Aké sú príznaky, že idú zúbky?

livika
9. jún 2008

Ahojte!
Asi nam idu zubky a neviem,co vsetko tomu mozem pripisovat.
Prosim napiste svoje skusenosti,dakujem.

koniarova
18. júl 2011

@halime Behni s ním radšej k lekárovi, neverím, že by to bolo zo zubov. 😉

halime
18. júl 2011

Dneska sa mi upokojil, ziadna teplota, pekne spinka, papa, neplacka. Neviem cci to nie je fakt aj od psychickeho rozpolozenia matky ako sa dieta chova.

drzubok
18. júl 2011

@halime skus sa na veci okolo babetka nepozoerata cez zubate okuliaare. radsej získavat info o kazení zubkov ako o symptomoch ktoré zubky nesposobuju 🙂

nikina17
18. júl 2011

Ahojte babule,

chcela by som sa poradit hlavne s mamickami uz zubkatych deticiek 🙂 moja mala ma 6 a pol mesiaca. Uz vyse mesiaca vsetko slintala, stale si pcha rucicky-prsteky do ust. Este pred mesiacom mi krasne spavala zhruba od 20.30 do takej 2,30-3,30 rana, napapala sa a spala zas min. do 8-mej rana. Ale v poslednej dobe sa v noci casto budi, ked jej vypadne cumel place, inokedy sa zobudi a tiez place a je cela nekludna. Najprv som myslela, ze potrebuje castejsie papat, ze je to tym, ze ma uz vacsie naroky na jedlo, ale davame vecer uz aj kasicky co by ju mali zasytit a aj tak sa budi. Cez den je tiez nekludna, spi menej ako inokedy. Myslite, ze to uz budu zubky??? A este som si vsimla, ze menej kaka ako inokedy. Najprv som to pripisovala prikrmom, s ktorymi sme prednedavnom zacali, ale teraz rozmyslam ci by to tiez nemohlo suvisiet so zubkami.....???

halime
19. júl 2011

@drzubok nerozumiem co tym bolo myslene ale dobre....hlavne ze je vsetko v poriadku

bajti1234
19. júl 2011

@nikina17 , ja si myslim, ze mozu ist zubky. skus kupit gel na zubky dentinox, ja som syncekovi pomastila dasienka ked sa mi v noci prebudil, gel trosku umrtvi/utisi bolest. inac ja som pri nasom syncekovi cakala zubcek uz od 3 mesiacov, vsetko islo do pusy, slintal, nespokojny... a len predvcerom mu vysiel prvy zubok a to mal akurat 11 mesiacov a 1 den. takze vela trpezlivosti 🙂

surviver
19. júl 2011

@nikina17 ten neklud drobca može byt sposobeny tym,že mu idu zubky,neznamena to,že už zajtra alebo v dohladnej dobe sa nejaky zubok "vystrči" z dasienka,ale dieta može takou nepokojnostou reagovat aj vtedy,ked sa zubky posuvaju v kosti smerom do ust,čiže začina ich rast ,každe dieta je na tieto pochody inak citlive a inak reaguje 😉 ,ale to kakanie so zubkami určite nesuvisi 😉 ..davaj malej viac surovej struhanej mrkvičky,alebo slivkovu vyživku a to jej kakanie určite napravi,nam to teda pomohlo,lebo tiež sme pri zavadzani prikrmov mali tento problem

drzubok
19. júl 2011

@bajti1234 a to aj napriek tomu vsetkému si myslíš že rucky do pusy a vsetko okolo toho od 3. mesiaca bolo pre zubky???

drzubok
19. júl 2011

@halime precítaj si dva príspekvy pod tebou

drzubok
19. júl 2011

@surviver to si fakt myslis ze pohyyb v kosti sposobi bolest??

surviver
19. júl 2011

@drzubok nemyslim,že sposobi bolest ako taku,ale neklud može vyvolat,každe dieta je inak citlive na rozne podnety,tak ako niekomu robia zmeny počasia problemy a niekto ani nevie,že sa zmenilo počasie,tak je to aj so zubami 😉 .....

drzubok
19. júl 2011

@surviver to mozem povedat o raste kosti, vlasov nechtov

nikina17
19. júl 2011

@surviver dakujem za radu ohladom tych prikrmov, mam pocit, ze jej sa to robi hlavne z mrkvovej predsnidavky. Ked jej tam ovocnu alebo zemiakovu tak je to v pohode. A tu slivkovu mozem davat uz aj v 6.mesiaci, aj ked ho este nema ukonceny???

nikina17
19. júl 2011

@bajti1234 dakujem za radu s tym gelom, urcite vyskusam 🙂

drzubok
19. júl 2011

@surviver a dieta je skutocne citlivé na xy vecí - preco na vec fyziologicku -prirodzenu

drzubok
19. júl 2011

@nikina17 to chces vazne babetku potierat nejakým gelom pusu???

bajti1234
19. júl 2011

@drzubok moznoze nebolo to na100% pre zubky, ale velmi sa slintal, denne som menila aj 7 krat podbradnicky co boli mokre od slin

surviver
19. júl 2011

@nikina17 nemaš za čo 😉 ...a my sme kupovali Slivkovu od Hipp,ta je od ukončeneho 4. mesiaca,maju ju v Dm drogerke

@drzubok no vidim,že sa s DR.zubkom asi neda moc diskutovat 😠 ..tak nech sa vam v praxi dari 😉 ,lebo niet nad muuuudrych doktorov,ktori neuznavaju nazor inych 🙂

drzubok
19. júl 2011

@surviver sa neda diskutovat 😲 mrzí ma ked vidím ako sa slepo vsetko na zubky zvaluje a popri tom sa pozornost matiek odklana od problému ako zubný kaz, ked sa robia chyby už v 4. mesiaci - a dieta znáša následky do konca života.

drzubok
19. júl 2011

@surviver btw. niet nad doktorov ktorí majú výsledky - a to detí a dorast bez jedného kazu 😀

surviver
19. júl 2011

@drzubok aj ja som nazoru,že vela veci sa pripisuje na vrub zubkov neopravnene a pediatri zvaluju každu teplotu ,či iny problem nejasnej etiologie na zuby,ale skutočne si myslim,že neklud u deti može byt sposobeny aj rastom zubkov....

surviver
19. júl 2011

@drzubok tak to musiš byt štastny Dr...žial nie všetci mame to štastie 😉

drzubok
19. júl 2011

@surviver vidím že rozmýslas, ... ale preco si myslis že ten rast sposobí neklud??

drzubok
19. júl 2011

@surviver mat pacientov bez kazu je nie o oprave uz niecoho vzniknutého ale o predchádzaní... pacient musí pochopit preco a ako kaz vzníká.- potom pochopí co robit aby nevvznikol a pochopit že cisteni je 50% zvysok je o kvalite a kvantite a nacasovvaní jedla

surviver
19. júl 2011

@drzubok sudim,to podla mojho maleho,ktoreho som dost v tomto sledovala... a aj z rozhovorov s inymi mamičkami mi vychadza,že niečo na tom bude...no vedecku študiu som nerobila 😉 ...aj ked rastu osmičky už dospelakom,tiež niektori udavaju "zvlaštne" pocity"

surviver
19. júl 2011

@drzubok no jasne ,že prevencia je užasna vec,ale počet pacientov na jedneho zubara na Slovensku nie je priliš priaznivy na to ,aby lekar mohol vysvetlovat každemu 20 minut o hygiene,ale verim,že sa raz aj v SR k tomu dopracujeme a budeme na tom s kazmi ako vo Švajčiarsku 🙂

drzubok
19. júl 2011

@surviver osmičky su o niecom inom- to je zly argument- casto tam v dosledku spomaleného prerezávania a vzniku vacku vzniká priestor kde dochádza ku retencii plaku a baktérií - a dochádza k zápalu. - ale tu ide o zápal v pravom sloa zmysle- aj crp je zvýšene. a vezmi si trvalé 1, dojky sestky a potom v desiatich trojky stvorky petky- sedmicky- ani o nich nikto nevie. - a na rozhovory s inými mamičkami- radisa utvrdzuju v nicom co im jedoducho vysvetlí preco ma dieta problém. serologické vyšetrenia nadesiatky vírusov im nerobia- ani u seba doma an bezne u lekara. takze zubky

kaja73
19. júl 2011

@surviver musim s tebou suhlasit-malemu sli zubky jeden po druhom,v tej dobe bol raz nervozny a zle spal raz nie,tažko to bolo rozlišit, čo je zo zubkov,ale potom sme mali takmer 3 m klud od zubkov-už v 15 mal m mal 16 zubkov a dieta bolo ako vymenene-kludne,zlate,dobre spiace.Teraz sa mu cca pred mesiacom pohli vsetky 4 posledne stoličky naraz a mame doma zas klbko nervov a aj noci su horsie.Takže aj ja tu vidim suvislost a tak isto to bolo aj so staršim synom-on mal viackrat pauzu v raste zubkov a vždy sa vtedy skludnil a ked sa pohli nove zubky, opat boli noci horšie a aj sa s nim tažsie vychadzalo.Ono pozorovanim vlastenho dietata sa da vela zistit.

drzubok
19. júl 2011

@surviver o tom je zubár ktorý žial je drahí casto pracje bez poistovne- a hlavne je relatívne mladý - cest výnimkaám. a trocha sa zaujíma co je nové vo svete. stomatologia je o kvalite u nas casto o kvantite. inac na to je tu dentálna hygienicka a x otázok ktorou ju treba zahrnut

drzubok
19. júl 2011

@kaja73 ked sa mu prerezu posledné už bude navždyklud??