Záhadný jednorázový príspevok na dieťa?

zuz11
6. apr 2009

Ahojte,
ked bol moj muz na UP dala mu tetuska tlacivo "Ziadost o prispevok na starostlivost o dieta" a potom mi asi o tyzden poslala druhe ze mam narok na obe deti na tento prispevok, len nechapem co je to za prispevok 🤐 zevraj je to jednorazove a neakych 2 tisic nieco na jedno, viete nieco o tom niekto viac? 🤐

mandarinkaa
6. jún 2013

@zebra41 no super, tak uvidim jak dopadnem ja, lebo fakt je to otras s tymto statom...

mata1976
13. jún 2013

ahojte baby, da sa este ziskat jednorazovy prispevok rodicovi (25% z nevycerpanych rodicovskych prispevkov) z UPSVaR?

anina33
10. júl 2014

@jasminet mozem sa prosim opytat ake tlacivo na UP treba pytat ohladom toho prispevku?dakujem

anina33
19. júl 2014

@jasminet dakujem velmi pekne🙂 a mozem sa opytat lebo ja sa tomuto fakt nerozumiem to je prispevok pre to druhe dieta do troch rokov?lebo jefna znama mi to spomenula,ona ho aj dostala ale ked sa bol moj mm pytat naUP tak pracovnicka vraj o takom niecom nevie.

jasminet
19. júl 2014

@anina33 to je prispevok na prve dieta do 3rokov. prve este nemalo 3roky, druhe uz je narodene... na prve ti zoberu rodicak (musis oznamit, ze ti bola priznana materska na druhe, inak budes musiet vratit peniaze), na druhe mas matersku a na to prve mas ako nahradu za rodicak tento prispevok na starostlivost. ale maximalne do doby, kedy ma to druhe dieta 6 tyzdnov. ziadas o to uz po narodeni druheho dietata, s rod.listami oboch deti, vyplnenou ziadostou a najlepsie poslat doporucene. inak budu do nemoty tvrdit, ze taky prispevok nie je, neexistuje, pripadne nemas narok... treba trvat na svojom, ze ked nemas narok, tak nech zamietnu, ty sa odvolas...

majka99999
19. júl 2014

@jasminet ahoj, neviem, ci sa teda vyznas na 100 %, ale ked nastupujem na matersku 2.9., tak rodicak za september dostanem cely rodicak alebo len cast a mam ziadat o tento druhy prispevok?

jasminet
19. júl 2014

@majka99999 rodicak za september dostanes cely, ten sa nekrati, ale myslim,ze prispevok ti priznaju az od mesiaca kedy uz nedostanes rodicak, cize az za oktober, november... na 100% sa nevyznam, ale o ten prispevok som ziadala, aj kamosky a len svoje skusenosti opisujem - kamoske tvrdili, ze nema absolutne ziadny narok, po staznosti ho dostala. mojmu muzovi povedali to iste, ze ani ziadost nevezmu, tak urobil bububu a do tyzdna som mala peniaze na ucte....

miku1
19. júl 2014

@majka99999 Ak som to dobre pochopila, tak sa bavíte o príspevku na starostlivosť o dieťa. Tak o ten si požiadaš, keď sa druhé bábo narodí, nakoľko prvé dieťa ešte nemá 3 roky. Vypláca sa po dobu 6 týždňov od narodenia dieťaťa, ak sa nezmenila suma za minulý rok tak by si mala dostať 2 x 41,10 €. Rodičák dostaneš za september celý, tak ako ti písala @jasminet .

majka99999
19. júl 2014

@jasminet
@miku1 vdaka 🙂 hlavne, ze za september bude cely rodicak... A ked nastupim na matersku, tak mam ist na UPSVAR a oznamit im to na nejakom formulari?

jasminet
19. júl 2014

@majka99999 staci im poslat kopiu ziadosti o materske...

miku1
20. júl 2014

@majka99999 Ja som si bola na úrade po všetky papiere ešte pred pôrodom, doma som ich povypisovala a potom to manžel už len odniesol späť. Musel však predložiť môj OP.

mary159
21. aug 2014

@jasminet Ahoj a moze, sa opytat si davala aj nejake blocky alebo nejake doklady aby ti priznali najvysiu sumu toho prispevku lebo ak som dobre pochopila tak priznavaju na zaklade blockov. Dakujem za odpoved.

brady1
21. aug 2014

@mary159 akych bločkov?vyplniš papier a pošlu ti to.

mary159
21. aug 2014

@brady1 ok. Dakujem.

jasminet
21. aug 2014

@mary159 blocky? ty ale asi myslis sice tento prispevok, ale na opatrovanie dietata ktore je v skolke. to je rovnake tlacivo, rovnaky prispevok, ale do vysky tusim 230€ hradia naklady na skolku/jasle... tam musis predkladat nejake potvrdenia o tom, ze dieta navstevuje skolku

ak chces cisto ako nahradu za rodicovsky na prve dieta (cca 41€), tak ziadne blocky

mary159
21. aug 2014

@jasminet uz som na to prisla, ale vdaka. Inak by som urcite nevedela ani o tych 41 eur. Lepsie ako nic. 😄

cattthhy
30. okt 2014

Baby, mozem poberat pocas materskej aj ten prispevok na jasle?

sednaja
14. nov 2014

@jasminet Ahoj, prosím ťa, do kedy najneskôr od narodenia druhého dieťaťa môžem požiadať o ten príspevok na starostlivosť o dieťa?

jasminet
14. nov 2014

@sednaja ahoj, neviem ti povedat... ale podla mna zanika narok po 6 mesiacoch, takze cim skor podaj ziadost...

sednaja
15. nov 2014

@jasminet Mrkám na to tlačivo, ale nemám v tom celkom jasno. Príspevok žiadam na staršie dieťa že? a žiadam ho ja alebo manžel (mám obe deti doma, nie v jasliach ani v inej starostlivosti)..........a nie som ani zamesnaná, ani študent (tak preto, či to nežiada náhodou manžel, lebo iná možnosť tam nie je) ........a potom ešte posledný bod, že za aké obdobie žiadam vyplatiť dávku (tak ja mám ako vedieť, logicky čo najdlhšie, ale čo tam má byť?)
A to potvrdenie o poberaní materskej, ktoré treba doložiť, stačí to vyhlásenie, čo mi prišlo poštou domov, že mi schvaľujú materskú?

jasminet
15. nov 2014

@sednaja ziadas na starsie dieta, ktore nedovrsilo este 3 roky.
ziadas ty
uvadzas aj zamestnavatela u kt. si evidovana aj ked si aktualne na MD/RD (inak asi nemas narok na matersku, nie?)
ziadas za obdobie kedy si uz nedostala RD na starsie dieta (cize si uz bola na materskej s mladsim) a do obdobia kedy mladsie dosiahne 6 tyzdnov - neviem ako to lahsie vysvetlit - na md si isla napr. august 2014, ale za ten mesiac ti este bol vyplateny rodicak, tak ziadas az od septembra (nedostala si ziaden rodicak) do konca novembra napr. lebo tvoje dieta bude mat 6t
hm, neviem, uz si nepamatam co chodilo zo socky, ale asi to rozhodnutie o poberani materskej...

9lf9
15. nov 2014

@sednaja prispevoky na starostlivost su 2:
1- tzv. 6 tydznovy- ked mas narok na matersku a narodilo sa ti druhe dieta do dovrsenia 3r prveho dietata.. sua je 41,1e ( vychadza 2-3 mes. zalezi ako komu vznikne narok na materske pri druhom dietati, kedy je odnaty RP a kedy sa narodi 2 dieta..podla toho to niekomu moze vychadzat na 2 niekomu na 3 mesiace oberania danej sumy
2- tzv. preplatenie vynalozenych nakladov na skolku- vtedy sa R odnime a uplatni sa dany prisppevok...ale ak by skolka vychadzala menej ako 203,2e tak sa nam neopalti ist lebo bude replatene len to co zdokladujes do max. vysky 230e..ked zdokladujes aj mesacne naklady 300e preplatia len 230e
... kazdu ziadost si mozes uplatnit 6 mes od kedy ti na nieco vznikol narok.

sednaja
15. nov 2014

@jasminet Som už nezamestnaná, ale som v lehote, tak mi materská vyšla, ale chápem čo a ako...dakujem

sednaja
15. nov 2014

@9lf9 a je to ten istý formulár?
http://www.upsvar.sk/buxus/docs/SSVaR/tlaciva/z...

tak super, idem vypísať, snád natrafím aj na v pohode uradnicku........... dakujem

9lf9
15. nov 2014

@sednaja ano formular je rovanky len prilohy sa lisia, tebe budu stacit oba rodne listy deti + tlacivo so soc.poistovne od kedy ti priznali matersku

nanuskal
1. dec 2014

Ahojte žienky, viete mi niektorá poradiť, či mám nárok na starostlivosť o dieťa do 3rokov, keď som na materskej so štvormesačnou dcérou a 2 ročného idem dať do jasličiek? ďakujem

vevericka124
1. dec 2014

@nanuskal mala si narok do veku 6 tyzdnov druheho dietata (vtedy si das preplacat naklady na skolku alebo beres 41,10 Eur bez nahkladov), po 6 tyzdnov nie lebo je to nahrada za rodicak a rodicak nemozes brat kedze mas matersku.

nanuskal
1. dec 2014

@vevericka124 Ďakujem, a nevieš prosím ťa, či si viem aj dodatočne aspoň tých 41,10€ vybaviť?
A keď budem poberať rodičovský, tak asi ani vtedy nemám nárok, že? Tuším je to buď jedno alebo druhé.

vevericka124
1. dec 2014

@nanuskal narok mas pol roka spetne tak ak nema dieta este pol roka, tak narok by ti spetne ma vzniknut ale chod cim skor si to vybavit, ked budes pobberat rodicovsky tak presne ako pises bud jedno alebo druhe, su to obdobne davky zalezi ci budes dokladovat naklady a tie budu vyssie ako 203,20 Eur, alebo sa ti to neoplati a ostanes na rodicaku