Tomanová: Rodičom vláda nepridá, ba aj zoberie

anjelik85
25. aug 2008

kuk som tie správy. a jediné, čo s tým zmôžu, že ja si svoje zmluvy, čo pracujem, prehodím na manžela a svokru a tak či tak budem ďalej vykonávať tú činnosť. aaaaaale, o rodičák neprídem. presne toto s tým docielia, že budú matky robiť na čierno. však nech, nech sa páči. ma vytáča tá slivka jedna vysušená.
ale kto ma sklamal, tak to pani radičová. ale čo už. nejdem to tu rozvádzať.
ale mňa by zaujímalo, kto skráti pracujúcim dôchodcom ich dôchodky. môj svokor poberá dôchodok 12000sk a popritom stále pracuje a na výplatu má ďalších 12000sk!!! šak ale dôchodkyňa slivka vysušená len dôchodcom nech hádže. však mi vôbec nepracujeme aj na jej dôchodok. marfa jedna. 😠

kukona1
25. aug 2008

nepozerali ste včera TV noviny na markíze? hned prvý príspevok bol že bude rokovanie s materskými centrami ohladom tej petície,vraj je tam 2OOO podpisov...tak snád tá petícia pomože...

arieska
25. aug 2008

podľa mňa je tých podpisov ďaleko viac, veď len momentálne je na materskecentra.sk cez 1860 podpisov a ešte je ďalšia petícia na changenet.sk a ešte sú aj petície v tlačenej podobe, takže ich bude určite viac. len či to bude aj na niečo platné

horallka
25. aug 2008

a len aby sa to potom zjednotili- tie podpisy z jednotlivych podpisovych akcii- ja som sa tiez uz kdesi podpisala, ale neviem na akej stranek to bolo. Suhlasim s nazorom anjelika85 - ked chcu kratitzenam na materskej len preto, ze si chcu trochu privyrobit, tak nech potom kratia aj pracujucim dochodcom ich dochodky. Oni nariekaju, ze ako maju vyzit z ich dochodkov- a my, matky mame ako vyzit s nasimi dietkami z tej zobracenky? A mimochodom, drviva vacsina dochodcov si uz nasetrila za odrobene roky a minuly rezim- ved podchvilou hlasia, ze ktosi kdesi okradol nejaku naivnu babku- a nie o par stovak ale o niekolko tisicok.

addaa
25. aug 2008

Súhlasím horallka, naši dôchodcovia strkajú peniaze po "vankúšoch", keby si ich aspon užili, ale chodia v jednom kabáte aj 30 rokov, topánky im vystačia aj na desať rokov....potrebujú len stravu a nájom. Samozrejme výnimkou sú chorí dôchodcovia, ktorí dávajú ťažké prachy za lieky...
A čo my maminy, ked potrebujeme šatiť a živiť z tej smiešnej sumy dvoch?
Tomanová si zabezpečuje starostlivosťou o dôchodcov asi aj svoju budúcnosť...

horallka
25. aug 2008

Addaa, asi tak. Ale nie sú dôchodcovia ako dôchodcovia- iste, sú aj takí, čo sú na tom veľmi zle. Ale mnohí tie peniaze majú našetrené, ale nepustia ani korunu- tak boli naučení- len odkladať a a šetriť. Potom sú tu tí mladší dôchodcovia- ktorí využijú systém- napr. moja kolegyňa má 58 rokov, hodila sa na predčasný dôchodok, a pritom ešte stále robí. Prišiel jej akýsi doplatok, teraz poberá dôchodok plus plata pritom v robote sa nejde pretrhať. Jej heslom je- ja som sa už narobila dosť, nech teraz robia mladší- to ako ja napr. Takže berie dva príjmy za to, že si chodí do roboty len posedieť. A tu matky na materskej, ktoré si chcú k tomu biednemu príspevku privyrobiť - nemôžu, lebo nejaká krava mimo reality im to okreše. tak to ma rozčuľuje najviac

horallka
25. aug 2008

Ešte podotýkam- tá dôchodkyňa v mojom príspevku má tie peniaze sma pre seba- nemusí nikoho živiť, má síce jedného syna ale ten má 19, je po škole a už si zarába sám.

addaa
25. aug 2008

Ja len dúfam, že tá petícia pomôže..

Dúfam, že briezka alebo ostané babeny, ktoré majú s tým priamo do činenia dajú spätnú väzbu na toto fóum (myslím do činenia s petíciou a otvoreným listom vláde)

briezka
26. aug 2008

link je hodeny kde sa da, len co to bude platne , uvidme, podpisov je takmer 3000 , uvidime po dnesnom rokovani, cinase materske centra vedia jazykom obracat 🙂 drziom im palce,lebo verim ze to hcce riadnu davku sebapovladania. ja by som ich asi poslala kade lahsie. a presne o to ide, dochodca zivi sam seba . ja aj deti aj seba aj hypoteky - banky

janula_nz
26. aug 2008

no mna poraza tiezi. som slobodna matka s dvoma detmi, som zamestnana uz rok a teraz akoze co budeme robit? 😨 😠

kakusa
26. aug 2008

No super tema babenky,
to je hrzuza co sa u nas deje , odvody platime ako by o nas bolo postarane na najvyssej urovni a ked ides rodit tak si mas zaplatit...ale toto tu neriesite.
Moj brat sa odstahoval aj s priatelkou do cieha matersku maju 7800 Kc a plus okolo tusim 1600 Kc rodinne na 2 deti, naklady teda urcite nizsie ako u nas...tak kde je ta nasa super sa rozbehnuta ekonomika na toto tu odvadzam velku vcast svojich oddretych penazi*??? 😖 😠

minusa
26. aug 2008

ahojte

baby, na aku adresu treba poslat peticiu v papierovej forme? Dajte mi to pls do IP, diky

briezka
26. aug 2008

odovzdat v materskom centre alebona stranke unie MC sinajdi ich kontakty

adulator
26. aug 2008

Ahojte my sme sa dnes vrátili z nemocnice ,preto ma tu nebolo 🙄 Inak som si zaplatila za pobyt ako rodič doprovod 400,- sk super že 😠 šak mamy na MD majú dosť peňazí . My máme nazbieraných cca cez 400 podpisov a kto che poslať papierovú formu hodím do IP adresu.

sstefi
26. aug 2008

že v roku 2010 😅 chcu zapchať huby všetkým nespokoným 🙄 takto sa to robí vždy, odputať pozornosť príp. zaujať niečím iným 😒

martinaema
26. aug 2008

no ved 2010 sú voľby - tak čo, nezalepia nám oči? 😀

kakusa
27. aug 2008

No super kocky, inak tej radicovej navrh sa mi celkom pozdava.Inak je tocelkom pekne od nej vymyslene, teda Tomanova na to urcite nema....

arieska
27. aug 2008

Tomanová tvrdí, že je to Radičovej predvolebná kampaň 😒

kakusa
27. aug 2008

Tak nech sa ta stara ...pozrie na tu svoju...mylsim, ze radicova je jedna z mala ktora aj rozmysla...

stresmenka
27. aug 2008

Tak Radicova dava super navrh 🙂, ale ci jej to prejde ☹ mohlo by. Je to aspon jedna z mala co mysli aj na rodiny s detmi 😉 . Mlade rodiny fakt tie peniazky potrebuju 🙂

sstefi
27. aug 2008

ona tú predvolebnú kampaň(teraz už len klamstvo) mala aj tomanová. 🙄

kakusa
27. aug 2008

vie s to ma kazdy,ale tomanovej uz verit nik nebude a pri radicovej je aspon niaka sanca na uspech...

bambusko
27. aug 2008

dnes som bola zaplatit za stravu v skolke a skole, predstavte si, obcania v hmotnej nudzi zaplatia za dieta v skolke na den az 2,-Sk a za obed v skole az 3,- Sk 🙄 🙄 🙄 naco by sli robit, ked by museli potom platit stravu v plnej vyske, no nie? este dostanu prispevky na skolske pomocky a od januara na exkurzie a vylety, kvoli tomu potrebuju osklbat rodicov s malymi detmi 😠 😠 😠

socialna politika jak svina. stat podporuje povalacov, ktorych nalozi cez volby do autobusu a zevezie az k volebnej urne, aby mohli zit dalsie 4 roky ako prasata v zite. a pracujuci clovek musi zivit vlastnu rodinu a este platit dane, aby si stat udrziaval bandu podporujucich lenivcov 😠 🙄 😠 🙄 😠 😕

livi
27. aug 2008

ja ako fakt nechápem, prečo fico tú tomanovú tam tak drží 🙄
kravaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

libka1
27. aug 2008

Baby podľa mňa som E.T. mimozemšťanovi krivdí keď ju k nemu prirovnávajú... Veď on si to nezaslúži... 😵

k.a.t.k.a.
27. aug 2008

lebo fico je to isté čo tomanová 😀 , ja by som len chcela vidieť štatistiky ľudí čo volili túto vládu že čo sú zač a odkial 🙄

libka1
27. aug 2008

katka nápodobne... každý tvrdí že on ich nevolil... ja neviem či sa zato hanbia alebo čo... 😀 veď nemajú dôvod 😅

pralinka25
27. aug 2008

ja si ties myslim ze E.T. bol chutnucky a sympos. By sa urazil keby pocul koho k nemu prirovnavaju 😝

sstefi
27. aug 2008

bambusko moja reč. ja tiež vravím, že ked spočítam kolko výhod majú sociálne prípady, tak sme na tom rovnako. oni maju všetko zadarmo a za symbolickú cenu a my normálne. tak nám treba, ked sme chceli do roboty chodiť! 😠 😀 😀