6,5 ročný synček nemá trvalé dolné jednotky

evika80
3. feb 2016

Prosim mamicky,
mate niektora podobny problem?
Vcera nam rontgen ukazal, ze moj 6,5 rocny syncek nema v dasne ulozene trvale dolne jednicky.
Bolo to inak podozrive, kedze obe dvojky uz davno vyliezli a jednicky tam drzia ako klieste, a vzdy idu najprv jednicky, no a nase podozrenie sa vcera potvrdilo :-/
Zevraj to je geneticke, ale o nicom neviem, ze by to niekto mal v rodine takyto problem.
Sme uz objednani k celustnemu ortopedovi a tam nam bude poskytnute riesenie.
Viem, ze je to iba banalita, ale i tak ma to trapi, kedze sa vzorne starame o jeho chrup, velmi obmedzujeme nezdrave sladkosti, pijeme len cistu vodu, sirupovu vodu mu raz v zivote ponukla svokra a vyplul to 😀 ,vecer ani raz nevynechame umyvanie zubkov, maly nema ani jeden kaz, tak mi to pride nefer, ze teraz ako ten chrup bude vyzerat, ked dvojky nahradia jednotky a tie ostre tesaky dvojky :-/ Esteze ten vrchny rad ma cely..
Dakujem, za kazdy Vas prispevok, popr. a fotky po rieseni problemu.

kikuleenka
3. feb 2016

@evika80 sestra tak nemala horne dvojky trvale zalozene, riesilo sa to az v puberte, strojcekom jej vytvorili medzery na vsadenie mostikov s dvojkami. Nesli by aj tie jednotky takto dorobit? Vycitat si nemas co, toto jednoducho ziadnou starostlivostou neovplyvnis...

evika80
autor
3. feb 2016

@kikuleenka Tak snad sa to nejako vyriesi, ten mostik je ale vidiet ze? Su tam nejake drotiky? Predpokladam, ze doba postupila a maju ine riesenia a ze mu to urobia tak, aby to bolo neviditelne 🙂 Zubarka nam naznacila, ze pravdepodobne dostane strojcek a ten mu vtlaci dvojky miesto jedniciek a takto nejako sa to riesi.. Viem ze toto starostlivostou o zuby neovplyvnim, ze je to vec ktora vznikla este v prenatalnom vyvoji, len som chcela poukazat na to, ze clovek mieni, pan boh meni 🙂 Ale tak, esteze iba taketo veci riesime 🙂

jarmila1977
3. feb 2016

Ahoj.moj syn ma 13 rokov a ma stale mliecne prve stolicky.podla rtg nam povedali,ze on ich ani nema ako trvale nasadene,takze zatial mu ani mliecne nevytrhnu.nech tam ostanu co najdlhsie...nastastie nema kaz a aj mi ich zapecatili.aj ked normalne sa pecatia len trvale zuby.ak mu tie mliecne stolicjy raz vypadnu...dostane umely zub...nahradu a ma to v ramci zdrav.poistenia.

lubiduch
3. feb 2016

Moj manzel tak ma geneticky dane ze mu chyba tiez jeden zub (ma to aj jeho mama aj babka). V podstate cca do 30tky mu na tom mieste vydrzal mliecny zub (lebo ho ziadny staly zub nevytlacil)...v 30tke sa zub rozpadol a dava si robit implantat. Da sa to aj mostikom spravit ale my sme sa rozhodli sice pre drahsie ale lepsie riesenie....a zas tak malo caste to tiez nie je...s cistenim zubov ani stravou to nema nic spolocne.

evika80
autor
3. feb 2016

dakujem za reakcie, implantat sa mi zda velmi dobre riesenie, tie peniaze mi nie je luto ale telo ho nemusi prijat, kedze ide az do kosti. Tiez mu ponechame mliecne, lenze ma aj to trapi, ze su ovela mensie ako tie trvale, no bude to divne, ked to ma vydrzat do 30-ky, ved hlava este porastie, no uvidime 🙂

eliska13
3. feb 2016

Moj sused chlapcek tak ma vobec nema horne 1 a ma 9 rokov.Poradili im zatial s tym nerobit nic zuby ako budu vypadavat sa poposuvaju casom v puberte strojcek a implantat, az, ked uvidia ako sa to cele posunie

evulik858
3. feb 2016
Používateľ evulik858 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evulik858.

ono sa to este riesit nebude az ked bude starsi 🙂

lubiduch
3. feb 2016

@evika80 su mensie..ale po pravde keby mj to muz nepovedal v zivote by som si to nevsimla 🙂 sa ti to zda teraz tak...ten implantat potom velkostne prisposobia medzere ktora tam ostane. Dolezite je co najdlhsie zachovat tie mliecne..aby ten implantat tam davali skutocne vtedy ked je chrup "finalny"...
A ano ide to do kosti ale cele to dost dlho trva (aj niekolko mesiacov) takze by bolo vidno keby to telo neprijalo.
My sme si povedali ze lepsi implantat...pri mostiku znicia aj dva okolite zuby...a kedze ma muz 30 tak na mostiky este bude casu dost neskor 🙂

brisilda
3. feb 2016

jedna maminka tu uz nieco podobne riesila ... necitala som reakcie ak chces tak si mozes precitat resp. jej napis ako dopadli a ako sa to vyriesilo 🙂 https://www.modrykonik.sk/forum/problemy-so-zubkami/chybajuce-trvale-zuby-u-11-rocneho-dievcatka/

jasminet
3. feb 2016

@evika80 ja sama nemam napr. dvojky vobec - strojcekom sa mi posunuli trojky k jednotkam aby zaplnili medzery. teraz by sa to asi riesilo naopak - vacsia medzera a implantat...
a dcera nemala mliecne dvojky vobec, som zvedava ci trvale bude mat...
zubarka mi raz vravela o mladom muzovi co este po dvadsiatke mal mliecny chrup, lebo trvaly nebol nasadeny.

alusha
3. feb 2016

@evika80 moj synovec - uz ma 12rokov, ma presne tento problem... tiez spodne jednotky nema, ma mliecne a povedali mu, ze ked sa bude o ne starat, tak vydrzia aj 50 rokov... lebo ich nema co vytlacit von, takze kym sa nepokazia ich bude mat... nikto si to ani nevsimne, ved tie spodne zuby cloveku nevidno ani pri usmeve.... su mensie, ale vobec to nevadi

evika80
autor
3. feb 2016

@brisilda dakujem, ano, to som uz preluskala cele 🙂 Ale idem jej napisat 🙂

evika80
autor
3. feb 2016

@alusha bodaj by si mala pravdu, ale on ich ma naozaj velmi drobnucke 😢 Ale mas pravdu, ze spodne nie je az tak vidno 😉

evika80
autor
3. feb 2016

@jasminet tym padom mas ocne zuby (tie trojky) vpredu? Aj ti prisposobovali tvar, aby neboli moc "spicate"? Da sa to vsimnut?

jasminet
3. feb 2016

@evika80 neriesila som to... mam tu moznost, aj mi to ponukali, ale aby som sa musela stale bat,ze kusnem do jablka a zlomi sa mi to 😀 tie trojky nemam uplne spicate,ze upir dracula, ale ked sa rehocem, tak to je vidno, pri normalnej komunikacii si to clovek ani neuvedomuje... a ked niekomu poviem, tak ze jej, vazne, ani som si nevsimla.... pozri - vydala som sa s tym, deti mam 😀 😀 😀 😀

evika80
autor
3. feb 2016

@jasminet 🙂

kikuleenka
3. feb 2016

@evika80 praveze to vidiet nie je,cteda z prednej strany nie, zo zadnej samozrejme ano. Ma to v pohode uz 25 rokov, bezudrzbove 🙂