Aké sú príznaky, že idú zúbky?

livika
9. jún 2008

Ahojte!
Asi nam idu zubky a neviem,co vsetko tomu mozem pripisovat.
Prosim napiste svoje skusenosti,dakujem.

babula90
9. jún 2008

livika, mojej Lei vyšiel prvý dolný zúbok tiež skoro, v 5.mesiaci, ďasienka sú zdurené, všetko hrýzla a hlavne veľa, veľa slinila!!! A môže mať aj zvýšenú teplotu. Najviac nám pomáhajú pri zúbkoch a nepokoji homeopatické čípky Viburcol. Tie lokálne maste a vodičky sú o ničom!

junovka
9. jún 2008

livika, klikni si do vyhladavaca Zubky a tam sa vsetko dozvies 😉 🙂

jahodka11
9. jún 2008

livika, u nas to zacalo slintanim, ale to trvalo 3 mesiace, kym vysli zubky (dva naraz), nervozita asi tak 3 tyzdne, zle spaval, budil sa a zhorsil sa mu ekzemik na tvari...vysli zubky a bol pokoj, bohuzial asi len tyzden, asi nam idu dalsie zuby, lebo vzetko odznova 😒

katka25
9. jún 2008

livika moja mala bude mat za 9 dni 4 mesiace. A tiez si myslim ,ze jej idu zubky. Najprv si len zacala kusat rucky. Teraz zacinaju tiect slinky a stale do vsetkeho kuse. Mame mast a ked jej potriem dasienka tak sa uspokoji. Ma zvysenu teplotu a cely den dnes preplakala. Je strasne nervozna az som s toho na nervy !! ☹ A to je len zaciatok. Tak drzim palceky ,aby ste to zvladli.

livika
autor
9. jún 2008

Simuska je trosku podrazdena,spava konc dobre,stale si chyta dasienka,slinta uz strasne dlho,dnes mala hnacky a vecer som zistila,ze sa mi vyhadzala-aj to by mohlo byt zo zubov????

babula90
9. jún 2008

áno, na riedku stolicu som zabudla. Inak sa trápime so zúbkami už poriadne dlho, tak pevné nervy!!! 😀

jahodka11
9. jún 2008

este som zabudla, asi 3 dni odmietal prikrmy, tak dostaval len mliecko a potom sa to upravilo 🙂

katka25
9. jún 2008

livika ako vyhadzala ???? aj moja Nicoll je podrazdena a to viac jak trochu.

livika
autor
9. jún 2008

Take male bodky,ale zatial len v oblasti hrudnika.
Malinka je taka divna,chvilku sa smeje a v zapati sa rozpave.

katka25
9. jún 2008

To my zatial nemame. Presne tak to je aj u nas. Dnes som ju cely den (a tym myslim naozaj cely !! ) nosila iba rukach ! 😒 Nachvilu zaspala ,ale ako som ju ulozila spat bola hore.

livika
autor
9. jún 2008

Boze,pisem jak tatar-v zapati sa rozplace.
A este dnes poobede mi odmietla jest.

katka25
9. jún 2008

Tak Nicoll dnes vynimocne papala kazde 3 hodiny. Ale simuska moze byt len unavena. Mala pred chvilou zaspala tak dufam,ze zajtra to nezacne odznova lebo ma asi ... 😉

livika
autor
9. jún 2008

Mala tiez uz hajka,ale zatial tak nekludne-len jej vypadne dudel,hned plac.
Hmm,tak uvidime,co nas caka zajtra.
V kazdom pripade budem rada,ked si budeme vymienat skusenosti a poznatky. 🙂 ☹

saskarisko
9. jún 2008

Tak toto co opisujete mame doma uz min. 6.mesiacov, a zub ziadny 😅 . Momentalne sme v stave: navrete dolne dasienka, zvysena teplota, riedka stolica, slinenie, stekajuce sopliky, v noci z nicoho nic vreskot a neutisitelny plac. Pod dasnom je vidno prava dvojka, ale prerezane nic. Podla nazoru dokiny - su riadne navrete dolne dasna, navieraju sa uz horne, a pojde ich viacero naraz. ☹

V 3. mesiacoch sa dietatu otvaraju slinne zlazy, preto aj viac slini, takze sa vobec nemusi jednat o zubky.

petrulla
9. jún 2008

Hmm - u nas podobne ako u Saskarisky - az na tie sopliky.
3 mesiace dozadu som vyhlasila, ze nam zubky uz cihaju ..... cihaju dodnes.
Uz mam normalne z toho ritual, ze kazde rano kukam malemu do pusky s napatim ci UZ.
Zatial len nervozita, nocny plac, hryzkanie .... ale zubky nikde. 😒
Ale uz nam tiahne na 9 mesiac ... tak uz by aj bolo na case 😝

saskarisko
9. jún 2008

Petrula - Risko ma 10. mesiacov a 3. tyzdne, kam sa ponahlate 😀 😀 😀

Po pravde ja uz by som tie jeho zubky aj prijala, lebo vidim, ze sa dost trapi, a tiez aj kvoli strave 😝

saskarisko
9. jún 2008

Este som chcela pre porovnanie - niektore julove babatka maju uz po 8. zubkov, a deru sa im stolicky 😉

petrulla
10. jún 2008

Ved to, ze niektore babatka maju 8 zubkov a niektore nic .... ☹
Ale ja uz by som prijala aspon tie dolne - aspon na image 😀 , ze nie sme uuuplne bez 😀

nikuska123
10. jún 2008

Moja mala bude mat tiez 4 mesiace a znervoznela mi oprotitomu aka bola, dost je zaslinena a vsetko si strka do pusy. Zvysenu teplotu sme zatial nemali, myslite si, ze to tiez mozem pripisovat rastu zubkov?

jahodka11
10. jún 2008

no dnes nam dr potvrdila, ze idu horne zubky, tak dufam, vylezu cim skor, lebo je to strasneeeee, ale v noci spal celu noc kupodivu...aj ked az do 11-tej, uz som myslela, ze nevydrzim 😒

nola
10. jún 2008

Dnes som si uplne nezavazne precitala tuto temu, aby som zistila, co ma mozno caka, kedze misko ma zajtra 5 mesiacov... a cca o pol hodinky som s radostou zistila, ze mame prve zubky na svete 😀 pravdu povediac, cakala som ich o par tyzdnov a oni prisli v tichosti, bez bolesti a ostatnych priznakov, ktore tu spominate... som taka rada... uvidime, co bude dalej.

vsetkym detickam zelam take bezproblemove prve zubky....

krajcoanka
10. jún 2008

nikušasi ano. ani my sme teploty nemali, ale malý všetko žužlakoval,slintal a bol stale taky umrnčaný.stale som ho musela mať na rukach-už som normalne nevladala.Starší zase teploty mal,ale nebol umrnčaný. 😀

livika
autor
10. jún 2008

Caute!
Nola-gratulujeme k prvemu zubku.Dufam,ze aj mi ho len tak najdeme.
Pekny zvysok dna!!!!! 🙂

nola
10. jún 2008

Dakujem, som na neho taka pysna, ako to zvladol. Vobec som si nevsimla, ze by bol nejaky nervozny alebo nepokojny, teda nie viac nez inokedy. A to mame dva spodne naraz! 🙂

zade
10. jún 2008

Ja som u mojej dcerky objavila prva zubok, ked mala 4 mesiace a tri dni.
Okrem vami spominanych priznakov poznam este dalsi na ktory ma upozornila doktorka. Dietatko casto vyplazuje jazycek, akoby si oblizovalo pusu. Priznak iducich zubkov.

jahodka11
10. jún 2008

jaaaj nola a zade, zaaaavidim 🙂)) nam sice vysli dva spodne naraz, ale vedia o tom hadam aj susedia.... 🙂

petrulla
10. jún 2008

Jahodka - vzdy ked vidim prispevok od teba - musim si precitat ako sa vodi Vasemu DANIELKOVI 🙂
Tak vy uz mate 2 zubky a vedeli o tom vsetci susedia 😀 😀 😀
Tak sa mam na co tesit 😝
Vas Danko je strasne chutny, taky vlasaty, a uz aj zubkaty ....
Nas - pomenej vlaskov aj zubkov 😀 😀
Ale kontrolujem aktualnu situaciu kazde rano 😅

jahodka11
10. jún 2008

jaaaj petrulla dakujem 🙂

livika
autor
11. jún 2008

Dobre rano!
Zade:Ano,stale ho vyplazuje.Ale vobec som si nemyslela,ze by to mohlo byt tym 🙂 !

nikuska123
11. jún 2008

Krajcoankaaj mojasi vyzaduje byt na rukach a stale mat pozornost, ale myslela som, ze je rozmaznana, a ako spomina zade, tiez neustale vyplazuje jazycek, ale neni to naozaj priskoro na tie zubky?