Záhadný jednorázový príspevok na dieťa?

zuz11
6. apr 2009

Ahojte,
ked bol moj muz na UP dala mu tetuska tlacivo "Ziadost o prispevok na starostlivost o dieta" a potom mi asi o tyzden poslala druhe ze mam narok na obe deti na tento prispevok, len nechapem co je to za prispevok 🤐 zevraj je to jednorazove a neakych 2 tisic nieco na jedno, viete nieco o tom niekto viac? 🤐

33tina33
28. sep 2012

a smiem sa opýtať....ten jednorazový prispevok na dieťa ked sa dozije 28dni...to este platí?? a kolko to je??? 700€

liz_lemon
28. sep 2012

@33tina33 plati, najprv dostanes 151,37 a potom 678,49

33tina33
29. sep 2012

@liz_lemon tých 151,37€ mysliš rodicovsky prispevok ze? ale kedze si platim DNP tak dufam ze to bude viac...
takze ten prispevok na 1. dieta je 678,49€ ano? dakujem 😉

liz_lemon
29. sep 2012

@33tina33 nie, RP je 194,70, a jeho vyska je pre vsetkych rovnaka, mylis si to s materskym, ktoreho vyska sa odvyja od mzdy, resp. od VZ, ak si zena plati DNP
151,37 je prispevok pri narodeni dietata, a k nemu sa vyplaca 678,49, ak sa dieta dozije 28 dni

katrin31
5. okt 2012

prosim vas viete mi poradit? maly ma 2 roky, som tehotna..na matersku nastupujem 22.12. a termin porodu mam 2.2. kedy si mam poziadat o tento prispevok a kolko mesiacov ho budem dostavat? asi dva ze?

liz_lemon
5. okt 2012

@katrin31 na aky prispevok sa pytas?

katrin31
5. okt 2012

@liz_lemon prispevok na starostlivost o dieta..

katrin31
5. okt 2012

@liz_lemon ten co je cca 40 € na mesiac

cicimon
5. okt 2012

@katrin31 poziadas ked sa male narodi a dostanes ho kym mladsie bude mat 6t..ak porodis vo feb. tak za 2mes, ak koncom jan, tak zrejme 3mes

zuziatko
10. okt 2012

Mám nárok na tento príspevok, ak prechádzam z RD na RD ?? Teda nemám nárok na MD ??

Ďakujem 🙂 🙂

cicimon
10. okt 2012

@zuziatko asi nie ... ja som to bola dnes vybavovat a trebalo k tomu ten papier ze mam narok na materske

dicaa
12. okt 2012

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o informáciu. 11.augusta sa mi narodilo druhé dieťatko a keď som si bola na UPSVaR vybaviť príspevok pri na rodení dieťaťa a príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa, pani na úrade mi povedala, že ak mám dve deti do 3 rokov/prvé dieťatko bude mať 3 roky 17. decembra/ a poberám materskú zo SP, mám nárok na 25% z rodičovského príspevku po dobu 6 týždňov a dala mi žiadosť. Keď som prišla s vyplnenou žiadosťou, pani mi povedala, že mňa sa to netýka, pretože pred materskou som nebola zamestnaná - nárok na materkú mi vnikol na základe dobrovoľného nemocenského poistenia a žaidosť rozthala. Postupovala pani správne?Pltacom dobrvoľného nemocenkého poistenia som od roku 2009.

pralinkaaa
15. okt 2012

ahojte viete mi povedať - nečítal asom celé ale mám na tento príspveok nárok ak nastupujem na novú MD z RD - 16otk. 5 nov. bude mať prvá dcérka 3r a 27. nov mám termín pôrodu druhého dieťatka? kde sa to vybavuje pochopila som správne na UPSVare?

jpavlikova
5. dec 2012

Ahojte.Som už z toho zchaosená.Mne sa má bábätko narodiť koncom marca 2013 a vtedy bude mať môj synček 20 mesiacov(je júlový).Robila som 5 rokov na živnosť a teraz ju mám pozastavenú na 3 roky.Muž je tiež živnostník.Pred materskou som si platila dobrovoľné poistenie,Mám aj ja nárok na ten príspevok o starostlivosť o dieťa?Alebo aj nejaké iné výhody?(aj keď pochybujem...ale).Ďakujem za info

cicimon
5. dec 2012

@pralinkaaa ak sa ti druhe narodi az po tom, ako bude mat prve 3 roky, tak narok na ten prispevok nemas

magdalena45
8. dec 2012

chcem sa opitat niekoho kolko vyplati štat kočikove ,po 28dni od narodenia som slobodna ,a polovičnom invalide mam prve dieta,,,

liz_lemon
8. dec 2012

@magdalena45 kazdemu rovnaku sumu 151,37 + 678,49

karinkaeich
16. jan 2013

ahojte, neviete nahodou, ci tento prispevok vyplacaju kazdy mesiac zvlast alebo jednorazovo? prisli mi teraz peniaze z upsvar a suma sedi, ze poslali prispevok pri narodeni + tento prispevok 41,10 za december, moze byt? som myslela, ze ked mam narok, posudia to, daju nejake vyjdadrenie a vyplatia az potom za 3 mesiace. mate skusenost? dakujem

emogeon
16. jan 2013

@karinkaeich ahoj co to je za prispevok 41,1 ?

karinkaeich
16. jan 2013

@emogeon to je na starostlivost o starsie dieta, ak mas 2 deti do 3 rokov. vyplaca sa do 6 tyzdnov toho mladsieho. a tyka sa tych mamiciek, co maju priznanu matersku, lebo vlastne na to starsie dieta "stratili" rodicak. tak aspon taketo bolestne

gapa
18. jan 2013

@dicaa
nie nepostupovala správne, podla zákona o prísp. na starostlivost sa považuje za zárokovo činnú (čo je podmienka na vznik nárokku na tento prísp.) aj osoba, ktorá poberá materské a je jedno, či zo zamestnania alebo z dobrov.poistenia.

gapa
18. jan 2013

@jpavlikova
áno máš vid predchádzajúca odpoved

vaapeter66
16. feb 2013

v pripade narodenia stvrteho dietata v poradi sa ten prispevok vo vyske nieco okolo 600eur nedostava,vsak???

moon1979
18. feb 2013

Ahojte baby,
tak dnes som bola na UPSVaR oznámiť, že prechádzam z rodičovskej dovolenky na materskú ... dnešným dňom t.j. 18.02.2013 som na MD ... opýtala som sa, kedy mám žiadať o ten príspevok tých 25% z RP (dieťa dovrši tri roky 19.03.2013) pozerali na mňa, že nič také oni nevyplácajú a že mám ísť na sociálku a tam požiadať (nezdalo sa mi, ale ok) ... na sociálke samozrejme vyvalila oči, že oni nič také nevyplácajú a mám si o to požiadať na UPSVaR ...

takže teraz sa Vás pýtam a prosím o radu
kedy mám o ten príspevok požiadať a koho ... predpokladám, že ten príspevok sa volá - príspevok na starostlivosť o dieťa, že?
nárok na MD mi vznikne aj zo zamestnania aj z DNP, predpokladaný termín pôrodu mám 1.4.2013
A ešte jedna vec ... na sociálke mám podpísané papiere k druhému pilieru do toho 19.03.2013, že sa starám o dieťa do troch rokov ... keď som dnes prešla na MD, nič sa tým nemení? nové prehlásenie na ďalšie obdobie budem dávať až keď sa narodí druhé dieťa?
Ďakujem vopred za rady

@gapa
@liz_lemon

lasto
18. feb 2013

@moon1979 Ahoj, ja som tiež nastúpila na materskú a bola som sa pýtať ohľadom tohto príspevku na sociálke a pani mi odpovedala, že mám prísť až keď budem mať v rukách rozhodnutie o priznaní materskej a potom ma odhlási z rodičáku a dá mi vypísať papiere aj na tento príspevok. Spomínala, že je to nejakých 40 alebo 46 euro, už si nepamätám.

moon1979
18. feb 2013

@lasto
ahoj, ja mám tiež túto vedomosť, ale na UP sedeli v kancelárii traja a pozerali na mňa, že o čo mi ide ... že nič také nikdy nevyplácali ... tak neviem, či to majú "v príkaze" tváriť sa, že o ničom nevedia, alebo ja už fakt neviem ... lebo prakticky mám nárok na ten príspevok za marec 2013 kedy krpec dovrši tri roky ... ale tvárili sa, že o ničom nevedia ... len som si nemohla spomenúť na presný názov toho príspevku

alenkam.
18. feb 2013

@moon1979 na ten prispevok mas narok az po narodeni mlafsieho a to do veku 6tyzdnov.. ak som to dobre pochopila... Potrebujes k ziadosti oba rodne listy... Ja som o to ziadala teraz totiz..

moon1979
18. feb 2013

@alenkam. no lenže mne sa druhé narodí tesne po tom, ako prvý dosiahne 3 roky - rozdiel bude pár dní ...

alenkam.
18. feb 2013

@moon1979 skus prebehnut tuto stranku, tusim vyssie baby pisu, ze potom na to narok nemas...

cicimon
18. feb 2013

@moon1979 nemaas narok kedze starsie bude mat 3 roky pred narodenim druheho