Aké sú príznaky, že idú zúbky?

livika
9. jún 2008

Ahojte!
Asi nam idu zubky a neviem,co vsetko tomu mozem pripisovat.
Prosim napiste svoje skusenosti,dakujem.

zuzkat1
25. jún 2011

@emka25 dosla som kuk co si sem takeho hrozneho napisala🙂 a musim povedat ze suhlasim🙂 mam aj uplne cerstvu skusenost mala ma nieco na jazyku a bola som u dr ktora zastupovala nasu a potom aj na kontrole u nasej... obe mi dali ine vitaminy a ine mi povedali... ta zastupujuca mi striktne zakazala s malou chodit von a ta nasa sa pritom chytala za hlavu ze to co je za blbost...
@drzubok nikto ti neberie odbornost ani emka nie len chcela povedat ze v ramci odboru kazdy odbornik ma iny nazor na vsetko... napriklad mlieko... jeden dr povie od roka KM druhy od 3 rokov... zubari: jeden povie v noci nekojit, druhy povie pokojne kojit... atd...kopec dalsich prikladov by som vedela povedat... este k tomu ze atb kazia zuby...mne jeden zubar povedal ze to tak je...asi tiez nevie co hovori vsak? a k tej dedicnosti tiez som pocula ze je to pravda ale tu sa tiez mnohi nezhoduju... jedine s cim mozem suhlasiz´t je ze maminy az zbytocne vela veci pripisuju zubkom, lebo je vseobecne zname ze teploty a podobne veci nie su zo zubkov ale z toho ze imunitny system je vtedy trochu oslabeny a dieta moze chytit akukolvek pliagu... a este suhlasim ze zuby sa pokojne mozu prerezat bez akychkolvek priznakov lebo moja ma plnu pusu zubkov a ani nevieme kedy vysli🙂

drzubok
25. jún 2011

@zuzkat1 vseobeecne je zname ze sa pri prerezavani oslabuje im.system? to vam vas zubar povedal? dajt si vysvetlit ako a potom to napis aj tu tiez ma to zaujima a v noci koj aj do 14 rokov a potom to zval na atb 🙂

drzubok
25. jún 2011

@zuzkat1 a v stomatoologii ohladom kazu a pricin vzniku je dost jasno hlavne v zahranici- kde su výsledky. Slovensko je na tom v europe najhorsie spolu s rum., bulh, .a k nikektorým kolegom len tolko, koncili pred 30 rokmi, odvtedy sa cotozmenilo, ja nezodpovedam ze disponuju s info 30r. starými a dosledky vidíme

zuzkat1
25. jún 2011

@drzubok mne to povedala mlada doktorka a tiez by bolo dobre si uvedomit ze nikto nema patent na rozum 😉

zuzkat1
25. jún 2011

@drzubok kojit budem len do cca 3 rokov a na atb to zvalit nemozem 🙂 mala ich este nikdy nebrala🙂 budem si musiet najst inu vyhovorku 😉 pekny vecer prajem

katkavan
25. jún 2011

@drzubok je absolutnou pravdou,ze imunitny system sa pri prerezavani zubkov moze oslabit...priznaky ako vodnate sopliky a zahlienenost....
Ale to je pre Teba asi uplna novinka..

hellokitty
25. jún 2011

@drzubok myslim, ze vyjadrenia typu o ziadnych tabulkach neviem, tak neexistuju, je dostatocnym varovnym signalom 🙂

drzubok
25. jún 2011

@katkavan to je novinka. skoda ze patofyziologia o tom nic nehovori. ale absolutna pravda, ked vravis.

katkavan
25. jún 2011

@drzubok hmmm neviem,co hovori patofyziologia,ale zdravy ,sedliacky,skuseny,scitany rodicovsky rozum 🙂 🙂

drzubok
25. jún 2011

@hellokitty neviem ci si si vsimla ze práve mamicky takéhoto typu su v ambulancii najcastejstie s bolest.dietatom. tie co vsetko vedia a na vsetko maju zdovodnenie atb dedicnost ai

katkavan
25. jún 2011

a ak mas ine skusenosti,tak sa s nimi podel,ale nie tak ironicky a povysenecky....

zuzkat1
25. jún 2011

@bambulkabambulkova baby maju pravdu : slabe mlieko neexistuje

emily_666
25. jún 2011

nuž neviem, akosi sa téma zvrtla na hádku, ale aspoň konštruktívnu

drzubok
25. jún 2011

@katkavan co ti pripada ako povýšenecké, napísal som tu iný názor, ma tu idete kamenovat. Ku sedliackemu rozumu tolko, ak by ste sa nim riadili vase deti by nemali pokazene zuby. a uz so to raz napísal sedliackym rozumom sa riadili aj v 18. storoci ked zubkam pripisovali umrtnost dojciat_anglicko-. asi tak

zuzkat1
25. jún 2011

@drzubok presne suhlasim s @katkavan myslim ze mamicky ba si aj rady vypoculi tvoje rady, ale tu nikto nie je zvedavy na to aky si premudrely a ironicky... tu kazdy chce pocut nejake rady normalnym priatelskym sposobom, keby chceli pocuvat arogantneho doktora tak idu priamo k zubarovi...

zuzkat1
25. jún 2011

@drzubok "neviem ci si si vsimla ze práve mamicky takéhoto typu su v ambulancii najcastejstie s bolest.dietatom. tie co vsetko vedia a na vsetko maju zdovodnenie atb dedicnost ai" tak napriklad toto je povysenecke

kaja73
25. jún 2011

http://www.zdravedasna.sk/clanky/prerezavanie-z... tu je prehlad ako by to malo byt,ale napr u nas to tak nebolo ani pri jednom synovi-obom vysli prve horne rezaky a obom vysli najskor očaky az potom 4 stoličky.Prvy mal kompletny chrup v 21m a druhy este neviem,ale 16 zubkov ma už od 15 mesiacov,kedy sa prerežu posledne stoličky ukaže cas.takže ja asi presne chapem ,čo emka chcela povedat-a to- že je vsetko individuelne a ked aj tabulky su, moc sa nimi riadit neda.A napr .co spravi zubar,ked idu zubky inak?neda sa s tym nič robit.Rastu tak ako chcu v takom poradi a case kedy chcu.Moji obaja synovia su/boli pri prerezavani vždy nervoznejsi a vždy vtedy pard dni fakt zle spali.Hlavne ocaky a stoličky ich potrapili.A ako mamina ktora ich ma denne pred ocami to viem rozoznat.napr ked sa prezali malemu stoličky stvorky v 15 m,začal prespavat celu noc-zrazu.Teraz po 3m začina zas horsie spavat a ja viem že zas vykukne novy zubok.bolo to tak pri prvom synovi a je to tak aj pri druhom.A tiež, ked už bolo ozaj zle a dala som paralen,tak tie 4-6 hodin spal v klude.Potom zas plakal.Takže ja verim tomu že to tie deti boli-možno nie vsetky ,ale je ich dost.A viem to aj zo seba-ked mi rastol zub mudrostu skoro som skapala.Mesiac som nevedela jest rohlik co som usta nevedela tak otvorit,tak to bolelo.A že nebolia ostatne trvale zuby-ved prečo by mali,,ked im už "cestičku" vyslapali mliečne.dasno je už predsa otvorene-laicky povedane-trvali zub ide po ceste mliečneho.A ked sli mojmu synovi stoličky sestky-mal cca 5 rokov-tak to citil a natierala som mu to.

katkavan
25. jún 2011

@drzubok nikto ta nekamenuje...skor nerozumie Tvojmu stylu komunikacie...aspon teda ja... 🙂

zuzkat1
25. jún 2011

@kaja73 tak uz viem po kom to hani ma🙂 ja ani neviem kedy mi zuby mudrosti vysli a prvykrat ma bolel zub ked som bola tehotna a to bolo uz take zle ze ho bolo treba trhat☹ v jednom mi na gympli odumrel nerv a dr ze keby som dosla skor tak ho mohli zachranit...no ale mna nic nebolelo a toto zistili na preventivke 😅 takze hani taka necitliva po mne🙂 inak ako vas tak citam asi by som jej mala poratat zuby🙂 ale ona si nenecha... ja ani neviem kolko ich ma, len viem ze vela🙂

kaja73
25. jún 2011

@zuzkat1 Stastna to žena 😉 ja mam len jeden zub mudrost a modlim sa aby bol aj posledny. 😒

zuzkat1
25. jún 2011

@kaja73 ja mam vsetky🙂 ale po tej skusenosti ked ma bolel ten zub tak uznavam ze je to najhorsia bolest... brrr

drzubok
25. jún 2011

@kaja73 hlavne sestka a sedmicka co sa prerezu za stolickami razia miesto to fakt nema cenu, patfyz osmičky je o niecom inom, ale nic.

drzubok
25. jún 2011

@zuzkat1 povysenecke??? to je prosim pravda

kaja73
25. jún 2011

@drzubok Ved pisem, že ho v 5 rokoch bolelo-doslova pisem,že to citil,ked sa mu prerezavali sestky stoličky-treba citat pozorne-viem že tieto zuby nemaju razenu cestu mliečnymi,tak isto ako ani sedmičky-ale tie ho napr neboleli-len tie sestky-v piatich rokoch to už dieta vie povedat 😉 Male babo to hovori placom a mamina je na to aby sa ten plac naučila citat 😉 niekedy sa to nauči aj tatino-ozaj si nim už?

emka25
25. jún 2011

No nechcem sa tu hádať s "odborníkom", ale v tejto dobe sú ženy natoľko inteligentné, že keď sú zvedavé na odborné znalosti, vedia si vygoogliť, alebo inde napr.knihy, časopisy atď. nájsť čo potrebujú. Mojim laickým rozumom chápem túto stránku ako rady matiek matkám, ktoré majú vlastnú skúsenosť s vlastnými deťmi. Odpovede typu 8 z 10 to tak majú, nuž to môže tvrdiť naozaj iba odborník. Tabulky sa robia na základe pozorovania niekoľkých ľudí, čo je mizivé %. Nedávno som bola na diagnostike a viete čo povedala dr. môjmu mužovy, že má problémy s pečeňou a on jej na to povedal, že keď mu robili pečeňové testy, že ich mal v poriadku. Pani dr. nás však veľmi rýchlo vyviedla z omylu: Sú tabulky od-do a keď sa do toho vtesnáte, tak je to OK, napr. od 30-80 a čo ak máte výsledok 31- je to veľmi zlé, ale do tabulky ste sa zmestili, tak je to OK. Takže podľa mňa sú celé tabulky na 2 veci...Inak by ma veľmi zaujímalo na základe čoho odborníci tvrdia že zuby sa prerezávajú vtedy a vtedy. To koľko detí pozorovali? Mňa by to strašne zaujímalo, lebo neviem či mamičky utekajú hneď a s takým malým dieťaťom k zubárovi. Alebo inak, koľko detí vo veku od 0-30 mesiacov hallokitty musela vidieť, keď je taká múdra? No alebo že by mamičky dobrovoľne nahlasovali, každú somarinku, aby potom odborníci skúmali, že to je práve zubami? No neviem teda ako to vlastne v skutočnosti je, ale jedno viem určite. Tu sme zvedavé na sedliacke laické pozorovania matiek svojich detí a nie na odborné vyjadrovanie a presviedčanie nás o odborných veciach. Myslím, že pre mňa je táto téma týmto uzavretá.

zuzkat1
26. jún 2011

@drzubok moze to byt pravda,ale prist sem medzi maminy co si radia a pisat si s niekym o tom ake su "premudrele" je povysenecke... aj pravda sa da podat roznymi sposobmi... aj povysenecky aj normalne ludsky

drzubok
26. jún 2011

@emka25 darmo vidno v aké uzavrete a kompletne je tvoje videnie sveta. ono su aj ine casopisy ako mama aja, mamina, zdrave ako clin.dent journal, brit.dent.journal, clin ped.dentistry ale tie si asi nelistujes. a ku tým tabulkam- robili sa na zaklade desattisicov pozorovani, samozrejme je to statistika ide o najcastejsie vyskytujuci sa jav... a ak si naivne myslis ze take pozorovania sa robia sposobom ze matka uteka k lekarovi ked sa prereze zub ... ,

beruska.zuzanka
26. jún 2011

Idem sa tu "povzdelávať" a zas nič iné sa tu nepíše, len sa tu ľudia hádajú... načo je toto dobré, presadzovať si, kto nosí väčší hrebeň na hlave, ako kohúti na hnojisku...
No nič, idem hľadať ďalej...

emka25
26. jún 2011

@drzubok No hlavne že ty si sčítaný. Mne stačí môj seddliacky rozum a moje vlastné skúsenosti. Ja si nepotrebujem nič dokazovať, na rozdiel od "iných". Možno sa rozumieš zubom, ale to je asi tak všetko. Ostaň si pánom dokonalým, tie čo to tu čítajú si myslia svoje. Všetko dobré ti prajem a pozri sa občas aj do zrkadla, lebo sa ti mení tvar nosa a hlavne, keď je zlé počasie, nezabudni na dážnik........ 🤐

aliza
27. jún 2011

@nasta197 moja dcera bola kojena a prvy zub jej vysiel vo veku tvojho syna.