3 mesačná dcérka slintá a žužle prsty. Idú jej zúbky?

mia_ko
30. jan 2013

Ahojte mám doma skoro trojmesašnú dcérku a strašne slinta a žužle si pestičky. Keď jej dam prst tak si ho hned da do pusy a šúcha si dasienka. Môžu jej ísť už zúbky? Ďakujem

kuratko
30. jan 2013

teoreticky hej. ved sa obcas stane ze sa babatko narodi uz s par zubkami :D ..ale to je samozrejme rarita 🙂
btw moj syn tiez slintal od 3 mesiacov, ale zubok vysiel az v 6 mesiaci 🙂

lucianka222
30. jan 2013

cez pusinku spoznáva svet, to je bežné 🙂
,m.

zuzana909
30. jan 2013

aj my sme slinili od 3 mesiacov a prsty hrýzli stále, ale tiež prvý zub vyšiel v cca 5,5 mesiaci 😉 a asi o týždeň aj druhý 😉

ivuska027
30. jan 2013

mozu. moji obaja synovia mali zubky skoro. Starsi na 3,5 mes a mladsi na 3 mes. Potom to uz islo po 4 naraz a na rok mali obaja po 16 😀 Krokodily moji 😀

hajajanka
30. jan 2013

Mozu aj nemusia. Moze to byt aj tym, ze objavila svoje ruky a je s nimi zabava, dobre sa zuzlu 🙂

svetlusska
30. jan 2013

nas tiez slintal od 3 mesiac a vsetko si pchal do pusy ale najlepsi bol prstek ale zubkov doteraz nikde a slintame jedna radost a to uz mame 8 mesiacov :D

kreativita
30. jan 2013

Áno môžu to byť zúbky, ale môže to kľudne trvať aj mesiac a viac, kým vylezie prvý zúbok 🙂. Náš druhý syn slintal od 4 mesiacov a v piatich mal prvý zúbok 🙂. Prvorodený mal prvý zúbok až v 11 mesiacoch ...každé dieťa je iné 🙂

nikolet_89
30. jan 2013

ahoj nasa to robi tiez od cca 3 mesiaca...a mame 11 a zub nikde :D

stanislavao
30. jan 2013

ano, je to zo zubov. svrbia ju dasna, tak preto to robi.

andrik78
30. jan 2013

moja si žužle prsty a slintá ako bernardín od troch mesiacov. V nedeľu bude mať sedem a ešte žiaden zúbok.

dominika3333
30. jan 2013

Nas tiez slintal od 3 mesiacov, prvy zub vysiel, ked mal 9 mesiacov, teraz budeme mat rok a stale slinta. My vsak asi od 4. mesiaca chodime na rehabilitaciu kvoli tomu, ze nam padala hlavicka a tam nam nasa terapeutka povedala, ze slintanie je kvoli ochabnutemu svalstvu, preto na to mame aj cvicenia, ked nam isli zubky, zhorsilo sa to, ked vysli, zlepsilo, ale neprestalo to uplne. Stale cvicime. Prejavuje sa to pootvorenou pusou a mierne vystrcenym jazykom von. To, ze dava rucku a prsteky do pusy je normalne, objavuje tym svet 🙂 Nas sa ako prvu vec ked sme prisli prvy krat na rehabilitaciu pytali, ci to robi... Taku mame skusenost my...

anika159
30. jan 2013

Moj je podobne ako @andrik78 zuzle prsty od 3 mesiacov a o tyzden bude mat 8 mesiacov a pocet zubov 0@ mia_ko

madlei
30. jan 2013

slinit a pchat vsetko do ust ako priznak rastucich zubkov mozes zaznamenat aj niekolko mesiacov pred ich realnym vyjdenim, cize ano idu jej zuby, ale nad dasnom jej ich kludne mozes zbadat aj po 2-3 mesiacoch. ono zubky niekolko dni idu, potom zase oddychuju, potom zase kusok a tak...zubky sa neprerezavaju ale tocia sa, rotuju kym vyjdu von 🙂 drzim palce nech je to cim skor a bez bolesti

martinka0031
30. jan 2013

ahoj,ano moze to byt aj zubkov,mojii 2 synom sli ubky asi od 3,5 mesiaca ale dcera mala prvy zubok vonku az po6 mesiaci 🙂 kazdeho je to individualne 🙂 🙂 🙂

bbbea
30. jan 2013

moj je na tom podobne, ma 2,5 mesiaca a bublinkuje a slintačkuje a pestičky si žužle 😉

kika831
30. jan 2013

Ahoj, aj nas maly slinta a tecu mu slinky uz od nejakeho 3 mesiaca. Teraz mame 5 mesiacov a zatial ani jeden zubok, ale lekarka povedala, ze je to uplne normalne. Tie dasienka mozu svrbiet aj niekolko mesiacov pred tym ako vyjde prvy zubok 🙂

katuska169
30. jan 2013

to uz zacinaju sa tlacit zubky 🙂