5 ročnému synovi sa kýve zub

20. apr 2022

Odvčera mi 5 rocny syn vravel že ho boli zúbok a dnes som si vsimla že je trochu vykrivený a kýve sa. Normalne tomu nemozem uveriť že už je to tu :D zdá sa mi to skoro.
Ale problem je v tom že maly je z toho vystrašený a nechce aby mu vypadol hoci som mu to samozrejme vysvetľovala aj ukazovala moju strbavu fotku, aj som vravela o zubkovej vile no aj tak ma strach. Ako ho toho zbaviť ? Viem, že sú aj nejaké rozprávky kde deťom vypadnú zuby, viete mi poradiť ?

majamat
20. apr 2022

poznam deti, ktorym rastli trvale zubky od 5r. takze asi to uz aj u vas prichadza

autor
20. apr 2022

@majamat len neviem ako ho na to pripraviť ma z toho strach

anjelicek26
20. apr 2022

Mojim vsetkym vypadol prvy v cca 5 rokoch... 6 rocna mi uz ma 6 vypadnutych a 6 novych teda, vsetky stolicky sestky mala tiez 5 rocna... a aky strach? Ten zub vypadne az ked sa pod nim tlaci novy zub, to mu treba povedat... novy je uz na ceste von a coskoro vykukne... snad nechce mat dva rady zubov ako zralok ;)

klaudscha11
20. apr 2022

Tak ho na to nepripravuj. Vsak ten zubok casom aj sam vypadne, ked uz bude moc vykyvany a bude to tlacit dospelacky zubok.

5katarina7
20. apr 2022

Mojej vypadol prvý zúbok v 4 rokoch.

autor
20. apr 2022

@klaudscha11 Ano lenze on si ho nechce kyvat. Ani prstom ani jazykom a nedovolí ani mne

majamat
20. apr 2022

snad sa to zmeni, nepotesim ta,a le mojej dere vypadli prirodzene asi len 2 zuby.
asi 3 zuby trhala zubarka a ostatne prevazne ja. sa tesim, ze uz mliecne nema ziadne, lebo boli to stresy, ked som sa bala, ci sa zubom v noci nepridusi, elbo jej visel len na milimetri a dcera si ho enchcela dat vytrhnut

anjelicek26
20. apr 2022

Preco by si mu pre pana mala zub ty kyvat? Alebo on si to kyvat? Proste vypadne ked bude jeho cas, podla mna drama je hlavne to, ake teatro okolo uplne normalnej veci robis ty ako mamina :( Mne ked prisli deti s prvym kyvajucim zubom tak som im povedala, cool, ked ho vytrhnes dones 😂

medea2003
20. apr 2022

Násmu vypadol prvý zúbok týžden pred 4. narodeninami, v piatich rokoch mal uz 4 trvalé 🙂

autor
20. apr 2022

@anjelicek26 no neviem ako tebe ale mne osobne nevypadol ani jeden zub sám. Všetky som si musela rozkyvat ja

anjelicek26
20. apr 2022

Ale tvoj syn nie je ty ;) Aj pri nasich detoch kazdemu padaju zuby inym stylom, daj tomu volny priebeh... ked sa nekyve dostatocne, tak sa nekyve dostatocne, bude tam dlhsie...ten zubok zospodu ho casom vytlaci tak ako tak... malokedy musi zubar zasahovat do tohoto procesu.

ladenka4
20. apr 2022

Sranda, môjmu vypadol prvý zub keď mal 7,5r

lenka2710
20. apr 2022

Aj moja pri prvom zube revala jak túr, keď sme sa ho snažili dostať von, keby stal niekto za dverami bytu, tak na mňa zavolá policajtov, že tu deti ťahám z koze 😅 odrevala si to teda riadne, ale nakoniec si dala povedať a vyknisali sme ho spolu, druhý už trošku lepšie, ale revala tiež! Teraz jej vypadli vrchné a to už bola pohoda, chytila, trosku pokrútil a bol vonku! Ono je to pre deti niečo nové, je normálne ze sa boja! Ja som tiež vykladala o zubkovej vile, že jej nechá peniaztek pod vankúšom a ze sa jej bude lepšie jest, lebo bolo vidno, že si pri jedení dáva pozor, aby ho nevylomila 🤷‍♀️ proste si to odrevala, nič nepomáhalo

luccija
20. apr 2022

Nerob z toho drámu aké trhanie?
Mojej dcére sa kýval asi pol roka ani jeden sme netrvali vždy jej vypadol pri jedení, alebo pri hre raz niekto do nej hodil loptu a vyplula zub.5 r je normálny vek, že sa zuby menia.

srnka79
24. apr 2022

Strach z neznameho je normalny. Mojmu takisto v piatich zacali vypadavat jeden za druhym, ide mat sest a uz ma plno trvalych zubov vpredu, dokonca 4 stolicky. Pri prvom bol vystraseny najviac, plakal, vsetko sme vysvetlili, ze ho vytlaca novy zubok, ze aj napriklad psikom sa mliecne zubky vymienaju a aj ze mu zubkova vila prinesie maly darcek. Ked uz bol vykyvany az prilis, muz mu ho chytil do servitky a trhol, bez bolesti, maly ani nevedel, ze uz to je. S kazdym dalsim zubkom to bolo o cosi jednoduchsie, ale urcity strach zostane vzdy. Zaroven sa tesi, ze zubkova vila mu donesie peniaztek alebo auticko, kinderko... 👍

martul
24. apr 2022

Ale veď ho nechaj tak. Prečo mu chces s tým niečo robiť. Zub vypadne, nič sa nedeje. Kľud.

pragmaticka
24. apr 2022

Mojej vypadli 2 zúbky v necelom 4,5roku. Teraz mala 5 rokov pred dvomi týždňami a spodné jednotky už má kompletne vyrastene. Žiadna dráma okolo toho sa nedjednala. Práveže ona tým ze ma strasiu sestru, po ničím inom netúžila iba aby sa jej už zúbky pokazili a vypadli jej 😂