8 mesačná dcérka už druhý deň nič nepapá. Je to kvôli zúbkom?

lauriema
1. okt 2020

Ahojte, dobrý večer idem si po radu pretože na Google píšu aj tak aj tak a možno túto bude niekto vedieť, možno to niekto už prežil. Moja dcérka Laurinka včera mala 8 mesiacov už druhý deň nič nepapa len sa koji a pije čajík, občas zje chlebík keď jej ustipnem, ale nechce nič ani polievočku ani nič iné proste. Idu jej zubky, teda môže to mať niečo spolu? Alebo mam radšej ráno zavolať MUDr? Ďakujem pekne za reakcie

danielahamar
1. okt 2020

Ak jej idú zuby, je to normalne, že odmieta jest

lauriema
autor
1. okt 2020

@danielahamar Ahoj, no teda dobre ďakujem za reakciu aj tak som z toho taka ani neviem bojím sa už teraz ma len 6 kg tak vies

nelca0510
1. okt 2020

@lauriema Dr. ti niečo povedala na jej váhu?

lauriema
autor
1. okt 2020

@nelca0510 no hej, povedal ze je to tak tesne, že už by som nemala toľko kojiť skôr dvat tuhsiu stravu, len ona veľmi tuhšie nechce. Ale tak ona je taka silná len veľmi chuducka aj na nozkach už stojí

lindusss2016
1. okt 2020

@lauriema to, ze kojis, urcite nemoze za jej nizku vahu. 6 kg je ozaj dost malo na 8 mesiacov. Kolko vazila pri porode? Ja mam dlhodobo kojene obe deti a priberali normalne a maly ma pomaly 3 roky a stale ma dni, ked papa pomenej, ale pribera!

zuzana_ilkova
1. okt 2020

@lauriema ahoj aj moj maly ma 8mesiaco, skoro uz 9 a ano ak jej idu zubky je nirmalne ze nechce papat, aj moj maly to robi uz ma 6 zubov teraz mu idu ocne horne(neidu mu “zaradom”) a tiez nechce papat len par lyziciek a inak mlieko (je na UM), ale ja som s nim trosku vybabrala a vymenila som mu umelohmotnu lyzicku za klasicku a s nou mi spapa viac,asi mu to je prijemnejsie,neviem ale skus mozno to zaberie aj u teba a dala som mu k jedeniu aj hryzadlo a pomedzi to ako sa heaje mu šupnem papanie...je sice cely spinavy a hracka tiez ale zje viac... inak ti neviem poradit u nas celkom toto zabralo ...nekojim takze neviem ci ti nepribera z mlieka ale mozno by som nasadila UM ked nepribera poriadne a prestala kojit ved uz je dost velka ( dufam ze ma mamky ktore koja neukamenuju za tento nazor, nemyslim to v zlom)...

miadi
2. okt 2020

Ach malinka mà iba 6kg😞 moj mal tolko v 2m porodnu vahu mal 3200kg teraz v 8m okolo 9kg tiez je kojeny a idu mu zuby dnes nechcel nic jest len cecat a este mà sople a z nich take vybušne kaka . 4zuby prerezane dalsie 2na ceste.. netrap sa je to zo zubou. Hlavne ked je akcna a spokojna ( okrem tychto dni) tak je vse ok bude asi taka chudsia .

lauriema
autor
2. okt 2020

@miadi Ahoj ďakujem za reakciu. Áno áno ona asi bude taka chudsia, ktovie možno to dozenie neskôr. Akčná je dosť teda, no to som rada viac žien tvrdí že to asi zubky pretože celý deň len varím čosi vhodné pre ňu a nič nechce. Tak manžel zbehol kúpiť iný gél večer pretože ten co mala doteraz asi nebol veľmi účinný tak teraz hádam bude dobre 😉

lauriema
autor
2. okt 2020

@zuzana_ilkova Ahoj, ďakujem ti za reakciu, nikto ta neukamenuje neboj, aj náš MUDr. Tvrdí že už nemám až tak veľmi kojiť, len ona fakt teraz nič iné nechce len to prso🤦‍♀️😂inak je akčná, zlatá, je mi ľúto ze ju to boli. Ale verím ze Pan Boh jej len toľko bolesti dá koľko zvládne

lauriema
autor
2. okt 2020

@lindusss2016 Ahoj, mala 2400g.No Dokktor povedal ze už by som mala viac dávať tuhú stravu ako kojiť ja sa snažím, tekvicu, mrkvu, batat, obyčajný zemiak, polievka, nič, dá raz dva krát do úst koniec, iba chlebík zje a čajík. A to moje prso

miadi
2. okt 2020

@lauriema ja nedavam ziadny gel..nejak tym veciam neverim zbytocna chemia. Mojmu inak celkom chuti jest ale dnes nic moc len 5lyziciek no neboj to prejde

lindusss2016
2. okt 2020

@lauriema a ovocie?

lauriema
autor
2. okt 2020

@lindusss2016 ovocie... No to je ďalšia kapitola jabĺčko trosku spapa ale banán nechce... Aj broskýňu ma rada

lauriema
autor
2. okt 2020

@miadi No vlastne máš pravdu je to všetko chémia, moja mamka mi to tiež povie ze jej mam dat kôrku zo slaniny a dobre😂

zuzana_ilkova
2. okt 2020

@lauriema u nas na zubky zabera panadol a gel na zubky calgel ( teda gel s obsahol lidokainu ) este mozes skusit to potom ti mozno nieco spapa

lauriema
autor
2. okt 2020

@zuzana_ilkova ahoj, vieš co mala akurát zvrackala aj to patrí k zubom však?

zuzana_ilkova
3. okt 2020

@lauriema ahoj no nestretla som sa s tym zeby mi maly grcal pri zubkoch, skor hancuje resp.ma riedku stolicu ked mu zubky idu... ked sa ti raz pogrckala tak to nemusi nic znamenat, ak by casto vracala tak by som sla k lekarke...