Aké sú príznaky, že idú zúbky?

livika
9. jún 2008

Ahojte!
Asi nam idu zubky a neviem,co vsetko tomu mozem pripisovat.
Prosim napiste svoje skusenosti,dakujem.

drzubok
29. júl 2011

@adelaine no to sa robí bezne,lenze tých vírusov je podstatne viac - su tu okrem noravirusov aj adenoviry

drzubok
29. júl 2011

@adelaine http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21753251 a za pozorost stojí koniec kde písu ze práve pre letné mesiace su typické adenovírusy

adelaine
29. júl 2011

@drzubok ....vsetko moze byt..
jasne, ze nevylucujem aj taku moznost....

ale na malom mam odpozorovane, ze ako sa mu zacali prerezavat prve spodne jednotky zacal kolotoc hnaciek a vtedy zdaleka leto nebolo... a tak sme pokracovali s kazdym jednym zubom, par dni pred prerezanim odmietanie stravy, zvysena mrzutost potom hnacka, ako hnacka ustupila, nasli sme zub...preto si to dovolim tvrdit, lebo to mam odpozorovane, niektore deti nemaju ziadne prejavy, ine maju riedky sopel, moj kadi....
ale tak ci onak, nech je hnacka spojena so zubami, alebo je sposobena niecim inym...mna zaujimalo,
ako mu pomoct?
co doporucujes? synator sa vyslovene kusadlam a tvrdym veciam vyhyba, nechce do ust vziat ani rozok, aby ho nemusel hryzt, teraz mu vyslovene mixujem, aby som do neho nieco dostala...

zuzanames
29. júl 2011

@emka25 ja mám taký pocit, že ty máš totálnu averziu voči mužom ako takým. Úprimne je mi ľúto tvojho manžela, keď má doma takú ,,príjemnú" manželku. Myslím si, že táto téma nie je o urážkach, tak nechápem o čo Ti stále ide. Ty si presne ten typ, ktorý si aj tak nedá v ničom poradiť presne ako napísal @drzubok. Prajem pekný večer.

veve39
29. júl 2011

@emka25 sice citam prispevky spatne, ale na tvoj prispevok sa mi neda nereagovat - predstav si, ze som tiez mamicka a nazor odbornikov ako hellokitty ci drzubka ma zaujima ovela, ovela viac, ako tvoje laicke - pre teba mozno neomylne a subjektivne tie najspravnejsie pozorovania - ktore su vsak napr. pre mna bez pridanej hodnoty...ja velmi vitam, ak je v teme, ktora mna momentalne zaujima aj niekto, kto tomu skutocne rozumie...

hajanka
29. júl 2011

@drzubok myslis kedy sa prvy krat ne neho milo usmiala pani sestricka? tak to mal nieco okolo roka, ked som bola u zubara a on tam bol so mnou, ani do kresla nesadal iba sa na seba z dialky usmiali a vyceril jej tych 4 ci 5 zubkov, taketo male deti ani do kresla nedavaju. Aj neskor chodil na pravidelne prehliadky a ked sa mu zacali kazit zubky, lekarka poznamenala, ze detske zubky neosetruje, neplombuje, potom navstevoval zubara vzdy spolu so mnou v case ked sme zili v Anglicku, tam to bolo o inom, pristup, starostlivost...
a neviem, co si este chcel vediet?

lea132
29. júl 2011

Ahojte,malej sa tiež asi rezu trojky,dva dni má teploty a aj mi hovorí,že ju to boli..viem,že zo zubov by teplota nemala byť,moc sme jej dali skontrolovať,nakoľko prekonala zápal obličky,dr ju vysetrila,tak neviem..

emka25
29. júl 2011

@veve39 A kto ti to bere, veď si ich čítaj. No a máš pravdu, že ich čítaš špatne, lebo som písla aj to, že každý je omylný a j ja a že si dám poradiť, ale ja si z toho vezmem to čo ja uznám za vhodné. Čítaj pozornejšie a bude to lepšie

emka25
29. júl 2011

@zuzanames Tak tú averziu voči mužom si vyprosím. Ty čítaš čo píšem, ja tvrdím, že chlap nikdy nemôže pochopiť to čo cíti žena a to je podľa mňa na 100% nie je to o averzii voči chlapom. A v mojom prípade určite nie. Medzi mojimi priateľmi, kolegami prevažujú chlapi, a som dosť oblúbená- to si dovolím tvrdiť, keď mi aj bývalí kolegovia dodnes ocikedy zavolajú ako sa mám a pokecajú a pracujem prevažne v chlapskom kolektíve. Averziou sa to nazvať nedá, skôr by som to pomenovala" my ženy sme múdrejšie" No a môj manže, no chudáčik, ten má toľko sebalásky, že keby som bola taká....tak by so mnou nebol. Urážať sa na tejto tvojej trapnej poznámke nebudem, lebo ma nepoznáš, tak nemôžeš ma takouto trápnosťou rozhodiť.

gapa
29. júl 2011

moje skúsenosti so zúbkami našich krpatých sú tiež možno také, že by som tomu pretým neverila.
Dcere začali rásť zúbky dosť neskoro, cca v 9mesici. CCA v tom čase sme začali navštevovať aj kožnú lekárku, lebo mala na nosíku a líčkach také, neviem už ako to nazvali, exem, či lézie? ktoré sa jej viac a viac rozširovali po tváričke. Mastili sme ju masťami (také hnedé, čo sa nedalo vyprať). Potom to ustúpilo a za pár mesiacov to mala nanovo. Dokonca nás naša lekárka poslala na posúdenie inej kožnej lekárke do BA a tam si nás hned nechali v nemocnici. Chceli vylúčiť jednu diagnozu, ktorú napísala naša kožná do doporučenia (lupus eritermidis, čo som chvalabohu vtedy nevedela o čo ide). A chvalabohu sa to nepotvrdilo a pustili nás domov cca s tým, že mamička nasí umelé svetre (bola zima a teplé roláky) a dieťa s otiera. No ked som si to neskôr spájala s tým, kedy dcere išli zúbky, tak to presne sedí na tie obdobia. U nej sa nijako neprejavovali problémy, že by mala bolesti. Ale predpokladám v noci ked spinkala sa škrabala a bola z toho nervozna, rúčky dávala do pusy a potom sa škrabala, tak si zaniesla infekciu aj na kožu. Odkedy jej zúbky vyrástli, tak sme mali pokoj aj s exemami a kožnými. MOžno by mi lekárky neverili, no mna ani ten ich papier nepresvečí, že to spolu nesúviselo.

Sestrin starší syn mával ako bábätko väčšinou vysoké teploty, ked mu išli zúbky. U môjho syna si všímam, že máva soplíky a zvýšenú teplotu, ktorá po cca dni ustúpi. Je výhoda, že si zapisujem, ked majú deti zdr. problémy, mám zošit, kde si píšem dátumy, príznaky, teploty, lieky (nie zase 100%), hlavne prvé dni, ked sú vysoké teploty ale velakrát potom spätne sa dá z toho čerpať, že sa určité veci a príznaky opakujú a že každé dieťa má také svoje príznaky.

veve39
30. júl 2011

@emka25 ja citam pozorne a z tvojich reakcii mi rozum zastava....pripajam ti tvoje vlastne slova, ktore si napisala:
"Ja som totižto nikde nezachytila, že ba to bolo pre doktorov, tak neviem čo tu leziete keď máte svoje odborné knihy. "
ty necitas pozorne co pisali drzubok, ci hellokitty a reagujes na nieco, co nikde nezaznelo - so spustou emocii, na ktore tu myslim mnoho mamiciek vobec nie je zvedavych....a mnohe iste uvitaju AJ nazor odbornikov a nielen splet skusenosti v emotivnom tone ktore mozu byt pre niekoho cenne, pre ineho zase nie

ked pises, kolko malo zdravych zubov ti zostalo (v hube, ako pises ty sama, len ta citujem, tak sa neuraz), tak prepac, ale asi je niekde skutocne problem a "nieco nefunguje"....

a este, slovo "spatne" znamenalo spätne, nie špatne....len tak na okraj

drzubok
30. júl 2011

inac aj tu na fore spominana aftozna stomatitida - teda primoinfekcia herpes simplex sa moze vyskytnut v typickej forme - teploty bolestivost sliznic lézie na slizniciach, ale aj priebeh atypický ked su mierne teploty ddieta samozrejme nevie identifikovat zdroj bolesti nechce prijmat potravu. sominana primoinfekcia sa neskor v dospelosti prejavuje ako herpes simplex labialis - teda na pere

emka25
30. júl 2011

@veve39 No keď budeš používať diakritiku, tak nebudem písať blbosti. A prečítaj si všetky moje príspevky keď ma chceš kritizovať. A ďalšia vec: možno sú tu mamičky, ktoré sa s mojimi názormi stotožňujú, tak neviem prečo by som sa mala kvôli tebe a drzubkovi stiahnuť do pozadia.Pokial viem, tak toto je verejná téma a zatial len ty si vyjadrila svoj názor, že ťa moje príspevky nezaujímajú. Tak ich preskakuj a nečítaj. A pokial viem hallokitty aj drzubok sú svojprávny- vedia sa obhajovať sami.

veve39
30. júl 2011

@emka25 na nete je uplne bezne a standardne nepouzivat diakritiku
a kedze to je verejna tema, napisala som ti, ako niekomu vyznievaju tvoje utocne prispevky v zvlastnom emocne podfarbenom style - som si ista, ze nie som jedina ...tymto povazujem moju diskusiu s tebou za ukoncenu, nema nas vzajomne kam posunut

zuzanames
30. júl 2011

@emka25 Po Tvojich výrokoch, to podľa mňa nebola trápna poznámka, ale pravdivá. Tvoj výrok ,,my ženy sme mudrejšie" svedčí o všetkom. Neviem prečo hádžeš všetkých mužov do jedného vreca. Ja mám manžela, ktorý si predstav vie vycítiť čo naše deti potrebujú bez toho, aby som mu to musela povedať. Ak sa otec deťom dostatočne venuje, tak to skutočne dokáže tak isto ako matka.

emka25
30. júl 2011

@zuzanames Tak to ti len prajem. Je to super, že máš takého chlapa. Takých je žial málo, tak buď na to hrdá. Závidieť ti ho nebudem, ja som na toho môjho hrdá, možno nedokáže to čo by som od chlapa očakávala, ale zasa dokáže kopec iných vecí a to mne stačí." Ženy sú z Venuše a chlapi z Marsu". Ja mám na mužov vysoké nároky, to bude asi tým a možno aj tým, že u mňa na 1 mieste sú deti, na 2 ja, na 3 manžel a moja rodina atď. Ale averziou to nebude. Len sa mám dostatočne rada a chlap pre mňa nebude nikdy dôležitejší než moje deti a ja. Asi to bude aj tým, že medzi chlapmi robím a vidím denno denne ak sú to sv....Samozrejme nie všetci, česť výnimkám. Ale je to viac ako 50%. No už sa nebudem rozpisovať, táto téma je určená zubom, tak končím. Ďakujem za pripomienky. Zasa som o trošku múdrejšia.

angellinka
31. júl 2011

@emka25 zvlastne nazory mas,,,,,ale kazdy sme iny.Ale stale si neodpovedala,ze odkial pochadzas,ked ti odmietaju osetrit deti u zubara?????

emka25
31. júl 2011

@angellinka Svoju identitu nebudem zverejňovať. Ale som z malého mesta, kde o zubároch bohužial nemožno hovoriť dobre. Štátny ťa nevezme, lebo bere len svoj obvod, zubár pod ktorého podla obvodu patrím je starý senilný dedo, ktorý ho...vidí a radšej zub vytrhne, než opraví. Súkromníci (kde chodím bohužial aj ja) sú drahý ako fras, od mpjho neodídem bez toho aby som tam nenechala min 75 € a to mi robí len malý kaz. A mladý zubári zasa tým poisťovne nebudú pacientov preplácať, lebo je na náš reion dosť štátnych zubárov. Tak si vyber, keď nemáš z čoho. V susedných okresoch som sa tiež pýtala, nikto nevezme, lebo majú veľa. No žial ja ako matka na materskej si zo 190€ nemôžem dovoliť zaplatiť zubárovi také čiastky, aké po mne požaduje. Na príklad ti uvediem, že za jeden jediný zub je to 7 hore mi najprv 2 rozvrtal a dal vložku na preliečenie, to som platila 2x po 75€, potom mi vytiahol nervy, dal mi tam akýsi čap, či čo a bielu blombu to som zaplatila 122,50 a povedal mi že tam treba korunku a tá stojí okolo 200€, tak ako po týchto skúsenostiach nehnevaj sa ale mám zlý názor na zubárov. Kamarátky o tých svojich tiež nehovoria v ružových farbách. Z toho čo naokolo počúvam, mi vychádza len to, že na pacientovi chcú len a len zarobiť a Boh vie, či naozaj tie kazy tam sú, či nevrta zdraví zub, len aby zarobil. Toť moja skúsenosť. A žial to aby som dochádzala za zubárom xy kilometrov, si dovoliť nemôžem.

emka25
4. aug 2011

Včera som bola so synom pri doktorke, lebo mal v noci horúčku 38,6, tak nech ho prezre, našu dr. zastupovala iná a tá ho prezrela a opýtala sa ma, či mu nejdu horné zuby, na čo som reagovala, že idú, ale že pri zuboch tak vysoké teploty by nemali byť, tak na mňa hodila divný pohlad. No že asi ide o viózu. Akurát ma prekvapila tá otázka. No aj doktory majú divné názory. A potom, že mi mamičky sme ...keď si myslíme, že pri prerezávaní zubov sú teploty.

alegro
7. jan 2012

@emka25 uplna pravda....ved mna ide az roztrhnut,ked mi povie znama a nie jedna,ze ona prestala kojit,lebo novorodenec sa casto budil-co je samozrejme normalne u novorodencov,ale hlavne,ze pomaly ani nezavrela dvere na porodnici a uz si zapalovala cigaretu....a bohuzial "takych matiek"je coraz viac..... ☹
len si troska neuvedomuju,ze tie caste choroby.prechladnutie a alergie su dosledkom ich pohodlnosti,ze sa im nechcelo kojit....lepsie je dat dieta na par dni svokre,potom mame atd.,ako sa mu aj v noci venovat..... ☹

bombalik
25. jan 2012

ahojte......malý mi slini už dost dlho od včera je brutálne nervozny a keby mohol tak si obidve ručky na do pusynky,má aj zvysenu teplotu a z ničoho nič sa brutálne rozplače.....myslíte že su to zubky?dakujem

yvetulka
25. jan 2012

@bombalik moze to byt zo zubkov, ked sa mu pozries do pusy, nevidis naliate dasienka? skus mu dat nejaky gelik na dasienka, ci to pomoze. Popripade mu ich natri nurofenom alebo panadolom, to zaberie hned, ked je to neznesitelne.

bombalik
25. jan 2012

pozerala som mu dasienka su take ine než mal ale niesu az take navrete,on len od včera je taký až nespokojný,teraz zaspal......ani som nedopísala a už plače....

bibi16
26. feb 2012

ktory zub by mal byt prvy, ci to je jedno?

ludkastofi
26. feb 2012

prvý by mal byť spodný predný vľavo, náš malý má pol roka a už má obidva spodné vonku 😀

bibi16
26. feb 2012

Nasmu malemu som vcera objavila dole na lavo ale az tam kde ma byt druhy zubcek nieco ostre,ale nevydim mu tam dobre je strasne mrzuty place,place a uz aj v noci,co my prespal celu noc tak zial uz je cca 10x za noc hore,ale nezda sa my to zub alebo sa mmu tlaci neviem,ale ked to nahmatam je to ostre,dakujem za radu

mojong
13. mar 2012

nasa mala si sucha celu hlavicku a skrabka si ju, vlasy vzadu aj hore a hlavne usi, ale to uz aspon 3 - 4 tyzdne, este aj ked konecne zaspi si rukami smatra usi, moze to byt od zubkov? stretli ste sa s tym uz?
boli sme aj u doktorky ale vravela ze nie je citliva na usi a ani teploty nema takze nic nam ani nepredpisala. No je to niekedy strasne a ked chcem aby mala spala tak ju musim obalit plienkou s rukami pri tele inak stale sama seba budi.
Inak asi jej uz idu zubky lebo je neskutocne mrzuta,zle spi, ked ju kojim tak ma vseliako ozuzlava a saje ako diva, slinta uz asi 2mesiace a uz asi 3. tyzden si pcha vsetko do ust a niekedy aj dudel si len natoci a zuje ho. Toto vsetko by aj bolo v poriadku len to suchanie si usi a skrabanie hlavy neviem ci je to tymi zubkami alebo mam patrat este dalej po nejakej pricine.

sajovka
14. máj 2012

@andrema ahojte.Mam 3mes.dcerku,kt.ma ten istý problem,tak by ma zaujímalo ako to u vas bolo a co postupom času..Mala doposial bola neuveritelne babenko a zrazu ani u mna,ani sa maznat ani chovat,narusene spanie,jedovitcmula cele peste,slinta,vyplazuje jazícek. na zubky sa mi to zda skoro,no nasla som si tvoju diskusiu..ak sa k tomuto dostanes,budem Ti velmi vdacna za odpovet

andrema
14. máj 2012

@sajovka ahoj, no moja mala vrieskala a bola nekludna v kuse,snad do 6tich mesiacov,takze to ze jej sli zubky tie prve sme objavili az ked uz boli...teraz ma uz 2 roky a posledne stolicky jej vysli nedavno..aj s teplotami to bolo a nervoznostou...ale povedala by som ze normalne v noci zacala spavat az ked jej vysli vsetky zuby

ducci
16. máj 2012

no u nas to zacala v 6 mesiacoch a teraz mame 14 mesiacov a vyslovene su obdobia, kedy jej idu zubky, ked je to fakt nie dobre.. napr. aj teraz 🙂... vacsinou sprievodne javy su ze je nervoznejsia, ma dobru naladu a zrazu sa "z nicoho nic" rozplace, strka si prsty do ust, viac slinta niekedy ma redsiu stolicu a hlavne ovela menej je :(((...