16 mesačnému krvácajú ďasná. Ako to riešiť?

bordinka
25. dec 2010

chcela ba som poprosit o pomoc...nikde som nenasla nieco o tomto probleme.Moj maly syncek uz treti den na vecer krvaca z dasien....z prednych zubkov.Nespi v klude.je hore kazdu chvilu,ani mu nechuti papat....len place...priznaky ako pri prerezavani,ale to krvacanie ma trapi.Ma 14 zubkov vonku,aj ocaky.....prosim mali ste niekto takyto problem,ako ste riesili to krvacanie?DAKUJEM

pia22
27. dec 2010

@bordinka konzultovala by som to urcite urychlene so zubnym lekarom, moze ist o zapal, alebo zacinajucu infekciu, alebo len podrazdenie dasna, ale aj to je bolestive a neprijemne. Drzim vam palce.

anjelicek26
27. dec 2010

Mozno mu len chyba zelezo... skus mu dat viacej melasy, cucoriedok, malo by sa to zlepsit. Ak by to neprestavalo, k lekarovi na krv a k zubarovi, ak by boli dasna hore zacervenane, to by ukazovalo na zapal.

bordinka
autor
31. dec 2010

tak maly ma slintavku,velmi bolestiva choroba...neprajem to nikomu.Stale slintal,tecie mu stale krv z dasien.Niesu na to ziadne lieky,iba vitaminy a treba pit harmancekovy cajik.Choroba trva az 3 tyzdne.Treba byt stale v teple....

jasmika
12. okt 2012

Ahojte maminky.. kedy ste boli prvý krát u zubárky s dieťaťom? Už druhý krát som si všimla že pri čistení zúbkov ide z dasienok krvička... vyzerá to že to tam má nejaké podráždené,lebo mi aj vraví že ju to bolí...Dcérka má 2 roky a 7 mesiacov...Zatiaľ sme problémy nemali... umývam jej stále ja... nemá ani zotleté...len sa desím toho zubára aj za ňu 😖 Dať jej niečo na to? či už musíme zaraz s tým letieť?

samantha223
12. okt 2012

uz je cas na 1. navstevu

paula_1
23. jan 2013

@bordinka ako ste dopadli? co to bolo? uz je dobre? mojmu malemu sa to teraz stalo prvy krat. 😲

adrianka09060
3. júl 2014

ak

zuzuxxxx
8. aug 2014

baby musim sa vam pochvalit kamaratka ma oboznamila s jednym sprayom, nikdy som nemala problemy so zubami, s dasnami atd . ale odkedy som tehotna , moje umyvanie zubov je KA-TA-STRO-FAL-NE ... vypluvala som krv ale doslava vypluvala (sorry Za vyraz) dasna cervene a len som cakala kedy mi dasno zmizne abudu mi trcat spodne zuby.... znama mi poradila SOS SPRAY PRVEJ POMOCI JE AJ PRE DETICKY (o ktorom citate asi vsade pretoze v domacnosti by nemal chybal je na VSETKO-popaleniny,odreniny.afty,ekzemy,bolest zubov atd) JE PRIRODNY,, NEDRAZDI,NESTIPE A NAVYSE CHLADI ... tento spray mi pomohol a tak som uverila jej vyrobkom a objednala si este zubnu PASTU (je ich viac druhov na predchadzanie zapalu dasien /na hlboke cistenie..... alebo druha na problemy citlivych zubov na sladke ,kysle,horuce,studene ) a ja nemam problemy s dasnami ,, a uz nemam problem si spriatelom v kupelni umyvat zuby co predtym mi bolo trapne ... lebo ma neustale posielal k zubarke :D ak mate podobne problemy blizsie info v sprave viem vam poradit