8 mesačnej sa prerezávajú zúbky a nechce papať

mirkatrencin
25. mar 2014

Ahojte, chce sa spýtať, či ste tu niektorá mala problém s nechutenstvom pri prerezávaní zúbkov. Moja dcérka bude mať 8 mesiacov a má spodné dva zúbky, ale nevidím, či jej idú aj horné, skorej nie..ale odmieta mi jesť všetko čo jej dám, zeleninu už vôbec, sem tam to jabko a banánik a ešte jogurt zje, nechcem ju zbytočne nútiť, ale trápima že je len sladké veci. Na internete som čítala, že nechutenstvo do jedla býva krátkodobé pri zúbkoch, že len týždeň alebo len pár dní, ale my sa trápime už hádam aj mesiac. Myslíte, že je to teda zo zúbkov ? Máva sem tam aj hnačku ale aj normálny "bobek" a teploty zatial nemala a býva veru riadne mrzutá sem tam. ďakujem za odpovede, už si neviem dať rady čo jej môže byť

miku1
25. mar 2014

@mirkatrencin Aj moja teraz štrajkuje s jedlom. Neviem, či malú stále kojíš, ak áno, tak sa toho odmietania jedla neboj, z mliečka má malá všetko čo potrebuje. Všetky príznaky, ktoré si napísala súvisia so zúbkami, uvidíš ako to pôjde ďalej.

sam2
27. mar 2014

Aj my sa trapime 🙂 syn ma tiez skoro 8 mesiacov a spodne vylezene,ale podla lekarky sa mu tlacia vsetky 4 horne naraz ☹ a nic poriadne nezje....ked do neho dostanem 4-5 lyziciek skacem odradosti 😀 takze to treba len vydrzat 😀

miaj
2. máj 2014

My to mame podobne,idu jej tiez zubky,konecne teraz v 11 mesiacoch a moc tomu jedla neda,inak papka velmi pekne,no neriesim to,lebo si myslim,ze je to len kratkodoba zalezitost,tak dufam🙂

sense
2. máj 2014

jaaaj to mame aj u nas pri kazdom jednom zube teraz ma 12.5mesiaca a 4 zuby a teraz zas jedlo nic moc este tak mliekto ....a vela vody ale jedlu moc nedava a to ona byva velky jedak....robim to tak ze jej ponuknem ale ked nechce ju nenutim...a ked uz par lyziciek zje teple nikdy az ked je to uplne studene...ono jej moze ist aj viac zubkov naraz , bolest byva ked sa len tlacia cez dasno ked uz su takmer vonku ze je ich vidiet uz to az tak n eboli...

mirkaandrej
4. máj 2014

@mirkatrencin Ahoj, nám idú akurát stoličky, a malý vystrája,nechce jesť absolútne nič, ani ovocie, ani zeleninu, ani polievky či niečo iné. Jediné, čo do neho dostanem sú jogurty, ale to tiež len po kúskoch, samozrejme, ako píšeš, sladké to by jedol vkuse - ale dávam mu čo najmenej, radšej ho nechám ,,vyhladovať", čiže medzi jedlami mu nič nedávam, a vtedy mi pekne spapá polievku - pretože je hladný. Inak dosť často si teraz pýta mlieko - ešte sme na UM.
Ak malá nechce papať, nenúť ju, veď ona sa samá predsa nenechá vyhladovať, ak bude hladná, vypýta si, ak ju kojíš, tak to jej úplne stačí.
To si ešte užijete nielen pri prvých zúbkoch.
Ale pýtala som sa dr., je to normálne, že to dieťa nechce jesť.

romanettka
7. máj 2014

Ponúkam vám skvelú zubnú pastu bez flóru, takže ju môžu používať aj detičky taktiež
- už pri prerezávaní zúbkov,
-liečivá,
- neobrusuje sklovinu,
-znižuje krvácanie ďasien,
-prevencia paradentózy,
-uvoľnuje zubný kameň,
- na citlivé ďasná a zápaly,
-prevencia kútikov a áft.,
-svieži dych.

PASTA:Zubná pasta :Aloe Vera si už staroveké civilizácie vážili pre jej všestrannosť. Pri žiadnom z našich vynikajúcich výrobkov nie je táto všestrannosť zjavnejšia, ako pri Forever Bright, zubnom géle založenom na aloe vera. Vývoj tohto výrobku trval niekoľko rokov a pri výrobe boli použité iba osvedčené ingrediencie s overenými účinkami. Spokojnosť mnohých užívateľov a odborníkov z oblasti zubnej starostlivosti bez pochybností dokazuje, že Forever Bright je značka jedného z najúčinnejších prostriedkov na čistenie zubov na dnešnom trhu. Forever Bright je jedinečný zubný gél založený na báze aloe vera, určený pre celú rodinu. Je namiešaný z čistých produktov najvyššej kvality. Táto jedinečná formula obsahuje ako základnú zložku stabilizovaný Aloe Vera Gél. Do neho je pridaný včelí propolis. Táto kombinácia má nielenže dobré antibakteriálne vlastnosti na zamedzenie tvorby zubného povlaku a zachovanie sviežeho dychu, ale navyše vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam veľmi dobre pôsobí na ďasná a jemnú sliznicu ústnej dutiny. Je zvlášť vhodný pri krvácaní ďasien a tvorbe ústnych vriedkov, ak je čistenie kefkou príliš bolestivé, možno zubný gél aplikovať priamo. Čistiaca schopnosť tohto zubného gélu je neporovnateľná s inými výrobkami a jeho abrazívnosť je taká nízka, že bol nezávislým dentálnym laboratóriom vyhlásený za leštiaci gél! - Bojuje proti zubnému kameňu - Bieli bez bieliacich látok - Zmierňuje infekcie úst a ďasien svojim antibakteriálnym účinkom - Neobsahuje fluorid O B S A H : 130 g

Pre bližšie info IP ďakujem.