Vyššia dávka pri rizikovom tehotenstve?

kisska
6. sep 2007

Ahojte, chcem sa spytať, či mi niekto vie poradiť aké sú možnosti ak som na PNke kvôli rizikovému tehotenstvu od 12tt, pravdepodobne až do pôrodu. Počula som, že namiesto 55% z vymeriavacieho základu z minulého roku(bežná PNka), keď som platila nemocenské poistenie, môžem dostať až 90%, ak požiadam sociálku. Viete, aké tlačivo treba vyplniť a či je to vôbec pravda? A ako mi táto dlhodobá PNka ovplyvní výšku materskej? Hrubú mzdu som mala vyššiu ako je hranica vymeriavacieho základu na platbu nemocenského, ale platí aj obdobie PNky do obdobia, z ktorého sa materská vypočítava? Ďakujem, za pomoc.

watergeenie
19. jún 2011

@milluska Ahoooooj Milluskaaaa, gratulujeeeem k fazulke! Uz si to medzitym asi vyriesila, ale myslim, ze doktor ti moze dat PN-ku aj hned pokial mas nejake dovody alebo sa s nim dohodnes. Co sa tyka vychadzok, ja som tiez na PN a mam len tie mizerne 4 hodiny, ale pocula som, ze vraj existuju aj neobmedzene, len neviem ako to dosiahnut, lebo potom ti povedia, ze preco chces byt PN, ked chces lietat po vonku cely den. Kazdopadne ked si platis DNP tak sa ti to rozhodne oplati! 😉

Ja sem uz skoro vobec nestiham chodit, uz ma beuska odhlasila z vasej temy, ale som rada, ze vidim dobre spravy 🙂 Drzim palceky, nech mas kasne bezproblemove tehotenstvo 🙂

watergeenie
19. jún 2011

@milluska ..teda lepsie povedane bola som na PN, ale od obvodnej. Inak som tu citala, ze vraj ked si na PN ako tehotna - rizikove, tak vraj ani nechodia na kontroly, ze to sa berie inac, ale ktohovie...

milluska
19. jún 2011

@watergeenie Ahoj moja! Ako sa mas? Dakujem, zial som na rizikovom uz od konca 7tt, ani som o to nemusela ziadat, zacala som krvcat 😖 Teraz bojujeme aby sa vstrebal hematom. Vychazdky nemam, ale von chodim, spolieham sa na to, ze socialka nepride 😅 A ty ako?

zitkas
12. júl 2011

Ahojte, sledujem ze ste tu same take sikulky, tak sa obraciam o radu aj ja. Prave mi konci rodicovska po uplynuti 3rokov maleho, mala som nastupit do prace ale som znovu tehotna 13 tyzden, do prace mi to vychadza tak na 4,5 mesiaca do dalsej materskej a zamestnavatel ma problem ma umiestnit na tak kratku a neistu dobu. Tak rozmyslam nad PN len neviem z coho sa mi bude potom vyratavat dalsia materska, kedze som uz 3roky doma, predtym som mala celkom fajn plat. Obrovska vdaka kto mi da vediet 😉

nena13
26. okt 2011

@gapa Ahoj Gapa,chcem Ťa veľmi pekne poprosiť o radu.270 dni som poistena.Len od septembra 2.9. som zamestnana a 1.12.idem na rizikové tehotenstvo.DNP si platím od 1.6.2011 .Môj plat v hrubom je 600 eur.Prosím o radu-nevieš mi povedať koľko budem mať asi vyplatenu PN a či mam právo aj na niečo z DNP aj ked to si platím ešte len od 1.6.2O11.Prípadne čo robiť,aby som mala vyššie PN a či mi to potom neuberie z materskej.Ďakujem veľmi pekne.

daniela242
17. nov 2011

@gapa chcem ťa poprosíť o radu. Od januára 2011 si platím dnp z maxima. Podmienku 270 dní mám splnenú od konca septembra ,a od 11.10.2011 som na PN kvôli rizikovému tehotenstvu. Na materskú nastupujem 10.12 . včera mi prišlo rozhodnutie o priznaní max.PN. Ale chcem sa hlavne opýtať či mi tá doba čo som na PN-ke nejako ovplyvní výšku materskej keďže za ten čas čo som na pn neplatím DNP. Aké bude rozhodujúce obdobie na výpočet materskej?
Ďakujem veľmi pekne

gapa
17. nov 2011

@daniela242
nie neovplynví, RO je obdobie od jan.2011 do 30.11. (pri nástupe na md v dec.2011) a dni PN sa z RO vynímajú, tj. vôbec neovplyvnia výšku materského.

daniela242
18. nov 2011

@gapa Ďakujem Ti veľmi pekne za odpoveď

veronikamar
28. dec 2011

Ahojte poprosím o radu som evidovaná na úrade práce, som externá študentka VŚ, nebola som nikdy zamestnaná len v roku 2008 asi mesiac zistila som ,že som tehotná asi 7 týž. poraďte mi prosím Vás ako mám postupovať,aby som dostala aspoň nejaké peniaze. Veľmi pekne ďakujem za radu

maznacik007
28. dec 2011

@veronikamar narok rodicovsky budes mat az po porode dietata... narok na materske ti nevznikne rovnako ani narok na nemocenske

veronikamar
28. dec 2011

idem sa ešte spýtať keby som sa zamestnala a prihlásila na DNP budem niečo dostávať keby som zostala na PN do porodu.Ďakujem za radu

maznacik007
28. dec 2011

@veronikamar na DNP je neskoro na to aby bol narok treba mat zaplatenych 270 dni a co sa tyka zamestnania tak tam je otazka ci najdete zamestnanie na TPP ako tehotna

paaat
4. jan 2012

ahoj mozete mi niekto poradit ako su vychadzky na pn-ke a na rizikovom tehotenstve?dakujem za skoru odpoved

petra80sd
7. jan 2012

@paaat su take iste, ja som mala 2 hod.doobeda a 2hod.poobede,musis si o ne poziadat od lekara

strihalka
7. jan 2012

je mozne mit na PNke neomezene vychazky....?

kaktusik007
8. jan 2012

@strihalka je - vsetko ohladne vychadzok riesi osetrujuci lekar, akurat si to musi obhajit - ze si na pnke a zaroven mozes byt kdekolvek....

madzik
17. jan 2012

Baby neviete ako to je z rizikovym tehotenstvom v rakusku ako zivnostnicka?Platim si aj DNP ..poradite mi niekto?

meg_junova
19. feb 2012

Ahojte, nevie mi niekto poradit, aka je vyska davok na rizikovom? Rozmyslam, ze by som sa dala vypisat.., kvoli stresu v praci. Mockrat dakujem za odpoved 🙂

liz_lemon
19. feb 2012

@meg_junova je rovnaka ako ked si na PN z akehokolvek ineho dovodu, teda prve 3 dni 25%, a potom 55% z VZ

meg_junova
19. feb 2012

Joj dakujem, si poklad !! 🙂

zz134
8. mar 2012

Kocky ahojte , pls ked ste na rizikovom musite trcat doma? tak ako na PN? alebo mozem slobodne zit?

beruska.zuzanka
8. mar 2012

@zz134 tzv. "rizikové" je hovorový výraz, lekár Ti zrejme vypísal regulérnu PNku, s nejako dg, je možnosť požiadať o vychádzky, ak to Tvoj stav umožňuje, inak je to ako klasická PN

zz134
8. mar 2012

@beruska.zuzanka no to nechcem! Dakujem za info

ddankaa2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ddankaa2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emilii
30. jún 2012

@ddankaa2 ano .. mala by si , ak si si dala na soc. poisťovňu Pn-ku aj ako DNP ...

ddankaa2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mia117
2. aug 2012

@zz134 ahoj mozes poziadat dr. aj o neobmedzene vychadzky, mne ich dr. dala

tinaaa23
20. sep 2012

ahojte ak mi vie niekto poradit bola by som rada...som rozvedena a s priatelom cakame dieta do zamestnania som nastupila od 6.9.2011 do 29.5.2012 nasla som si druhu robotu kam som nastupila 2.6.2012 kratko na to som zistila,ze som tehotna a lekar ma dal na PN az do porodu a k 3.8.2012 ma prepustili (skusobna doba)...chcela som sa spytat na ake davky z uradu prace mam narok a ci mam narok na platenie pn so socialky aj ked som momentalne nezamestnana..DNPsom si neplatila len co zamna odvadzal zamestnavatel
vopred pekne dakujem za odpoved 🙂 .

adzy
21. apr 2013

ahojte prosim vas mozte my niekto poradit?od zaciatku tehotenstva som na pn a teraz v maji by som mala 6 tyzdnov pred porodom nastupit na matersku ale neviem ze ked zanesiem paprier od gynda zamestnavatelovi ze ci uz za maj dostanem penaze normalne v juni alebo az vtedy ju dostanem az ked porodim?lebo som niekde sa docitala ze to bude este dost dlho trvat pokial to rozhodnu a kolko budem dostavat tak teraz neviem som stoho paf