10 mesačná dcéra nemá ešte zuby

liwuska
7. mar 2014

ahojte mamicky,chcelaby som vediet ci aj vy mate alebo ste mali tez problem zo zubkami.moja dcerka ma uz za par dni 10mesiacou a nie a nie sa prerezat zubky co chodme po vonku tak 9mesacnemaju uz a aj moje zname co maju tak uz 6meacene zacinaju zo zubkami a my nic.te to v poriadku ze sa este neprerezali?dakujem

ichbinich
7. mar 2014

@liwuska:
To je uplne jedno, kedy sa zuby prederu von... To nie su preteky 😉
Moj syn mal prvy zub, ked mal 11 mesiacov... Dcera mala v 11 mesiacoch 6 zubov.
Poznam jedneho, co sa s jednym zubom uz narodil.
Takze klud, jedneho dna tie zuby vylezu 😉

winka99
7. mar 2014

isto neostane bezzubov 🙂 aj u nas isli az na 11 mes.

jaja1979
7. mar 2014

Nic si z toho nerob, mam susedu, ktorej dcera mala prvy zub az po prvych narodeninach a aj ostatne jej dlho trvali. Teraz uz je stvrtacka a takisto aj dospelacke zuby jej isli neskoro - prvy jej vypadol az v tretej triede. Netreba z toho robit paniku, vsetko ma svoj cas, aj tak to nijako neurychlis. Naopak, moj najmladsi syn mal v roku uz zubov 12 a nechci vediet, co sme si pritom vytrpeli - sople, kasle, horucky, hnacky, antibiotika.... A vsetko bolo spojene so zubami - oslabena imunita a vtedy sa nanho nalepili vsetky bacily, co presli okolo.

haniar
7. mar 2014

nas Janko mal prvy zubok az v roku. tak vobec nestresuj. mate cas 🙂

hajajanka
7. mar 2014

@liwuska My sme mali zubky az v 11-tich mesiacoch a narastli vsetky, pekne postupne 🙂 Nemas sa coho bat. Deticky sa lisia, nemozu ist vsetci podla tabulietk. Je to ako s chodenim. Niekto zacne v 9-mesiacoch, niekto sa pusti az v 16-tich.
Moje prve dieta malo v roku plne usta zubov, druhe nie. A obidve maju teraz krasne, zdrave a snehobiele zubky.

siska53
7. mar 2014

@liwuska v poho! Moj syn mal prvy zub v 11.m,dcera v 12.m(darovala si,prvy zub presne v den narodenin) a moja segricka mala,prvy zub v 13m. Ja,tiez tak asi ako moj syn.
takze klidek,nestresuj sa!
malej,vysiel prvy zub horny a ani jednemu dietatu netastli zuby podla tabulky. Mali styri rezaky a k tomu 4stolicky velmi dlho,takze to,vyzerali,akoby mali malo zubov.
a moja sestra zas urcite ibdobie vyzerala ako upir🙂)

henikav
7. mar 2014

Vobec nestresuj, moja ma 11 a len teraz jej vysli prve dva zubky jeden za druhym 😉 Tiez som si chvilku myslela ze uz budeme navzdy bez zubkov 😀 😀 😀

lulka12
7. mar 2014

V rodine máme dievčatko čo malo prvé zúbky až v 14. mesiaci... Paradox ,že aj zubárku v rodina majú 😀 😀 😀 asi sa tie zúbky báli 😀
Potom rástli jeden za druhým a bez komplikácií.... Trpezlivosť isto budú rásť čoskoro...

chjulia
7. mar 2014

@liwuska ahoj, môj syn má vyše 13 mesiacov a nemá jediný zub a ani nevyzerá, že by mu mal v najbližšej dobe nejaká vyrásť, ale tak snáď raz nejaký vylezie 😀

lecoe
7. mar 2014

Mojej dcerke tiez vysli zubky az po roku a vychadzali dost rychlo, nemali sme problemy s horuckami , spankom, toto nas obislo 🙂 ale tiez sme sa strachovali, ci sa nieco nedeje, ked vbolo v pusinke prazdno, nemohla hryzkat 😝

miku1
7. mar 2014

@liwuska Ani moja ešte zúbky nemá. Predvčerom som si všimla, že sa jej už jeden zúbok pomaly rysuje. Je už posledný týždeň dosť nervózna, takže predpokladám, že to pomaly príde a vyjdú jej naraz asi viacero. Neboj sa, určite je všetko v poriadku a "bezzubá" tvoja dcérka určite neostane 🙂

liwuska
autor
7. mar 2014

dakujem vam uz som sa bala ze nieco nie je v poriadku lebo okolo mna uz maju zubky 😕 a stale sa nas pytaju ci aj my tak som nevedela. 🙂

mimi21mimi
7. mar 2014

Mojej vysiel prvy az v 15. mesiacoch. 🙂

ivana1410
7. mar 2014

JA som mala zuby tiež až po roku 🙂

tinka8873
29. mar 2014

No my zaitra zaciname 8 mesiac, a tiez este nic :D Cakame 🙂

zara0201
29. mar 2014

@tinka8873 Ak kojis tak to ocenuj! 😀 My prvy zub v 9,5 mes., (na dovolenke v Chorvatsku, aby sme sa nenudili), potom isli jeden za druhym, ziadny "time out", pokial nevysli vsetky.

tinka8873
29. mar 2014

Uz ne koim 🙂 Ale koila som 6. mesacov 🙂 No prave dajak na to ne cakam. Bude mi zle pozerat, ak ju bude boliet 😢

majka99999
29. mar 2014

@liwuska @tinka8873 1. zub 11 mesiacov, stav v 21 mesiacoch - 16. Nic nezmeskate. Chybaju mu iba 5ky, na tie ma cas.

brady1
29. mar 2014

moja mala rok ked jej vyšiel prvy zub, čim neskor tym dlhhšie vydržia 😉

brady1
29. mar 2014

@tinka8873 a nebude , ja som ani nezbadala že jej vyšli zuby.to je individualne.

maslenka47
29. mar 2014

zase problem typu "nemam sa cim pochvalit inym mamickam"? Zatail som nepocula o dietati, ktoremu by skor ci neskor nenarastli zuby. Nas syn tiez prvy zub az po roku.

darzneba
29. mar 2014

@liwuska 1 dcerka 1 zub mala v 7 mesiacoch, syn v 5 a 3. dcerka az v 10 mesiacoch. Zevraj cim neskor vyjdu, tym su potom zdravsie. A Naozaj ta najmladsia ma najlepsie zubky

janka743
29. mar 2014

mojej najstaršej vyšli ked mala 16 mesiacov, asi držím rekord 😀,

svetlusska
29. mar 2014

@liwuska nerob si z toho tazku hlavu...nasmu zacali ist prve zuby ked mal rok cca :D a musim poklopat nemali sme ziadne horucky 🙂 akurat sme slintali a soplili..a teraz nam akurat vychadzaju dalsie

evickam1
29. mar 2014

my sme mali 11mes. ked nam vysiel 1.zubok, mali sme pri ostatnych zubkoch hnacky a zvysene teploty, ale len par dni, mame 2r+9mes. a pred mesiacom nam isli ocne, prehanalo ju asi 10dni, ale to tak , ze 1-2razy za den, lekarka mala podozrenie na brusnu chripku, vtedy bola dost rozsirena, tak nam robikla vytery, nakoniec to bolo so zubou
moja zubarka mi hovorila, ze tam mala 2r.chlapca a nemal zuby este vonku,na snimkoch videli, ze ich ma len v kostiach, ze nic sa nedeje, ked vyjdu neskor, dlhsie vydrzia 🙂

majulikhubova
10. okt 2017

14 mes? fiha...nas ma rok a tiez sme bezzubý, nie zeby som to nejak riesila...no urcite by bolo pre neho lepsie keby uz mal nejaky ten zub.... žuť sice vie ako keby mal plnu pusu zubov :D snad sa dockame 🙂 chcem sa spytat on ma tie dasna hrube, tie zuby presvitajú uplne a nie a nie sa prerezat uz skoro 2-3 mesiace...neskutocne dlho to trva a odvtedy mava aj mierne zvysenu teplotu ....nervny je a o spanku ani nehovorím. cele zle...no pride mi to dlho ...niektore pisu ze po tyzdni vysiel.. po mesiaci...a nam to dlho trva kazdy sa ma len pyta, no ako uz ma ....na nervy :D odpoved rovnaka...:D mali ste to dlho navrete?