Zle zadané číslo účtu. Ako postupovať?

nikol_79
17. jún 2008

Chcem sa opýtať, či niekto z vás babenky nemá skúsenosti s tým, že ste zadali zlé číslo účtu. Chcela som si nechať materské zasielať na iný účet, omylom som však namiesto 9 napísala 1. A tak moja materská skončila bohvie kde. Neviete ako postupovať v takom prípade?

nikol_79
autor
17. jún 2008

je to materské, nie rodičovský príspevok a tá suma je nad 10000, čo si myslím že by skontrolovať mohli. Tiež si myslím že nieje povinný to vrátiť, veď čo je na jeho účte je už asi jeho. alebo nie?
🙄

sisstin
17. jún 2008

niko_79: asi to povinné je, jen prostě to dokázat asi bude problém..třeba bude ten člověk solidní 😉

atreides
17. jún 2008

no nejlíp ti to řeknou v bance, jak to je

jabber
17. jún 2008

nikol - já myslím, že jestli jsi zadala správně aspoň kód banky, tak to nikomu jinému nepřišlo a nejspíš se to vrátilo zpátky na sociálku - zkus se zeptat nejdřív tam 😉 . V bankách se čísla účtů neliší v jednom jediném čísle, takže to co jsi omylem zadala je nejspíš neexistující číslo účtu 🙂

sisstin
17. jún 2008

hm...ty jo..takže se soudit..a to se asi moc nevyplatí, pže ty poplatky by mohly být vyšší jak ty dotyčné peníze..docela prekérka 😠

atreides
17. jún 2008

no ty poplatky (kdyby vyhrála) by musel zaplatit nakonec ten žalovaný, ale je to otřesná tahanice 😝

mirica
17. jún 2008

tatiana- je to tak , pracujem s tým ....nemusí poslať sám od seba späť , ale na výzvu poslať musí ...inak ho môžu stíhať
prípad môjho známeho -bol v banke a našiel mobil ktorý tam niekto zabudol , zosnímala ho kamera - prišla výzva z polície a stíhali ho za to , že si ho zobral - no a s peniazmi je to tak isto

sicilia
17. jún 2008

som clovk z bankovnictva, tak Ti poradim. Idealny postup je taky. Ist do Soc. poistovne, zmenit si to cislo uctu na spravne a overit si, ci sa im ta platba nahodou nevratila na ucet. V pripade, ze im to bude dlho trvat, co si myslim 😖 mas este moznost ist do banky, do ktorej tie peniaze odisli a spytat sa, ci taky ucet existuje. Nemozu Ti dat meno majitela uctu, ale info, ci taky ucet vobec existuje Ti poskytnut mozu... Ak taky ucet existuje, co je ten horsi pripad, tak bude musiet soc. poistovna ziadat o vratenie penazi, nie ty, ale soc. poistovna. Posle banke vyzvu, ktora bude nasledne kontaktovat majitela uctu a ziadat od neho suhlas. Nasledne im to poslu naspat a socialka Ti to posle na spravny ucet. V pripade, ze ten ucet neexistuje, tak sa to do troch dni vrati socialke na ucet s5 a mozu to poslat znova... Kludne mi napis aka to bola banka, mozno Ti poradim..

pinco
18. jún 2008

tak ja som teda zasa clovek zo socialky, ktory tie platby posiela, tak sa nas musim trochu zastat 😉 Vobec to nebude trvat dlho. Proste tam prides, vysvetlis, co sa stalo a oni ti to HNED zistia, ci sa tie peniaze vratili, lebo ak to bolo neexistujuce cislo uctu, ktore si zadala, tak sa peniaze vratia spat tak za dva tri pracovne dni po splatnosti (neviem kedy presne ti davka bola poslana).
Ak si vsak zadala cislo uctu, ktore existuje, tak mas bohuzial smolu a nie je to chyba socialky. Oni jednoducho maju od teba vypisanu PNku s uvedenym cislom uctu, na ktore to aj poslali. Ta davka bola vyplatena tebe, aj ked ty nie si majitel uctu na ktory prisla a neviem ako presne sa takyto pripad riesi, lebo chapes, ak ja napr. nemam ucet v banke, mozem si dat poslat matersku aj na ucet mojej kamosky alebo co. Proste taky aky uvediem na tom tlacive a socialka nema ani pravo zistovat, komu ten ucet patri..
Preto som jednoducho radila, ze mas ist poprosit niekoho, kto tam ma teba nastarosti (podla pismen to maju asi rozdelene). Nie je to az taky strasny problem pre nich, pytat to nazad. Ja by som to spravila, keby za mnou niekto prisiel a mi vysvetlil, ze co sa stalo. Ale chapem, ze niekedy clovek natrafi aj na riadnu harpiu, ktora sa tvari, ze zjedla mudrost sveta...
Ale jednoznacne sa tam chod spytat, mozno ti nakoniec povedia, ze to vyziadaju sami na zaklade nejakeho tvojho prehlasenia, ze to nie je tvoj ucet a potom musi ten clovek peniaze vratit, lebo on ich dostal neopravnene. Aj keby ich uz minul. To sa posudzuje ako preplatok na davke a on nema pravo si ho nechat. ALe to by si uz potom riesila socialna poistovna, nie ty.
Tak sa urcite chod spytat a potom nam daj vediet, ako si pochodila. Budem drzat palce.

mirica
18. jún 2008

nikol - tak ti budem držať palce , aby také číslo účtu neexistovalo ....a ak by existovalo , tak ti prajem , aby si na sociálke patrila k niekomu ako pinco 🙂

nikol_79
autor
19. jún 2008

Ahojte babenky. Takže nakoniec sa tá zámena císla účtu vyriešila sama. Bola som sa pýtať, či mi odišla materská, keďže mne nič neprišlo. Pracovníčka na soc.poist. mi potvrdila, že dávka odišla na zle zadané číslo. Tak som cez email kontaktovala banku, ako mám postupovať, a tu je postup ako postupovať, v prípade, že sa to niekomu stane. Je to presne taký postup ako radila sicilia.

http://mbank.sk/forum/read.html?f=1&i=16243&t=1...

Dnes ráno som len pre náhodu zašla skontrolovať stav starého účtu, na ktorý mi pôvodne peniaze chodili. A predstavte si, že peniaze mi poslali na starý účet. Pracovníčka soc.pois. totiž nezmenila účet alebo čo. Jednoducho tie peniaze tam ležali na účte celé 3 dni, zatiaľ čo ja som ich čakala na novom účte. Tak som nemusela nič vybavovať. Normálne sa mi uľavilo. Ale ináč dík za ochotu poradiť. Pá...

pinco
21. jún 2008

No vidis nikol 🙂 Ake zlate panie na socialke robia 😀 Este ti aj ucet zabudnu zmenit 😀 (inak ta pani, co ti potvrdila, ze to odislo na zle cislo uctu bola asi kus mimo...)
Ale som rada, ze to takto dopadlo.

petrolejka
21. jún 2008

Nikol, ale jinak ba se to soudně vymáhat dalo. I když je to Tvá chyba, tak z hlediska toho majitele účtu je to bezdůvodné obohacení a to je upraveno občanským právem. Sociálka plnila omylem, splést se může každý, kvůli tomu ty peníze nikomu jinému nepatří.
Jinak super, že vše dobře dopadlo

nikol_79
autor
21. jún 2008

petrolejka, dá sa to vymáhať, presne ako hovoriš, len je to zdlhave, záleži to od ochoty majiteľa účtu peniaze vrátiť. ale keď si pozriete stránku, kde mi odpovedal pracovník banky, tak podľa toho sa skutočne čísla účtu nelíšia len v jednom čísle, takže asi by to pravdepodobne neodišlo z SP vôbec. Možno som zmenu čísla nahlasila neskoro a mali už na SP uzávierku alebo niečo také, ale som rada že to dopadlo tak.

marcelirv
14. dec 2008

nikol_79 mne sa stalo niečo podobné ja som cez intbaiking poslala peniaze celkom cudzej osobe a to bola totiž splátka za požičku a ked som zistovala cez banku kde som posielala peniaze tak ten účet na ktorý som peniaze poslala existuje čiže teraz vymahám od tej dotyčnej osoby peniaze viem že je to moja chyba ale čo už teraz....