Aké sú príznaky, že idú zúbky?

livika
9. jún 2008

Ahojte!
Asi nam idu zubky a neviem,co vsetko tomu mozem pripisovat.
Prosim napiste svoje skusenosti,dakujem.

zuzkag2
11. jan 2013

@rysavcek ja tiez vobec neviem ci to mozu byt uz zubky, skor zubky ako take nie, ale isto sa tam pod dasienkami nieco deje...ved preco by do vsetkeho chcelo to babo kusat, preco by len tak slintalo, a bolo nekludne, malo trebars tie sopliky, preco by zrazu nemalo hajkat cez den, ked doteraz to vsetko slo uplne v pohodke. Napriklad moja svagrina mala vraj prvy zubok uz v 4.mesiacoch. Ved vyskusaj, za to nic nedas, podla mna nema zmysel to malicke trapit, ked existuju sposoby ako mu pomoct. nehovorim, ze liat do neho vsetko, ale aj spanok je velmi potrebny pre jeho vyvin, a ked nema cely den hajat, tak urcite mu radsej toho gelu trosku dam...

sashha
17. jan 2013

Nico bude mať o týždeň 3 mesiace, ale už vyše dvoch týždňov strašne slintá, pchá si do pusy ručičky, ďasienka červené zdurené, soplíky, nervozita, oblizuje sa, vyplazuje jazýček....a pár nocí nepokojne spinká.... dnes doky potvrdil, že do dvoch týždňov prvé zúbky budú vonku.... tak to sme zvedaví 🙂

patka1616
12. máj 2013

mohol by mi niekto poradit ako mam zistit ze ci idu mojej malej zubky???

modrofuzik11
12. máj 2013

nasi obidvaja velmi velmi slintali. kubko mal asi dva krat aj zvysenu teplotu. a tiez mu tiekla krv z dasien. ale vsetko preslo dost rychlo.

maccka84
31. aug 2013

Ahojte maminy. Mam 2,5 mesacneho synceka a ma vsetky priznaky rastucich zubkov, ktore opisujete: nadmerne slinenie, vsetko si dava do pusiny a oslinta, neustale vyplazuje jazycek, riedka stolica, menej papa ,cely den preplace, je mrzuty a vyzaduje nosenie na rukach. Na rukach zaspi, no ked ho dam do posrielky strhne sa a znova plac. Zda sa mi to velmi skoro, no je o 6 tyzdnov skôr narodeny a hovori sa, ze predcasné deticky vsetko rychlejsie dobehnu ako deticky narodene v termine. Mate s tym skusenost???

maccka84
31. aug 2013

@sashha Ahoj sashha ako tak citam, tak mas takmer rovnako stareho synceka ako ja môjho Paťka, ten ma o 2 tyzdne 3 mesiace a tiez ma vsetky priznaky k rastu zubkom a to som bola vcera u doktorky , ze preco stale tak place a ta si mysli, ze ma vetriky, no po tom, co toto vsetko citam uz viem, ze su to zubky. Aj davas drobcovi nejaku vodicku na utisenie bolesti?

sashha
1. sep 2013

@maccka84 ahoj, noo podľa mňa ak by bol problém s vetríkmi, tak by mal tvrdé bruško..... a na zúbky mu už nedávam vôbec nič.... keď mu šli prvé dva, vtedy sme používali Dentinox mastičku max. 3x denne po jedle, ale keď mu vyšli, prestali sme mu dávať ten gélik..... a je to OK, nerobí cirkusy, akoby si zvykol na tú "bolesť" zúbkovú 🙂

maccka84
3. sep 2013

@sashha - Bruško tvrdé nemá, sám si pekne poprdká 🙂 aj stolicu má pravidelnú. No stále si oblizuje ďasienka a tečú mu slinky, no keď mu dám cumeľ ukľudní sa, preto som si myslela, že sa niečo deje pod ďasienkami. Ešte si nevie nič chytiť, tak mu hryzátko držím a tak ho požužle a trošku sa ukludní. No i tak je dosť plačlivý, možno má len také obdobie, snáď to čoskoro skončí. Vďaka za odpoveď.

lucinocka
3. sep 2013

@maccka84 to robila aj nasa od troch mesiacov..zubky rastu urcite, mozno to citi, mozno mu vadia pod dasienkom, ale este moze trvat dlho kym sa prerezu..nam prvy vysiel az v 7. mesiacoch..zuby nam idu velmi pomaly, kazdy mesiac-dva jeden :-/

lucinocka
3. sep 2013

@patka1616 nijak..ked nema cervene, zmodrale, alebo opuchnute dasienko a ked neuvidis nieco biele pod dasnom tak to inak nezistis

patka1616
4. sep 2013

mila maccka moja mala ma uz pol roka a slinky jej tecu od 3 mesiacov a stale nema ani jeden zubok von a tiez je mrzuta, vsetko hryzie, a tiez je narodena skor ale uz 3 mesiace cakame a stale nic

maznacik40
3. okt 2013

ahojte chcem sa opýtať malá má 6m. strašne je nervozna nespí mrzutá plače zrazu smeje sa , málo papa , strašne všetko kuše a slintá, keď som jej kukala do úst tak na spodných dasnách jej vidno kde všade budú zúbky takto je to už mesiac čím ďalej je nervoznejšia , po ako čase ak má niekto skúsenosť by mali byť von, ďakujem pekne

devedko
3. okt 2013

ahoj, no náš slintal strašne po ukončenom 4. mesiaci a prvé dolné jednotky mu vyšli keď mal 7 a pól, ale nebol taký mrzutý, nemal teploty nad 38, nemal nechuť do papania a dokonca ani neodmietal dojčenie ako teraz keď sa mu tlačia horné jednotky a to má 8 ukončených mesiacov. On plače aj na rukách aj v kočíku... Takže to Ti asi ani nikto nepovie do kedy by mali vyjsť, je to asi vždy inak a asi aj pri každom zube a aj u každého dieťatka. Myslím že keď tie zúbky je pod ďasienkom vidieť tak vyjdú už rýchlo, určite do týždňa , aspoň u nás to tak bolo...Držím palce a hlavne vydržať 😉

kate2kate
8. dec 2013

Moj maly ma 3m2t a uz 3t ma vsetky priznaky. Posledny tyzden mu zostupuju biele flaky do jasienka, hore ich ma 6-1.2.a 3ky a dole na obidvoch stranach zacali trojky. Horne ma uz asi dva milimetre pod jasienkom. Uz tretiu noc vstava s placom kazdych 20-40min. Cez den sa to celkom da, cely den je v satke. Kolko to este moze trvat?? Kto ma potesi?? Je mozne, ze by islo 8naraz ??

denisa111111111
14. dec 2013

@livika viem ze to bolo uz davno ale boli tie vyrazticky zo zubkov? lebo mi tiez mame. 😖

babulka82
2. jan 2014

minuly tyžden nam vyšli prve 2 zubky a teraz je maly velmi uplačkany a velmi kriči akoby ho niečo bolelo.To nam možu ist hned dalšie? Nevidim mu tam zatial žiaden opuch že by išli dalšie . 😖

27aduska
22. jan 2014

@nikuska123 a kolko ma tvoja?? Lebo aj moja neustala pozornost, nosenie, slinta sa a vsetko strka do pusy,,to ma moja zachvilku5 meaiacov.

nikuska123
23. jan 2014

Ja som ten príspevok písala už dávno, Veronika už bude mať 6 rokov... 🙂

@27aduska

27aduska
23. jan 2014

@nikuska123 jaj aha🙂)

fellicita
18. jún 2014

ahojte ak vam mozem poradit tak ja som velmi spokojna s uzivanim YOUNG LIVING esencialnych olejcekov .funguju uzasne a mam jeden recept ktory fajne zabera pri prvych zubkoch u deticiek 🙂 5 ml sklenenu flasku ale misku ,1 kvapku z YOUNG LIVING oleja frankincense, 5 kvapiek z YOUNG LIVING oleja clove a do plna tej flasticky pridat kokosovy organicky olej .zmiesat to a potriet na dasna. urcite zaberie 🙂 ak by ste mali zaujem o viac info kludne ma kontaktujte 🙂

citronade
8. aug 2014

ahojte, nam tiez idu zuby, to je nieco strasne, zachvaty hysaky totalne... chcela by som sa opytat, dieta sa zacalo prehybat do luku, vytacat hlavu dohora, sponovat sa, pritom plac, slintanie, zuzlanie ruk, nechutenstvo.. chcem sa opytat na to prehybanie do luku a vystieranie noziciek ci patri k prejavom bolesti prerezavania, predtym nic take nebolo. jedine ma napada priradit to k tym zubom, ale nikde take prejavy nevidim popisane. nemate skusenost?

atlaska25
9. aug 2014

Ahojte mamičky dávate niektorá detičkám jantárový nahrdelník na prerezavanie zubkov vraj pomáha mate skusenosti??Dostali sme taký a malej asi začínajú isť zubky tak som jej ho dala no uvidíme!! Takto vyzerá http://www.sperkyjantar.sk/www-sperkyjantar-sk/...

lucuculienka
14. aug 2014

Ahojte,moj maly bude mat rok a este nemá ani jeden zubok,dasna biele nema a ma ich opuchnute uz par mesiacov,je velmi zly stale place.mate prosim niektora skusenosti s tym ze ako rocnemu dietatku vysli zubky?dakujem

bugik
17. sep 2014

Ahoj @citronade, aj nasa mala , 3,5 mesiaca, sa zacala vytacat do luku, presne ,ako pises, hlavicku ma vytocenu dohora, spanuje sa cela, zuzle si rucky a najlepsie obe naraz, poplakava v tom naspanovani a tiez rozmyslame, ci to mozu byt zubky, nemame skusenosti este s tym, neviem, kam to mam zaradit... ☹

bezka1
22. sep 2014

maminky prosim o pomoc..drobec ma zajtra presne 3.mesiace..doteraz to bolo zlate dieta o 21.00 sa napapal um a vstal vždy okolo 05.00 rano..celu noc nam pekne prespal bez cumlika ani sa nebudil..no pred tyždnom mu začali tiect sopliky,strašne začal slintat,cele ručky si pcha do pusinky je nekludny,hnačkuje pri papani z flaše plače čo nerobil a v noci?každu chvilu je hore a potrebuje mat cumlik v puse..poradte prosim mozu mu ist zubky?zatial som mu tam dole nič nenahmatala,ale ma tam akoby niečo biele na vrchu dasienka ako dve bodky..prosim ešte o radu či mu mam dasna niečim začat potierat?dakujem..

slavka79a
6. jan 2015

Ahojte môže byť že všetke príznaky čo tu opisujete začali u mojej 2.5 mesačnej dcérky že to budú tiež zúbky ?

marianna1990
18. nov 2015

moja mala bude mat vsobotu 4 mesiace strasne slinta,berir vsetko do pusi nervozna je nechce hajat ani papat velmi a ku tomu sme aj hnacky dostali co mozu to byt zubky ake mate skusenosti?

lily1983
22. nov 2015

Ahojte.možu byt sopliky aj keď sa prerezavaju aj trvácne zuby? Mala ma uz mesiac sople bez inych príznakov.menia farbu...tlačí sa jej dolu jednotka ale mliečna jej tam stále oxiduje...a dnes som zistila ze jej idu obe spodné šestky..je mozne ze tie sople má z toho? Má 6 rokov,diky vopred za odpoved

xandra7
26. jan 2018

...u nas sa to spozna lahko.. ked dieta posadne demon, tak viem, ze sa pohli zubky...aj ked este len hlboko v dasne... Nastastie uz len 4 a potom snad buchneme sampus 😵😂

aduska121
26. jan 2018

@livika ahoj u nas zdurene dasienka odmietanie stravy hryzenie vsetkeho mozneho,slinenie a budenie počas spanku