9 ročná dcéra má často kaz na zuboch

kllamarka
27. okt 2017

Ahojte, mam 9r dceru, casto mava kazy na mliecnych zuboch.
Napr v lete nas osetrenie jednej mliecnej stvorky stalo 50 eur (40e plomba a 10e praca).
Teraz z novej skolskej zubnej ambulancie doniesla papier, ze ma dalsie 2 kazy (hornu 4 a dolnu 5). Oba mliecne.
A opat ten isty cennik, 40e za plombu a 10e za pracu.
Je to normalne aby som musela davat 150e za 3 detske mliecne zuby? Resp ci je normalne, ze tam dava tu istu drahu plombu ako
dospelym na trvale zuby (ktorym to ma vydrzat 10r napr)??
Ake su ine alternativy u deti?

Vopred dakujem za rady.

montinka
27. okt 2017

@kllamarka Aj ja som mala len nocny,ale az tak neskor.A viem ze aj nasa detska lekarna vravela ze k bude treba strohcek,tak az ked budu vsetky mliecaky von.Preto som ostala prekvapena ze uz teraz ho mate.

kllamarka
autor
27. okt 2017

@montinka no kym vyjdu von vsetky mliecne stolicky...je silno individualne. Mne napr az koncom puberty. Takze preto sa dava strojcek ak su trvale predne hryzaky vsetky vratane ocakov.
Na stolicky sa moze cakat naozaj velmi dlho (alebo aj nemusi, zalezi od cloveka).

dorottka
27. okt 2017

@deti95060810 to neznamena, ze v KE je zas nejako super lacno, su aj lacni zubari, aj drahi (plomba kompozit cez 100e), k takemu lacnemu, ze 14e by som nesla ani keby mi sam platil, s takymi skusenost mam a zial platim teraz za opravy az prilis vysoku cenu - za 14e zaplatit material aj vykon? Taky zubar ma zvycajne vybavenu ambulanciu len uplne zakladne, na skolenia nechodi a materialy pouziva len najlacnejsie. To sa zakonito musi odrazit niekde a samozrejme bude to na pacientovi, aj ked nie hned :( Ale to je na dlho...

dorottka
27. okt 2017

@montinka na mliecne sa dava strojcek preto, lebo sanka aj celust su este relativne 'makke', este sa vyvijaju a trebars ak ma niekto prilis uzku celust, trvale zuby by mu kvoli tomu vyrastli v takom postaveni, ze by mal predkus alebo podobnu vadu, ktore sa v neskorsom veku riesia omnoho tazsie pripadne len operativne. Nasadenim strojceka uz na mliecne zubky a ich pohybom sa celustna kost napriklad roztiahne tak, aby zuby vyrastli uz rovno 🙂

eeffka
28. okt 2017

@dorottka dievcata citajte lepsie pisala som ze za detsky mliecnak 14e za dospely zub 30-50e co mi teda pride taka celoslovenska cena 😉

eeffka
28. okt 2017

@kllamarka moja ma 12.5 strojcek mi kazal zubar riesit az jej vyjdu 6ky.pockala som vysli jej uz aj 2 7ky a zuby sa same preskupili.pri prvotnej navsteve celustneho jej chceli davat strojcek na obe sanky. Teraz po roku a pol uz len hore a vraj bude stacit iba na rok. Takze niekedy sa oplati pockat na prirodu. A strojcek plna platba vyjde u sukromnika na 350 e za sanku.

ema234
28. okt 2017

@kllamarka wau, mate krasne drahu zubarku

ema234
28. okt 2017

@kllamarka ja za velky kaz platim 16 eur, biela plomba. Ono mala som zubara co som platila viac ako ty a este si to daval preplacat poitovni a zistila som ze mi dava zastarale vyplne a u tejto platim naozaj malo a super, zavisi od zubara.

katarinapekna
28. okt 2017

@kllamarka mliečne zuby sa neriesia,max pri probleme trhaju! A 9r diet má est. Mliecne zuby???ak aj má,o chvíľu odídu,nedaj sa zdierat!!! Keby sa jednalo o trvale,nepoviem ani slovo.

valy
28. okt 2017

@eeffka ten cement je otras, synovi to raz dali, vyzeralo to otrasne a vypadlo to do dvoch tyzdnov. nas zubar dava normalnu plombu, je to drahe, ale vydrzi to roky.

kllamarka
autor
28. okt 2017

Vdak vsetkym za rady. Bud tyzden skusime cityclinic - biela plomba za 15e (aj s robotou). Tak uvidime. Viac na mliecny zub davat nebudem.

sany90
29. okt 2017

@kllamarka vrtani I s plombu... jestli potrebuje nejaky jiny zakrok tak je treba se tam zeptat na cenu ale drahe to urcite nebude

sany90
29. okt 2017

@kllamarka
Dej potom vedet co a jak... my tam jsme spokojeni