Zle zadané číslo účtu. Ako postupovať?

nikol_79
17. jún 2008

Chcem sa opýtať, či niekto z vás babenky nemá skúsenosti s tým, že ste zadali zlé číslo účtu. Chcela som si nechať materské zasielať na iný účet, omylom som však namiesto 9 napísala 1. A tak moja materská skončila bohvie kde. Neviete ako postupovať v takom prípade?

pinco
17. jún 2008

nikol, bohuzial toto je tvoja chyba 😒 Co najskor si chod nahlasit spravne cislo uctu a skus sa spytat v banke, ci ti nemozu povedat, komu si to poslala. Mozno trafis na dobraka, ktory ti to vrati. Ak nie, tak teda neviem. Lebo socialka ma od teba jednoducho podklad, ze to vyplatila tak ako si ty uviedla a nema to preco vymahat (ked ani nevie od koho).

georgine
17. jún 2008

je tak to je možná škoda, me se stalo neco podobneho odeslala jsem penize na cislo uctu s jiným kodem banky, ale tam je velmi malá pravdepodobnost ze ta jiná banka bude mit stejnou ciselnou radu,takze se mi to vrátilo na ucet zpátky do 3pr. dnu, ale kdyz to bylo jenom cislo je hodne mozne ze to nekomu prislo, 😖 no kazdopádne bych napsala na tvoji banku nebo tam zasla oni ti daji formulár zádost o vrácení penez z toho uctu kam meli dojit, a zavolat nebo zajit na sociálku at ví o tom kdyby se jim to náhodou vrátilo jako odesílateli zpátkiy.. val do bänky a na socku...

nikol_79
autor
17. jún 2008

No to viem, že sociálka to vymáhať nebude. Ale myslim asi že ani banka mi nepovie čí je to účet, asi na základe ochrany osobných údajov. 🙄 neviem či má niekto takúto skúsenosť, či sa to nedá vymáhať súdne

nikol_79
autor
17. jún 2008

georgine díky, aspoň nejaká útecha. s bankou sa dosť ťažko bude komunikovať, nemajú totiž v našom meste pobočku, účet som si zriadila cez net, aj preto taká chyba, lebo som to zle opísala z počítača.

bebca
17. jún 2008

Baby potrebujem pomoc, poradite? som v 12tt a sefko ma chce zajtra poslat na policiu prepisat auto, uz som bola 2x a vzdy som tam bola asi3-4-hodky a stale som stala, neda sa tam ani sadnut ani nic ine. je tam prievan a uz som tam chytila aj nadchu.
Má na to pravo ma tam poslat sa postavit?

pinco
17. jún 2008

nikol, ja myslim ze georgine pise trochu o niecom inom. Lebo jej sa stalo to, ze zo svojho uctu poslala na blby, ale ty si mala dostat z uctu socialky na tvoj, ale dostal to niekto iny, takze ty nemozes ziadat o vratenie tych penazi. To by si musela ist ukecat nejaku pani v socialke, nech to zahraju tak, ze oni to omylom poslali zle a im to banka vrati spat a potom to poslu tebe. To by slo, len by si tam asi musela mat znamu alebo trafit na dobru dusu,ktora to za velku cokoladu vezme na seba, hm? Za pokus to stoji...

nikol_79
autor
17. jún 2008

No možno, ale asi by sa bála že zato príde o miesto.

atreides
17. jún 2008

no co jsem tak slyšela, tak pokud někomu dojdou na účet omylem peníze, tak je povinnen je vrátit 😕

sisstin
17. jún 2008

atreides: no já nevim, jak já mám poznat, že mi to přišlo omylem 😎 pokud by to nebyla nějaká velká částka..víc jak 10tis. tak si toho ani nevšimnu 😉

milhaus
17. jún 2008

ja som raz poslala platbu z mmb na zly ucet ale ten dotyčny mi to vratil

atreides
17. jún 2008

siss: tak mateřská je snad už nějaký balík, ne? 😀 no to jsem prostě slyšela, ale co je na to pravdy netuším, páč jsem to nidkyn epotřebovala

livka299
17. jún 2008

atreides aj ja tak viem 😉 😉 😉

atreides
17. jún 2008

no balík je možná silný slovo, ale určitý obnos to už je 😀

nikol_79
autor
17. jún 2008

milhaus a vrátil ti to tak sám od seba, alebo si žiadala o vrátenie?

sisstin
17. jún 2008

atreides: no balík to moc není 😅 kor na SK..takže se obávám, že peníze už jsou n ěkde v trapu, to je nevýhoda internet banking, musí se to kontrolovat jak svina 😔

atreides
17. jún 2008

hmmm, ale tohle musí jít stopro nějak rešit, mě neříkejte, že je to bůh ví kde

jerryjanka
17. jún 2008

banky maju tak zadané číslelné variácie že ak si sa pomýlila tak im sa to na účet určite vrátilo.
takže nikomu inemu to nešlo
treba zajsť na socialku nech zistia a nahlasiť si nové číslo a nech to pošlu znova na to dobré číslo učtu

sisstin
17. jún 2008

atreides: pokud to číslo účtu existuje, tak je to problém podle mě..jak píšeš, mělo by se to vrátit, ale moc nevim, jak by ten člověk jako dokazoval, že věděl/nevědel jestli mu to patří nebo ne 😕 ..leda, že by si to ta sociálka vyžádala zpět a poslala znovu na dobré číslo..jde o to, jestli by to ten dotyčný vrátil..to už fakt netušim 😕

milhaus
17. jún 2008

nikol nežiadala som

atreides
17. jún 2008

no to je jiná otázka jestli by to ten dotyčný vrátil, ale chyby se stávají a dohled to musí jít a případné vrácení taky

sisstin
17. jún 2008

atreides: no pochybuju, že by to ta sociálka poslala 2x kvůli tomu, že se někdo splet..to je jeho chyba 😔 bohužel 😔

atreides
17. jún 2008

každopádně budu držet nikol palce, víc bohužel neporadím 😉

mirica
17. jún 2008

nikol - o vrátenie platby môže požiadať len ten , kto platbu poslal - malo by to byť tak , že pôjdeš na sociálku - dohodneš sa čo a ako - oni požiadajú svoju banku o vrátenie platby - banka následne požiada banku príjemcu o vrátenie platby a banka následne požiada konkrétneho príjemcu o vrátenie ( ak by nevrátil - je to tresné - lebo podľa zákona si nesmie ponechať platbu ktorá mu nepatrí)........problém je len v tom, že ak si banky za takéto služby vyúčtujú poplatok - tak ho budeš znášať ty , lebo k tomu došlo tvojím zavinením

ešte je možné , že poprosíš svoju banku či nemôže kontaktovať príjemcu platby ( bez toho aby ti povedali o koho sa jedná ) a dohodnúť sa s ním , že platbu vráti sám prevodom na účet sociálky a ty sa potom už len so sociálkou dohodneš nech ti pošlú znova na správne číslo

atreides
17. jún 2008

tak jsem to nemyslela, že by to sociálka měla poslat 2x, spíš, že se ty špatně zaslané prašulky musí dát určitě nějak dohledat a vrátit

nikol_79
autor
17. jún 2008

no sociálka ako variabilný symbol píše moje rodné číslo, tak si myslim že dotyčny musí vidieť že to nieje jeho.
Jerryjanka: neviem či to nikomu nešlo, ináč by sa také veci nestávali, a vždy ak by niekto odoslal peniaze na iný účet tak by mu to vrátili späť, nikto by nemal žiadny problém

tatiana
17. jún 2008

nikol - zial je to tvoja chyba :(
ale ksus si zistit v banke, kto ma to cislo uctu a snad ti tie peniazky posle spat.

ale to ho musis poziadat :(

Necitala som vyssie prispevky, tak asi sa opakujem

milhaus
17. jún 2008

s tym budes mat ešte kopu lietačiek, radšej viac krat kontrolovat

tatiana
17. jún 2008

mirica- s tym zakonom som si nie ista, proste si moze nechat peniaze, kt mu nepatria mam taky pocit, lebo to cislo uctu ona uviedla, ze tam to maju poslat, takze to nie je nezakonne , zial.

ide len o to, ci jej to dotycny pan/ pani vrati ...

sisstin
17. jún 2008

nikol79: no snad se to dohledá, ale jak píšu, já fakt vůbec nekontroluju, co od koho chodí, pokud to není nějaká fakt výrazně velká částka 😕

milhaus
17. jún 2008

asi tažko mu banka neopravnene peniaze vezme ked si ich už stihol vybrat