Vyššia dávka pri rizikovom tehotenstve?

kisska
6. sep 2007

Ahojte, chcem sa spytať, či mi niekto vie poradiť aké sú možnosti ak som na PNke kvôli rizikovému tehotenstvu od 12tt, pravdepodobne až do pôrodu. Počula som, že namiesto 55% z vymeriavacieho základu z minulého roku(bežná PNka), keď som platila nemocenské poistenie, môžem dostať až 90%, ak požiadam sociálku. Viete, aké tlačivo treba vyplniť a či je to vôbec pravda? A ako mi táto dlhodobá PNka ovplyvní výšku materskej? Hrubú mzdu som mala vyššiu ako je hranica vymeriavacieho základu na platbu nemocenského, ale platí aj obdobie PNky do obdobia, z ktorého sa materská vypočítava? Ďakujem, za pomoc.

katkasi123
20. máj 2013

ahojte baby chcela by som vediet ci sa vstahuje PN-ka do materskej??som zatial na zaciatku tehotenstva a termin mam az v decembri.

gesska
19. aug 2013

ahojte, urcite mi niektora maminka z vas bude vediet povedat mozno sa nieco podobne v tejto diskusii aj rozoberalo len nemam cas citat...mam 3,5 rocnu dcerku a s druhym babetkom by som mala ist na rizikove..na aky príjem resp.z coho sa pocita ak som bola pred druhym otehotnenim evidovana 4 mesiace na urade prace.dakujem

martuska00
20. sep 2015

baby vedeli by ste mi porodiť ,bola som na IVF 10x otehotnela som som v 10tt ,som na úrade práce v Rakúsku chcem vedieť či ma može doktorka vypísať na rizikové tehotenstvo a v ktorom tt tehotenstva

jamilanka
30. okt 2015

@martuska00 doktorka ta na rizikové tehotenstvo samozrejma moze vypisat, ak je na to dôvod, co v tvojom pripade urcite je, ked si mala 10x IVF, ale neviem presne co tym ziskas, nechces sa hlásiť na urade prace? Platis si tam dobrovolne poistenie, neviem ako to v Rakúsku funguje, či budeš dostávať PN ako tu na Slovensku. Na rizikovom tehotenstve mozes byt prakticky od zaciatku tehotenstva aspon tu na Slovensku, neviem ako v Rakusku.