Aké sú príznaky, že idú zúbky?

livika
9. jún 2008

Ahojte!
Asi nam idu zubky a neviem,co vsetko tomu mozem pripisovat.
Prosim napiste svoje skusenosti,dakujem.

surviver
19. júl 2011

@drzubok ok,tak mame na to iny nazor... 😉

kaja73
19. júl 2011

@drzubok Poznam tvoje nazory,ale aj poznam a vidim moje deti. 😉 Casove zhody su proste tu a ty to nezmenis,aj ked sa ti to nepaci.A ako som ti už pisala ,moj starši syn mal probelemy aj ked mu sli sestky,to už vedel povedat-mal na to vek,aby vedel popisat tažkosti.Takže v tomto s tebou proste nesuhlasim,aj ked si tiež myslim, že horučky,silne hnacky na svedomi zubky nemaju.

surviver
19. júl 2011

@kaja73 🙂

drzubok
19. júl 2011

@surviver
@kaja73 jasne ja mam 2 deti a tiez svoj nazor. zatial mi nikto z tých ktorí tvrdia ze zubky.... to vsetko... nevysvetlili preco. aj moje deti nespali striedali sa rozne obdobia... tak nech mate hlavne deti bez kazu

kaja73
19. júl 2011

@drzubok zatial bez kazu sme-aj starši takmer 13 ročny 🙂 a obaja maju v puse biele perličky 😉 A co sa tyka odpovede na otazu prečo-tak takych otazok je spusta,aj o chorobach,aj o inych veciach v prirode a svete ako takom. A to, že nevieme odpoved,neznamena,že odpoved nie je.

siss_sz
19. júl 2011

@drzubok a mohli by ste na,m poradit, preco a ako kaz vzníká, co robit aby nevvznikol a aku kvalitu/kvantitu a nacasovvanie jedla... mam totiz zaujem o to, aby moje dieta malo zdrave zuby bez kazov... myslim, ze viaceri sa to radi docitame...
dakujem

lienockaa
19. júl 2011

@drzubok-suhlasim s vacsinou tvojich nazorov, cistim zubky obom detom-nemame kazy a dufam, ze to tak aj ostane, tiez napr. neuznavam teploty, hnacky a podobne veci, ze sa zvaluju na zubky..ale podla mna nekludne to dietatko moze byt..ako mozes vediet, ze to tie decka neomina, nesvrbi, netlaci v dasne?..nehnevaj sa, ale to nemozes vediet..rast svojich mliecnych zubov si uz predsa nepamatame..pamatam si rast trvalych a teda nemozem povedat, ze som to vobec necitila..bolest nie, ale take ominanie ano..preto ani najvacie stomatologicke vedecke kapacity ma nepresvedcia, ze rast mliecnych zubkov nijako dietatko neciti..iba tuto jednu vyhradu mam.. 😉

surviver
19. júl 2011

@drzubok dakujem,už na tom poctivo pracujeme ,a ak by sa nahodou nepodarilo,tak to potom spravime 😉

drzubok
19. júl 2011

@kaja73 uz len jedna mala otazocka: napisala si ze silne hnacky... a co slabe 😨 robia to zubky?

kaja73
19. júl 2011

@drzubok na to nepoznam odpoved-možno ano-tym že dieta castejsie dava prsty do ust,dasno je narusene a infekt lahsie prenikne-neviem.skor by som povedala,že podmienky na infekciu v case rastu zubkov su lepsie-casto vznikaju lokalne infekty-moj maly to 2 krat mal-pri stolickach a preco by sa to nemohlo sirit aj dalej do tela? fakt v tomto nemam jasno.

drzubok
19. júl 2011

@siss_sz uz som to na viacerých témach vysvetlil- presne to na co sa pýtas- žial je tu na zubky viac tém... a žial kopu je onicom

drzubok
19. júl 2011

@kaja73 problém je v tom že ten cas odkedy sa sliznica zacne nadvihovat po prerezanie a až uplne prerezanie je doba dlha casto trva viac ako jeden mesiac. s infektami suhlasím tie sposobuju symptomy 80 percent bezne neidentifikovatelne vírusy

kaja73
19. júl 2011

@drzubok ved ja viem, že to dlho trva,ale ked mal moj syn 3m pauzu v raste zubkov,tak bol 3m kludny,jasne, že aj neposluchal ,ale bolo to o uplne inom ako teraz, ked sa tlačia 4 stoličky.Moj nazor je, že to svrbi,tlaci,možno aj boli.Zial tie deti nam to nepovedia,takže je to vsetko len rovina dohadov. 😉 Ale ked mi povie 5 r dieta -mami boli ma dasno- a ja tam vidim pupacik noveho zubku-tak mi to je jasne.

halime
19. júl 2011

@drzubok ide mi skorej o tvoj prispevok nerozumiem co s tym maju informacie o kazeni zubkov a myslim si ze tvoja reakcia nema nic spolocne s temou o ktoru mi islo tot vsjo... ale dakujem za cennu radu

zuzkat1
19. júl 2011

@halime no trafila si klinec po hlave🙂 ak je mamina v pohode a babo nema ziaden problem tak nema byt preco nervozne,ale ak nema ziaden problem a predsa je nervozne tak to moze byt preto ze mamina je nervozna... necitala som celu diskusiu teda neviem aky problem bol u vas,ale skus veci tak neprezivat a uvidis ze budes mat pokojne babo🙂

halime
19. júl 2011

@zuzkat1 snazim sa, najhorsie prve tyzdne za nami uz bude dufam len lepsie, dakujem 🙂

majloo
19. júl 2011

@drzubok ..ake chyby robia matky uz v 4.mesiaci co sa tyka kazu? Pytam sa preto, ze moj maly bude mat uz 4 mesiaciky za chvilku, tak aby som vedela, od dudlika som ho oducila este v prvom mesiaci (nikto cumlik neolizal, ked padol na zem a pod.) a je plne dojceny, .

siss_sz
20. júl 2011

@drzubok lenze ja som tu nahodny citajuci...mohli by ste to prosim skopirovat... ak niekto ma seriozny zaujem o vase rady? dakujem

nikina17
20. júl 2011

@drzubok no neviem, ak by jej to malo pomoct a ulavit od bolesti tak ano

drzubok
20. júl 2011

@siss_sz je toho vela skor odpoviem na kontkretnu otazku, lebo tých info je min. na jednu brozuru 😝 a to by bol výcuc z hrubej knihy

zuzkat1
20. júl 2011

@halime no prve tyzdne su vzdy o nervy... ked je vsetko nove a nevies co mas cakat🙂 to aj u nas bolo tak... prve tri mesiace mi mala prakticky preplakala.... potom som sa upokojila a nechala sa unasat malou a odvtedy mam usmievave dievcatko🙂 sice to s mojou nervozitou nijako nesuvisi,ale ani zubky neviem ako jej vysli🙂

drzubok
20. júl 2011

tu mas skop. trocha malo @siss_sz take dieta ma mat urcite dávky jedla co do kvality aj kvantity, v závislosti od veku ranajky desiata obed olovrant vecera. medzi týmito jedlami ma byt pauza, ked by dieta nemalo príjmat nic, max. tak vodu. Problémom nastava ked medzi tým dieta dostáva, ci si ziada kadeco co mu na zaciatku niekto ponukna- piskoty, tycinky, rozne drobnosti ktoré obsahuju sacharidy v roznej forme. jedlo nema byt nieco na ukludnenie. dieta krmene tak pomedzi potom odmieta prirodzene plnu davku obeda a natupuje kolotoc ked je v podstate neustale hladne, pH v ustah pod krit.hranicou a nastava postupna demineralizacia skloviny, v tomlepsom prípade. v horsom je to rýchla destrukcia. a to hovorim o piskotach a iných naoko nevinných veciach, nehovorim o lízatkach, dzusikoch, jupikoch ai.

drzubok
20. júl 2011
siss_sz
20. júl 2011

@drzubok dakujem velmi pekne.

emka25
25. júl 2011

Nedá mi neprispieť a uviesť našu skúsenosť so starším dieťaťom. Kojila som 3,5 roka, ďasienka som sprvu utierala navlhčenou plienkou , keď sa objavil zúbok, tak sa čistili zubnou kefkou a čistou vodou, kým sme nemohli používať pastu. Sladkosti sa u nás moc nenosia, takže kazivosť zubou od sladkosí vylučujem a predsa ako 4,5 ročný sa mu začali robiť vačky, nsledne zubárka len povrtala, to sa opakovalo 3x, nakoniec mliečny zub vytrhla a sním aj vedlajší, myslím že sa jednalo o 3 a 4ku. Ani nie rok na to sme riešili podobný problém so 4-kou na druhej strane a tiež ho nakoniec vytrhla. Zubi sa u nás čistia ráno aj večer a občas aj počas dňa. Inak tie diery po vytrhnutých zuboch začali vyplňať trvalé až počas 10. roka. No neviem neviem čím to asi tak bude. Že by sme robili chyby? Možno. A kto ich nerobí. A k tomu uvediem ešte príklad mojho krsňaťa. Poje cukríkov ako maku a kazy nemá. No aj to je zvláštne, že pán
@drzubok

drzubok
26. júl 2011

@emka25 nieviem co je na tom zvlastne mozno to ze vacky sa nezacnu robit len tak robia sa na mrtvych zuboch destruovaných kazom. ak ma dieta v 4,5 roka destruovaný chrup je to vizitka ako lekara tak aj rodiča, pricom tým kojením /predpoklada aj nočným/ ste stavu urcite napomohli. a to ze kazy krstna nema ... neeviem kto ho vysetroval, ci vobec niekto- ale pockajte a dôsledky sa skor ci neskor objavia.

smileface7
26. júl 2011

Ahojte,

my mame pozajtra 24 tyzdnov. Už v 3 mesiaci sme začali slintať o sto-dvesto. Hryzieme tiez do všetkého, ale to pripisujem spoznávaniu nového. Už od 2 mesiaca mi malý spáva celú noc, ale posledný týždeň sa zakaždým v noci zobudí. Svokra tvrdí, že je hladný...no dávam mu cez deň mrkvu a večer ryžovo-mliečnu kašu, tak si myslím, že hlad to nie je, či? Keď sa v noci zobudí, tak neplače, len sa mrví, mrkná, mrví a mrví. Minule som ho nechala a po 15 min. zaspal, no včera som ho nechávala a nezaspal, ani keď som mu dala najesť.. Z toho čo tu opisujete na nas sedí llen slinenie, obhrýzanie, a nervozita, taká, že chvíľu je ok a po polhodine už ho nič nebaví, už mrnčí a vraj by už mal cez deň menej spať, no niekedy spí skoro doobedu a poobede každú hodinu... tak neviem...
A máme v ústach taký zvláštny úkaz... na mieste, kde budú dvojky spodné sa nám vpredu ďasno tak zvláštne oddelilo, akoby niečomu ustupovalo. Ako ked nakrojíte šupku z jablka a tak ju necháte visieť... neviem, či si to viete predstaviť....

emka25
27. júl 2011

@drzubok Neviem kde žiješ, ale keď som prišla s 4,5 ročným dieťaťom k zubárovi, tak na mňa čumeli jak pridr...že čo ako chceme s mliečnymi zubami a mala som problém s ošetrením, lebo sme ešte nechodili do škôlky, tak nás nechcela zubárka ošetriť a zubári ktorý majú dospelých tiež také malé dieťa ošetrovať odmietli, vraj len v najnutnejšom prípade. A neviem či čítaš moje slová pozorne, ale písala som že zubná hygiena je dodržaná, tak ako kde sme. To vy zubári si vždy nájdete nejaký dôvod v čom robíme chyby. A ešte by ma zaujímal tvoj názor na dedičnosť čo sa týka chrupu ak mi odpovieš a potom ti vysvetlím prečo. Preto až potom, lebo by si to zasa obrátil proti mne. Dík.

emka25
27. júl 2011

@drzubok Joj a ospravedlňujem sa, že tykám, ak to vadí, tak budem vykať.

hajanka
27. júl 2011

@emka25 suhlas s tym co si napisala vyssie. Sme na tom so synonom rovnako. Akurat som kojila len necele 3 mes., UM pil z flase, sladkosti nejedol, ani sladke jedla, obcas zje horalku alebo cok. croasant inak nic. Cukriky nema rad, mlieko nesladil, umyvali sme zubky od prveho po posledny, aj 4x denne kym bolo mozne a bol doma. A zubky sa tiez pokazili. Naopak bratranci a sesternice sladili cumle medom, kolace a cukriky boli na dennom zozname, zuby neumyvali kazdy den (som mala moznost vidiet na vl. oci, ako sli spat bez umytia zubov a rano rovnako :() a zuby ako perlicky. Neverim, ze sme my rodicia nieco zanedbali!