Záhadný jednorázový príspevok na dieťa?

zuz11
6. apr 2009

Ahojte,
ked bol moj muz na UP dala mu tetuska tlacivo "Ziadost o prispevok na starostlivost o dieta" a potom mi asi o tyzden poslala druhe ze mam narok na obe deti na tento prispevok, len nechapem co je to za prispevok 🤐 zevraj je to jednorazove a neakych 2 tisic nieco na jedno, viete nieco o tom niekto viac? 🤐

ruth
23. apr 2009

ahojte,

aj mna to caka, tak som zvedava ako pochodim, maly bude mat 3 roky v juli, a druhe cakame kazdu chvilku, ak som to spravne pochopila tak na starsieho by som mala tento prispevok dostat od zaciatku materskej kym nezavrsi 3 roky a na mladsieho do 6 tyzdnov od porodu? A este sa spytam ci pridavky 640,-Sk zostavaju alebo to sa tiez stopne poberanim materskej?

gapa
23. apr 2009

na obe len do 6týtdnov od pôrodu.
na staršie od nástupu na materské a na mladšie od mesiaca narodienia, samozrejme ale nie za mesiac, za ktorý dostaneš ešte rodič.príspevok. Poberať naraz RP a aj príspevok na starostli.o dieťa sa nedá.

a musíš byť zamestnaná/povinne poistená zsčo v SP a zároven poberať materské. To je podmienka.

ruth
23. apr 2009

Dakujem gapa, zamestnana som a tiez poistena, a este tie pridavky (640,-Sk )zostavaju, ktore sa poberali sucasne s rodicovskym prispevkom?

gapa
23. apr 2009

áno

kukenzi
24. apr 2009

ahojte,

dnes bol manzel na UPSVaR tu v BA prehlasit prechod z rodicovskej na matersku a pytal sa aj na ten PnSoD a potvrdzujem najnovsie info od ginepry.

plati to aj pre novonarodene dieta do doby 6 tyzdnov od porodu
pre starsie dieta od nastupu na MD do doby 6 tyzdnov od porodu druheho dietata

ostatne info podam ak pride manzel, lebo mu tam vypisala aj podrobny postup, co vsetko treba vybavit

ginepra
24. apr 2009

prosim vas...
pri vypisovani ziadosti mam dilemu a nechcem chaosit pred pani na urade, ktora ani nevie ani to, ze mam narok na prispevok.... (este nic take v Cadci od noveho roka nevyplatili!!!!!)
- bod H -
Poskytovatelom starostlivosti je:
a, zariadenie - toto nie
b, ina pravnicka osoba -toto tiez nie
c, fyzicka osoba, ktora poskytuje starostlivost o dieta na zaklade zivn. poravnenia - nie
d, fyzicka osoba, ktora vyonava starostlivost o dieta bez zivn. poravnenia - toto???
e, rodic dietata, ktory vykonava zarobkovu cinnost a starostlivost o dieta zabezpecuje sam - najskor toto, ale ked som na materskej??? - som matka v prac. pomere, moment na MD, babatko (3t) aj starsi syncek (2,5r) su pri mne doma
- ktory bod mam zaciarknut - neviete mi poradit????????
dakujeeeem

gapa
24. apr 2009

e)

gapa
24. apr 2009

ak ti trvá PP a poberáš materské, tak si považovaná do 6týždna po pôrode, podla zákona o PnSoD za osobu vykonávajúcu zárobkovú činnosť

ginepra
25. apr 2009

dakujem 🙂

ginepra
4. máj 2009

ahojte milé dámy
pripájam kontakt na veľmi milú a ústretovú pani z Ústredia UPSVaR v Blave, ktorá mi pomohla vybaviť tento príspevok - potvrdila mi, že mám naň nárok na obe deti a urobila školenie pre "nevedomé" pracovníčky nášho okresného UPSVaR, ktoré mi dvakrát tvrdili, že nič také nevyplácali. Možno sa aj u Vás na úrade urobí potrebný poriadok.
Pani Kovarová komunikuje aj s verejnosťou, takže ak by mali u Vás na úrade problém, môžete sa na ňu obrátiť. Je to verejné telefónne číslo, dúfam, že ho môžem aj takto zverejniť. Napisala mi v e-maili: Ustredie metodicky riadi a usmernuje urady prace, socialnych veci a rodiny pri aplikacii jednotlivych ustanoveni, ktore prinesie prax.
My sme velmi ustretovi k uradom a urady sa na nas musia obracat s otazkami k situaciam a pripadom, ktore sa v praxi objavia. Poskytujeme informacie aj e-mailovou postou jednak obcanom ale aj do casopisov ako Novy cas pre zeny, Zena a zivot a pod.
Takze Mgr. Jana Kovarová - 0220455814

jaduska
6. máj 2009

No a ja pridám tiež čerstvú skúsenosť - pani na UPSVaR mi poslala predvolanku, lebo ako píše ginepra nárok na príspevok je na všetky deti do 3 rokov. Ja som si dávala žiadosť iba na tú prostrednú - od dňa nástupu na materskú dovolenku a ona mi povedala, že boli na školení a vraj mám nárok aj na maličkú - od narodenia do tých 6 týždňov, tak mi osôbka zlatá hneď aj dala vedieť....
Takže - netreba sa nechať odbiť, zákony hádam platia pre celú republiku rovnaké, nie pre každý UPSVaR iné.... 🙂

ginepra
12. máj 2009

jaduska - 🙂 ako mi povedala p. Kovarová v telefóne, školenia robili po Slovensku na základe toho, že som ju kontaktovala s problémom u nás. Tak siom rada

ivi8
18. máj 2009

ahojky! som tu nová a tak trochu si prídem ako stratená v kukuričnom poli..... 😅 myslím že na to tu už je pár odpovedí, ale chcela som sa opýtať ako to je s vyplácaním jednorázového príspevku na bábo..... viem že najprv sa vypláca niečo okolo 5000 a potom 20 000, ale chcela by som vedieť, že čo kedy, za akých podmienok a čo všetko musím urobiť preto, aby som to dostala aj ja???? 😵 ďakujem pekne za rady 🙂

zuz11
autor
18. máj 2009

takze dostala som prispevok na obe deti po dobu 2 mesiacov takze sumu jeden rodicak 😀 zasa sme o nieco bohatsi 😀 len pre pana jana kde tolke peniaze a na co utratim 🤐

lienocka235
18. máj 2009

zuz11 ked nevies tak posli ujovi R. a tete V. oni uz budu vediet co s nimi 🤐

terezka044
18. máj 2009

zuzu uloz 🙂

jaduska
19. máj 2009

ginepra - takže vlastne vďaka tebe sú už tetušky na úradoch informované....si 1************ 😵 😵 😵 😵

ivi - zájdi na UPSVaR v mieste bydliska, zober si pár kópii rodného listu dieťaťa a oni ti dajú všetky potrebné tlačivá, ktoré treba vyplniť

janina77
11. júl 2009

Ahojte,
tak mna v LC na urade tiez presviedcali, ze nemam narok na tento prispevok. Napriek tomu som si vypytala ziadost a povedala im, ze mam znamu v BA na ustredi UPSVaR a ze od nej viem, ze na to narok mam. Tak potom zacali habkat a radit sa medzi sebou, ze asi naozaj na to narok mam. No to je sila, s tymito uradmi. Ak by som im ja daco dlzila, tak ma nahanaju aj pre 2€, ale ked mi maju daco dat, na co mam narok, tak o tom NEVEDIA!

maartinkaa
15. júl 2009

ahojte dievcata, ja mam dilemu kam mam to vypisane tlacivo poslat, lebo som dostala naraz vela papierov a teraz neviem kam s nim, na socialku, alebo do roboty?? a este ci to mam poslat hned alebo az po 28 dnoch ako ten prispevok?

gapa
15. júl 2009

na UPSVaR odbor sociálnych vecí a rodiny.

maartinkaa
15. júl 2009

ale mne ten papier tam dali, vlastne papiere lebo sa mi narodili dvojicky a povedali mi ze na ten prispevok ma narok len zamestnana matka a teraz neviem ci to mam poslat zamestnavatelovi najskor alebo kde??

janka1874
4. sep 2009

no žienky onedlho ma čaká presne to isté vybavovanie tak som desne zvedavá ako to bude fungovať a len dúfam, že nebudem musieť vytláčať zákon a podobne moje nervy 😀

gapa
4. sep 2009

tak držím palce 😅

janka1874
4. sep 2009

ďakujem

bobaska
7. sep 2009

Ahojte, viete mi povedať kedy vám prišiel príspevok na dieťa od podania žiadosti???

sakura77
21. sep 2009

baby,ja ma z toho uz gulas
mam 2,5 rocneho syna a od 13.10.nastupujem na matersku s druhym dietatkom co cakam
maly zacal chodit do skolky na pol dna,plati ten prispevok aj pre neho?alebo sa mi to ani neoplati vybavovat,som z toho domotana 😖 dakujeeeem moc za odpoved

linnetka
5. okt 2009

no ja som bola dneska na urade nahlasit nastup na MD a pytala som si aj tlacivo na prispevok na starostlivost o dieta a pani, ze to az po porode a len po dobu sestonedelia. Tak jej hovorim, ze pokial viem, tak na prve uz od doby, ked mi nie je vyplacany rodicovsky, ale trvala si na svojom. Tak nabuduce pojdem s vytlacenym zakonom a poucim ju. Strasneee.

janka1874
6. okt 2009

tak žienky ja idem na úrad zajtra tak dám vedieť ako som dopadla najprv sa pokúsim len informovať nevybehnem na nich hneď s nejakým zákonom kedže mu sama poriadne nerozumiem, ale uvidím ako budú reagovať a podľa toho budem aj ja postupovať

janka1874
7. okt 2009

tak náhodou som nepotrebovala zákonník tu v Ke sú o tom celkom informovaní čo ma potešilo 🙂

simona55
7. okt 2009

ahojte,mam narok a tu vypomoc aja ? moj muz je zamestnany a ja na RP.