Vymeriavací základ materského príspevku. Aký je?

myzma
10. jún 2009

Ahojte, zienky.

najprv chcem velmi ocenit tuto stranku, nakolko mi velmi pomohla v uplynulych tyzdnoch v mnohych oblastiach. Vase rady, skusenosti a postrehy su neocenitelne 😉

Nastupujem na matersku pred koncom roka 2009. To znamena, ze vymeriavacim zakladom pre moju matersku bude plat v roku 2008. Podmienku poistenia mam splnenu. Mojou otazkou je, co v pripade, ze som v auguste nastupila do zamestnania, kde sa moj plat znizil v podstate na polovicu v porovnani s platom v predchadzajucom zamestnani do augusta.

Je rozhodujucim vymeriavacim zakladom plat u posledneho zamestnavatela? Alebo vyska nemocenskeho zaplatena v roku 2008?

V diskusiach som nenasla podobny pripad a na stranke soc. poistovne taketo specifikum neriesia (aspon som si nevsimla 🙂 )

ostavam s pozdravom

janka z MA

gapa
10. jún 2009

myzma/janka,

ak si bola zamestnaná, tvoj PP skončil a 1.8.09 ti začína nový prac.pomer a na MD nastúpiš v 12/09, tak rozhodujúcim obdobím pre výpočet materského u teba bude obdobie 1.8.09-30.11.09, t.j. od začiatku PP do konca mesiaca predchádzajúceho mesiacu nástupu na MD.

nuž a si v zaujímavom 62týždni tehotenstva 🙂

myzma
autor
10. jún 2009

ahoj, gapa,

velmi pekne dakujem za odpoved 🙂 i ked ma nepotesila 😒 (verim, ze chapes, ako to myslim)

odchylka jeden rok je uz opravena 🙂 preklepy sa stavaju 🙂

prajem vsetko dobre,

J

gapa
10. jún 2009

chápem, ako to myslíš. To by nikoho nepotešilo. ☹
Aj tebe všetko dobré 😉