Aké sú príznaky, že idú zúbky?

livika
9. jún 2008

Ahojte!
Asi nam idu zubky a neviem,co vsetko tomu mozem pripisovat.
Prosim napiste svoje skusenosti,dakujem.

zuzanames
28. jún 2011

@nasta197 myslím si, že kojenie nemá žiadny súvis s prerezávaním zúbkov, ja mám dve deti, obe boli kojené. Synovi vyšiel prvý zúbok, keď mal 4,5 mesiaca, a dcéra mala v 4 mesiacoch prerezané už dva zúbky 😀 . Synovi sa dokonca v 4 rokoch už začali tlačiť dospelácke zuby mimo zuboradia, a tie mliečne, ktoré mal úplne zdravé museli ísť von ☹ . Takže nejaké tabulky sú úplne zbytočné....

nasta197
28. jún 2011

a kde najdem tie tabulky? 🙂

zuzanames
28. jún 2011

@nasta197 no to absolutne netuším, ale v tejto téme som sa dočítala vraj nejaké existujú...

kaja73
28. jún 2011

@nasta197 Už som sem davala link na predoslej strane,ale dam ho znovu http://www.zdravedasna.sk/clanky/prerezavanie-z... tu je prehlad ako by to malo vyzerat pri raste mliečnych zubkov.Ani jedno moje dieta sa tym vsak neriadilo-potvorky jedny 🙂

emka25
29. jún 2011

@kaja73 Ale to sú len orientačné, no hallokitty tvrdí, že sú tabulky a to dokonca "veľmi presné". Ja by som chcela vidieť práve tie, ale už v akej odbornej literatúre ich mám hľadať, som sa nedozvedela.

hellokitty
30. jún 2011

@emka25 uz som na teba nechcela reagovat, ale nedalo mi, ty nevies citat? Ja som napisala, ze tabulky su velmi podrobne a nie "velmi presne" a to je dost zasadny rozdiel. Okrem toho opatovne pripominam, ze som napisala, ze samozrejme su individualne rozdiely. Najdes ich v hocijakej ucebnici pedostomatologie. Prekrucas co napisem, osocujes ma a spochybnujes moju kompetenciu. Ak ti lezia lekari v zaludku je to tvoj problem, mna z toho vynechaj.
Citala som tvojho prosika v inej teme aby ta sem baby prisli podporit a potom to co si napisala drzubkovi. Tvoju karmu by som teda nechcela mat. Neboj, uz ma tu neuvidis, nech uz na mna zase napises cokolvek, prestalo ma to totiz bavit.

drzubok
30. jún 2011

@emka25
@hellokitty len skopírujem co tu napísala :emka25. Mám dve deti, pri prvom sa začali tiež v 3 mes. tlačiť, potom bolo dlho ticho, zasa 1-2 týždne bolo nepokojné a nakoniec mu vyšli až koncom 8 mesiaca. Pri druhom ktoré má 7 mesiacov, máme obdobné problémy. To napoveda o všetkom

tana821
30. jún 2011

ahojte.moj maly ma 5 mesiacou a tiez nam ide asi zubok.strasne sa sliny a vsetko dava do pusu,,a je dost nervozni,vidim ze ho trapia tie dasna.aj doktorka povedala ze to budu zubky.chcela bi vediet co je najlepsie na tie zubky.prosim o radu.ktore geliky su najlepsie.dakujem

tana821
30. jún 2011

ahojte.moj maly ma 5 mesiacou a tiez nam ide asi zubok.strasne sa sliny a vsetko dava do pusu,,a je dost nervozni,vidim ze ho trapia tie dasna.aj doktorka povedala ze to budu zubky.chcela bi vediet co je najlepsie na tie zubky.prosim o radu.ktore geliky su najlepsie.dakujem
😀

hellokitty
30. jún 2011

@drzubok a ty nemas rtg oci? no teeda 🙂

kobercek
30. jún 2011

no my koncime 9 mesiac a zuba ani jedneho aj ked slini uz od 4 mesiaca a ozuzlane mame hadam vsetko. najviac mu ide plienocka a drevene hracky. tiez som rozmyslala nad nejakymi gelikmi ale ako som spominala uz to chvilu trva tak som aj rada ze som mu nic nedavala lebo po 4 mesiacoch by uz hadam aj zavisly na tych feloch bol.

drzubok
30. jún 2011

@hellokitty nemam skoda ale poniektorí aj to majú. inac ja patrím k tým ktorí problémy so zubkami neprecenuju
@kobercek no asi ze to slinenie nemusí so zubkami suvisiet a také bábetko viac ako dat nieco do pusy a spoznat tu vec nevie.

drzubok
30. jún 2011

@hellokitty aspon ze poniektorí lekári a mamičky si vsimli to medializované 38,5 nie su zubky. vsak vieme preco 38,5 nie menej

drzubok
30. jún 2011

@tana821 dieta geliky nepotrebuje

kobercek
1. júl 2011

@drzubok to je mi jasne ze spoznava ustami, ale toto zuzlanie o ktorom hovorim to je ako keby to chcel rozhryzt, uplne zurivo. a kolkokrat obzuva mne hanky na rukach a dost to boli takze asi ho tie dasienka svrbia. 🙂

drzubok
1. júl 2011

@kobercek ked myslis... ale sama vidis ze od 4.mesiaca nic, takze tak s tým slinením, ale to neznamena ze teraz mu uz nevyjdu

emka25
3. júl 2011

@drzubok
@hellokitty A keď ste taký odborníci, môžete mi vysvetliť prečo niektorým deťom vyjdu zuby už v 4 mesiaci, iné majú už rok a zuba ani jedného? A prečo tak slintajú a zúrivo hryzú všetko, keď to nie je zubkami? A ešte jedna pripomienka a už na to tu kašlem. Nie je toto fórum určené pre tehulky, mamičky a detičky? Ja som totižto nikde nezachytila, že ba to bolo pre doktorov, tak neviem čo tu leziete keď máte svoje odborné knihy.
A @hellokitty do mojej karmy ťa je vieš čo.....Staraj sa o svoju. A keď ma nevieš vystáť, tak ma nečítaj, keby ťa moja osoba nezaujímala, tak nevyhladávaj čo som kde napísala. Si trapná...

katuska268
3. júl 2011

ahoojte...moj polrocny syn zacal asi pred mesiacom strasne slintat vtedy mal pat mesiacov a bol strasne mrzuty...teraz ma polroka a je este viac mrzutejsi hlavne cez den stale place vsetko strka dokonca aj moj prst si vezme a okusuje mi ho dasienkami:D v noci sa ma taky nekludny spanok ale nezobudi sa ..mali sme aj nejake hnacky ale netrvali dlho..tak si myslim ze mu idu zubky..ale nie som si ista

drzubok
5. júl 2011

@emka25 ano toto forum je urcene len pre tehulky a mamicky a pre teba. zdravý usmev prajem 😀

drzubok
5. júl 2011

@emka25 nie pre mna a
@hellokitty

sisaha
5. júl 2011

@emka25 preco by sem nemali "liezt" aj odbornici? Ty nepotrebujes aj odbornu pomoc, ked sem zadas otazku? potom napr. sekcia paragrafy by mala byt zbytocna, lebo radia tam vacsinou právničky a teda ich rady maju aku taku uroven a clovek sa dokaze zariadit. ci stacilo by ti, keby sa tu iba hádalo a polemizovalo, co to moze byt a ci to takto moze byt?????? ja zasnem....kolko mas prosim ta rokov?

koniarova
5. júl 2011

@hellokitty Sú tu aj iné maminy a tie názor tvoj aj drzubka zaujíma. Tak sa nedajte odradiť. Toto je predsa verejné fórum. 😉

emka25
5. júl 2011

Ja tu už prispievať nebudem, tak si ma prestante všímať. Je to tu verejné, tak prispievajte kto chcete, mne to je šuma fuk. Svoj názor som vyjadrila a
@sisaha nie nezaujíma ma "tu" názor odborníka, pre odborné rady si chodím osobne a k lekárom, ktorých poznám ja a oni poznajú mňa, moje deti a moje problémy. Takže tu ma názor odborníka nezaujíma, no ja som jedna z mnohých, takže hovorím za seba. To čo tu chodia iný hľadať je len ich vec a snáď sa tu nebudú kvôli mne ofukovať odborníci a iný a snáď kvôli tomu neprestanú prispievať do témy. To už je trochu blbé, aby kvôli jednej koze prestali prispievať mnohé iné. Takže môj názor poznáte a ja nikomu neberem to čo chcú, nech si tu hľadajú. Všetkým prajem všetko dobré a keď budem potrebovať pomoc, a požiadam o ňu, myslím si že mi poradíte i napriek tomu, že som blbá a že mám nesprávny názor. 🙂

sisaha
5. júl 2011

@emka25 isteže ti poradíme a dokonca zadarmo 🙂. Inde by si za to musela zaplatit 😉. Takze obcas aj odborníci nie sú na zahodenie, nie?

sisaha
5. júl 2011

@emka25 a kludne prispievaj..., nikto ti netvrdi, ze si blba, ale ja osobne som rada, ze sem pride aj odbornik - lekar a povie svoj nazor na danu vec.

drzubok
5. júl 2011

@sisaha tu ak skritizujes mamu za nieco tak poletís, toisté teploty hnacky sople-- ak si proti tomu ze to ide so zubami- koncis tu. ale vsimni si výsledky takýchto odbornícok

sisaha
5. júl 2011

@drzubok ja osobne si myslim, ze teploty a sople nemaju so zubami absolutne nic spolocne. Je pravda ze dieta je nepokojne, mozno viac slinta, stale nieco žuje...ale teplota je iba malinko zvysena (u mna odpozorovane: den pred prerezanim sa max. 37,5 a stolica 4x denne). Inak v pohode..Su tu rozne zeny, rozne "odbornicky" a "zarucene" recepty. Clovek ale musi selektovat... 😉

drzubok
5. júl 2011

@sisaha ja mam nazor ze tam korel. nieje. inac jedina jedna obj. studia na tu temu bola robena v australii. kde 400 detí kazdý den prislo na exam. na kliniku- tam vysestrili intraoral, plus, teplota, plus subj. matkin report. výsledkom nebol suvis medzi príznakmi. to ze sa nieco vyskytuje v urcitom case neznamena pricinnost. teploty sposobuju vírusy nie zubky, to isté hnacky sopliky

halime
17. júl 2011

Chcem sa spytat, ci moze babatko uz citit zubky vv 9 tyzdni??? Malinky mi je nekludny, strasne si zacal hryzt pasticky, cez den mi vobec nespi a ma aj miernu teplotu. Ani by ma nenapadlo ze tak skoro sa to da ocakavat ale znama przuje ako zdravotna sestricka a vraj sa s tym uz stretla uz 2 mesacneho babatka. Je to mozne?

katrinka8
17. júl 2011

@halime - je to dost neobvykle, ale asi je to mozne 😉 Ale ja byt Tebou, asi by som zajtra navstivila Dr, ak mu ta teplota neklesne do rana, pre istotu 😉 Toto vobec nemusia byt priznaky zubkov, neklud moze kludne sposobit aj teplota (myslim vonkajsia, teraz je dost horuco, aspon u nas). Pasticky si moze hryzt od hladu (ci si ich hryzie stale?) Tieto tepla niektore deticky tazsie znasaju, su nekludne, nemozu spat... Mozno mu je len horuco. Skus sa mu ale pozriet na dasienka, ked idu zubky, byvaju zdurene, trosku opuchnute 😉