Ak mliečny zub vypadne skôr narastú ostatné krivo?

adda
18. feb 2007

adda • 2d • Dnes o 18:36

ahojte maminky
chcem sa spýtať, či máte skúsenosti s tým, ak sa vytiahne mliečny zub, prípadne ak vypadne /napr. následkom úrazu/ skôr ako má, zvyknú sa potom ostatné zúbky posunúť, a narastú trvalé zúbky potom nakrivo?
- náš zubár nám odporučil, že do diery po ml.zúbku /stolička/ dá synovi nejaká "náhradku", prilepí to na vedľajšie zúbky aby sa predišlo posunutiu zúbkov, syn má 5 rokov
- no nevedel mi povedať koľko to stojí, neviete to náhodovu
- ak máte s tým skúsenosti, nevadí to dieťaťu v puse,
- prípadne, ak ste také niečo nemali /a mali ste podobný prípad ako je náš/, posunuli sa ml. zúbky?

verulka
18. feb 2007

adda, mojmu krpcovi odumrel zub a ma ho vonku, tiez stolicka. Ziadnu nahradku tam nema a ani mi nevraveli, ze je to treba. Dcerke museli vytiahnut obe horne jednotky(mala nadbytocny zub pod nimi) a vyse pol roka mala velku dieru, kym konecne zacali rast stale jednotky. Narastli v poriadku. Neviem ti viac poradit- ono asi zavisi aj od toho, o ktory zub sa jedna. No zase ak mas dobreho zubara, tak by som na neho dala 😉

adda
autor
18. feb 2007

no ono je to tak, je to taký mladý zubár, neviem či už má tridsať
- a na to či tie trv. zuby môžu byť potom krivé, som sa spýtala ja, lebo tak som to počula, a až potom mi navrhol tú náhradku, takže neviem, dúfam, že to nie len nejaký "oblbovák" na to aby zo mňa vytiahol peniaze - keby som aspoň vedela, čo to stojí, - no ale čo človek neurobí pre svoje dieťa - takže neviem, preto som chcem vedieť vaše skúsenosti
- ide o dolnú stoličku, takže neviem, poraďte mi, mám to dať, či nie

verulka
18. feb 2007

vies, ja mam zo zubarmi bohate skusenosti. Ajke uz narastli jednotky, ale velke a jej celust nerastie dostatocne rychlo. Ked vypadli dvojky, tak sa jednotky vyrovnali, ale dvojky narastli o 90stupnov otocene. Zubarka nas sleduje a povedala, ze ked sa tie zubky tlacia, tak celust ma impulz, aby rychlejsie rastla. Teraz sa jej trosku vyrovnali. Uvidime ako to pojde dalej, ale strojcek ju neminie. Riskovi vytrhla dolnu 4 a dieru tam ma. Tak neviem.
V tomto ti tazko niekto poradi, skus sa opytat dalsieho zubara(moze byt aj tvoj).

maca793
28. feb 2007

Simonke vypadol zub keď mala 4,5roka . zubárka sa čudovala, že tak skoro, teraz má von už 7 zúbkov a 6 má už nových.

vka
2. mar 2007

mojej dcerke tiež vypadli prve zubky ked mala 5,5r a tiež jej rastu druhe tiež nejak tancuju no vraj sa vyrovnaju ked sa poberu dalšie a tym sa vyrovnaju ved teraz nosiť strojček je moderne 😉 😉 😉 ADDA sus sa poradiť ešte s nejakym inym zubarom no ja si myslim že každy zubok v puse ma svoje miesto a to je jedno či vypadol o niečo skor ked už sme tych zuboch moja švagrina je cela bez seba lebo ma dceru ktorej prve zuby vypadli až po 7 roku a ked mojej vypadli skor tak chudera išla sa PO... lebo ...a použila vela muudrych viet čo ako sa budu kaziť 😝 😝 😝 😝 🙄 A le ja som počula že mudrym deťom zyby vypadavaju skoro 😝 😝

adda
autor
3. mar 2007

ahojte baby,
dlhšie som už na tejto stránke nebola, som rada, že píšete na môj dotaz
asi mu tam nič nedám robiť, nechcem ho zbytočne stresovať takýmito "akciami",
nechám to na prírodu, veď ja ani manžel krivé zuby nemáme ani sme nemali, ani nikto v rodine, tak hádam bude dobre, ak by aj nie ide o dolné zuby,

leva
18. máj 2007

moja mala ma 6rokov a este jej nevipadol ani jeden mliecny zub.Isli jej dost neskoro az skoro v roku prvy zub.To bude asi tym,co myslite??

elri
18. máj 2007

leva, aj mojej dcere vysiel prvy zub, ked mala 11 mesiacov a vypadol prvy krat ked mala 7 rokov. Hovori sa, ze cim pozdejsie vypadnu "mliecaky", ze trvale zuby budu zdrave..

leva
18. máj 2007

elri,tak som rada ze stym ma niekto skusenost,v nasom okoli su deti v jej veku uz bez 2,3 zubkov.