6,5 mesačná dcéra je horšia. Je to kvôli zúbkom?

mischell0110
30. dec 2014

Moja 6,5 mesacna dcera je cim dalej tym horsia a horsia.On narodenia,je predcasne je umrncane dieta,ktore sa len pestuje.Chrbticu mam uz v cudu a nervy ani nehovorim.Cez den nespava od malicka,som rada ked spi doobeda 15min. a poobede 2x po 10 min. aj to len niekedy.Vyzaduje si stale pozornost,nezahra sa sama,ked niesom pri nej mrnci o dusu.Nasa domacnsot je katastrofa,co nic neurobim pri nej,ale uz to neriesim a priatel to chape,kedze vidi,ze akeho certa doma mame.No trapi to,ze konecne jej presiel ako tak reflux,asi tyzden bolo dobre,aj papala pekne,prikrmy jej chutia,ale len zelenina,ovocie a caj za toho oneho nebude,napina ju a dusi sa potom.Ale prestala v noci spavat,je kazde 2h hore-hore ako hore-ona vlastne oci ma zavrete,ale place,mrvi sa,skusam jej davat papat,ale potiahne len trosku a potom je zas na hodinku dve ticho,no zo spanku place,vyhadzuje dudel asi 100x za noc jej ho dam a ona ho 100x vyhodi a huci.Cez den s nou neni rady tiez,nechce spat,pritom si ocka zmoli,az ich ma cervene,uklada sa spat,na rukach uz byt nechce huka jak sialena,dam ju do kocika a vozim,no po 30min.vozenia zaspi,ale na 5-10min.max a zas je hore.papat nechce,vypluva mi flasu,uz som aj dudle menila,kasicky prestala tak papat ako predtym,ze len tak sa zaprasilo.Ja neviem,ci su to zuby,lebo DR.tvrdi,ze kdeze,to este nie.Ale slinta strasne,vsetko pcha do pusy,zuje si rucicky stale,aj mne prst taha do pusy a zuje.POtieram jej dasna gelom,ale mam pocit ,ze jej nic nezabera,nijako sa jej nepaci,nespi,nepapa a ja uz neviem co s nou.a DR.na to vsetko len,to su deti.niekedy je taka,ze 15min.je az bordova,co reve a neviem co s nou a potom o 5min.je jak vymenena a 10min.sa smeje,hra a potom zas.Uz som zrela na prasky fakt,lebo som zufala,neviem co s nou.od 4,5mesiaca slince a myslim stale,ze su to zuby,ale toto je cim dalej tym horsie.Mate niektora podobnu skusenost?A co podla vas to je,su to zuby,alebo jej nieco moze byt,alebo je len take jedovite dieta 1 zo 100?

babulka82
30. dec 2014

@emili162 naš ma 20 mesiacov a zubky mu idu teraz spodne očne a ešte tie 4 stoličky chybaju.Ale teda nam ide vždy vela naraz aj 4 . Mame dlho dlho pauzu a potom ked to začne tak des,to už viem že zas zuby ,toto je ten lepši pripad že len mrnči ,niekedy nas ešte aj choroba skoli z toho všetkeho 😖

emili162
30. dec 2014

@babulka82 aj nam tak, raz mu silo aj 8zubov naraz...4ocne a 4 stolicky...no je to zberak, deticky chudata trpia, ale ked je umrncany, ja na to nemyslim, ze trpi, len mi vadi to mrncanie a potom do neho aj nakricim...

nanka3
30. dec 2014

@mischell0110 ahoj, urcite nie je tvoje dieta 1 zo 100, aj ja mam doma presne to iste, co popisujes a to takmer do bodky, akurat moja ma 4,5 mesiaca. Do troch mesiacov mala silne koliky, takze to, aka bola placliva, nervozna, sme pripisovali bolesti bruska, to ju aj skutocne bolelo. Po troch mesiacoch to konecne preslo, tak som si myslela, ze uz bude dobre, ale veru, jedosa mame doma aj nadalej, presne ako pises.... 10 minut sa smeje je vesela, blaboce a v sekunde zmeni naladu, reve ako koho z koze deru.... len nechapavo s muzom na nu hladime.... nikto jej nic nerobi, nikto nou nepohol, stale v tej istej polehe s rovnakou hrackou v rucke a plac.... no nechapem, potom sa ju ako-tak ukludnim, zasa sa smeje, a totom plac..... ja moju plne kojim, nechce sa poriadne prisat, a ked sa aj prisaje, odtrha sa a reve, pritom mlieko mam.... jedine vecer a v noci sa naje normalne. Cez den som len s nou, nic neurobim, uspat ju to je horor, nejde to ani na rukach, ani v postielke, pri kojeni mi zaspala mozno 5x odkedy sa narodila. Ani na WC nemozem ist sama, musim ju zobrat do kresielka a kuka na mna.... Bavi ju vselico, ale len 5 minut, stale daco nove musim vymysliet, ked uz nic nezabera, tak ju rozbalim, s holym zadkom sa jej paci, moze si davat doly ponozky a hra sa s prstami, ale aj to ju bavi par minut a potom znova nervy.... Vcera rano vstala o 6:00, do 11:00 bola hore a spat ani za nic.... pritom oci si sucha, ma ich cervene, no katastrofa... nakoniec po 40 minutovom vrieskani som ju uspala v nosici, spala presne 45 minut (vzdy spi 30-45 minut). Slinta neskutocne, vsetko si pcha do pusy, tiez by som povedala, ze by to mohli byt zuby, aj dr. som to spominala, ale ta jej ani do ust nepozrela.... kamoska mi poradila homeopatika chamomila vulgaris, vraj pomahaju pri raste zubov, tak skusam ale nemam pocit, ze by zaberali.... v lekarni mali aj camiliu (tiez homeopatika na rast zubov, tie som neskusala). Inak, kamaratkina dcera mala s dcerkou (6,5 mesacna) tiez toto iste, a ked bola u dr. vravela mu, ze asi jej pojdu zuby a dr. tiez ze kdeze, este nie... a o par dni sa objavili naraz 2 spodne.... takze na to co povedala dr. sa velmi nespoliehaj, mozno to fakt budu zuby, ja tiez uz cakam, kedy sa objavia, aspon dufam, ze su to zuby, lebo uz fakt netusim, preco je taka urevana.... tiez som z toho na prasky.... ale co uz musime vydrzat, musime byt rady, ze su aspon zdrave. Inak, moja mama vravi, ze ja som bola presne taka ista, a nic mi nebolo..... takze si myslim, ze ani tym nasim nezbedniciam nic nie je, jednoducho su asi prilis vnimave, nemaju este vyzretu nervovu sustavu (ta dozrieva okolo 2. roku zivota) a mozno podnety z okolia maju problem spracovat a nevedia sa s tym inak vyrovnat, len placom. Tak asi som ti velmi nepomohla, ale aspon vies, ze v tom nie si sama. 😉

mischell0110
autor
30. dec 2014

@nanka3 dakujem,no je mi o nieco lepsie,ked viem,ze niesom sama a ze to moje jedovite neni samo na svete.to na to wc podobne ako ja,musim ju brat so sebou aspon medzi dvere,hruza...

mischell0110
autor
30. dec 2014

@babulka82 no podobne.niekedy som uz tak unavena zo vsetkeho,ze kricim,nie v zlom,ale proste od vycerpania.O to to mam horsie,ze som s priatelom vo Svajciarsku,on cely den v praci a ja tu nikoho nemam-na vsetko som sama-varit prat,zehlit vsetko.

nanka3
30. dec 2014

@mischell0110 uvidis, urcite to bude postupne lepsie... tiez obcas stracam nervy, najradsej by som jej na zadok nalozila, ale ona to isto nerobi naschval.... a dnes som tu na MK citala o babe, ktorej zomrelo babatko v brusku a musela ho este aj porodit..... no strasne, vtedy si poviem, ze radsej mat doma urevanca, ale aspon ho mam

babulka82
30. dec 2014

@mischell0110 tak si navar na par dni aby si nemusela každy den a tie domace obmedz aspon teraz.Proste sa jej venuj kolko sa da .Ja viem že je to tažke ale musiš sa nejak prekonat ked budeš nervačit a kričat tak ona bude ešte viac nervozna . Daj ju do športaku zachvilu a tak ju povoz ani tak nechce.?Ja som to mala o to horšie že mam doma už jedno dieta ktore ma potrebovalo a strašne bol ten prvy rok mladšieho odstrčeny ,proste všetok čas išiel do malinkeho a nič ine neexistovalo.Kedy sa dalo vtedy som dospavala atd.

nanka3
30. dec 2014

@mischell0110 tak to je o to tazsie, ze si mimo SR.... ja som na tom o cosi lepsie, zijem v meste, kde tiez nikoho nemam, manzel tiez prichadza domov az vecer, rodicov aj svokrovcov mam 150 km od nas, ale predsa, ked mi uz " tecu" nervy, tak sa zbalim a idem k nasim. Ty by si nemohla aspon na isty cas odist k rodicom alebo pribuznym na SR?

emili162
30. dec 2014

@mischell0110 no nezavidim ti, ze si este k tomu vsetkemu aj sama...ja som tiez bola na maleho sama, az kym neprisiel priatel z prace a potom on mi pomohol, lebo to sa dakedy uz nedalo vydrzat, kazdy den som len tak pozerala na hodinky, kedy uz konecne pride a nebudem s tym urevanym deckom sama..cakala som na nejaky zazrak, ze to prejde a uz bude dobre...ziadny zazrak sa nekonal...preslo, ale odserinkala som si svoje. prajem ti, aby u teba to tak dlho netrvalo, je to o nervy...neprajem to nikomu.

mischell0110
autor
30. dec 2014

@nanka3 dlho sme to riesili s priatelom co dalej,lebo tu matersku uz nemam,tu je len 3 mesiace,a rozhodla som sa po pol roku s malou ist na SR,lebo takto som na nervy a priatel sam vidi,ze uz nevladzem aj psychicky

nanka3
31. dec 2014

@mischell0110 urcite, ak mozes, tak prid na SR, tu ti bude veselsie, aj si trocha oddychnes, mozno aj malej prospeje zmena, este sa spytam, ty len kojis aj prikrmujes, davas UM? lebo ja zatial len kojim

mmmj
31. dec 2014

no ako by si moju prvorodenu popisovala. Podla mna su to zubky, my sme sa tak trapili od stvrteho mesiaca a vysli jej von az v desiatom. U nas co zub, to kalvaria. Vsetko, kazdy problem sa jej odrazal na spanku. A cez den som to vyriesila tak, ze spala v manduce, v nosici. A to pospala aj dve hodky, mala reflux a nakoniec sme zistili, ze aj intoleranciu laktozy. Ta sa prejavuje silnymi kolikami, cize ju strasne bolelo brusko a kazdy mi hucal, ze je rozmaznana...
Aj ked je to na nervy, to babatko tym nieco dava najavo, ze potrebuje pomoc a pozornost. Nech ta drzi nad vodou to, ze to prejde. Moja ma uz 3 roky a este teraz ma obchadzaju mdloby, ked si na to obdobie spominam. Ale prezili sme a stalo to zato, kazda chvila co som jej venovala.

tamburetka
4. jan 2015

@mischell0110 to sú isto zuby, sama to vidíš na príznakoch, čo si popísala a my sme mali to isté. a to mal malý iba 4mesiace,takže ešte skor ako tvoja. presne ako tu bolo písané, dnešné deti sú úplne iné ako napr. naša generácia, aj vývojovo sú dost dopredu. viem si predstavit a pochopit tvoje pocity a prežívanie, lebo ja mám doma niečo podobné len v chlapčenskom vydaní 🙂. takže čo sa týka zubov, nám pomáha potierat dasienka 3x denne gelom, ked je prehnane nervný, tak som mu sem-tam aj čipok Viburcol šupla a ked to mal 1x v tých 4mesiacoch, tak to velmi zle znášal a dala som mu občas na noc aj Nurofen sirup ale menej ako je odporučana davka. ono sa to aj odporúča lebo ich to upokojí a utlmí tie navreté dasná. no a z tých babských receptov som vyskušala alpou potriet ale to radšej opatrne, niekto aj alkohol dáva alebo citronovú štavu alebo sú aj homeopatika na to.
a že je taká ako popisuješ, teraz je ozaj čím dalej tým viac detí takýchto-nervoznych, vyžadujucich si neustalu pozornost, upištaných, za všetko nespokojných...ja to zažívam tiež od malička a takisto z toho bývam dobre na nervy. má už skoro rok a pol, je to milionkrat lepšie, ale je velmi živý a stále vela vyžaduje, ak to neni, tak premrnčí vela 🙂. ja som už zistila že tu rady moc nepomožu, lebo je to tvoje dieta a aj ked si na prášky, vždy ta to donuti urobit všetko tak aby bolo spokojné. ostáva len sa obrnit a verit že to bude len lepšie...snad 😀.

emili162
4. jan 2015

@tamburetka vidim, ze nie som sama, co take daco preziva...verim ti, lebo ja mam uplne to iste, ako pises...pekne si to napisala a obdivujem ta, ze to tak dobre beres, teda aspon sa tak zda...ale verim ti, ze to je tazke...prajem vsetko dobre, nech je uz lepsie 🙂

gabcca
4. jan 2015

ahojte, ja mam to iste, dcerka ma 6,5 mesiaca a takisto je uz tri dni mrzuta, len na rukach a furt stredobodom pozornosti, ked ju polozim alebo posadim do kresla zacne plakat. Dr. mi odporucila na zubky Camillia sa to vola, to je taka vodicka do ust, zaberie do niekolkych sekund. Ked jej ju dam, je zaraz pokojnejsia aj spinka. Je to drahe, ale fakt to pomáha. Vyskúšaj

tamburetka
4. jan 2015

@emili162 no určite nás je velmi vela takých čo majú náročnejšie deti a sú z toho zničené,len vela žien sa hrá na supermatky, hlavne na takýchto forach a všetko opisujú v tých najkrajších farbách,ako si všetko užívajú, ako im nič nevadí a vychutnávajú si každú minútu...je pravda že aj ja som si to takto predstavovala 🙂. nikto ženu na materstvo nepripraví po tej mentálnej stránke, čo to všetko obnáša, ako bude fungovat a tieto veci, hlavne teda v prípade ak nie je dietatko také že sa len usmieva, hocikde ho možeš položit a porobit si pri nom...
máš zo mna pocit že to dobre berem? 😉 tak to dakujem, ale ver mi že mám velakrát také stavy že až. neni to veru lahké,presne ako píšeš. prajem rovnako aj tebe aby to bolo už len lepšie a začala si sa z malého viac a viac tešit 🙂. vlastne si ani nenapísala aký je starý...

emili162
4. jan 2015

@tamburetka krasne si to napisala...moj maly ma 1rok aj tri mesiace...ja som to nemyslela tak, ze to dobre beres len tak, urcite si si svoje odtrpela a ja to nadalej trva, ja to vsetko verim, ale ze si to tak pekne napisala, ze to beres proste tak, ako to je a ja sa s tym volako stale neviem zmierit...

tamburetka
4. jan 2015

@emili162 aha,takže je skoro rovnako starý ako moj 🙂, bez 2 mesiacov. neni to lepšie ani teraz? určite už bežká, džavoce, reaguje...mne napríklad tieto veci viac vyhovujú ako ked bol malinký a vela plakal či mrnčal. aj to že rozdáva pusky, dá sa s ním všelijako bláznit, ked má dobrý den, je to fajn. teraz máme napr. už 3 týžden hrozne dni, celé sviatky boli také, lebo ma vkuse sople a idú mu zuby...že som to tak napísala,no viem aké to je, tak sa podelím, ale zase je to iba konštatovanie ako to je, že to človek aspon zo seba može dostat a podelit sa s ostatnými, lebo zmenit sa to nedá a tie detičky sú naše lásky, tak čo si pomožeš? 😉 poviem ti za seba - ja mojho velmi milujem, strašne som ho chcela, ale velakrat som uvažovala, či sa niekde nestala chyba že je takýto a velakrát ma štve že som zatial nemala možnost si to užívat a aká bývam zničená po celom dni...určite si vnutorne rozladená, vyčerpaná, aj ten stereotyp robí svoje, zmierenie je podla mna silný výraz, osobne si myslím že viac pomáha tešit sa z pokrokov, lepších dní, všetkých zlepšení ktoré zbadáš....a samozrejme z toho že máš zdravé a životaschopné dieta 🙂.

emili162
4. jan 2015

@tamburetka ale ano, je to lepsie, ved uz bezka, rozprava hatlaninky...vela sa naucil...presne ako pises, ked si predstavim, ze ked bol malinky a cele dni iba prereval, nic ho nebavilo, nic nezaujalo...ziadne hojdacky, hrazdicky, na brusku byt, to bol pre neho trest...
ale aj teraz ma svoje dni, tiez mu idu zuby, je umrncany a srdi sa skoro pri vsetkom...cez den sa mu maximalne venujem, nezabavi sa sam, driape sa na ruky, nemozem nic urobit...obliekanie je horor, to aj tebe tak vrieska, ked sa obliekate? a prechadzka v kociku? tak to nepoznam, to neni nic pre neho, len tak sediet a kochat sa okolim...srdi sa, lebo sa nudi.
moja kamoska raz ked jej dcerka mala rok napisala na fb taku krasnu spravu, ze bol to rok prebdenych noci, stovky vymenenych plienok, ale aj rok plny pokrokov, co sa nas anjelik naucil...a ja som si tak pomyslela, ze ano, ved ani som si to neuvedomila, ze kolko pokrokov ten drobec za ten rok urobil...ked stale len plakal, ja som cakala len , kedy to prestane...vobec som nebola z toho taka nadsena, ze jeeej, uz lozi, uz sa stavia atd...
ale ako pises, idem sa tesit z toho, aky je sikovny a ako napreduje a hlavne to, ze je zdravyyyyy...dakujem 🙂

ibo
4. jan 2015

Ahojte moja mala ide mat 12 mesiacov a cez den spava pekne 2x po hodine ale v noci sa.tiez budi....aspon 10 krat som hore 🙂Ona spi a sadne si alebo si.lahne na brucho a nechce sa pretocit alebo si iba pomrnka...lenze nemame este ani jeden zub 🙂Myslite ze to je zubami?Dasna ma dost navrete 🙂

tamburetka
4. jan 2015

@emili162 tak ja som neni typ čo by rád písal múdre alebo idylické vety o detoch, ale viem ako to je ked to človek zažíva, ako dobre padne ked vie že v tom neni sám a niekto ho aj povzbudí 🙂. ja toho povzbudenia okolo seba vela nemám, teda jedine od muža a od kamošiek ktoré si tým tiež prešli.
presne si opísala mojho od narodenia až doteraz 😀. ked bol malinký,ja som nechápala, že mu nič nevyhovuje, ani hrazdička, ani hojdačka, ani nejaké tie pískacie hračky...stále len ruky. 🙂. tiež som sa na to hnevala, bojovala sama so sebou, že to takto nemože byt, ale to sa proste nedá, zvykneš si a robíš podla neho 🙂. a nakoniec si z toho ešte aj happy ked vidíš ako pekne pokojne ti zaspí v náručí 🙂.
teraz máme takú tú lepšiu fázu,čo som písala vyššie, že je viac komunikatívny a proste je to už človiečik, už je to úplne iné ale zase už vie viac odporovat /bojujeme s obliekaním, prebalovaním, jedením a niekedy aj uspávaním/, vynucovat si svoje a hlavne treba stále dávat pozor, riešit rozne situácie...
v kočíku mi celkom presedí ale tým že už chodí niekedy nemá svoj den a chytí protest že tam byt nechce. aj včera tak bolo, v obchode mi taký krik spustil že sa všetci za nami otáčali. vieš si predstavit ako mi bolo, taká nasraná som došla domov, šlahla ho mužovi a polhodinu sa ukludnovala v kuchyni 🙂.
poviem ti pravdu že ani ja som si všetky tie pokroky za ten rok nestihala užit, lebo jednak som stále riešila jeho nálady a išlo to velmi rýchlo a bolo vela zmien za sebou. zato teraz si ho určite ovela viac užívam,je taký viac parták...a budem si hádam ešte viac,ked sa niektoré veci začnú výrazne zlepšovat 🙂.

tamburetka
4. jan 2015

@ibo možu byt aj zuby, ale oni mávajú takéto fázy že napr. v noci sa začnu častejšie budit. potom to zas prejde. určite ponechaj nočný režim, žiadne hranie sa, odnášanie zo spálne alebo kde spíte a pod. a či sú to zubky zistíš podla viacerých príznakov -ak je nervozna, alebo vyslovene umrnčaná, všetko si pchá do pusy, slintá vela, vymýšla s jedením a pod.

ibo
4. jan 2015

@tamburetka to teda hej...posledny tyzden aj pol je hrozny nervak...3 podbradniky denne musim menit a do ust ai dava stale nieco...nie nie ona spi pekne v svojej postielke a ide spat okolo 7 a spi az do 6...ona proste toto robi pocas spanku.

tamburetka
4. jan 2015

@ibo aha tak potom asi ozaj zubky. skus potierat gelom na dasna.keby bola extremne nervna pred nočným spánkom, tak jej šupni nurofen sirup. aspon ja tak robievam 🙂.

ibo
4. jan 2015

@tamburetka dakujem velmi pekne ....no ja dufam,ze to bude spojene s tym...a este aj sopliky sme mali priesvitne...takze zuby su iste len to spanie mi nedalo 🙂

tamburetka
4. jan 2015

@ibo no aj sopliky s tým bývajú spojené. aj my teraz tak máme už 3týžden ☹.
to spanie može byt lebo je nekludná kvoli dasnam ale može to byt aj také obdobie. aj moj mal také okolo 9-10mesiaca tuším, tiež sa v noci zobudil a kecal alebo sa pretáčal do aleluja a podobne. nebol hore nejako dlho, vždy potom zaspal znova ale boli to také prerušované noci.

ibo
4. jan 2015

@tamburetka presne ako nasa 🙂no ja sa modlim,aby to netrvalo dlho a uz aby boli vonku tie zubiska 🙂a dakujem este raz

emili162
5. jan 2015

@tamburetka presne, cloveku dobre padne, ked vie, ze neni v tom sam, ze aj niekto iny preziva to, co ty...nieze by ma to tesilo, ale tak to nejak povzbudi toho cloveka...
ja tiez som nemala podporu, iba od priatela a kamaratok, le len od takych, co si takym podobnym presli...lebo taka, co to nezazila a ma take dieta, ze kde polozis, tam cusi a hadze usmevy, tak taka ta nevie pochopit...to viem z vlastnej skusenosti....takze s malym mi nik nepomohol a cele dni som bola s nim sama...
viem si predstavit, ked ti krik spusti v obchode, ja tiez penim ako moriak, lebo to vsetci na teba kukaju, ze co nic nerobis s tym deckom, ked ti tak reve...a ten nas reve stale takto v obchodoch, tak si to viem predstavit a aj ta pochopit, ze si prisla domov nahnevana...mne az pot tecie po chrbte, ked sa takto srdi a reve...tak by som ho zrubala, ale to len v tej chvili, lebo sa citim blbo, ked tak vrieska a ludia kukaju.
ja sa tiez uz tesim, ked bude starsi a tak si vravim, ze hadam uz ked bude mat ten rok aj pol, tak uz bude lepsie, tak sa utesujem ,ze aj na buduce vianoce to uz hadam bude o niecom inom a uz budeme moc ist aj na vianocne trhy a na nejake nakupy...

emili162
5. jan 2015

@ibo ahoj, ja si tiez myslim, ze su to zubky, lebo ako pises, ze ma navrete dasienka, tak urcite su to zubky, ale netes sa, ze to tak rychlo vybehne, daktorym detickam ano, ale stava sa aj, ze navrie dasienko, potom zase spalsne a nic sa nedeje a po nejakej dobe zase navrie a vyhunke biela dubka...no prajem ti, aby to nebol vas pripad, lebo to si este uzijes 🙂

ibo
5. jan 2015

@emili162 ahoj...ano pozname to...my toto uz mame dlho,ze navru a potom zas nic...ale tak uz by bolo nacase 🙂Ved uz ide mat rok aj chodit vie a zuba nikde 🙂