6 mesačnému synčekovi sa tlačia zúbky

dominika234
29. apr 2018

Ahojte baby potrebujem poradiť maly má 6 mesiacov má dva dolné zúbky vypadá to tak že sa mu tlačia horné má opuchnuté dasienka a je strašne uplakaný celé dni plače všetko si pcha du pusi a strašne slinta mám gél dentinox lenže mi to príde tak že mu to vôbec nepomôže keď mu to natriem mali sme aj denti baby jedine čo mu pomôže je nurofen ale to mu nechcem dávať stále viete mi odporučiť nejaký gél ktorý by mu fakt pomohol? pripadne niečo iné na prerezavanie zúbkov? Ďakujem

veronikazoja
29. apr 2018

ja som dávala dcérke gél denti baby a keď ju to viacej bolelo tak som je masírovala ďasienka, som si kúpila takú silikónovú prstovú kefku a tým som masírovala ďasienka alebo som ju nechala nech mi sama prst okusuje, dakde som čítala že sa môžu ďasienka potrieť aj citrónovou šťavou, kvôli tej kyslosti stŕpnu ďasienka a nie je cítiť bolesť ale nemám to odskúšané, sirup od bolesti som jej dávala panadol ale to bolo len pár krát a aj to len v noci keď sa zobudila a nedala sa utíšiť

pribinak
29. apr 2018

Su aj take chladiče hryzatka do mrazničky. Ja som davala camistad gél a este aj to hryzatko, aby si to ďasno chladil

pininka
29. apr 2018

Skus cipky viburcol,su to homeopatika, vela dietkam pomohli

majusska202
29. apr 2018

Ja doporučujem Camilia sa to vola 🙂

jany149
30. apr 2018

@dominika234 ako vyššie radia skús Viburcol a Camília sú to homeopatiká....držím palce nech sa čím skôr uľaví

mirkavic
30. apr 2018

Ja ešte ak môžem poradiť to Camilia je vlastne predražená tekutá forma...ak chces ušetriť kúp si v lekárni Chamomilu vulgaris 15CH sú to malé granulky ktoré som rozpustila na lyžičke s troškou vody, nám zaberala veľmi dobre ...citrónovou šťavou by som určite neriskovala ešte mu vyvoláš alergiu... keď tak potrieť alpou, alpa zmäkčí ďasná a ľahšie sa zúbky prerežú 😉

mirkavic
30. apr 2018

Doplním že ak už budeš v koncoch napr. v noci potri ďasienká s Tantum Verde...viem znie to šialene ale také maličké množstvo mu neublížili, ďasienká krásne strpnú a bude kľudne spinkať minimálne aspoň tých 5 hodín 😁

mirkavic
30. apr 2018

Ja som ten tantum nešťastie nepotrebovala, hovorím z kamaratkinej skúsenosti 😁 nám postačila Chamomilla a alpa 😉

dominika234
autor
30. apr 2018

Ďakujem baby skúsim tie homeopatika citrón skúšať nebudem malý je alergik

dominika234
autor
30. apr 2018

Môžem sa ešte spýtať koľko tých granuliek ste rospúšťali a ako často ste dávali?

stanka_s
30. apr 2018

Nám zaberá gélik Calgel.

mirkavic
1. máj 2018

@dominika234 stačí 1 granulku rozpustiť na lyžičke vo vode, treba trošku počkať tak do tých 3 minút by sa mala rozpustiť...podstatná je vyššia potencia, 5CH je málo, ideálne tých 15CH alebo 30CH ...koľko granuliek nezáleží len hlavne aby sa trafilo do pusy 😊

inana11
29. nov 2021

@mirkavic tak citrón nie a alkohol ano?😃nejak mi to mozog neberie,aj keď viem že citrus je alergén🤷‍♀️Bez urážky samozrejme ale už sme hádam pokročilú od doby “Alpa na všetko”😃🤷‍♀️Ja som tiež za camiliu,u nás zaberala pri staršom a aj teraz pri mladsom