Aké sú príznaky, že idú zúbky?

livika
9. jún 2008

Ahojte!
Asi nam idu zubky a neviem,co vsetko tomu mozem pripisovat.
Prosim napiste svoje skusenosti,dakujem.

zuzana105
11. jún 2008

Ahojte
Jahodka, spomínala s,i že sa zhoršil na tváričke ekzem, mojej malej sa objavili na čele malé pupáčiky, nevyzerá to na potničky, asi to mám tiež pripisovať zúbkom, lebo máme potoky slín a všetko hryzie... niečím si jej to potierala??? môžem použiť sudokrém??

kuky8
11. jún 2008

Ahojte, chcem sa pridať do zástupu čakateliek na hryzáky 😀 My máme v puse ešte prázdno no zato oslintané všetky končatiny (aj nožky 🙂 ), Luky všetko hryzie, neplače a zatiaľ ani teplota nebola... v noci okrem klasického budenia na kojenie spinká (občas cestuje po postieľke, ale to asi všetky bába v jeho veku). Ale keď si začne tak zúrivejšie pchať pästičky do úst, potriem mu ďasienka BabyDent-om a je pokoj. Zatiaľ mu to zaberá hoci sa môže potierať len 3x denne. Počkáme, uvidíme 😉

jahodka11
11. jún 2008

zuzka-pouzivam kyselinu mliecnu, namiesaju ti ju v kazdej lekarni, 100g stoji 100sk, ale je super a zevraj je to najlepsie, bez roznych prisad a chemikalii, ani modra indulona nie je taka cista ako toto 🙂 sudokrem, neviem, nepouzila som zatial vobec...

petrulla
11. jún 2008

Jahodka - a tu mliecnu ti namiesaju aj bez predpisu?
Nam ju dala kozna, ale uz jej male len na dne ....
To ma prist do lekarne a zahlasit, nech mi namiesaju kys, mliecnu??

jahodka11
11. jún 2008

petrulla, ano, aj bez receptu, akurat stoji 100sk, ale je super 🙂

zuzana105
13. jún 2008

jahodka, díky, kúpim, vyskúšam, pa pa

livika
autor
13. jún 2008

Caute!
Tak my dnes mame za sebou hrozny den ☹ ,Simka je strasne umrncana a vlastne nevie co chce!!!!
Teraz po dlhych orgiach konecne zaspinkala.Uvidime dokedy 😒 .
Tie zuby su des,chudiatka deturence....

emfi
13. jún 2008

Ahojte maminy. Tak asi aj nám už idú zúbky, malá má 5,5 mes. Slintá úplne hrozne, keď ideme von, musí mať vždy podbradníček, lebo je celá oslintaná. Všetko hryzie a cmúľa pršteky. Doktorka nám povedala, že to ešte nevyzerá na zúbky ale ja som jej pri kúpaní nahnatala niečo ostré v hornej časti ďasienok, no podľa mňa sa jej už tlačí prvý zúbok. 😀

zade
13. jún 2008

nikuska - vobec to nie je skoro, nakoko priznaky sa objavuju aj 4 tyzdne vopred.
My mame zubkov 7, styri dole a tri hore. Osmy v poradi sa nie a nie prerezat, avsak posledne tri dni sledujem opat vyplazovanie jazycka a taktiez pri kojeni sa zacina opat silnejsie prisavat.
Asi je na ceste ....

livika
autor
17. jún 2008

Caute!
No co,ako sa maju deticky?
Nie je na obzore nejaky novy zubok?
My sme sa upokojili a zub stale nikde.

betina1984
17. jún 2008

Ahojte. Moja malá má 2 mesiace a stále si hryzie ručičky a slintá ani nehovorím. Ale zúbky jej nejdu. Nemá zdúrené jasienka a dobre buvá. Aj keď mojej sestre išli zúbky v 4 týždňoch a mne v 3 mesiacoch...

livika
autor
17. jún 2008

Hmm,tak to am teda isli riadne skoro.My mame pol roka,naznaky aj spravanie je,ale zubok nikde 😵

majkabe
17. jún 2008

No my máme už 8 zúbkov. Tiež sme si ich vybojovali 🙂 !

tina78
19. jún 2008

betina, to je u detí v jej veku úplne normálne, tak vlastne len objavuje svoje ruky, dieťa všetko spoznáva cez ústa, tak si bude vo veku 6-7 mesiacov cumlať svoje nožičky, respek. palce na nohách. Naopak, keby to deti nerobili, je zle.

No, nám sa ale zúbky režú, malý má ďasná opuchnuté a vidno náznaky dvoch spodných rezákov a nie a nie sa prerezať 😠 A najhoršie je to ked má otvoriť ústa na príkrm, dokonca mu ani toľko jesť nechutí, chúdence deti, ale to musí bolieť ☹

srnkamt
20. jún 2008

ahojte,mojej malej idu asi zubky meviem to isto...je stale uplakana nic ju dlho nebavi...ked zahryzne do hracky sa v momente rozplace...vcera mala teplotku,mali sme hnacku uz 2 den..myslite ze by to mohlo byt ono???...prespinka mi celu noc zatial sa nezobudila ani raz...dasianka ma opuchnute s dvoma bielimi fliacikmi no neviem ci su to tie zubky lebo mi moc nechce otvorit ustocka a pri krmeni z flasky ani nehovorim placeme a placeme...ani jest jej nechuti....

livika
autor
20. jún 2008

Ahojte!
Srnkamt,hmm asi to budu zubky.Boze,ale najhorsie je,ze deticky to moze trapit riadne dlho.
My uz bojujeme asi mesiac a zub stale nikde.
Mame take dni na striedacku,zrovna je dnes uz snad taky za nami.Teraz uz princeznicka krasne spinka.
Mame vsetky priznaky okrem teploty.
Vsetkym deturencom drzime palce a mamickam prajeme pevne nervy a trpezlivost.

andrema
5. jún 2010

fiha ako to tu citam o tych zubkoch....
Mala ma len 3 mesiace este necele...a zacala si strasne cucat prsty a slinta...a nic ju cele dni nebavi, v kociku vresti a nechce cely den spat,len mrnci a placeeee a nechce sa uspat...ani na rukach,teda iba tak zaspavala zarucene a uz ani to nie...
zeby to mohli byt zubky? nejake predzvesti?

zuzu101
5. jún 2010

ahojte.my už máme desať mesiacov a zúbky nikde. ☹ ☹ ☹ slinenie, hryzenie, nočné vstávanie, mrzutosť a nervozita - to je samozrejmosť od štvrtého mesiaca a tak čakáme a čakáme.a nič.

miluska.h
7. jún 2010

@zuzu101 nasmu vysiel prvy zubok v 13-tich mesiacoch po pol roku trapenia. niektorym detickam zubky vyliezaju pomalsie.

iguska
7. jún 2010

my sme mali vcera 10mes a treti zub uz kuka von 😉 na prvy sme cakali dost dlho; a kakali sme vkuse, take skarede 😝

lucyso
8. jún 2010

Andrema,
my mame presne ten isty problem ako vy... a doteraz nepotrebola ani dudel a posledny tyzden s nim aj spi....
pocula som o pripade, ze prby zubok vysiel uz v tretom mesiaci 😕 ...... no ale pohybujem ze to bude nas pripad 🙂 😉 ...

bibione
8. jún 2010

ahojte,
moj slintal snad od mesiaca a cim bol starsi,tym to bolo horsie...coho sa chytim,vsetko je od slin 😀 prvy zubok mal v 4 mesiaci,neviem presne,az dr to zistila,ked mu pozerala do hrdielka a o 2tt nato vysiel aj druhy,tak uz ma oba spodne zubky a horne sa uz chystaju tiez von,kedy to bude uvidime...kuse ako besny,slinta ako buldog,ale inak je chvalabohu celkom spokojny...ako mu vysiel ten prvy,som mu kupila kefku a ked zacne byt nervak,tak mu ju podam,si pokuse,vymasiruje si dasna aj sam a je klud 😉

nela.k
17. jún 2010

baby, je tu niektorá, ktorej dieťatku rástli atypicky zúbky? My slintáme, ohrýzame všetko, malá má 4 a pol mesiaca, ale navreté červené má miesta, kde by mali byť až štvorky...Dík za info, lebo sa mi to zdá fakt zvláštne...

nikollette
17. jún 2010

Ahoj nela. My síce nie, ale poznám prípady keď išli prvé zúbky zadné. Aj ked pomenej 😉

nikolkaaa
27. okt 2010

ahojte chcem sa spytať na vaše nazory moj synček ma 3mesiace a tiež ho svrbia dasienka slinta je plačlivy nepokojny a ma na dolnych dasienkach take dve bublinky biele myslite že bude ešte dlho trvať pokial vydu zubky?a chcem sa vas spytať maly nema hnačku ale mal taku do zelena stolicu je o ok?sme na umelom mliečku..dakujem

deniskateniska
27. okt 2010

@nikolkaaa tie biele dasienka nam na druhy den vysli zubky 😉 tiez v 3 mesiacoch presne teda 3 mesiace aj 5 dni.. 😉 my sme hnacku nemali vobec.. a horucky sme mali ale ci to bolo zubkami alebo ockovanim neviem... a zelena stolicka, pri babatku na UM ze je to normalne.. 😉

deniskateniska
27. okt 2010

@nela.k tak ja poznam babu co dietatu sli stolicky prve ... a vsetky naraz.... kazde babo je ine... 😉

domeli
27. okt 2010

my sme slintali od 2. mesiaca, vo 4. sme zrazu z intervalu 1 stolica za 6 dní prekakali 10 dní takmer do každej plienky a na ten 11. nám vyšli oba dolné hryzaky 🙂 Horúčky sme nemali, no kakanica, hoci iba jednodňová, ale 3x po sebe sa zopakovala aj minulý týždeň a pribudli k ním ďalšie dva horné. Takže je to fakt individuálne.

patatina83
27. okt 2010

@zade ahoj prave som si vsimla tuto temu,,moj maly ma 3 mesiace a tiez vyplazuje jazycek,,a zacal slintat,stale si pcha prsteky do pusinky,,je to priznak iducich zubkov??

zade
27. okt 2010

@patatina83 Podla mojich skusenosti ano. Ak naozaj vyplazuje jazycek, tak ano 🙂
Ale este to isty cas potrva, moja dcerka mala 4 mes. a den a objavil sa zubok 🙂