Z rodičovskej opäť na materskú. Koľko peňazí dostanem?

vanduska
20. júl 2009

ahojte mamičky,
chcem sa vás opýtať, ako to je, keď som ešte na rodičovskej a od 1. augusta idem opäť na materskú dovolenku - medzitým som nepracovala a od začiatku materskej so synčekom, pred skoro troma rokmi mi skončil aj pracovný pomer. Aká suma sa dáva prvých 6 mesiacov v takomto prípade?
Ďakujem

maruschka
20. júl 2009

vanduska, takto som bola aj ja na druhej materskej..len keby som si pamätala, aká suma mi chodila... 😅

kisska
20. júl 2009

vanduska - zbehni do paragrafov, tam ti gapa povie... Ale pokial sa nemylim, tak ak si nebola dobrovolne poistena, dostanes minimum a mozu ti to dorovnavat na uroven rodicovskeho prispevku, takze cca 158€

misulka1984
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
b1105
17. sep 2012

suhlasim s misulkou

21anika
27. jan 2013

dobry,chcem sa spytat,ze ako to teraz je ked este poberam rod.prispevok ale uz v septembri mi narodi 2dieta,to teraz musim is dakde odpracovat tik 270dni???aby som aj na toho druheho som dostala matersku ????neviete mi poradit????

zalka
27. jan 2013

@21anika máš stále zamestnanie? Alebo Ti pracovný pomer skončil?

katyka331
27. jan 2013

21anika-ja som mala 16 mesačného syna, keď sa mi narodili dvojičky a ešte keď som bola druhýkrát tehotná, tak som zavolala zamestnávateľovi,že som tehotná a išla som na úrad práce na Kutlíkovu a tam mi to pomenili.za syna mi zobrali rodičovský príspevok,nechali mi len rodinné prídavky a vyplácali mi 60% zo mzdy a po skončení materskej dostávam príspevok na dvojičky plus trikrát rodinné prídavky.takto som to mala ja

lydunia
20. feb 2013

Ahojte,chcem sa spytat...teraz 23.2 my koncí rod.prispevok,,,som stale zamestnana a o 4 meiace nastupujem na dalsiu matersku ,,dostanem nejake peniaze alebo ako to je ked nechcem nastupit zas do zamestnania bo tam pracovat nemožem ked som tehotna ako to je???

zalka
20. feb 2013

@lydunia no môžeš čerpať dovolenku , alebo ísť na PN .. na ten čas od skončenia RD a nástupu na MD.

marienkaz
5. mar 2013

Caute baby. Tiez mam otazku. Isla som na matersku zo zamestnania, pracovny pomer mi neskoncil a ak vsetko dobre pojde, materska mi bude navazavot na rodicovsku, na ktorej som. Neviete ako te to v takom pripade s financiami?
Dik 🙂

danka1234
26. mar 2013

ahojte.ja cakam druhe dieta a ked sa narodi prve bude mat dva roky.dostavam nanho 222,70e a pocula som ze budem dostavat iba na to druhe dieta peniaze. Je to tak? Pred tym som nerobila.

zalka
26. mar 2013

@marienkaz reťazový pôrod, predpokladaný príjem takže MD asi taká ako pri prvom dieťaťi.

@danka1234 dostávaš rodičovský príspevok, a prídavok na dieťa... ak sa Ti narodí druhé dieťa, budeš dostávať rodičovský príspevok a na každé dieťa prídavok ... takže príjem bude vyšší asi o 20 eur bajočko.

danka1234
26. mar 2013

@zalka ó super . . Ešteže manžel pracuje 🙂 ďakujem

danka1234
26. mar 2013

este by som chcela vediet ci je to takzvane kocikove co som mala na prve dieta ci sa dostava aj na druhe ?

zalka
26. mar 2013

@danka1234 áno dostáva sa aj na druhé ... zatial to nezmenili ..

danka1234
26. mar 2013

@zalka ok ďakujem ti za info 🙂