Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

16,5 mesačná dcérka stále nemá ani jeden zub

erienka
17. okt 2014

...neviem, ci uz mam ist kvoli tomu k doktorke, stretli ste sa s niecim takym? Dakujem

lienka77
17. okt 2014

Hm, nasa mala13 mesiacov, ked vyrastol prvy. Nas lekar bol s tym v pohode. Teraz ma 6,5 roka a ani jeden mliecny sa nekyve. Ma to proste posunute. Mozno by som sa lekarky pre istotu opytala. V najhorsom pripade vas posle na rentgen.

adkat13
17. okt 2014

dcéra jednej známej nemala žiadny do 16 mesiacov. známa s ňou išla k zubárke a keď jej povedala, aký majú problém, tá sa na ňu pozrela a posmešne sa jej spýtala: "videli ste už niekoho, komu nenarástli zuby?" okolo 17. mesiaca tuším jej potom začali rásť, teraz je už dospelá a má najkrajšie zuby, aké som kedy videla

senta_sofia
17. okt 2014

@erienka kamaratkina dcerka mala prvy tusim v 15tich mesiacoch, doteraz nema vyrastene ocne zubky a to ma 4 rocky, ale boli u zubara, ten povedal, ze sa da spravit nejaka snimka, ze ci su tam vobec zarodky zubkov, tvoja pediatricka ti na to nepovedala nic, ved ti tiez zapisuju rast zubkov

erienka
autor
17. okt 2014

@senta_sofia na poslednej preventivke sme boli zaciatkom maja a vtedy este nemala dcerka ani rok, tak som to s pediatrickou ani neriesila...

senta_sofia
17. okt 2014

@erienka a v 15. mesiacoch ste neboli? tam je poradna aj ockovanie... kazdopadne, podla mna za konzultaciu, idealne so stomatologom nedas nic 😉 pre pokoj duse, urcite viac, ako rady tuna 🙂

havana_frost
17. okt 2014

Určite narastú 🙂 Môjmu tiež len teraz začal rásť prvý, ale tak má "len" 11 mesiacov, všetci rovesníci už majú tak po 6 zubov.

karamelka100
18. okt 2014

Mojej dcérke vyrástol prvý v 12. mesiacoch. A synovi 15,5 mesiaca. Konzultovala som to aj so stomatologičkou a, že vraj mojim deťom idú zuby tak neskôr je to tak dané. Keby sme mali ešte ďalšie vyšli by ešte neskôr. Ale potom ako im vyšli tie prvé sme nemali žiadne problémy. Žiadne teploty, mrzutosti, plač, nespavosť. Ani neviem kedy a bola plná pusa.

ladadush
18. okt 2014

Mozno to uz niekto pisal.skuste homeopatika calcarea carbonica 200ch dat jednorazovo 3 gulocky.dava sa to pri oneskorenej dentacii.

sofia17
18. okt 2014

erienka
ahojky, tak moj malý ma 14,5 mesiaca a tiež nemáme ešte ani jeden zubok, ale pre istotu som ho objednala k zubárke, tak uvidíme čo povie...

mamulka211
18. okt 2014

aj nas maly mal prvy zub v 14 mesiaci asi, ak nie v 15 tom, uz si nepamatam. Neries to, zubky iste vyjdu a tiez ma krasne dnes pevne bez kazu. vobec sa netrap.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli