Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

2 ročné dieťa nemá prerezanú hornú dvojku

ewellina
7. dec 2012

Stretli ste sa s tým niekto? Ostatné zúbky sa jej tiež prerezali pomerne neskoro. Máte s tým niekto skúsenosti?

xlucia
7. dec 2012

@ewellina jednak ma dieta do troch rokov cas, a jednak niekedy nemusi mliecak vyjst, pretoze tam nie je, ale vyjde az trvaly, ktory je zalozeny zatial vnutri dasna.

ewellina
autor
7. dec 2012

@xlucia No len dúfam, že aspoň ten trvalý tam bude. 😖

ematko29
7. dec 2012

@ewellina
@xlucia no moja má 3apol roka anemá ešte 3zuby 😒 horné očne aj jeden dolny bočny.ato len nedavno jej vyšiel spodny zubok bočny.pojdeme na preventívu tak uvidím čo povie lekár,ale tak dúfam,že tam sú tie zúbky

jasminet
7. dec 2012

nasa mala ma 3,5r a nema ani jednu dvojku. a ak je po mne, tak nebude mat ani trvale dvojky. ja sama nemam ani jednu...

ematko29
7. dec 2012

@jasminet no anevadí ti to?nevidno to?

jasminet
7. dec 2012

@ematko29 mam poposuvane vsetky zuby dopredu strojcekom, takze medezru tam nemam, aj som rozmyslala, ze si necham na ocaky dorobit konceky aby to vyzeralo ako dvojka, ale potom som sa na to vykaslala, aby som sa bala do niecoho zahryznut.
uz mi to nevadi, pri normalnom beznom zivote to ani nevidno...
a pri malej to budeme riesit az bude mat trvale

ematko29
7. dec 2012

@jasminet tak som rada,že si ma takto ukludnila,som si robila starosti že čo ak jej nevyjdú.ako to bude.lebo som sa stým nestretla,ja mám zase kryve zuby očné su vystupené ako upírik vyzerám,strojček mi nepomohol ten nočny ana ten trvaly vtedy naši nemali.ale nieje to také strašne 😀

veronika426
7. dec 2012

@ewellina Ja mám ten istý problém, dcerka ma už 3,5 roka a nevyšiel jej mliečný zubok predný, ten istý čo tvoje dieťa. Pýtala som sa zubárky, že to je vacsinou geneticky dané, že to niekto v rodine aj dalekej asi mal to isté, bud z ocotej alebo maminej strany, ale že sa nemusím obávať, pravdepodobne vyjde už len trvalý zúbok. 😉

jasminet
7. dec 2012

@ematko29 ja som sa dlho trapila s nocnym strojcekom, a v 16-17 som dostala trvaly. tym, ze mi chybali dvojky, som mala dost velku medzeru aj medzi jednotkami a tym, ze mi posunuli zadne zuby dopredu sa to zmensilo uplne. ked kuknem teraz na malej zuby, tak to ma uplne rovnake ako ja - proste noty na bubon. jednotka, medzera, trojka, medzera 😀 😀

ewellina
autor
7. dec 2012

@veronika426 No áno, sesternica z druhého kolena mi hovorila, že nemá vôbec jeden zub, že jej nikdy ani nevyrástol, ale to hovorila o trvalom zube, tuším horná dvojka alebo trojka to bola.

veronika426
7. dec 2012

@ewellina no nam asi neostáva nič ine, iba počkať, či vyrastie alebo nevyrastie ten zubok 😒

alusha
7. dec 2012

stava sa, ze zubky nie su zalozene, moja sestra nema takisto dvojky vrchne ale trvale, a synovec, zase nema zalozene trvale spodne jednotky... ma 9 rokov a ma tam mliecne zubky, vraj ked ich nema co vytlacit, vydrzia aj 50 rokov, dole to az tak nevadi ako hore... byva to geneticke... mozes dat urobit RTG ak si chces byt ista, ci tam su alebo nie, ale este by som urcitu dobu pockala, netreba zbytocne ozarovat dieta...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli