku a ani najom, ktory nie je najlacnejsi v dnesnej dobe.

petaba
4. aug 2008

tei eura by neboli zle 🙂

sissik
4. aug 2008

je to fica
chystala som sa pracovat na polovicny uvazok z domu hned po materskej, a toto ma len utvrdi v presvedceni, ze som sa rozhodla dobre.
tiez neviem, kto ich volil, ked teraz kazdy na nich nadava.
a tiez neviem, kde beru tie 50% preferencie v prieskumoch 😀
iba to tusim - volia ich asi zavistlivi slovaci, ktori zavidia inym, ze ti ini si zdvihli rit a pracuju a makaju, aby sa mali lepsie.
vsak zobrali tym milionarom, ktori nemaju melon rocne, ale makaju aby malil na splacanie hypo. to asi jedine tych ludi zaujima 😝

marianeta
4. aug 2008

A to som chcela druhe dieta no asi si to budem musiet riadne rozmysliet.Ked to bude takto pokracovat Slovensky narod asi zanikne vdaka takym ludom ako je pani Tomanova.

Liliandax
Co satyka tych vian prispevkov:Neviem teda ci to tu v Trnave este funguje ale ked mala sestra malu tak kazdy rok mesto vyclenilo urcitu sumu penazi a matky kt. boli napr slobodne alebo mali zlu fin. situaciu si mohli podat ziadost o jednorazovy prispevok a bolo to tak nejako pred vianocami.Samozrejme musela do ziadosti napisat prijmy osob zijucich v spol.domacnosti ale vzdy dostala nejakych 1200 skk ale aj to pomohlo.

bambusko
4. aug 2008

marianeta, sak dali uz priplatok k porodnemu aj na druhe a tretie dieta, zas ma vydr... 😀

sissik
4. aug 2008

bambusko kedy dali ten prispevok pri 2 a 3 dietati?
o tom len tlachaju 😉 ale podla mna to nezrealizuju, vsak musia nahrabat najskor pre seba

spathiger
4. aug 2008

Ako slusne vyzit z hov..na? Vzdy som sa chcela dostat do Guinnesovej knihy rekordov. Konecne mam moznost. Vdaka, pani Ministerka.. Pojdem a kupim dake granulky jej psikovi, kym sa este mozem rozhadzovat..

zucha
4. aug 2008

VELKA VDAKA VOLICOM SMERU.

tinni
4. aug 2008

a ako mam zdokladovat vydavky na dieta???? 😀

kotenko
4. aug 2008

odkladat blociky z bananiku, vodicky, elektriky, najom a podobne... to aby som mala byt o jednu izbu vacsi, aby som te blociky mala kam odkladat, uz sa tesim

zucha
4. aug 2008

si ani len nechcem predstavit, ako budeme zit, ked budeme mat viac deti. Ved z tych par tisic sa naozaj neda vyzit a nie kazda matka maleho dietata ma moznost zarobit tolko, aby sa jej vobec oplatilo chodit do prace. Ved stale je problem zamestnat mamicky s detmi, lebo sme pre zamestnavatelov velkym rizikom z toho pohladu, ze dieta, ktore je v kolektive je casto chore a preto musime ist na OCR,...........atd, atd.
Ostava nam len dufat, ze sa ten zakon neschvali.