9 mesačné dieťa odmieta jesť všetko okrem mliečka

alexikova
29. sep 2014

Ahojte, nemáte niekto podobnú skúsenosť? Máme 9 mesiačikov, dva dolné zúbky, ešte kojím ale malý už papal aj zeleninku, mäsko, vajíčko, ovocné kaše, no kadečo, a pekne s chuťou. No teraz odmieta všetko, už možno aj mesiac. Môže to byť spôsobené rastom horných zúbkov? Alebo si to mám vysvetliť tak že malý ,,výmýšľa,, a skúšať mu dávať papať? Lebo sa mi to zdá už ako dosť dlhý čas. Keď mu spravím polievočku tak plače a nechce ani pusu otvoriť. Jogurtík spapá.. Baby pomoc 🙂))

shania31
29. sep 2014

Moze to byt aj zubkami. Moze aj spekulovat. Nasi tiez mali take obdobia.

tichanska1
29. sep 2014

To preto, ze jogurt je studeny. Asi ho bolia zubky. Aj my sme si tymto presli ked mu isli horne zuby. Nedavaj mu teple jedlo a skor take tekutejsie.

alexikova
autor
29. sep 2014

@tichanska1 ďakujem za radu. a trvalo to u vás dlho?

andrejkahe
29. sep 2014

Toto iste mame aj my doma. Mala ma 9 a 1/2 mesiaca, stale ju kojim a je prevazne na mlieku takmer cele leto. Sli jej dolne zubky... Stale sa vsak pokusam davat jej nejake jedlo, kedykolvek v priebehu dna, ale zaviedli sme aj system, ked jeme my a ona sa lakomi, tak jej trosku dame - samozrejme nic mastne, vyprazane ani velmi korenene. Tak viem, ze zjedla aspon volaco... Ale najviac chce aj tak moje mliecko. Alebo aj to co nemoze 😀 - najma cokoladu.... Pribera vsak dobre, tak si teda myslim, ze to chce trpezlivost a vieru, ze raz zacne pekne papat 🙂. Tak prajem vela trpezlivosti!!! 🙂

tichanska1
29. sep 2014

@alexikova No u nas skoro 4 mesiace. Zacal jest az na dovolenke aj to len preto, ze jedol to iste co my. A odvtedy uz jedavame doma vsetko. Aj solene aj sladke. Nie je to bohvieco no uz ma rok, takze si zvyka na nasu stravu. Pravdupovediac sme radi, ze aspon nieco zje.

janikes
29. sep 2014

ahoj, moj bude mat 9M a vzdy ked mu idu zubky, tak ma lyzicku len na hranie, a ak mu nou dam do ust jedlo spusti krik - po jedeni a musi nastupit mlieko. Tak ma vtedy to varenie naramne bavi, ked neviem, ci to zje alebo snaha bola marna 😀

siska53
29. sep 2014

@alexikova moze byt aj zubkami. Mojej sli zuby az v roku,ale ich rast si vzdy odtrpi-sopel,alebo teplota,alebo redsia stolica ci kombinacia toho no a plus zhorsene papanie. Aj teraz jej pokracuje rast 6zubov,ma z toho sopel a zo zatekajucich hlienov kasle(od vcera),ale uz niekolko dni predtym papala menej a viac pytala mlieko..
A to je uz velkaca -30 m.

U vas to tazko povedat. Mozno zuby,mozno orechodny strajk.

tiumen
29. sep 2014

my sme mali to isté pri horných jednotkách nechcel takmer nič jesť, tak som to nasilu do neho tlačila 😀 ako vyšli von tak zase začal pekne papať..

fopka
29. sep 2014

my prechadzame tym istym teraz - tiez nam idu zubky, naraz 4. no katastrofa..... doteraz bol maly papak, zjedol aj nemozne a pekne porcie, teraz mam s nim problem uz asi treti tyzden.... to co sme kedysi zjedli na obed bez problemov dnes papame na dvakrat a este sa nam zvysi z toho na veceru a zvacsa este aj po veceri ostava na tanieri....skusala som varit aj po dve jedla, ze snad jedno z nich mu sadne, vacsinou si pomaskrtil pes 😀 ... uplynuly tyzden som uz rezignovala a davam mu len z toho, co navarim pre nas s manzelom, dobne si zvacsa 4 -5 lyziciek a dost. ale vsimla som si, ze skor zje jedla, ktore su tuhsie ako napriklad fasirku, zemiaky na kocky, kasu teraz rezolutne odmieta... mlieckom, jogurtom a parkami a chlebikom s masielkom a sunkou vsak nepohrdne 😀 takze ak je najhorsie, veceriame proste len chlebik....mas v tom trosku nevyhodu, ze tvoj maly je este maly a zrejme este nepapa taketo "dospelacke" jedla... ak chce mliecko, neries, zasiti sa aj nim kolko potrebuje.... potrva to len isty cas a potom sa to upravi

alexikova
autor
2. okt 2014

ďakujem baby ukludnili ste ma, nebudem z toho robiť vedu, malý pekne priberá, je vitálny a všetko je v poriadku takže sa prestanem báť a počkám, alebo skúsim finty ako včera, spravila som aspoň krupicovú kašu a dala som ju stuhnúť a zachladiť do chladničky a s hamánkom spapal ako nič 🙂

jongopongo
22. okt 2014

Mojej kamošky syn tiež odmietal jest obedy, čiže zeleninu a masko doneho nedostala , trvalo to cca 2 mesiace ,a teraz sa rozjedol že nachápe 🙂 vyšlo mu pár zubkov a už bolo všetko v pohodičke, tak pravdepodobne to bude aj váš prípad ;)

vodnarka06
4. nov 2014

Ahoj. Moje dve deti medzim 6-9 mesiacom boli len na mlieku a ostatne len ochutnavali. Dcerke isli v kuse zuby, ako 10 mesacna ich mala 8. Syncek mal len 4zuby nieco ine ako mlieko ani nepovazoval za jedlo a lyzicka bola len na kusanie 🙂 zlomilo sa to ked si vedeli kusky jedla zobrat sami do ruky a dat si do pusy. Dcerka zacala rovno kockami masa syncek kuskami chleba 🙂 to ich pitom bavilo jest🙂 takze az od 9 mesiaca. Syncek za 2 mesiace vtedy nepribral ale ze ani gram. A potom to rychlo dobehol 🙂 moja mama mi vravela, ze sa nemam co cudovat, ze ja sama som do konca 10 mesiaca nejedla absolutne nic ine len jej mlieko. Ani kase ani vyzivky proste nic len prsnik. A zacala som jest az ked som videla ako moj dedo oberal maso do kuracej pokievky a rovno som mu to vyberala z ruk a davala si do pusy 🙂 a bola som normalne zdrave a baculate babo bez akejkolvek alergie ci inej choroby🙂))

bluray
30. jan 2019

ak malé dieťa raz ochutná práškové čajíky a práškové kašičky pre lenivé mamičky, vdaka cukru čo je v nich už zdravé ovocie a zeleninu nebude jest, lebo sladký cukor je droga