Zmena rodičovského príspevku pre pracujúce mamičky. Čo si o tom myslíte?

danculik
9. dec 2008

Ahoje milé mamičky , chcela by som vás len informovať o tom, že tie ktoré pracujete a máte malého drobca u opatrovateľky,starých rodičov, pribuzných alebo v súkr.jaasliach tak od Januára 2009 nám bude zobratý rodičovský rpíspevok a bude to nahradené tzv. " príspevok na opatrovanie" a to iba ak dieťa navštevuje sukr jasle tak to bude do výšky 80% a ak ho niekto opatruje tak iba do výšky 20%...čo je podľa mňa úbohe...a keď vám je dieťa choré tak nedostanete nič a ešte budete aj s ním doma na OČR....aký máte na to názor? Možno iný ako ja...ale mne sa to zdá byť postavené všetko na hlavu....Bola som sa informovať o tom na úrade práce a tam mi to potvrdili....môžte sa podeličť o svoj názor o pohľad na dannú vec?...Ďakujem.

chulieta
10. jan 2009

no tak som v keli... som slobodna matka, zivnostnicka, ale kedze nemam komu malu nechat na viac ako 15h tyzdenne tak zivnost budem musiet zrusit, a nadalej zit z 5tisicok, to je rozumne teda riesenie, a potom by chceli aby zenske rodili.. a preco? do takehoto sveta hnusneho?

jaduska
10. jan 2009

chulieta, v našej republike sú zákony stavané pre "štandardné" rodiny, kde je otec, ktorý zarába (podľa našich politikov asi všetci do jedného nadpriemerne) a žena môže byť doma a starať sa o deti... Slobodné matky sú ženy, ktoré si za svoju situáciu môže samé, tak sa musia aj samé postarať.... Len aby nedošlo k omylu - toto nie je môj osobný názor, to som raz kdesi čítala... 😒

chulieta
10. jan 2009

jaduska a nevies kde to bolo napisane? no mozu si same tym,ze naleteli hlupakom

jaduska
10. jan 2009

to som čítala už dávnejšie - vtedy, keď zavádzali daňový bonus...

chulieta
10. jan 2009

no tak cim dalej tym viacej sa presviedcam o tom ze keby som bola trosku prismahnuta, kade chodila tade chlastala, vyfajcovala a kradla, a rodila kazdy rok, a nepracovala vobec, tak sa stat o mna postara, a da mi niekolko tisic, pretoze clovek ktory pracuje v tomto state doplaca na vsetko...

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chulieta
10. jan 2009

dmonikad no ved to keby clovek mal na to zaludok tak to urobi kazda druha si myslim, len neviem preco si neuvedomia ti v parlamente, ze akurat ty co pracuju vyzdvihuju urcitym sposobom ekonomiku hore... povedzme si to tak, na kolko sa ti podari odist od polrocneho dietata ktore je kojene... na par hodin denne a za to zarobis par eur, tak asi je lepsie fakt zostat doma a nerobit, flakat sa a zacat asi naozaj kradnut potom bude lepsie.... len na to tiez potrebuje clovek mat zaludok

jaduska
10. jan 2009

ono už len tá dĺžka materskej (nie rodičovskej) dovolenky je blbosť - dieťa má byť plne dojčené 6 mesiacov, ale materská je do do jeho cca 5 mesiacov...Podľa mňa by materská dovolenka mala byť do 1 roka dieťaťa.

chulieta
11. jan 2009

jaduska, no ja ked pojdem pracovat, tak zarobim tak 4 tis mesacne, takze sa mi to v podstate ani neoplati, ale zase len z rodicovskeho prispevku sama s malou nevyzijem... takze, natiska sa otazka co robit?

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaduska
11. jan 2009

chulieta, neviem, ako je to teraz po novom pri práci na dohodu - či sa rodičovský tiež kráti, alebo ostáva plný...

a otec dieťaťa ti výživné neplatí? lebo kým si na MD/RD, tak máš nárok na výživné aj na seba, nielen na dieťa...

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz