Vláda plánuje siahnuť na príjmy mamičiek na materskej/rodičovskej dovolenke

bambinka123
19. apr 2013

Ahojte, otvorila som túto diskusiu hlavne kvôli tomu, aby ste mohli vyjadriť svoje pocity či názory na krok, ktorý sa chystá spraviť ministerstvo financií, t.j. zrušiť príspevok pri narodení dieťatka, príplatok k tomuto príspevku, spraviť zmeny v rodičovskom príspevku..... Jediné možné peniaze, ktorými môže mamička svojim deťom splniť aspoň základné potreby atď.....

http://udalosti.noviny.sk/politika/18-04-2013/p...

sharmana
23. apr 2013

@masinka ale ty si odpracovala, takže na teba som to vôbec nemyslela, ale na matku, čo ledva zo základky vyšla a tri decká po sebe 😉 ved aj ja mám prvé dieťa až po 12 tich rokoch práce za sebou 🙂

sharmana
23. apr 2013

@masinka a áno, predstav si, že niekde v mestečku či vidieku na východe alebo juhu stredného SK je zárobok v továrni 360 eur, alebo žiadna práca, takže pre niektoré mamičky, nebudem spomínať etniká, je 200 eur zárobok, lebo sa do roboty ani nikdy nechystá taká mamička 🙂 Áno, potom sú aj mamičky, čo by pracovali, ale prácu nájsť nevedia. A tu je otázka: Neviem uživiť seba, tak prečo si robím 3 deti??? Sorry, ale ja premýšlam či vôbec druhé, ktoré by som velmi rada. Ale aj ked dobre zarábam, mám aj vysoké výdavky. Takže tiež rátam každú korunku. Hold kto chce, tak pochopí čo som chcela napísať a povedať. Ja by som veru 3 deti po sebe nemohla mať, lebo z RP by som nevyžila. Platím hypo. Ja som si počkala, kým ide malá teraz do škôlky a potom uvidím, ako sa to vyvinie s tou RP, alebo s príspevkom na starostlivosť o dieťa.

mima4
23. apr 2013

@sharmana mas rozumne nazory... vela zien tu riesi chybajuci prijem dalsim dietatom... ale tak tu sa preferuje uvazovanie "najeme sa z lasky" 🙂

katka0905
23. apr 2013

@libertine tie dva jendorazove prispevky po narodeni ale chcu zrusit bez ohladu na tvoj prijem, ci nie? O tych som pisala. A zvysok som napisala v tom zmysle, ze ta nasa vlada spavila uz ovela horsie veci ako toto, takze nema zmysel sa na nu hnevat a treba sa radsej sustredit na vlastny zivot a riesit si svoje problemy, ako najlepsie vieme... pretoze to nezmenime, vzdy budu tie socky, ktore ich budu volit, ich politika je uplne priehladna, ako pises - podporovat socky - volicov a ostatnych odstavovat co najviac.

something
23. apr 2013

pekne ze vyjadrit nazor...toto je jeden s.urveny stat z ktoreho treba co najskor odist aby sa nase deti mali dobre a nezivorili...

kristinaanna
23. apr 2013

neviem, či by nejaký príspevok rozhodoval o tom či chcem a budem mať dieťa, iste poteší ale nie je to rozhodujúce 😉

sharmana
24. apr 2013

http://www.cas.sk/clanok/248531/vyspele-krajiny...

Zarazilo ma hlavne u Cypru, na ktorý sa poskladáme všetcvi v EU za jej dlhy.

Cyprus

Progresívne znižovanie rodinných príspevkov sa začína pri príjme domácnosti 49 000 € ročne. Žiadne príspevky nedostávajú, ak majú za rok príjem vyšší ako 99 000 €.

Sranda, že?

marisela
16. máj 2013

@kika050 súhlasím s tebou,som presne v tej istej situácii,ako ty. Manžel je živnostník,tak nech ma živí!A s tou prácou je to tak,ako hovoríš. Vyše roka som bez roboty a nie preto,že sa mi nechce robiť,ale preto,že u nás robota jednoducho nie je a ak je,tak iba ako brigáda,robila som aj pri páse na tri,neskôr na štyri smeny a bol to horor! Muž bol od rána do večera v robote,alebo na týždňovke a deti som videla,len keď už spali ☹ .A čo sa týka príspevkov na deti,ja som tiež nedostala pri narodení mojej prvej a neskôr aj druhej dcéry ani korunu.Keď chcú škrtať,tak nech začnú od seba,berú nehorázne peniaze za nič! A ja som nevolila nikoho.

emiluska
17. máj 2013

no..to ze si nikoho nevolila tym by som sa velmi nechvalila...skor naopak. Je jednoduche povedat nebola som volit nemam zodpovednost. Ono je to ale presne naopak. Keby islo volit viac ludi mozno by sa k moci dostala pravica ale je otazne ci by nam to pomohlo 🙂 kedze ako sa pamtam aj sulik mal v plane skrtat prave v tejto oblasti.

Ja som sa za pracou musela prestahovat lebo v meste kde som zila by som ju ani ja nenasla..tak sa mi zda dost jednoduche vyhovarat sa na to ze praca nie je. Skor som toho nazoru ze ak chce clovek nieco zmenit na svojom zivote tak sa to da.

happyfrog80
17. máj 2013

co nato povedat no som rada len tak dalej ,ja na Sk nezijem tak by tam mohli zrusit vsetko 😉

ostap
25. máj 2013

@jajka68
sak normalka, ked sa mi narodi prvy chlapec v zime, preco by som do jeho veci nemohla obliect druhe dievca v lete... Alebo ak sa mi narodi druhe dieta az o 3 roky, tak bez problemov budem v malinkom krcalku (lebo o vacsom sa s rodicovskym neda ani snivat) skladovat detsku vanicku, stolicku a kocik... Ja v tom logiku vidim - zvratenu 😒

matozazzo
25. máj 2013

@zivika Skus sa na to pozriet z pohladu zamestnavatela, konkr. priklad, aby sa lahsie pocitalo, napr. 500 Eur v hrubom pre teba, pre zamestnavatela + 170 Eur odvody navyse, takze ho stojis 670 Eur. Ak sa ti o dieta nema kto postarat, ked je chore, plati ti zamestnavatel prvych 10 dni marodky, ale kedze marodis, musi zaplatit aj silu navyse. S vynimkou OCR. Myslis, ze zamestnavatel je happy? Ak mu taka mamicka vypadava kazdy mesiac, nemoze si to jednoducho kvoli nastavenym odvodom v tomto state dovolit. preto male firmy alebo podnikatelia nechcu zamestnavat na TPP alebo mamicky, lebo jednoducho nepreziju kvoli vysokym odvodom... Druha stranka, ak by to uz mohol zaplatit, na vykryvanie potrebuje niekoho ineho a myslis, ze stale niekto bude chciet LEN ZASKOCIT? Nie, on tiez bude TLACIT, ze chce TPP alebo aspon pravidelnu pracu. Je to zacarovany kruh, ale bohuzial ,je to tak :(

vikiradka
4. júl 2013

@elise máš pravdu, ja som na tom podobne, ja mám 12r a 9 r dievčatá a teraz máme malinké 8 mesačné bábo a je to chlapec...všetko odznovu som musela kupovať, ozdaj som to tie dlhé roky neskladovala....