Aké sú príznaky, že idú zúbky?

livika
9. jún 2008

Ahojte!
Asi nam idu zubky a neviem,co vsetko tomu mozem pripisovat.
Prosim napiste svoje skusenosti,dakujem.

nikolkaaa
27. okt 2010

deniskateniska ahoj a tvoj mal iba na dolnych take biele bublinky?som počula že to musi najskor prasnuť a že potom až vydu..takže mysliš že coskoro budu?je dosť teraz placlivy a nervozny.a strasne sliny a brhli stale dasienka

nela.k
27. okt 2010

@deniskateniska ahojte baby, no, tak my už máme takmer deväť mesiacov a ešte ani jeden zub 🙂 slintanie potom načas ustúpilo, ďasienka zbledli a posledné dva mesiace len čakáme, že ktorý asi konečne vyrastie ako prvý 🙂

deniskateniska
28. okt 2010

@nikolkaaa hej hej to ono ak si pamatas ako tebe rastli, v tom bielom sa potom urobi cervena bodka a to sa uz prerezava.. nastastie tento proces sme mali 2dnovy ale mrzuty bol dlhsie...

martina149
28. okt 2010

@patatina83 To,že si pchá pršteky do pusinky,to ešte nemusí byť príznak zúbkov detičky to v takom období začínajú robiť,ale takisto to aj môžu byť zúbky,to je u každého bába individuálne.Naša slintá tiež od 3 mesiacov a pršteky strká do pusy aj teraz a zúbkov stále niet a len čakáme a ešte k tomu je teraz dosť aj umrnčaná tak len sledujem a furt nič.

patatina83
28. okt 2010

@martina149 no presne ako pises,,tiez to ma maly ,,a je k tomu aj nervozny uz asi 3 dni ,,a predtym nebyval....vzdy krasne zaspal sam a teraz je taky nervozny ze mu to trva aj hodinu kym zaspinka...tak uvidime..

nikolkaaa
11. nov 2010

dobry den chcem vas poprosiť o radu ..naš drobec ma 4 mesiace a už pred 3 mes ho začali dosť svrbieť dasienka na dolnych ma take biel bublinky take male..strasne sliny a je plačlivy a dosť ho to svrbi použivam aj mastičky už som ich viskušala niekolko ale on to iba zliže.aj citron som davala aby to strplo..moc nepomohlo..možem davaž od bolesti nurofen lebo jeden den bol stale uplakany nervozny uboleny tak som mu dala ale iba polovičnu davku ako ta,m pišu mu to pomohlo len neviem ci sa to može davať a ako casto?a ci ste to niektora davala maly nema teplotu...dakujem pekne za rady..

bambulkabambulkova
21. mar 2011

ako zistim ze idu malemu zuby??Ma 3 mesiace a skoro 3tt plakal velmi cervene mal a chytal si dasna co mu pomoze???kazde babatko sa budi aj v noci pre zubky???

mandarinkaa
20. jún 2011

ahojte, my slintame uz 2 mesiace ale to ide tak s vyvojom. tak isto pchame vsetko do pusy.posledne 3 dni je nervny, normalne vrci, aj vygrckava, ... mozu to byt zuby? ked ho zoberem na ruky je ticho ale len chvilu, potom zacne nervacit aj na rukach..... dakujem

nasta197
20. jún 2011

@bambulkabambulkova mi máme 3mesiace a 3 tt tiež a posledne 4 dni je nervózni stale niečo pchá do pusinky slintá o 100 dušu niekedy nechce ani papať stale ho kojim tak mu musim dať iba čajíku toho si dá môže to aj takto skoro prísť aj ked ho kojíím ? vraj kojením detičkom idu neskor zúbky čo je na tom pravdy?

bambulkabambulkova
20. jún 2011

@nasta197 kazde dieta je ine a niekedy ma mamicka smolu ked ma slabe mliecko tym padom sa babatko nenapapa my uz nekojim papame aj vyzivi atd

koniarova
20. jún 2011

@bambulkabambulkova : slabé mliečko neexistuje 😉

bambulkabambulkova
20. jún 2011

@koniarova ja som pocula ze ano :D

emka25
23. jún 2011

@nasta197 ahoj. Nie sú žiadne tabulky, kedy deťom vychádzajú zúbky. Sú detičky, ktoré sa so zúbkom už narodia, iným vyjdú až po roku. Z vlastných skúseností ti môžem povedať, že to čo opisuješ sú príznaky tlačenia zubov, ale nemyslím si, že mu vyjdú tak skoro. Kojeným deťom väčšinou neskoršie vychádzajú zuby,no nie je to pravidlo. Mám dve deti, pri prvom sa začali tiež v 3 mes. tlačiť, potom bolo dlho ticho, zasa 1-2 týždne bolo nepokojné a nakoniec mu vyšli až koncom 8 mesiaca. Pri druhom ktoré má 7 mesiacov, máme obdobné problémy. Sú deti aj moje to mali, že aj teplotujú, aj hnačka, alebo soplíky bývajú(nie moc, ale trochu hej). Doktorka nám povedala, že väčšina detí do 1 roka prekoná najviac viróz a že všetci to zubom pripisujú, ale potom si neviem vysvetliť, prečo väčšina matiek má podobné problémy pri prerezávaní zúbkov. Teplota zvýšenka býva, ale keď už je horúčka cez 38,5, tak to zo zubov nie je. A bývajú deti, ktorým zub vykukne a matka to ani nepostrehne. A zrazu si to všimne len keď cinkne ližičkou o zúbok. Vôbec sa nestresuj, podľa mňa jej idú zuby, polaví to, a zasa to na chvílu príde, ale kým vykukne, tak to ešte chvílu potrvá. Priprav sa na to, že ten týždeň predtým sa s malým budeš v náručí prechádzať aj do hlbokej noci. Aspoň my to tak máme. Utorok stredu som do pol 3 rána bola hore, čo plakal, včera už spinkal celkom fajn, dnes zatial ok, ale do týždňa čakám, že zub bude von, lebo mu ho už vidno dobrý mesiac a pol. Daj potom vedieť.

emka25
23. jún 2011

Joj a zabudla som ešte
@koniarova máš pravdu s tým mliečkom. @bambulkabambulkova Slabé neexistuje, je predné a zadné. A ak sa maminke podarí laktáciu rozbehnúť, a chce kojiť, tak aj bude. Je to v hlave. Sú laktačné krízy, vtedy treba len vydržať a prikladať čo najviac i keď každú pol hodinu. Ono sa to rozbehne. Vea matiek kojiť môže, ale nechce a pritom nevedia o čo prichádzajú. Kojenie je jedna úžasná vec. Keď je zápal, alebo iný zdravotný problém, tak ok, môže mlieko stratiť, ale ak dokáže žena kojiť 1-2-3 mesiace, neverím tomu, že by nedokázala aj dlhšie. A to čo si počula, že je slabé mlieko, to je blbosť ako traky. Ak sa matka sravuje primerane, nedietuje, necvičí alebo iné, tak mlieko je také aké má byť. Všetky živiny z tela matky idú do mlieka a ak matka nemá príjem vyváženej potravi
a je ako trieska, tak nemôže mať dobré mlieko. Ešte môže byť, že ho má málo, alebo jej slabo tečie, dieťatko sa musí moc namáhať a potom od únavy zaspí, lebo nevládze sať, samozrejme nepriberá a plače a matka siahne po um. výžive a to je veľká chyba.

hellokitty
24. jún 2011

@emka25 ahoj, prosim ta odkial mas taketo infomacie, tabulky na prerezavanie zubov su a to dokonca velmi podrobne, vo vseobecnost plati, ze sa mliecne zuby prerezavaju od 6. mesiaca a do 30. by mal byt mliecny chrup kompletny. Individualne rozdiely samozrejme su a zuby sa mozu zacat prerezavat aj skor aj neskor. Dieta sa s mliecnym zubom nerodi. Ak ma tzv. zuby, ide o dentes prelacteales, tieto mu vypadnu, alebo mu ich odstrania, mliecne mu potom rastu ako u inych deti.
@nasta197
Dieta moze mat od druheho mesiaca zvysenu slinivost a akonahle to dokaze dava si vsetko do pusy, to ale suvisi s jeho vyvojom a nie so zubami. Priznaky ake uvadzas mozu byt pri prerezavani zubov, ale myslim, ze u tvojho synceka to je este naozaj skoro na zuby 🙂

emka25
24. jún 2011

@hellokitty No tak o takých tabulkách neviem. A to by boli nejaké divné tabulky, keď je veľa prípadov, kedy nekojené deti majú prvý zub už vo 4. mesiaci. Sama niekoľko takých prípadou poznám a dokonca mojej kámoške san mal prvý zúbok v 1 mesiaci, tak asi ťažko sú tabulky. Ešte aj pediatri povedia, že to je individuálne. Štatisticky možno nejaké tabulky existujú, ale štatisticky sa zisťuje na základe koho? Vyberú pár možno niekoľko desiatok detí a podľa toho určujú... V našej rodine som od mimina zažila 9 detí, tak asi o tom niečo viem. A keď dieťa slintá, má opuchnuté ďasienka a pchá si všetko do pusky, tak sú to podla mňa zuby. Neviem či si zažila keď sa prerezáva zub múdrosti, trvá to aj niekoľko mesiacov. A obdobne to je pri deťoch. Ono treba počúvať, radiť sa so skúsenými mamičkami a nie sledovať nejaké tabulky, tie sú na figu-slúžia len na približné upresnenie, ale je plno odchýliek. A v tom sa aj doktory zhodnú, že tabulky sú len orientačné. Skutočnosť je úplne niekde inde

emka25
24. jún 2011

@hellokitty http://www.zdravedasna.sk/clanky/prerezavanie-z...
http://najmama.aktuality.sk/clanok/223630/prere...
http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=246
Všade píšu, že je to individuálne, niekomu skôr, niekomu neskôr, tak potom o čom tie tabulky sú?????

bambulkabambulkova
24. jún 2011

tabulky nenetabulky kazde dietatko je ine :D

hellokitty
24. jún 2011

@emka25 kedze 15 rokov sa venujem detskym zubom profesionalne, tak prepac, ze som si dovolila, nesuhlasit s tvojim laickym nazorom. o tom, ze je to individualne som pisala. pediater nie je pedostomatolog, nemusi vediet vsetko. videla som teda rozhodne viac deti ako 9 🙂 a zub mudrosti predsa nemoes porovnat s mliecnym zubom.
Ale kludne sa riad vlastnou hlavou, ja nikoho do nicoho nenutim, akurat ma tvoja reakcia skutocne odradila od dalsieho prispenia na tuto temu.

hellokitty
24. jún 2011

@emka25 ani som nepisala, ze sa tabulkami treba riadit, len ze existuju, kedze ty sa pisala, ze nie, lebo o ziadnych nevies

emka25
24. jún 2011

@hellokitty Mne sa nemusíš ospravedlňovať, ja som len svoj názor vyjadrila. Môžeš mi poslať link na nejakú tú tabulku, prosím ťa? Ďakujem. Ako tvrdíš, vo všeobecnosti platí že to je od 6-20(30) mesiacov, ale nie je to dané, je to individuálne. To nie je z mojej hlavy, tvrdia to odborníci, tak keď sa tomu venuješ už 15 rokov, tak ma prekvapuje, že takéto niečo môžeš tvrdiť. A prečo si myslíš, že som laik, ty ma poznáš osobne, že vieš čomu sa venujem ja? A aké skúsenosti mám ja? Nemáš sa prečo urážať a neprispievať do témy. Ja som nepovedala nič, čo by sa ťa malo dotknúť. Ak si precitlivelá, nuž neprispievaj. Toto je verejná téma a môže tu prispievať hocikto. Ja som niejak pravidlá neporušila. Každý sa môže mýliť a výnimiek je viac než dosť, na to aby sa mamičky nedržali tabuliek, tak dík za poučenie, ale v tomto smere viem svoje. A buď taká dobrá, pošli mi linka nejakej tej tabulky, veľmi rada sa poučím.

hellokitty
24. jún 2011

@emka25 To nie je z mojej hlavy, tvrdia to odborníci, tak keď sa tomu venuješ už 15 rokov, tak ma prekvapuje, že takéto niečo môžeš tvrdiť. A co ine ja tvrdim? Skus si moje odpovede precitat poriadne. Co sa zubov tyka si laik, nemusim ta poznat, vidim ako a co pises, sposob vyjadrovania. Link na tabulku ti neposlem, nemam informacie z internetu, mam ti ale poslat zoznam stomatologickej literatury? Nepotrebujem sa tu obhajovat a ani nebudem, myslela som, ze niekomu moze pomoct, ked svoj nazor napise stomatolog, ktory sa touto oblastou zaobera.
Tymto povazujem diskusiu s tebou za ukoncenu. pekny den.

drzubok
24. jún 2011

@hellokitty vitaj v krajine kde malo vapnika kazí zuby, kazy sa dedia, kde zuby kazia atb, a bez nervov a teploty sa neprereze zub. tuziju poniektore mamičky vsvojom svete, kde zovšeobecnuju pozorovania dvoch troch detí. ale je tu zopár výnimiek

drzubok
24. jún 2011

@hellokitty avsetko cosi nevedia vysvetlit su zubky samozrejme za výdatnej podpory pediatra 😲

emka25
24. jún 2011

@drzubok Prepáč, môžeš to trochu rozpitvať. Nepochopila som celkom čo si tým mačičke povedal. Ď

hellokitty
24. jún 2011

@drzubok 🙂 dakujem, jasne, vystizne

drzubok
25. jún 2011

@hellokitty natomto fore maju mamičky zaujem o rady mamičiek, nie o nedajboze diskusia s niekym ktovie o comhovori,bolo mi to aj admin vysvetlene

emka25
25. jún 2011

Keby sme my mamičky túžili po radách odborníkov, tak ideme k nim a táto stránka by asi neexistovala. Je to práve na to, aby sme sa mamičky medzi sebou radili a pomáhali si vlastnými skúsenosťami. Keď sa doktorkovia chcete radiť, neviem prečo si nezriadite vlastnú stránku? A asi by nabolo na škodu, aby sa doktori, vedci a iný odborníci zhodli na rovnakých veciach, lebo majú sami v tom chaos, každý tvrdí iné. Ja mám teraz zdrav. problém s ktorým som bola u 3 odborných doktoroch toho istého zamerania v rôznych mestách(2 z toho primári) a každý mi povedal niečo iné a dal mi iné lieky, tak ako čo sa tu hráte na odorníkov, keď sami neviete čo hovoríte?! Len na príklad: pri prvom dieťati som dávala od pol roka jablkovú a pomarančovú šťavu, bolo to aj v odbornej literatúre, aj doktorky to radili a teraz sa citrusy do roka nesmú, lebo spôsobujú alergiu. 2. Dojčené detičky by mali byť plných 6 mesiacoiv len dojčené, žiadne príkrmy, aby predišli alergiám. Nedávno a bolo ta aj v telke sa vedci vyjadrili, že s príkrmamy treba začať už pred ukončeným 6 mesiacom, lebo potom deti odmietajú príkrmy a neviedia dobre spracovať stravu. Takých príkladov je veľa, tak sa tu láskavo nehrajte na neviem akých čo všetko vedia, lebo viete veľký prd.

drzubok
25. jún 2011

@emka25 ja niesom odborník na všetko, na kojenie, na príkrmy, na kozmetku,odborníčky na psychomotorický vývoj na to su tu iní npr. ty ainé mamičky ja robím si zubami dost dlho a viem o čom píšem narozdiel od teba a tebe podobných 😕

iwulka23
25. jún 2011

Idu zúbky?...malá bude mat o 5 dni 5 mesiacov..a dnes to zacalo!!!Od rána len nervy a plač..stale mrnči, s ničim nieje spokojna..ziadna poloha jej nevyhovuje..a nervy ake máááá..och..no keby mohla tak si ruky odrhyzne..(keby mala s cim) neskutcne slinta,je neuveritelne nervozna,nespokojna,a stale len kuse do vsetkeho ..no asi to vsetky poznate 🙂 na dolnych dasienkach som nespozorovala nic..ale horne su nejake divoke..zdaju sa mi ostrejsie..aj ked malejj pomasirujem dasienka tak sa viac upokoji ked jej masirujem horne..je mozne zeby sli najprv horne rezaky??? mate niektora skusenost??