2 ročná ma pokazený zúbok, ako sa to rieši ?

zuzdom
1. feb 2020

Ahojte. Moja mala bude mať o chviľu 2 roky a ma pokazený predný zúbok a už som si všimla že trošku jej chytá aj susedný. U zubára samozrejme ústa nechcela otvoriť, zúbky umývame každý deň a tiež jej ešte v spaní dočisťujem jednozväzkovou kefkou. Prosím vás neviete mi poradiť zubára na strednom sl.či niekde vedia urobiť zúbky aj takým malým a nespolupracujúcim deťom. Či nájdem niečo v okolí BB alebo Zvolena, Lučenec a Rim.Sobota to isto nie. Náš zubár len podľa fotky povedal že s tým mi nikto nič nespraví, že len umývať aby nezapuchla a keď zapuchne vytrhnúť.. to fakt iná možnosť nie je? 😔

laurikagab
1. feb 2020

@zuzdom mojej sa tak zacali kazit, aj sa jej odlomili predne zubky..nasli sme super zubarku, dorabala jej zubky..ale casom to islo ako rychlostou vetra, a uz ma len cierne korienky v dasnach. Spodne predne ma este OK, inak sa trapime cely cas..mala zapaly nervov, bolesti..vzdy som si vypocula, ako jej zanedbavam zuby, davam sladke atd..pritom mame syna starsieho a ma ukazkove zubky, a stravuju sa rovnako. Boli sme aj v MT na konzultacii, urobili RNG celeho chrupu a vzhladom k tomu, ze uz bude mat coskoro 6 rokov, tak neriesit alebo vytrhnut. Inak neodporucaju trhat tieto zubky, aby trvaly rastol v spravnom smere.

mirkava
1. feb 2020

@zuzdom moj syncek bude mat 6 rokov. Ma vyhnite dve stolicy. Ked opuchne tak len vyvrtaju a nechaju otvorene. Uz ma aj trvale tie poctivo cistime. Neviem co sposobilo ze mu zacali tak rapidne hnit zubky. Vraj to moze byt aj skryty reflux. Mame s tym v kuse problem 😥

natur
4. feb 2020

@zuzdom >"to fakt iná možnosť nie je? 😔"
Zda sa ze existuju aj ine moznosti. A zrejme len jedna z nich ma schopnost vyriesit pricinu problemu, nie len riesit nasledky. Vid 2 odseky: Zubny kaz a KRV, Zubny kaz a SLINY. Slajdu s nazvom ZUBY. Odkaz nan je v uvitacom prispevku v skupine "Zdravé zuby - bez kazov a bez strojčeka" https://www.modrykonik.sk/group/11560/. Mozno ta to inspiruje.

lenocka1984
25. feb 2020

@zuzdom Skupina Čisté zuby sa nekazia, tam radia zubári pre deti https://www.modrykonik.sk/group/9719/