16. mesačný synček je malý nervák

ifka22
30. nov 2013

Malý začal v poslednej dobe reagovať ak mu v niečom nevyjdem v ústrety, tak že sa bucha o zem , , plače pri tom ako by som ho tyrala.robi to aj niekoľko krát za deň aj bez dôvodu.V noci zle spí aj 7krat k memu vstávam čo stále mrnka so spánku alebo niekedy sa zacne zlostit. Už neviem ako reagovať a s čoho je to vyvolané. Idú mu zuby, môže to byť spojené jedno z druhým? ? Vdaka za rady a reakcie😉

kikaber
30. nov 2013

@ifka22 presne ako u nas doma..mala je nonstop uplakana, hadze sa o zem, v noci sa mi budi s placom..tiez uz som z toho unavena a chcela som zadat rovnaku temu..je to vekom? to sa mi nezda..(mam dvojky a syn takto nereaguje)
..u nas je to este spojene s odmietanim jedla...zasadne chce jest nieco ine ako som jej dala...nechce mlieko, kasu, polievky..ja uz som zufala... ☹

nastasja25
30. nov 2013

tiež to isté,začal to robiť tiež od roka a pol a robí to doteraz a intenzívnejšie...má 2r a 2m...Trápi ma najma tá noc,cez den tie nerváky nejak vydržím,ale to neustále mrnčanie v noci,to nie :(

marcelaaaa
30. nov 2013

Ahoj to je normalne pomaly vzodorujete uz må nå to vek je to prirodzeny vyvoj predsa uz neni male babo uz si vie ukazat,pokrutit hlavou ked sa mu nelubi.musis si hlavne uvedomit ze deturence nemaju dovyvijanu prednu cast mozgu a preto takto neprimerane reaguju a hnevaju sa ked im nieco nepaci. je dolezite primerane reagovat nå ten prvy vzdor lebo haluz je ze ked sa nieco zanedba tak sa to odzkadli v druhom pubertalnom vzdore.a nå vzdor spravne reagovat nå kazdehe dieta inym metrom nå niekoho zabera pevne objatie,druhy vravia nevsimat .ja si muslim ze tie Deti potrebuju citi lasku hlavne ked sa jeduju.skus si odsledovat nå co ti maly dobre reaguje.a tie noci piska mna to mate so zubov.co ti poviem najvacsia vyhra je trpezlivost ako prislo tak aj odznie to len vydrzat

kikaber
30. nov 2013

@nastasja25 a ja som dufala, ze to prejde cim skor :(..no mam sa naco tesit

nastasja25
30. nov 2013

v spánku to prešlo asi za 2m,5m bol klud a je to tu už 2m nanovo :(
@kikaber

jul11
30. nov 2013

@ifka22 kuk knizku Harvey KARP Nejstastnejsi batole v okoli.je to normalne v tom veku.ma tam zaujimave a ucinne rady.snazim sa niektore aplikovat na nasu malu nervacku a funguje to.drzim palce.inak aj na you tube su videa a rozhovory s nim, ale v anglictine je americky lekar

ketrinka17
30. nov 2013

@ifka22
@kikaber presne to iste mame aj my, moj maly je schopny sa hodit o zem v obdoche s topankami, lebo mu ich nedovolim vyhadzovat.. A jeden papa krasne a na druhy uz nie, Raz banany miluje inokedy mi nezje vobec, nikdy neviem odhadnut na co ma prave chut ☹ Na neho zabera ze mu musim odputat pozornost od danej veci, ktoru chce. Ale vyzaduje si to vela sil, energie a trpezlivosti a ked mi takto vyvadza aj viackrat za den stane sa ze na neho len zvysim hlas alebo mu capnem po rucke ze nono a on mi to vrati ked mu zase ja nieco nedovolim normalne mi taku šupu da po rukach a vrieska nieee.. Trpezlivost je to, co na vzdor zabera avsak sama podla seba viem , ze niekedy by bodlo mat ju doma zo dve tri vedra v zasobe 😉 😝

cerez
30. nov 2013

Dievčatá aj ja to mám doma. Má 2 roky a 2 mesiace. V noci sa x krát budí, ale s hrozným plačom až s nervákom. Posledné štyri dní funguje hádzaním sa o zem, plač a nerváčenie, kopanie, srd a je to cez deň skoro každú chvíľku. Vyvolá to aj najmenší banálny podnet. Niekedy len tak. Nechce sa vôbec hrať. A najviac čo ma trápi, nechce jesť. Ráno jogurt, obed žiadny, sem tam suchý chlieb alebo rožok a večera žiadna. Ovocie len banán. Donedávna sme s jedením nemali problém, pomohol aj s odkladaním hračiek, teraz absolútne nič. Mám doma totálne iné dieťa. Som z toho zúfalá a na prášky.

kikaber
30. nov 2013

@cerez presne ako u nas..cítim sa rovnako.. 😠 ale aspon viem ze nemusim bezat k pediatrovi ze je chora..lebo od svokry kazdy den pocuvam ze ju isto nieco boli, ze to nemoze byt len tak...ale vidim, ze to bude vekom...takze vydrzat 😀 dakujem

nastasja25
30. nov 2013

@ketrinka17 presne toto poznám.Včera v obchode s obuvou,radšej ho mal muž na rukách,ale babka ho vzala ,dala na zem,ale len tak topánky lietali..niekedy si s ním už fakt neviem rady...tak strašne závidím,ked vidím také malé dieťatko ako sa drží pekne rodičov,aj mu to vždy poviem a ukážem,myslím,že mu je to jedno..Nechce sa držať za ruku,len odbieha ,uteká,hotová sodoma -gomora..inak tiež som si všimla ,že v poslednom čase sa nejako nevie zabaviť :(
@cerez

cerez
30. nov 2013

@kikaber Predvčerom bola u mňa mama a po hodine sa zodvihla so slovami, tak tu fakt nemusím byť. A včera nás prišiel pozrieť svokor a nič iné som nepočula len to, že určite je mu niečo a že máme ísť s ním ku doktorovi. Alebo zas počúvam, že mu mám dať na zadok a bude po probléme. Skúsili sme capnúť a vyvolalo to väčší vzdor. Takže cesta tadeto nevedie. Raz ho ignorujem, raz ho stisnem, ale nepovolím mu to, čo chce a nemôže. Je to naozaj ťažké obdobie a keďže moja staršia dcérka taká nebola, tak tápam čo mám robiť a čo nie. Je to naozaj ťažké. Vidím, že nás je viac s rovnakým problémom a verím, že hlúpe obdobie jedného dňa skončí. No najviac ma trápi jeho jedenie, vlastne nejedenie. Ešte sme aj po angíne a ešte aj schudol. Ak má niekto fintu s jedením, poraďte.

kikaber
30. nov 2013

@cerez tak sa citim lepsie, ze nie som sama 😖 a asi sa idem tesit, ze zatial to robi len mala... 🙄 😵

cerez
30. nov 2013

@nastasja25 Ak som si dobre všimla, aj ty máš vo veku 2 roky a 2 mesiace. Presne som včera kamarátke napísala, ako jej závidím, že má pokojného chlapčeka, vie sa sám vyhrať, sama si robí záľuby, má čas pre seba. Ja toto vôbec nepoznám od narodenia malého a nevidím to ružové na najbližšie 2 roky. Nejdem sa dostať ani k pečeniu perníkov. Cesto už mám 2 dni v chladničke. Fakt je to hra na psychiku. Dievky, musíme vydržať!

ketrinka17
30. nov 2013

@nastasja25 no mne tiez stale uteka, on nevie chodit len behat 😀 ..a teraz mam zlost na to lebo je zima vonku nadycha sa studeneho vzduchu a nedajboze ochorie..moj sa vie pohrat sam a dost dlho 🙂 a najnovsie sa zabava tak, ze utiera s utierkou umyte lyzicky a dava ich do suflika, pomoze aj sa zabavi 🙂

hradnapani
30. nov 2013

@cerez a ostatne kocky, tiez sme mali toto iste a spominala som to aj pediatricke, ze ci mu nieco nie je a kukla na mna ako na blbu a povedala, ze to je uplne normalne a mam si kupit b-komplex a magnezium 😎 A ono mi to aj celkom pomohlo. A obcas ponuknem b-komplex aj muzovi 😀
Vydrzat!

ketrinka17
30. nov 2013

@hradnapani B komplex poradila aj mne pre chut do jedla a proti nervom 🙂

something
30. nov 2013

Tvoj je maly nervak, moj je v tomto veku velky nervak. Napr. neda sa mu posadit do tasky, krabice atd, vrieska ako blazon, nedovolim otvori sufliky, vrieska ako blazon, vezmem nieco z ruky, vrieska ako blazon...dufam, ze ho to prejde

cerez
30. nov 2013

@hradnapani B- komplex malému a magnézium pre mňa? 😀

nastasja25
30. nov 2013

ale som rada,že nás je tu takto viacej,lebo niekedy fakt na mna/malého kukajú ako na mimozemšťana .(

hradnapani
30. nov 2013

@cerez obidve pre teba 😀 hoci aj tym krpanom by sa cosi zislo 😝

ada510
30. nov 2013

Joj môj je nervak už od narodenia sestričky na novorodeneckom už vraveli že takého jedosa este nevideli :D a na krste v kostole rozreval vsetky deti a ked už vsetky plakaly tak on si spokojne zaspal má len 3 mesiace som zvedavá čo to bude neskôr ale sak celá mama...:D

ifka22
autor
30. nov 2013

Maminy ďakujem za reakcie.Očividne nie som sama a vidím,že moc si teda nepomôžem ,len mať pevné nervy.Ide o to ,že nie som od maléj na toto spravanie zvyknutá a vždy som vravela,že ja mať také dieťa tak určite si budem vedieť rady a nebude miskákať po hlave,noo aje to tu a som zúfalka :(Čo sa papania u Simona týka zase musím povedať,že problém on nemá akurát musím dodržovať tempo inak jasne,že má nervy a reve a hádže sa v stoličke..Neurologička mu dala aj taký sirup na kľudnejšie spanie ale nemám pocit,že zaberá(Promethazin 5)ak poznáte.teraz bol chorý zápal stred.ucha a priedušky mal chyteneé a dnes zase pozerám ,že mu tečie s uška,tak neviem čo zase,či sú to ešte dozvuky al.nedajboh sa mu to vrátilo,lebo v noci dosť plakal a keď som nevedela už s ním rady som mu dala 2,5ml nurofenu a hneď zaspal a bol potom klud.Stále niečo ale snáď s toho vyrastie a ja sa snáď nezbláznim.Niekedy som rada keď obaja zaspia a ja mám svätý klud aspoň na chvílu.Maminy,tak sa držte a vydržte,budem sa snažiť aj ja 🙂Pekný víkend ešte.paa

misy01
30. nov 2013

Ahojte. Nazrela som do tejto temy, lebo mam ten isty problem. Mam 9 r. dievca, ktore je kludne a ako mala skoro vobec neplakala. Vsetko si dala vysvetlit. Chlapec (2 r. 5 m.) je totalny cholerik. Ked nema dobru naladu, tak reve akoby ho z koze drali pre hocico. Ked sa mu hned a zaraz nevyhovie, tak si bucha hlavu o zem az ma na čele modriny, trieska rukou po stole, zhadzuje veci zo stola alebo vidim ze chce nieco znicit. Jednoducho sa mu musi vyhoviet, lebo inak je schopny revat aj polhodinu - plac vobec neslabne. Nadychne sa a reve dalej. Takze spoza dveri nasho bytu sa dost casto siri krik... Az dnes ked zase mal zachvat placu mi zvoni jedna suseda -iniciativna dochodkyna z vyssieho poschodia a pyta sa ma, ze co robim tym mojim detom ked stale len pocuje od nas krik. Ze to nie je normalne, ze aj v noci ho bolo pocut (mal zapal stredneho ucha) a vraj pocula plakat aj dceru ktora kricala "mamicka nie, nie!!!". Som myslela, ze neverim vlastnym usiam! No... som sa tak rozculila a narevala na tu strigu ze ma musel pocut cely dom. Takze baby pozor na iniciativne babky, ktore kvoli deckemu vzdoru z nas spravia tyrajuce matky.